Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ekcéma!!!!!!

klaudia.juhasz.142
Létrehozva: 2014. október 22. 10:41

Sziasztok,


 

Van itt valaki,aki egy cipőben jár velem?4hónapos koromtól ekcémával küszködök a mai napig(23vagyok),de nem hogy javult volna,hanem szinte egyre rosszabb a helyzetem :-( már voltam fürdőn, gyógyszereket szedtem számtalan fajtát, a kenőcsökről nem is beszélve....ja és,ha még ez nem lenne elég,nyáron társul hozzá egy "kis"pollenallergia is.... :-/ teljesen kivagyok ettől a helyzettől.Állandóan viszket,piros,száraz....nem tudom mit próbálhatnék még ki....legyen szives az,aki tudja miről beszélek segítsen,adjon tippeket. Előre is köszönöm

  1. 2014. november 4. 10:3623.

    Sziasztok!


    Szemelyes tapasztalat alapjan az egyik megoldas az lehet ha a tejet es tejtermekeket teljesen elhagyod. En tobb termeket kiprobaltam (kevesebb sikerrel) aztan talaltam egy oldalt ahol csak par bio termek van fent de azok szamomra bevaltak. Persze kitartas kell hozza, de helyettesito dolgokkal konnyebbe teheto.

  2. 2014. október 28. 16:2722.

    Szia Ember válogatja megint,nekünk nm volt jó a Babe,pedig nm olcsó mulatság!! :( A Baba tusfürdőtöl meg egyenesen eltiltotta a gyerkőcöt és engem is,mert borzasztóan szárítja a bőrt!Egyet értek veled, a gyerek cuccok nagy része elég ártalmas!!

    előzmény:
    Kalliopé (20)
    2014-10-26  21:25
  3. 2014. október 27. 11:4221.

    Egyetértek Kalliopéval. Pont azt akartam írni, amit ő az utolsó gondolatában leírt, hogy mindenki másra allergiás, mindenkinek mástól jön ki. Nekem pl. a szappantól, mosogatószertől jön ki, de a tusfürdőtől (amit valaki nagyon tiltott) nem jön ki, meg a folyékony szappantól sem. Nekem még az egyik ismerősöm azt ajánlotta, hogy a babafürdőkrém (gyógyszertári) is jó lehet, ha fele-fel arányban hígítod vízzel, összerázod, akkor folyékony szappanként jól lehet használni. A kencék (szteroidos) nekem csak akkor kellenek, ha kijött, akkor viszont mástól nem is múlik el. Ellenben ha elkerülöm a fent leírt dolgokat, akkor sokkal kevésbé jön ki.


    Neked is ki kéne találni (vagy tapasztalni, de allergológus is segíthet), hogy mitől jön ki, és kerülni azt. A tejen kívül még sok más élelmiszer is allergizáló lehet. De nekem van olyan ismerősöm is, akinek a fémmel való érintkezéstől jön ki (így pl. az aprópénztől, a hagyományos evőeszközöktől). Szóval speciális esetek is előfordulhatnak. :) Ha nem kerülöd el azt, amire allergizálódsz, akkor hiába kezeled kenőcsökkel, meg egyéb szerekkel tünetileg, úgyis mindig visszajön, vagy el sem múlik.


     


    +1 tipp: Nem tudom, mennyire van ilyen irányú érdeklődésed, de van olyan nézet is, mi szerint pszichés eredete is van/lehet. Esetleg ilyen irányban is lehet kutakodni.

    előzmény:
    Kalliopé (20)
    2014-10-26  21:25
  4. 2014. október 26. 21:2520.

    Jaj, ezek a babaápolási termékek brutálisak. Az ember azt várná, hogy ha jó a babának, akkor csak nem bánthatja egy felnőtt ember bőrét, de igen, mégis bántja, sőt!!!!


    Nekem a Babe termékek váltak be, de nem akarok reklámozni, tényleg csak segíteni akarok, na meg az a Sanatopic folyékony szappan nekem is bevált.. Mást ebből a márkából nem használtam. Aztán manapság nagyon divatosak ezek a természetes anyagokból készült szappanok, nekem az is bevált, pl. az olivaolajas az jó.


    De azt tapasztaltam, hogy ezek a dolgok akkor jók, ha megelőzésre használom őket, tehát ép bőrre, mert ha éppen gyulladt, ekcémás, akkor el nem múlik ezektől. Ha gyulladt, viszket, akkor nekem kellenek a bőrgyógyász által felírt steroidos kencék sajnos. És ha rendbejön, akkor ezekkel vigyázhatok rá...


