Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Petefészek ciszta 6cm-es

kiskurtz
Létrehozva: 2015. március 31. 14:37

Sziasztok,


 


Múlt hónapban találtak az egyik petefészkemben egy 6 cm-es cisztát. A menstruáció után harmadára csökkent a mérete, nagyon reménykedtem, hogy teljesen felszívódik, viszont kb. egy hete újra érzem, hogy ott van.... Ma kellene megjönnie újra a menstruációmnak.. A dokimmal abban maradtunk, hogy mensi után megnézzük....


Sajnos érzem, hogy ott van, és tegnap már a lábamba is kisugárzott egy fura érzés, mintha zsibbadt volna a lábam...


 


Iszom cickafark teát, és holnap megyek aviva tornára...


Van valaki akinek a tea/torna segített, ekkora ciszta felszívódott magától? Szeretném természetes gyógymóddal eltüntetni a cisztát, nem örülnék egy műtétnek....


 


köszönöm a válaszokat.

  1. 2015. május 10. 17:0014.

    Szia ! 
    1,5 héttel ezelőttig azt sem tudtam eszik-e vagy isszák a cisztát. :)  Nálam Paleo életmód mellett teljesen alattomosan egy 9*6-os csokiciszta alakult ki . Egy téves epe diagnózis miatt csináltak ultrahangot, ott derült ki, hogy mi van.  Orvosok sem értették, hogy sehol nem volt semmi tünetem, egyáltalán, hogy lábon mentem minden vizsgálatra etc...  Műtöttek, jól vagyok. 


    Talán antibiotikummal össze lehet zsugorítani a normál cisztát (ezt tették egy betegnél) . Nem tudom, hogy az életmóddal lehet-e igazán befolyásolni. 


     


     

    előzmény:
    kiskurtz (1)
    2015-03-31  14:37
  2. 2015. Április 1. 19:5213.

    Szia! 


     


    Szintén IR, PCOS. A cickafarktea cisztásít, valamint érdemes kerülni a szóját is. Szénhidrát-diétát alkalmazod? Sajnos az IR-hez nagyon kevés orvos ért igazán, két helyet ajánlok: 


    - MensMEntis Budapesten (2-3 hónap várólista)


    - Dr. NAszódy Péter Kecskeméten: ide akár 2-3 hét múlva lehet időpont. Én magam is hozzá járok, nagyon lelkiismeretes, kedves, türelmes orvos, és mindent elmagyaráz, mi mit okoz, mi miért van.

    előzmény:
    kiskurtz (1)
    2015-03-31  14:37
  3. 2015. Április 1. 09:4512.

    Nekem volt 4cm-es. Több hónapig követtük, nem tűnt el, doki mondta, addig nem lesz baba, műtsünk, ok. megbeszéltük az időpontot. Hazamentem mondtam az uramnak, márpedig baba lesz, aznap ovuteszt full pozitív. Legközelebb mentem dokihoz, mondta, hogy beszéljük meg a műtétet, a válaszom az volt, hogy inkább a terhesgondozást:-)


    A terhesség a legtermészetesebb módszer, mert nincs ciklus, így eltűnik a ciszta, nálam is ez volt. Még a sima sós, meleg ülőfürdőt javasolták.


    Nekem is van kezelt pajzsmirigy alulműködésem, nem vittük túlzásba a gyógyszert, 4,8 tsh-val simán lettem véletlenül terhes.


    Fel a fejjel, egyébkét egy lapar műtét ma már nem akkora dolog!


     

    előzmény:
    kiskurtz (1)
    2015-03-31  14:37
  4. 2015. március 31. 18:1911.

    nekem 5cm-es volt. Tegnap voltam kontrollon, es mar nincs ott. Ne izgulj


     

    előzmény:
    kiskurtz (1)
    2015-03-31  14:37
  5. 2015. március 31. 17:4010.

    Érdemes lenne egy jó endokrinológus után kutatni. Kitartást neked!

    előzmény:
    kiskurtz (8)
    2015-03-31  16:42
  6. 2015. március 31. 17:289.

