Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Comnyaktörés után

Aureus3
Létrehozva: 2014. október 23. 12:55

Szeretném megkérdezni, hogy combnyaktöréssel kapcsolatosan kinek van tapasztalata?


44 éves vagyok és 2 hete combnyaktörésem volt, szerencsére nem mozdult el, de megműtöttek, csavarokkal rögzítették a csontot. Sajnos az orvos a 6 hetes "alig terhelésen" kívül, nem igen mondott semmit. Nem tudom, hogy a csavarok kivételénél, 1-1,5 év múlva is hasonló lábadozásra lehet számítani?


Köszönöm.

  1. 2014. október 25. 13:018.

    Igen, én is így gondoltam, hogy a szegecsek kivételére nem kerül sokszor sor, mivel idősebb embereket érintő dolog. Ezért is gondoltam, hátha valaki már átesett ezen vagy ismer valakit akinél kivették a szegeket.


    Köszönöm, hogy megosztottad a tapasztalatodat, azért, ha neked a sípcsontod volt érintett hasonlóan, mégis csak biztató, hogy a teljes felépüléshez akkor kevesebb időre van szükség.


    Legalább valamit megtudtam. :)

    előzmény:
    dunakanyar (7)
    2014-10-25  06:02
  2. 2014. október 25. 06:027.

    Azért nem olvastál a szegek kivételéről, mert a combnyaktörés után behelyezett szegeket általában nem szokták kivenni. Nem is olyan régen volt még, hogy a combnyaktörést az idősebb emberek közül nagyon kevesen élték túl, mivel az ágyhoz kötöttség miatt tüdőgyulladást kaptak és onnan már nem volt megállás. Aztán hálistennek elkezdtek olyan szegeket beültetni, amivel műtét után már másnap lábra lehet állni, azóta, (ha csak a beteg fel nem adja, mert sajnos nagyon sok ilyen is van) kevesebb a szövődmény. De az  idős betegeket nem teszik ki még egy műtétnek, a szegkivételnek. 


     


    Gondolom az életkorod miatt döntött úgy az orvosod, hogy a szegeket kiveszi. 


     


    Nekem a sípcsontomból szedtek ki tavaly szegecseket, az orvos a műtét előtt 2 hét gyógyulásról beszélt, de bizony eltartott 4-5 hétig még "tökéletes" lettem.

    előzmény:
    Aureus3 (6)
    2014-10-24  13:35
  3. 2014. október 24. 13:356.

    Sajnos egyáltalán nem kamu! A megérzésed, sőt az élettapasztalatod most nem működött.


    Egyébként pedig nem csak idős korban fordulhat elő. Esetemben pedig, elég nehéz dolog volt a kezemben és ezzel együtt estem az oldalamra, ott is egy pontban ért az ütés.


    Azért vetettem fel a dolgot, mert sok mindent olvasni erről a "balesetről", de idősebb korban, akkor pedig számtalan tényező hátráltathatja a gyógyulást. Valamint sehol sem olvasni arról, hogy a szegek kivétele mivel jár, utókezelés...

    előzmény:
    antironia (5)
    2014-10-23  16:05
  4. 2014. október 23. 16:055.

    Megérzés.... Élettapasztalat. :)

    előzmény:
    dunakanyar (4)
    2014-10-23  14:41
  5. 2014. október 23. 14:414.

    Miért gondoljátok, hogy kamu?

  6. 2014. október 23. 14:243.

    Egyre gondoltunk....

  7. 2014. október 23. 14:232.

    Korpafű spórával kenegesd!

    előzmény:
    Aureus3 (1)
    2014-10-23  12:55

Címlap

top