Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Hólyagos a garatmandulám

mandarine
Létrehozva: 2014. november 18. 19:21

Sziasztok,


 


tudom, hogy mielőbb menjek fül-orr gégészetre, el is fogok menni, ezt a topikot azért indítottam, hátha valaki tud írni valami megnyugtatót addig is..


szeptember óta hólyagok vannak a manduláimon, de tegnap óta a nyelvem tövében is kijöttek a hólyagok. Minden nyelésnél olyan érzés, mintha teljesen száraz lenne a torkom..  nem fáj, és lázam sincs.


Októberben egy nagy műtéten estem át, rengeteg (sokszor erős) antibiotikumot szedtem vagy vénásan kaptam, amelyeknek elméletileg el kellett volna mulasztaniuk a hólyagokat, viszont egyik sem használt.. 


A háziorvosom szerint vetessem ki a manduláim, de nem szeretném... 


(idén nyár óta 4 műtétem volt, még egyet már ki se bírnék..)


Esetleg valakinek volt már hasonló tünete?


 


 

  1. 2014. november 19. 11:586.

    esetleg valaki tud a SOTE-n jó fül-orr gégészt elérhetőséggel?

    előzmény:
    mandarine (1)
    2014-11-18  19:21
  2. 2014. november 19. 07:505.

    Torokváladék tenyésztést csináltak? Csak miheztartás végett, tudják egyáltalán melyik bacilusról van szó, amitől ezek a hólyagok kialakultak?  Ebben az esetben célzott antibioticum kúra alkalmazható, a tenyésztés leletén rajta van a lista, hogy melyik antibioticumra érzékeny a te bacid. A másik: ebből az is kiderül, hogy az adott baci okozhat-e valamilyen szövődményt (pl. izületi gyull., szivbelhártya gyull.) vagy pedig ebből a szempontból megnyugodhatsz. 

    előzmény:
    mandarine (1)
    2014-11-18  19:21
  3. 2014. november 19. 07:274.

    Ennek már 20 éves és azóta nem fájt egyszer sem egyetlen ízületem sem.


    Csak tudod, a gennyes mandula még egy amúgy egészséges embert is megbetegít nagyon, nemhogy egy legyengült szervezetet. 


    Megértelek, de én nem halogatnám sokáig.

    előzmény:
    mandarine (3)
    2014-11-18  20:02
  4. 2014. november 18. 20:023.

    és azóta az ízületeiddel minden ok?


     


    Tudom hogy marha gyorsan ki kellene vetetni, de még az előző műtétből is csak épülgetek... mert még mindig nem vagyok teljesen jól..


    annyira legyengültem műtét után, hogy kaptam vért is, meg elkapott közvetlen műtét után valami hányás-hasmeenéses nyavaja...stb.


     


    féltem, hogy a csúnya mandulám miatt elhalasztják a műtétet, de sűrgős volt sajnos..

    előzmény:
    KN18 (2)
    2014-11-18  19:40
  5. 2014. november 18. 19:402.

    Vetesd ki!


    Nekem anno 4 hónap alatt, az ízületeimre ment a gyulladás ami azt jelentette, hogy az ágyból felkelni is kín volt. A hajamon kívül gyakorlatilag mindenem fájt. 1 hétig szedtem az antibigyót aztán jó ha 5 napig jól voltam a végén már lejárt a körzeti orvos injekciózni.


    Megértelek, nekem a mandula műtét (amit altatásban kértem) után 1 hónappal ki kellet venni a vakbelemet. Idő míg felépül az ember, de egy gennyes, tályogos mandulával csak egyre rosszabb lesz.


     

    előzmény:
    mandarine (1)
    2014-11-18  19:21

Címlap

top