Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Strúma ,pajzsmirgy betegsé

Virag08
Létrehozva: 2015. Április 15. 13:09

Sziasztok !


Segítségre volna szükségem .Nem régiben ( 2 éve ) kiderült , hogy strúmám van .Azt mondta az orvos semmit nem tud kezdeni vele , majd 10-20 év múlva amikor jó nagy lesz meg kell műteni .Semmi gyógyszert semmit tanácsot nem adott , hogy mivel lehetne megállítani vagy késleltetni ezt a folyamatot .


Azóta többször is próbáltam utána járni mit tehetnék hogy összemenjen normális méretre vagy hogy legalább ne nőjön tovább de ez idáig semmi  plusz információt nem tudtam meg .Annyit tudok , hogy megelőzni  jóddal lehetséges  de már a kialakult strúmánál igen kockázatos  lenne ezzel próbálkozni .


A vérvétel eredményem teljesen jó ennek ellenére (gondolom valamilyen szinten összekapcsolódik) a menstruációm már egy hétről lecsökkent 2 naposra ,félek lassan nem lesz egyáltalán .


Van valaki akinek csak strúmája van ( pajzsmirigy meg nagyobbodás ) de mellette nincs túl sem alul működése ?Azt szeretném tudni próbálta e valaki a jód pótlást ? Milyen eredménnyel ?Van esetleg valaki akinek sikerült normalizálni a pajzsmirigy méretét ?Minden lehetőség megoldás érdekel .


Előre is köszönöm , számomra ez igen fontos , hogy mindent megtegyek , hogy elkerüljem a műtétet .

  1. 2015. Április 21. 09:4519.

    Na, marha hiteles, 1 hsz-os nick....


     


    antalvali-szintű kóklerség.


     


     

    előzmény:
    Felicia63 (18)
    2015-04-21  07:18
  2. 2015. Április 21. 07:1818.

    Az én TSH értékem is jó, megnagyobbodott a pajzsmirigy és göbök vannak rajta.


    1 éves közönséges galaj tea ivással 2 cm-t kisebbedett a nyakam körfogata.(Naponta 2 dl tea gargalizálás,majd lenyelés, éjszakára dunsztkötés)


    Én is végigjártam a szakorvosokat, 13ezer Ft-ot fizettem 5 perc semmitmondó, vitt vizsgálati eredmények alapján mondott véleményért.


    TSH értékem a mostani vérképem alapján a megadott értéken belül a tea hatására duplájára nőtt JÓ IRÁNYBA.

  3. 2015. Április 20. 08:3217.

    Huhh, ezt hogyan csinálta a szoft...???


    Be akartam másolni, de nem látszott semmi .Erre 3x is ott van az idézet...


     


    előzmény:
    antironia (16)
    2015-04-20  08:26
  4. 2015. Április 20. 08:2616.

    Uramisten, ekkora MARHASÁGOT!


     


    Te valami MLM-ügynök vagy....???? VAgy egy ilyen vigéc traktált tele ekkora baromságokkal...???


     


    1) HA jódhiány miatt alakul ki  a strúma, akkor kell a jódpótlás


    2) orvos által megállapított dózisban, és felügyelet mellett!


    3) ha autoimmun gyulladás van a pm-ben, akkor egyenesen TILOS a jód adása, mert fokozhatja a gyulladást.


     


    Könyörgöm, ne kuruzsolj már morzsainformációk birtokában!



     


    Amikor a struma bizonyítottan jódhiány miatt alakul ki, az orvos jódpótlást javasol. Ez a kornak és nemnek megfelelő mennyiség bevitelét jelenti.

    Részletek: http://www.webbeteg.hu/cikkek/endokrin /3066/jodhiany
    Amikor a struma bizonyítottan jódhiány miatt alakul ki, az orvos jódpótlást javasol. Ez a kornak és nemnek megfelelő mennyiség bevitelét jelenti.

    Részletek: http://www.webbeteg.hu/cikkek/endokrin /3066/jodhiany
    Amikor a struma bizonyítottan jódhiány miatt alakul ki, az orvos jódpótlást javasol. Ez a kornak és nemnek megfelelő mennyiség bevitelét jelenti.

    Részletek: http://www.webbeteg.hu/cikkek/endokrin /3066/jodhiany
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_327954 (13)
    2015-04-19  03:21
  5. 2015. Április 19. 16:2415.

