Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Foghúzás ünnep előtt/után?

Vándorlány
Létrehozva: 2014. december 11. 08:38

Sziasztok!


Tudom, hogy elég nehéz ezt bárkinek eldönteni, ezt a kérdést. Nekem is nehéz, az orvosnak is nehéz. De azért kíváncsi vagyok a véleményetekre.


Van egy felső hátsó rágófogam (őrlő?) ami gyökérkezelt, letört, szóval fél fog (íny alá tört), a gyökércsúcson van egy pici gennycsomó, nem fáj. Ezt ki el kell távolítani, szájsebészeten, mert nem lesz egyszerű. Lehet, hogy húzás során törik, lehet, hogy vésni kell, lehet, hogy megnyílik az arcüreg és varratok lesznek.


A dilemmám az, hogy vágjak bele most, hogy legyen eltávolítva minél hamarabb, vagy halasszam januárra. Mindkettőnek meg van a maga rizikója. Szóval ünnepek előtt, 3 gyerekes anyukaként, kb. holnaptól minden napomra van dolgom, téli szünet végéig, segítséget nem is tudok szerezni, nem férne bele, hogy mondjuk napokat szenvedjek a fájdalomtól. Nem ragozom tovább, hozzáértők, szakmabeliek, tapasztaltabbak, mit gondoltok? Január ideálisabb lenne, ráérnék gyógyulni, segítséget tudnék szerezni. mi van ha ünnepek alatt lenne komplikáció, de az persze úgy is lehet, hogy ez a letört fog beindul.. :(


 

  1. 2014. december 11. 17:3017.

    Kedves "Beszélgessünk" ! Most már semmi. Amikor indítottam a topicot volt még jó néhány órám a döntésig. Ugyanis, megvolt az időpontom, tegnap este jöttem csak rá, hogy ez az időpont mégsem ideális. Nehezen hozok döntéseket, úgy gondoltam mások tapasztalata segíthet benne. Ezért indítottam, majd két órakkor telefonáltam és lemondtam, mert addigra sikerült döntenem, bár a telefonhíváskor még a szájsebész-fogorvos véleményét is megkérdeztem.

    előzmény:
    beszélgessünk! (16)
    2014-12-11  17:02
  2. 2014. december 11. 17:0216.

    Ha tudod a választ "el van halasztva" mi a kérdés?

    előzmény:
    Vándorlány (13)
    2014-12-11  14:49
  3. 2014. december 11. 15:1715.

    köszi, hát nem kaptam kedvet hozzá, én mindig találok vmi kifogást...nyaralás,lagziba menés, ez az, mindig tolom...


    brrrrr. 15 nap te jó ég, kis fogyókúra legalább:)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_302972 (11)
    2014-12-11  12:24
  4. 2014. december 11. 14:5114.

    Két fogorvos-szájsebészt is megkérdeztem, mindkettő ezt javasolta.

    előzmény:
    Vándorlány (13)
    2014-12-11  14:49
  5. 2014. december 11. 14:4913.

    Nem egy elhanyagolt dolog ez, fogorvos röntgen után küldött szájsebészhez. Szájsebész megnézte, majd felvázolta a lehetséges komplikációkat, és akkor elhalasztottuk, mert éppen egyedül voltam egy hétig a gyerekekkel.


    És ma végül újra elhalasztottuk, az orvossal konzultálva, újra megnézte a fogat, a röntgent, áttettük januárra. Alaposan megnézte, szerinte nem lesz gond, ha várunk egy hónapot. Ha varratszedés, más komplikáció, antibiotikum kellene akkor se mindegy, hogy az ünnepek miatt nincs orvos, vagy ki tudja ki van. Januárban ez a rizikó nincs, én is, ő is ráérünk.


     


    (Az a gyökércsúcson lévő pici gennycsomó ki tudja már mióta ott volt, ha nem tört volna le ebből a fogból egy darab, akkor még nem is tudnék róla)

    előzmény:
    beszélgessünk! (12)
    2014-12-11  14:01
  6. 2014. december 11. 14:0112.

    "van egy pici gennycsomó" - ez írtad, én ezzel biztos, hogy nem várnék, az ha kifakad, nagyon vigyázni kell, hogy ürüljön, ne menjen bele semmi.


    (egyik évben nekem hátsó örlőt húztak, valahogy megsérülhetett elől az ínyem, és begyulladt, hát azt nem kívánom senkinek, ünnepek alatt valakit találni, aki foglalkozik a gyulladással)


    Ma dec. 11 van, ha még holnap vagy jövő héte elején elmész, hogy nézzék meg, jó esélyed van, hogyha valami gebasz van, meg tudják oldani utána. Ha mondjuk 24-én durran be, hol találsz fogorvost? Főleg olyat, aki nemcsak túl akar lenni az egészen, hanem rendesen megcsinálja?


    És még fáj is, mi van ha jobban fog fájni? És akkor megint ott a kérdés, hol találsz az ünnepek alatt fogorvost? Szerintem ne várj vele, nem tudom mekkorák a gyerekek, de biztos megértik, hogy anyának fáj és ne ugráljanak a fején


     

    előzmény:
    Vándorlány (1)
    2014-12-11  08:38
  7. Torolt_felhasznalo_302972
    Torolt_felhasznalo_302972
    2014. december 11. 12:2411.