    A hipofizis adenoma megváltoztatja a hormonokat, talán azzal kellene foglalkozni elsősorban. Ez is kezelés alatt áll? Ha egy orvos nem túl meggyőző váltani kell, a bizalom és hit fontos ebben a kapcsolatban. Sajnos az a tapasztalatom, hogy egy magánrendelésen jobban odafigyelnek az emberre.

    előzmény:
    kiskurtz (8)
    2015-03-31  16:42
  7. 2015. március 31. 16:428.

    nincs.... eddig egyszer voltam a MÁV kórházban egy endokrinológusnál, de nem volt túl meggyőző, április végén megyek hozzá újra. Adok még egy esélyt neki, hátha.

    előzmény:
    sally (7)
    2015-03-31  16:21
  8. 2015. március 31. 16:217.

    Sajnálom :-( Valószínű, akkor ott az elsődleges ok. Van jó orvosod, aki figyelne rád? 

    előzmény:
    kiskurtz (6)
    2015-03-31  16:13
  9. 2015. március 31. 16:136.

    én már nem is tudom mit kellene még kezelni rajtam :-( agyalapi mirigy adenómám is van... néha nagyon elkeseredem :-( pedig próbálok pozitív lenni....

    előzmény:
    sally (5)
    2015-03-31  16:09
  10. 2015. március 31. 16:095.

    Tea, pihenés, Aviva egyébként mind jó megoldás lehet, de valahol az alap problémát kellene valójában kezelni. 

    előzmény:
    kiskurtz (1)
    2015-03-31  14:37
  11. 2015. március 31. 15:404.

    Ó, akkor neked is komplex a bajod:-( A fehér liszt elhagyása akkor önmagában nem elég. Ha nem is vagy gluténérzékeny,és nem akarsz ez irányban is vizsgálódni hosszan, egy ideig, amig a baba sikerül, érdemes elhagynod. Ennyit megér. Még ha végleg nem is mondasz le róla. Mi is babára várunk egyébként, és nekem a pajzsmirigyet is nézték...és most már kezelik is.  Igen, a kis piszkokat lehet érezni, de ha nagyobb baj van velük, az eléggé tud fájni. Remélem, elmúlik neked. Elvileg ez egy komplex anyagcserezavar egyik velejárója, ami szépen helyreáll, ha figyelünk magunkra.

    előzmény:
    kiskurtz (3)
    2015-03-31  15:05
  12. 2015. március 31. 15:053.

    Szia,


     


    Köszönöm a választ. Meddőséggel küzdök több, mint 4 éve, biztos vagyok benne, hogy ez is közrejátszik. Járok kinezhez is, ő is mondta, hogy ez is oka lehet.


    Inzulinrezisztenciám van, PCO eddig nem volt, remélem nem is lesz. Cukrot, fehér lisztet nem eszem, diétát (nagyjából) tartom, de mostantól megpróbálok gluténmentesen élni. 


    Igazából az zavar, hogy néha fájdogál, meg feszül. Megcsavarodni a doki szerint nem fog....

    előzmény:
    sally (2)
    2015-03-31  14:53
  13. 2015. március 31. 14:532.

    Először is, ne ess kétségbe! Nekem volt már ciszta miatt műtétem, túl lehet élni. Nem PCO, csak hajlamom van cisztaképződésre. Sokszor éreztem, hogy van, amit uh is igazolt, majd eltűnt. Valóban fel tudnak szívódni. Műtét csak akkor kell, ha túl nagy,és megcsavarhatja a petefészket, vagy fáj. Nekem az életmódváltás segitett. Gluténmentes étrend. Semmi cukor. Ez a megoldás jött be, persze lehet, nekem eleve ez ( rosszul reagálok a gluténra) az oka a cisztaképződési hajlamnak. Plusz, azt vettem észre,hogy ha nőként elbizonytalanodok (énkép, testkép, párkapcsolati bizonytalanság), az sem tesz jót.

    előzmény:
    kiskurtz (1)
    2015-03-31  14:37

Címlap

top