    Nem nekem írtad, de én 6 éve élek kisebb-nagyobb megszakításokkal Észak-olaszo.-ban a hegyek között, itt nagyon jó a levegő, jó minőségű a csap víz, a kajákról nem is beszélve köszönő viszonyban sincs a magyarországi xarokkal(bocsánat a kifejezésért, de óriási az ízbeli különbségek vannak). Nekem is kijött a strúma és hiába vagyok itt kint nem múlik el, sőt tudok itteni helyiről is akinek ez a problémája :( 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_327954 (13)
    2015-04-19  03:21
  6. Torolt_felhasznalo_327954
    Torolt_felhasznalo_327954
    2015. Április 19. 03:2514.

    MUTETET  NE  HOGY  CSinaltass  !!!  Ha  utana  tovabb  iszod  azt  az ocska  vizet  ahol  laksz,  megint  visszajon  a  strumad.

    előzmény:
    Virag08 (1)
    2015-04-15  13:09
  7. Torolt_felhasznalo_327954
    Torolt_felhasznalo_327954
    2015. Április 19. 03:2113.

    AZ orvosod egy tudatlan  marha,   vagy  pedig,  azok  koze  a  magyarok  koze  tartozik,   akik  nem  hajlandok beismerni,  hogy  bizonyos helyeken  nalatok  nincs  eleg  JOD  a  vizben.


    a  JOD-HIANY  OKOZZA  A STRUMAT.


     


    UTAZZATOK  KI  VALHOVA  KULFOLDRE,  IGYATOK  ott  VIZET,  ES  MEGLATJATOK,  HOGY  1/2  EVEN  BELUL  ELMULIK  MINDEN  "STRUMA"  !!!


     


    Igen,  kajabalok,  mert  olyan  duhos  vagyok,  hogy a 21-ik  szazadban  a  magyarok  meg  mindig  nem  kapnak  rendes  vizet.


     


    PFUJJ!!  Ocska  szegenyes  kormanyotok,  nem  banja  ha  mind  betegek  lesztek,  csak  jaj  ne  kelljen  penzt  kiadni  a  nepre! !! 

    előzmény:
    Virag08 (1)
    2015-04-15  13:09
  8. 2015. Április 18. 16:2212.

    Normál labor értékekre nem adnak hormont, ill. csak a golyvára nem, mert attól nem fog elmúlni. 


    Abban igazad van a golyva mögött állhat hashimoto azaz autoimmun betegség, vagy basedow kór, de ha többszöri kontrollálás esetén minden érték normális akkor ezek ki vannak zárva.

    előzmény:
    terdszelikatica (4)
    2015-04-15  21:53
  9. 2015. Április 18. 16:1511.

    Én is a részletes weboldala miatt kerestem fel vidékről, gondoltam majd mindent elmagyaráz, mert nem nagyon tudtam semmit erről a problémáról, az első dokim se nagyon mondott semmit. Hatalmas csalódás volt, alig voltam bent nála pár percet, pedig tudta hogy messziről utaztam hozzá. Nem ajánlom, már más is járt így 2 emberrel beszéltem aki volt nála. 

    előzmény:
    csutak51 (5)
    2015-04-16  20:14
  10. 2015. Április 18. 16:1010.

    Szia!


    Nekem is ez a problémám, minden értékem jó, csak göböm van. 


    Nekem másfél éve stagnál, egyik napról a másikra kinőtt egy alig észrevehető dudor, inkább csak érzem ha megfogom a nyakamnál. 


    Az első endokrinológus biopsziát csinált, mintát vett a göbböl, ami jóindulatú lett, és mondta hogy nálam található göb soha nem lesz rosszindulatú emiatt ne aggódjak.


    Már 4 alkalommal nézettem értéket, de normális minden, a műtétet javasolták, mert nem tudnak vele semmi mást kezdeni, ebbe én nem egyeztem bele, mert akkor életem végéig gyógyszerszedés lenne.


    3 hétig szedtem a jódot, de utána olvastam inkább abbahagytam, nem történt változás, bár ez túl rövid idő.


    Nagyon sok oldalt, német oldalakat végigolvastam, igazából csak reménykedni lehet hogy nem növekszik tovább.


    Dr. Solymosi Tamást nem ajánlom, voltam nála, az ország egyik legdrágábban praktizáló dokija, én még tavaly 15 ezer ft-ot fizettem neki alig 10 percért, nem mondott semmit. Ettől az évtől már 18 ezer ft-ot kér első alkalommal. Ne tévesszem meg senkit a részletes weboldala, nem ajánlom őt, csak ha van felesleges pénze valakinek.


     

    előzmény:
    Virag08 (1)
    2015-04-15  13:09
  11. 2015. Április 17. 20:189.

    Nem idős, és nem Újpest....


     


     

    előzmény:
    rupcsi (7)
    2015-04-17  06:54
  12. 2015. Április 17. 20:158.

    Dr. SolymosI Tamás!


