Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Szívritmus-terhesség :(

Veréna
Létrehozva: 2014. szeptember 12. 08:47

Sziasztok!


 


Nagyon meg vagyok ijedve.


13. hetes kismama vagyok. Az elmúlt kb. 5-6 napban (1 napot kivéve) szinte folyamatos a szívem melléverése, kihagyása, összevissza kalapálása. Rettenetes.


Máskor is szokott lenni, de most überdurva!!


Már mindent csinálok, pránanadi-kezelés (nadis vagyok), több só fogyasztása, meditálás (talán az a legjobb!), több kálcium, több magnézium………de minden délután újrakezdődik…


 


Máskor is van nekem ilyen hidegfront esetén, de csak ideig-óráig, nem napokig! :-(  (van egy enyhe szívbillentyűhibám)


 


Anyukák, kismamák! Nektek is fokozódott ez a várandósság alatt?


Vagy kettős front csinálja?


Vagy a konyhasó okozza?


Vagy hogy fáj a fogam is??


 


Vagy mi ez?? :-(

  1. 2014. szeptember 16. 22:049.

    Szia,


     


    mi már beszéltünk itt, tudom, hogy Te is MPS-es vagy annak minden "csodás" tünetével :) A legfontosabb, hogy próbálj meg nem aggódni, próbálj meg nem odafigyelni az egészre, tudom, állati nehéz, de tényleg tudatosítsd magadban, hogy SEMMI BAJOD NINCS az égvilágon, csak az érzés kellemetlen. Biztos, hogy a terhesség dob rá most egy lapáttal, az azért egy megterhelés a szervezetnek, a hormonok miatt a vérnyomásod is esetleg alacsonyabb lehet, a pulzusod meg kompenzálásképp magasabb, és ettől fokozódhatnak az extrák meg a "rohamok" (saját tapasztalat is, ha nem iszom eleget). Figyelj a folyadékra, szedjél magnéziumot továbbra is, "nyugtatóként" próbáld meg esetleg a citromfű teát, vagy nekem pl. a kardiológus még a galagonya teát javasolta nagyon, én nem próbáltam ki még, de sok betegénél bevált. (Ha pedig nagyon eldurvulna a helyzet, írass egy icipici Betalocot, azt lehet szedni baba mellett is, nem vagyok gyógyszerpárti, én le is tettem hamar, amikor felírták, de inkább ez, minthogy halálra aggódd magad a picivel :))


     


    Ja, és gratulálok :)


    L.

    előzmény:
    Veréna (1)
    2014-09-12  08:47
  2. 2014. szeptember 12. 12:298.
    Szia,
    nekem anyukámnak volt, amikor velem volt terhes. Őt az utlsó hónapban befektették, mert neki is fokozódott.
    De ez azért 33 éve volt, tehát azóta biztosan sok minden javult a kezelések terén + már nem fektetnek be, csak ha muszáj.
    Jó babavárást!
    előzmény:
    Veréna (1)
    2014-09-12  08:47
  3. 2014. szeptember 12. 10:257.
    De, szerintem a többség pont akkor dolgozik. :D (vagy max. 10-6)

    Na de mindegy, a fórum nem erről szól, várom azokat, akik tapasztalatukról tudnak beszámolni a  topikindítóban megjelölt jelenségekről...köszönöm! :)

    előzmény:
    asztanaviszta (6)
    2014-09-12  10:14
  4. 2014. szeptember 12. 10:146.
    Lehet, hogy neked munkaidő van, de a legtöbben nem hétfőtőől-péntekig 8-4-ig dolgoznak.
    Ha dolgozol, próbálj a munkádra koncentrálni, ha nem, akkor próbáld ki valamelyik lazítási technikát.
    előzmény:
    Veréna (5)
    2014-09-12  10:07
  5. 2014. szeptember 12. 10:075.
    Pontosan! Megnyugszom tőle.
    Pont erre való egy fórum...hogy beszélgessünk.

    Csak ma divat mindennel egyedül szembenézni és vakon csak az orvosokhoz rohangálni.
    Ez nekem kevés.
    Pár biztató emberi szó sokszor el is mulasztja a gondokat.
    Sajnálom, hogy vannak, akiknek ebben sosem volt részük és nem tudják.

    Igen, tapasztalatok érdekelnek, orvoshoz délután megyek, ugyanis munkaidő van éppen. :D
    előzmény:
    asztanaviszta (4)
    2014-09-12  09:49
  6. 2014. szeptember 12. 09:494.
    Lehet, hogy vártad a kérdést, de szerinted laikusok itt el tudják dönteni, hogy neked mi okozza a tüneteket.
    Ha valaki leírja, hogy neki is volt ilyen, attól megnyugszol?
    Az lenne a legjobb, ha orvoshoz fordulnál.
    előzmény:
    Veréna (3)
    2014-09-12  09:17
  7. 2014. szeptember 12. 09:173.
    Már vártam ezt a kérdést, nagy hagyománya van az NLC-n... :D

    Évente járok kardiológia UH-ra, holterre stb. nem változik a helyzet. A doktornő mindig azt mondja, rendben van, edzhet is, ezzel 100 évig lehet élni.

    Csak nem emlékszem, hogy az előző 2 terhességemnél ennyi extrám lett volna.
    Kíváncsi vagyok, más hogy volt ezzel a várandósság alatt.

    Persze lelki oka is lehet, ezért a nyugalmamat igyekszem visszaszerezni, de a dolognak ez a része világos. :)
    előzmény:
    cabron (2)
    2014-09-12  08:58
  8. 2014. szeptember 12. 08:582.
    Orvost esetleg nem szeretnél megkérdezni?
    előzmény:
    Veréna (1)
    2014-09-12  08:47

Címlap

top