    Az, hogy neked személy szerint mi lesz majd hatásos, az elég egyéni lehet, hisz nagyjából azon fordul meg a dolog, hogy mi az, amire allergiás vagy, és mi az, ami nem tartalmaz olyan anyagot, ami téged bánt. A tej is allergizálhat, mint itt valaki írta, de ez is egyéni, ő valószínűleg arra érzékeny. 

    előzmény:
    klaudia.juhasz.142 (9)
    2014-10-22  12:58
  5. 2014. október 22. 23:4919.

    Most neztem csak vissza a forumra. Igen recept nelkul van es gyogyszertarban lehet kapni. Az ara sem tul veszes. Van honlapja is a kereso kidobja.


    nem tudom, hogy epp "rossz" allapotban van az ekcemad, akkor elmulasztja-e, en ugy csinaltam a fiamnal, hogy amikor fellangolt jobban nala, akkor szteroidos kremmel par nap alatt jobb lett es utana minden nap testapoloztunk es olyankor nem jott neki elo ujra a viszketes. Aztan ha ellustultam es nem volt kedvem kenegetni, akkor elobb-utobb ujra elojott neki, szoval szerintem nekunk megelozes celjabol bejott. Hatha neked is segit.

    előzmény:
    klaudia.juhasz.142 (8)
    2014-10-22  12:56
  6. 2014. október 22. 19:3718.

    PUVA kezelést próbŕld ki, a gyerekemnek csak ez szokott segíteni.

    előzmény:
    klaudia.juhasz.142 (1)
    2014-10-22  10:41
  7. 2014. október 22. 17:5317.

    Ja igen,anno kiskoromban mondta a doktornő is a szüleimnek....na talán ez az egy dolog,amit kihagytunk

    előzmény:
    tükörkep (16)
    2014-10-22  17:11
  8. 2014. október 22. 17:1116.

    Anno az idősebbek azt mondták, le kell pisilni, az segít, (bocsi) 

  9. 2014. október 22. 15:4215.

    Ez a baj,hogy nem fog elmúlni,csak csökkenteni a tüneteket..... viszont,ha pl nem látni semmit a kezemen(nekem szinte csak ott van,na meg a nyakam,de ott csak egy 1cms folt),akkor is kennem kell kb 15percenként,mert ha nem tenném,kb be sem tudnám hajtani az ujjaimat....

    előzmény:
    beszélgessünk! (14)
    2014-10-22  14:40
  10. 2014. október 22. 14:4014.

    sajnos én is küzdök vele, a shea vaj, (teljesen natúr,tiszta), nem azt mondom, hogy tökéletes vele az eredmény, de jó, most kipróbáltam a Bepanten új krémjét, legalább nem viszket a bőröm és így gyógyul! - elkezdem nagy dózisban szedni a C vitamint az is valamit javított.


    Szeretném kipróbálni a sima utifű levét, a füves bácsi azt írta, az segíthet. De tudom az életben ettől megszabadulni nem fogok, max jobb lesz.

    előzmény:
    ezanick* (12)
    2014-10-22  14:00
  11. 2014. október 22. 14:2813.

    :-( ezzel nem nyugtattál meg...sőt.Én már csakcsak élek vele,de h a babámnak is ekcémája legyen ;-(

    előzmény:
    natika75 (11)
    2014-10-22  13:29
  12. 2014. október 22. 14:0012.

    En valakitol a shea vajat hallottam, hogy jot tesz. Artani nem art az biztos. Talan egy probat meger. 


     

    előzmény:
    klaudia.juhasz.142 (1)
    2014-10-22  10:41
  13. 2014. október 22. 13:2911.

    Hú, sajnálom nagyon. Tudom miről beszélsz, én is ekcémás vagyok, 38 évesen. Még én sem találtam meg rá a megfelelő gyógymódot. Már tényleg mindent kipróbáltam, a szteroidos kenőcsöket, homeopátiát, természetes kencéket, sőt, egyszer elhalasztották az érintett területen a bőrt. Pár hónap után újra elkezdtem érezni, és vissza is jött az egész.


    Sőt, ez az egész sajnos öröklődik, most láttam a 9 éves lányomon, hogy a fején van egy folt, pedig nem volt neki eddig. 

    előzmény:
    klaudia.juhasz.142 (1)
    2014-10-22  10:41
  14. Torolt_felhasznalo_163973
    Torolt_felhasznalo_163973
    2014. október 22. 13:0210.