     


    http://www.konzilium.hu/pajzsmirigy/orvos/rendel.htm


     


    http://www.konzilium.hu/pajzsmirigy/konziluj/rendind.htm


     


    Budapest, XI. Bercsényi u. 9. 2. emelet.


    hétfő 10:00-18:00, kedd 8:00-14:40

    előzmény:
    rupcsi (7)
    2015-04-17  06:54
  13. 2015. Április 17. 06:547.

    Dr Solymos Tamás IV ker.? Idős orvos? Ha talált, keressetek másikat, ill. Egy orvosi diagnózist erősítsetek meg egy másikkal. Ha eltérő egy harmadiknál is vizsgáltassatok ki magatokat. A húgom majdnem belehalt, mert rosszúl hospitálta S.T. Nick nevemen pm topikban már leírtam. Nem minden a jó tsh! Alulműködő gobos pm elrákosodhat! A golyva miatt dobták ki pm-emet, és csak utólag derült ki, hogy rákos volt. Nem rémisztésnek szántam a hsz-met!


    http://www.pajzsmirigyrendeles.hu ajánlom! Kb 35 éve ismerem. Anno a nagynénémet is kezelte. Most engem is.

    előzmény:
    csutak51 (5)
    2015-04-16  20:14
  14. 2015. Április 16. 20:356.

    Szia, nekem sokkal több tünetem van. Az ultrahang negatív lett, viszont az anti tpo értékem nagyon magas. Mivel a TSH-m jó, azt mondta az endokrinológus, hogy éljek együtt ezzel, majd csak akkor kapok gyógyszert, ha rossz lesz a TSH. Ezzel a válasszal nem voltam elégedett, elmentem egy másikhoz is. Ő szóról szóra ugyanezt mondta. Azt mondták, hogy autoimmun pajzsmirigybetegségem van, majd ha TSH rossz lesz, kapok gyógyszert. Addig évenkénti ellenőrzés van.


    Jódot ne szedjél magadtól.


    Azért elmentem nőgyógyászhoz is, most ezen a vonalon haladok. Várom, hogy mikor tudom megcsináltatni a hormon vizsgálatokat.

    előzmény:
    Virag08 (1)
    2015-04-15  13:09
  15. 2015. Április 16. 20:145.

    http://www.konzilium.hu/pajzsmirigy/orvos/rendel.htm Ez úgy tudom, Dr Solymos Tamás oldala, aki szerintem nagyon tisztességes és jó orvos.


    További linkek (az orvos nevére+pajzsmirigyre rákeresve)


    https://www.google.hu/search?q=pajzsmirigy+dr.+solymosi+tam%C3%A1s&ie=utf-8&oe=utf-8&gws_rd=cr&ei=QPovVeqrFaTgywPDloC4CA


    Persze, biztosan van sok más jó szakorvos is, keresgélj!


    (Azért tettem be a linkeket, mert szerintem az oldala elég közérthető információkat ír a betegségedről.


    Keresgélj a neten infókat Te is, nagyon sokat találsz a pajzsmirigy-betegségről!)

    előzmény:
    Virag08 (1)
    2015-04-15  13:09
  16. 2015. Április 15. 21:534.

    Milyen szakorvos nem tudott mit kezdeni a problemaval ?


    Milyen vizsgalattal allapitottak meg ? Pajzsmirigy hormont nem kaptal ?Belene kezdjel mar jodpotlasra sajat szakalladra !!!!!

    előzmény:
    Virag08 (1)
    2015-04-15  13:09
  17. 2015. Április 15. 21:483.

    Bizony bizony itt egy jo endokrinologus kell. Azt sem tudjuk hogy csomos vagy diffuz a megnagyobbodasa .Pajzsmirigy megnagyobbodas oka lehet egyszeru jod hiany, de bizony lehet mas is /Basedow kor vagy akar daganat / jobb ha szakorvoshoz fordul problemajaval.

    előzmény:
    eda-1952 (2)
    2015-04-15  16:00
  18. 2015. Április 15. 16:002.

    Nem túl sokat segítek, de talán ha keresnél egy másik orvost, az jó lenne. Másra nem, talán az nem lesz olyan szűkszavú... Egyébként meg furcsállom, hogy tüneteket nem okoz(eltekintve a menzeszedtől), meg jó a laborod. Én a helyedben nem piszkálnám semmilyen esetleg itt ajánlott csodaszerrel, nem hiszem, hogy bármi el tudná tüntetni,meg az ilyen kísérletezés   nem szokott nagyon egészséges lenni. Tulajdonképpen miért félsz annyira  a műtéttől?

    előzmény:
    Virag08 (1)
    2015-04-15  13:09

Címlap

top