Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gyógyszer/orvos/reflux

LAMANGA
Létrehozva: 2014. november 24. 18:21

Sziasztok!


Egy ideje refluxom van és kaptam rá gyógyszert is. A baj az, hogy semmilyen kapszulát, gyógyszert nem tudok normálisan lenyelni. Van/volt valaha valakinek hasonló problémája a gyógyszerekkel. Egyáltalán nem lehetséges a gyógyszereket egyéb formában is megkapni (folyadék/por)? Ha van valaki akinek hasonló baja van, nagyon sokat segítene ha leírná a tapasztalatit.


köszi


 


 


 

  1. Torolt_felhasznalo_880634
    Torolt_felhasznalo_880634
    2015. január 30. 11:0512.

    szia! Ha még aktuális a dolog ad meg email címedet és lehet hogy tudok segíteni.

    előzmény:
    LAMANGA (1)
    2014-11-24  18:21
  2. 2014. november 26. 13:3311.

    Nem cask a gyomorsavrol van szo, hanem arrol, hogy a gyomorszaj nem zar jol es ezert jon fel, vissza a sav. Talan tobbszor, kevesebbet enni is segithet, hogy ne legyen tele a gyomor.


     

    előzmény:
    LAMANGA (10)
    2014-11-26  10:29
  3. 2014. november 26. 10:2910.

    Köszönöm a sok hasznos infót mindenkinek! Mostanában gyakran tapasztaltam azt orvosoknál, hogy a gyógyszeren kívül nem nagyon adnak másban tanácsot. (sőt néha olyan érzésem volt, hogy utálják, hogy egyáltalán ott vagyok mint beteg és kérdezek) Életemben először jutottam oda el, hogy ezt egy fórumon kérdezzem meg.


    Szép napot!

    előzmény:
    Sissi52 (8)
    2014-11-24  23:32
  4. 2014. november 24. 23:349.

    A nyelésproblémában sajnos nem tudok segíteni, szerencsére nekem nem ennyire súlyos a helyzet.


    Ami bevált, és gyógyszer mellé kiegészítő terápiának is remeke, az a fermentált papayalé. Minden lefekvéskor órákig köhögtem, plusz hajnalban iszonyú gyomorégésre ébredtem, amióta lefekvés előtt ledöntök 15 ml-t, nyugodtak az éjszakáim.


    Ey próbát megér.

    előzmény:
    LAMANGA (1)
    2014-11-24  18:21
  5. 2014. november 24. 23:328.

    En sem tudtam, mi az a reflux. mostmar tudom. Eszem agaban sincs ra semmi gyiogyszert szedni, inkabb kitapasztalom, mit ne egyek, ill mit mivel ne egyek. Sokaig ittam pl kaveba tejet ontottem, es egyszer csak attol lett elege a gyomomnak. Erre pl a half and half nagyon jo, talan nalatok a tejszin, de sosem lehet tudni, mindig okozhatja mas is. En is gyakran felrenyelek, biztos van koze hozza. Mostanaban alig fordul elo refluxom. Kisbabaknak is szokott lenni meg elofordulhat barmilyen eletkorban. Ki lehet kuszobolni megfelelo etelekkel. En pl rengeteg szolot eszem, lehet attol van,de magatol a szolotol sosem volt. (Mikor azt ettem).


    Mellesleg a doctor mindig gyogyszert ir fel, maganak biztosan refluxa van, irok ra gyogyszert, mert legyartottak egy csomo reflux gyogyszert es ott eszi a fene a raktaron, el kellene adni,de nincs kinek. Vigyazni kell. Nem szabad annyi gyogyszert szedni. 4-nel tobb receptre irt gyogyszert nem szabad szedni. A tobbit te tudod. Kerestem dietat, hogy mit egyek, mit ne egyek, aztan rajottem, marhasag,mert mindegyik homlokegyenest tanacsolt. Neked magadnak kell rajonnod. Zsiros, paprika, paradicsomos, stb etel lehet nem jo, de mindenki mas. Sot egyszer egyfle nem jo, maskor masfele, maskor meg mindegy.

    előzmény:
    ladybird65 (5)
    2014-11-24  20:27
  6. 2014. november 24. 21:227.

    találatok a blogban a "reflux"-ra rákeresve.


    De ha konkrétan, a betegségedre, vagy a gyógyszeredre kérdezel, is biztosan válaszol!


     

    előzmény:
    csutak51 (6)
    2014-11-24  21:11
  7. 2014. november 24. 21:116.

    Ha az orvosodat nem akarod megkérdezni, talán kérdezz meg egy másikat, pl. neten, vagy szimpatikus gyógyszerészt!


    Gondolom, savlekötőt kaptál, szerintem azt porrá törve beleteheted folyadékba, úgy is hat majd, de nem értek ehhez, csak tipp.


    Kérdezz pl. Tőle!


    Nekem nagyon szimpatikus, azok alapján, amiket a blogjában ír.

    előzmény:
    LAMANGA (4)
    2014-11-24  19:25
  8. 2014. november 24. 20:275.

    Nekem is van refluxom. Marha sokat köhögök miatta. Egy darabig szedtem a sok savamra gyógyszert, de abbahagytam. Nem szedek már rá semmit. Próbálom kerülni a savképző ételeket. Igaz, hiába, mert idegi alapon is lehet savas az ember. Szóval én semmit sem csinálok ellene. Egyébként a nyeléssel nekem is sok gondom van. Legfőképp, hogy örökösen félrenyelek. Lehet, hogy a kettő összefügg.


    Tudom, nem tudtam segíteni. De majd talán jönnek az okosok, és tudnak. Vannak azért még itt értelmes emberek, akik tanácsot is tudnak adni, nemcsak szmájlikat hajigálnak ide. Mert azzal nem vagy kisegítve.

  9. 2014. november 24. 19:254.

    Próbáltam óvatosan fogalmazni azért írtam, hogy "nem normálisan" :) Elég racionális ember vagyok és magam is utalom, hogy egy ilyen egyszerű dolog mint a gyógyszer lenyelése nem megy, magam sem értem, de ez a van. Természetesn az orvost is megkérdeztem, de meg sem próbált más adni. Ez van és kész volt a válasz. Mivel egy orvos az egy orvos :) (sok tanulmánnyal a háta mögött) hol jönnék én ahhoz, hogy vitázzak vele :) Ezért kérdezősködtem hátha van még egy ilyen szerencsétlen mint én  Köszönöm a válaszokat!!!

    előzmény:
    csutak51 (2)
    2014-11-24  18:45
  10. 2014. november 24. 18:543.

    előzmény:
    csutak51 (2)
    2014-11-24  18:45
  11. 2014. november 24. 18:452.

    Mit jelent az, hogy nem tudod "normálisan" lenyelni? Nemnormálisan megy?


    Viccen kívül pedig, próbáld sok vízzel/folyadékkal bevenni, nem igaz, hogy nem sikerül! Közben gondolj arra, hogy mi a jobb, lenyelni pillanat alatt, és gyógyulni, vagy küzdeni ellene, és a refluxszalélni?


    Másik, hogy miért nem az orvosodat kérdezed arról, kaphatnál-e azonos hatásút, de nem tablettában, vagy összetörheted-e a tablettát, és belekeverheted-e valamibe, méz, folyadék, stb.?


    Nem harapná le a fejedet!


     

    előzmény:
    LAMANGA (1)
    2014-11-24  18:21

Címlap

top