Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Makacs nátha

Anita78
Létrehozva: 2014. október 29. 16:11

Sziasztok, 36 éves anyuka vagyok, két gyerekkel. Minket már megtalált a megfázás hiába veszem a vitaminokat. Nagyjából már mindenki meggyógyult de a tünetek nem akarnak elmúlni. Ez már a harmadik hete, hogy a gyerekek még mindig köhögnek. Nem akarok mindenért az orvoshoz rohangálni. Leginkább inhalálunk és hársfa teát iszunk. Van valamilyen tanácsotok, ami eddig bevált?

  1. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2014. december 16. 07:289.

    Az orvos mit mond?

    előzmény:
    feherdorina (7)
    2014-12-08  16:17
  2. 2014. december 16. 05:018.

    "nem szedhetek antibiotikumot vagy ilyesmit"


    Ilyen gyógyszerérzékenység nem létezik. Az antibioticumoknak rengeteg fajttja van, lehet hogy az egyik hatóanyagra érzékeny vagy (esetleg 2-3 -ra) is, de még mindig ott van az összes többi. Ha már a nátha mellett a köhögés is előjött, irány az orvos.

    előzmény:
    feherdorina (7)
    2014-12-08  16:17
  3. 2014. december 8. 16:177.

    sziasztok, nekem is hasonló problémám van mint a fórumindító anyuka gyerekeinek! egy hete náthás vagyok, levert és folyton erős köhögési ingerem van, de nem vagyok lázas! mivel enyhe gyógyszerérzékenységem van nem szedhetek antibiotikumot vagy ilyesmit, szóval olyasmi érdekel amit nem kell feltétlenül beszedni. Mik a tapasztalatok erről a mellkasra dörzsölős kenőcsről? Tényleg nagyon hatékony? köszi

  4. 2014. október 31. 10:186.

    Sziasztok,


    Köszönöm az eddigi ötleteket. Szerencsére láz nincsen, az orvos szerint vírusos fertőzés. A napokban utána olvastam és a megfázás tünetei a gyógyulás után hetekig is elhúzódhatnak. Két napja elkezdtem bedörzsölős kenőcsöt is használni egyik barátnőm tanácsára. Eddig egész jól használ de írok még, hogy mit tapasztalok.

  5. 2014. október 29. 23:575.

    Szia! Szerintem 3 hetes köhögéssel menjetek el orvoshoz. Valószínűleg baktériumos fertőzés (általában azok szoktak így elhúzódni). Inkább, minthogy arcüreg/középfül/stb. gyulladás legyen a végeredmény...

    előzmény:
    Anita78 (1)
    2014-10-29  16:11
  6. 2014. október 29. 23:124.

    Atipusos kórokozó okozhat elhúzódó köhögést. Ezt sajnos az immunrendszer nemigen tudja leküzdeni magától, bár nem okoz súlyos tüneteket, csak pl. ilyen tartós köhögést. Klacid vagy egyéb más chlarithromycin hatóanyagú antibioticumot szoktak rá írni. Ha tényleg erről van szó, magától nem fog meggyógyulni.


     


    Szerintem gyógyteák helyett vidd vissza a gyerekeket az orvoshoz.


     


    Ja, még elhúzódó arcüreggyulladás is szóba jöhet, amire inhalálás akár jó is lehet, de a gyógyteáknak semmi szerepük. Bár az arcüreggyulladásnál az orvosok mai álláspontja szerint a száraz meleg használ többet, mint a nedves párával járó inhalálás. (infralámpa, vagy felmelegített sópárnácska, vagy gyógyszertárban kapható zselétasak, amit mikróba rakva felmelegítesz és azt rakod az arcára).

    előzmény:
    Anita78 (1)
    2014-10-29  16:11
  7. 2014. október 29. 20:033.

    Mi okozta ? Megfazas vagy virus ?Egy netes kollega mondta gyogyszerrel 1 het gyogyszer nelkul 7 nap alatt jon rendbe a natha .Illoolajok eucaliptus, mentol, citromolaj az inhalatorba ....a parologtatokba . Laz eseten lazcsillapitas. Sok folyadek es gyumolcsok + vitamin. Szövödmeny eseten orvos !!!!!


    Jobbulast !

    előzmény:
    Anita78 (1)
    2014-10-29  16:11
  8. 2014. október 29. 19:242.

    Salvus vizzel inhalalj. Egy probat meger. En sem hittem benne, de nalam bevalt.

    előzmény:
    Anita78 (1)
    2014-10-29  16:11

Címlap

top