    Na akkor elmondom nekem mit mondott a klinikán a bőrgyógyász és az helyre is hozta:


    Tisztálkodás csak szappannal (lehetőleg nem bolti) és CSAK a hajlatokban. Akkor is, ha leizzadtál. Arcot csak tiszta vízzel.


    Tusfürdő (bármilyen) felejtős. Mind tele van kőolajszármazékkal és tartósítószerrel. Akkor is, ha az van ráírva, hogy babáknak ajánlják.


    Egy próbát ez is megér.

    előzmény:
    klaudia.juhasz.142 (9)
    2014-10-22  12:58
  15. 2014. október 22. 12:589.

    Baba tusfürdővel,sőt a folyékony mosóporom és az öblítőm is bababarát

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_163973 (7)
    2014-10-22  12:55
  16. 2014. október 22. 12:568.

    Köszike :-) ha vény nélkül kapható,biztos kipróbálom!

    előzmény:
    sugarcube (4)
    2014-10-22  12:24
  17. Torolt_felhasznalo_163973
    Torolt_felhasznalo_163973
    2014. október 22. 12:557.

    Mivel mosakodsz?

    előzmény:
    klaudia.juhasz.142 (3)
    2014-10-22  11:29
  18. 2014. október 22. 12:556.

    Tejet kimondottan nem is iszok,maximum a termékeit,de max hetente1db joghurtot,tejberizst havonta 1x,nem igazán szeretem,de megpróbálok erre jobban odafigyelni,hátha segít :-)

    előzmény:
    kella (5)
    2014-10-22  12:40
  19. 2014. október 22. 12:405.

    Nagyon sajnállak!!!Én évekig kínlódtam,nekem az arcom és a kezem volt érintett. A kezem már sebesre hámlott és amikor  arcomon is megjelent...hát marha nagy öröm volt.


     


     Végső elkeseredésemben kipróbáltam a tej mentes diétát.Kb. 2 hét alatt letisztult az egész,azóta sem jött vissza,csak ha elcsábulok valamire,akkor a kezem már másnapra iszonyúan viszket.


    Nem mondom,hogy könnyű a diéta,de minden jobb mint az ekcéma.


    Próbáld ki,vesztenivalód nincs. A legrosszabb ami történhet,hogy nem válik be.....

    előzmény:
    klaudia.juhasz.142 (1)
    2014-10-22  10:41
  20. 2014. október 22. 12:244.

    Szia!


    Biztos probalkoztal mar sok dologgal, szoval lehet ezzel is, amit irok. A fiam is ekcemas (hol jobban, hol kevesbe), neki eddig a Sanatopic testapolo valt be. Elso par alkalomnal csip, amikor hasznalod, de utana mar nem. Van folyekony szappan is hozza furdeshez.

    előzmény:
    klaudia.juhasz.142 (3)
    2014-10-22  11:29
  21. 2014. október 22. 11:293.

    Salgótarjánban voltam Dr.Magyari Ildikónál plusz 5-6szlovákiai orvosnál (mert ugye innen vagyok), viszont legtöbbször csak találgattak,hogy mi lenne jó,és a hormontartalmú kenőcsöket írták fel....ellentétben Dr.M.I.-val, Ő kevert kenőcsöt írt fel mindig,ami segít is,viszont az a gond,hogy éjszakai...vagyis zsíros,és ezért nem használhatom napközben.... már diétáztam is,nem eszek túl fűszeres ételeket sem....tanácstalan vagyok.És ez a fránya viszketés kikészít ;-( ha nem vakarnám,nem lenne sebes.....viszont akaratom nélkül is kivakarom éjszaka....

    előzmény:
    antironia (2)
    2014-10-22  10:56
  22. 2014. október 22. 10:562.

    Konkrét tippet nem tudok adni, de egy jótanáccsal szolgálhatok: óvakodj a különféle "csodaszereket" ajánlgató MLM-ügynököktől és egyéb sarlatánoktól! Mert ezek szeretik kihasználni a reménytelen embereket.


     


    Ja, és ne tévesszen meg az sem, ha "csodás gyógyulásokról" mesél valaki, saját tapasztalanak álcázva - és persze van egy tuti szere, ami nála kapható....


    MIND lehúzás!


     


    Milyen orvosoknál jártál eddig?


     


     

    előzmény:
    klaudia.juhasz.142 (1)
    2014-10-22  10:41

Címlap

top