    Nem, egyáltalán nem volt durva. Csak baszott hátul van és félő, hogy beokádik az ember.De amúgy 1-2 jól irányzott érzéstelenítő szuri, elzsibbad és nem is lehet érezni semmit. Utána 2 nap, az elég szar, de kibírható.A további kb 15nap elviselhető, ha van jó fájdalomcsillapítód. 

    előzmény:
    mesekeksz (3)
    2014-12-11  10:42
  8. 2014. december 11. 11:5610.

    Igen, épp ezért dilemmázok, ez is benne van a pakliban. De a foghúzás után nagy(obb) eséllyel számíthatok (talán) problémákra, komplikációra.


    Köszönöm a véleményed! Szép napot kívánok Neked!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (9)
    2014-12-11  11:48
  9. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2014. december 11. 11:489.

    hivatkoztál a papos ünnepre is azért írtam


    ha bedurran a fogad 22én pl, szívsz majd rendesen, dalacin c tárolj be


     

    előzmény:
    Vándorlány (7)
    2014-12-11  11:42
  10. 2014. december 11. 11:448.

    Á véletlen volt, általában a Bbohart használom, nem titok, hogy ez a kettő van. Mindkettő én vagyok, nincs különösebb oka, csak az, hogy zárt topicot akartam indítani régebben és a Bboharral már volt annyi ami miatt nem lehetett több, ezért lett a Vándorlány. Tegnap véletlen azzal indítottam ezt. Na mindegy belekavarodtam, de mindkettő ugyanaz.

    előzmény:
    asztanaviszta (6)
    2014-12-11  11:34
  11. 2014. december 11. 11:427.

    Nem éppen vallási tart vissza. Hanem pl. szombat nincs iskola, és egyedül leszek a gyerekekkel, aztán lesz még jó néhány program a jövő héten és téli szünet, ha akkor vagyok rosszul, nem emelhetek, nem hajolhatok, fájdalmaim vannak, akkor nem telnének túl jól ezek a napok, amiket szeptember óta várunk, hogy végre ne egymástól távolt töltsük a napjainkat. Elég kicsik még.


    Három gyerekkel, rokonoktól távol élve azért elég pörgős, sok minden hárul az anyukájukra, januárban azért napközben suliban vannak, ha komplikáció vagy fájdalom van utána tudok járni, vagy tudok segítséget szerezni magamnak.

  12. 2014. december 11. 11:346.

    Miért használt 2 különböző nick-et ugyanabban a topicban?

    előzmény:
    Bbohar (5)
    2014-12-11  11:04
  13. 2014. december 11. 11:045.

    Köszönöm a válaszaitokat, és az együttérzést. Nem szeretném én sem, hogy elrontsa a karácsonyt, és nem fér bele, hogy az én fájdalmaimról szóljanak az ünnepek, mikor a gyerekek is annyira várják a téli szünetet és én is.


    Persze lehetne szerencsém is, hogy két nap alatt túl lennék rajta, de most kb. ez a két nap sem igen fér bele.


    Bátorítást adnak a soraitok (és az orvos válaszolban szakember is ezt írta) hogy ez nem csak afféle gyáva, megfutamodó halasztgatás, hanem jó döntés. Januárban semmi akadálya, gyerekek suliban és semmi extra program nincsen.


     

    előzmény:
    mmmmm87 (4)
    2014-12-11  10:54
  14. 2014. december 11. 10:544.

    Én hagynám januárra.


    sokáig szenvedtem rossz fogakkal mire előszedtem a bátorságom és megcsináltattam,emlékszem, december közepén álltam a tűzhely előtt, 4 új korona elől amiket szokni kell, 3 kihúzott rágófog, amiknek hatalmas lyuk tátongott a helyén, és gondolkoztam, hogy ugyan mi a jóeget főzzek, ami finom is és meg is bírom enni.Szenvedés volt hetekig, állandóan ilyen görbített fecskendővel öblitgetni,mert a fogkefe nem ért be oda és a legpuhább is felsértette. Ha átgondoltam volna, kihúzom még egy hónapot, már olymindegy. Előtte jópár fogfájós karácsony volt, de azt megoldottam pár szem fájdalomcsillapítóval, azok kevésbé emlékezetesek ilyen szempontból.

    előzmény:
    Vándorlány (1)
    2014-12-11  08:38
  15. 2014. december 11. 10:423.

    Nekem is ez lesz majd valamikor de már lassan egy éve halogatom...nem bírom rávenni magamat...( nekem nem fáj, de ki kell szedni onnan előbb utóbb) Nagyon durva volt???????

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_302972 (2)
    2014-12-11  09:47
  16. Torolt_felhasznalo_302972
    Torolt_felhasznalo_302972
    2014. december 11. 09:472.

    Min. 2 hét a gyógyulás erre számíts. Nekem 1 hónapja szedték ki a bölcsességfogam (rosszul nőtt) varrták is..2 hét elég gatya volt, de azóta már nem is érzem.

    előzmény:
    Vándorlány (1)
    2014-12-11  08:38

Címlap

top