Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Hasplasztika- érdeklődő

diofa604
Létrehozva: 2014. augusztus 26. 07:27
Üdvözletem Mindenkinek!

Tegnap elhatároztam, hogy meg hasplasztikásztatom magam a Szent Imre kórházban.32 éve van kötényhasam, amit már nagyon nem tudok elviselni, itt a vége elválok tőle.Dr Kelemen Péter Bertalanra esett a választásom, ma kérek időpontot a "kórháztól" megbeszélésre.Remélem fogad a Doktor Úr is.

Érdeklődni szeretnék itt a fórumban, hogy ha van aki már átesett egy ilyen műtéten leírná a tapasztalatát?

Köszönöm szépen előre is.
  1. 2015. december 16. 14:0012.

    Az ember ahogy idosodik (vagy tapasztaltabb lesz?) ugy rendezi at a dolgok fontossagat.


    Bar ez se mindig korfuggo. amikor en rakos lettem 39 eves voltam. es azon a napon amikor megkaptam a diagnozist,megvaltozott a vilag korulottem. egyetlen ora leforgasa alatt.


    Atertekelodott a napsutes fontossaga, a vilagban addig borzasztoan fontosnak talalt dolgok sorrendje es rakoncentralodott hirtelen az idore. Amibol akkor nem tudtam hogy mennyi maradt meg nekem, 1 het, 1 honap  10 ev? Es hogy ebben a meg nem hatarozhato idoben ami maradt mi az amit jo lenne meg megelni, meglatni megtapasztalni.


    Amikor felgyogyultam es egyeb dramakon is tulestem akkor jottem ra hogy ez a betegseg es a tobbi dolog is mennyire atformalt es mennyi pluszt adott ahhoz hogy az eletet uj megvilagitasban lassam.


    Es azt is megmutatta hogy mindezek a tapasztalatok nem kaphatoak meg semmifele aron amit penznek hivnak. Tehat valahol a tragediaktol kaptam egy nagy pluszt is amit a javamra fordithattam a tovabbi eletemben.


     


    Jesszusom atmentem filozofusba , koszi hogy elolvastad.


     

    előzmény:
    Bibige (11)
    2015-12-16  00:40
  2. 2015. december 16. 00:4011.

    Bizony! Pénzért "Nem lehet boldogságot venni." -- ahogy énekelte az Apostol együttes annakidején.

    előzmény:
    Amarynda (10)
    2014-09-04  08:59
  3. 2014. szeptember 4. 08:5910.
    Koszi szepen en is ugy gondolom most mar eljott az ideje a nyugalomnak. az utobbi evekben szerencsere normalisan elek, szedem a gyogyszereimet es elvezem az eletet.  az egeszsegem ugy ahogy rendben van, rendes jo ferjem van , baratok vesznek korul akik szeretnek.

    ezek olyan dolgok hogy a mai vilagban minden anyaginal tobbet ernek szerintem.
    előzmény:
    Bibige (9)
    2014-09-03  23:53
  4. 2014. szeptember 3. 23:539.
    Amarynda, nem tudom, hallottad-e már azt a magyar mondást, hogy "Te már minden voltál, csak akasztott ember nem." Neked már annyi mindent túl kellett élned, hogy az 3 embernek is elég volna. Kívánok sok türelmet a további életedhez!
    előzmény:
    Amarynda (3)
    2014-08-26  13:46
  5. 2014. szeptember 3. 12:308.
    Jól választottál.
    Nekem más jellegű műtétem volt, ő csinálta, és bátran ajánlom mindenkinek.
    előzmény:
    diofa604 (1)
    2014-08-26  07:27
  6. 2014. augusztus 30. 15:017.

    Írtam neked privit


    Köszönöm előre is a válaszod

    előzmény:
    Amarynda (4)
    2014-08-26  13:54
  7. 2014. augusztus 30. 15:006.

    Már volt kétszer időpontom a műtétre, de mindig valami ok volt amiért visszatáncoltam.


    Most úgy gondolom, megértem rá lelkileg is hogy megtegyem...

    előzmény:
    huncut (2)
    2014-08-26  12:48
  8. 2014. augusztus 30. 14:595.

    Köszönöm szépen a biztatás

    előzmény:
    Amarynda (3)
    2014-08-26  13:46
  9. 2014. augusztus 26. 13:544.

    a tapasztalatrol annyit hogy nekem nem igazan voltak fajdalmaim illetve morfiumot kaptam amig fajt utana meg fajdalomcsillapitokat.


     


    ami kellemetlen volt hogy kb 6 hetbe telt mire ki tudtam egyenesedni. a mutet utani masnapon el kellett kezdeni jarkalni eloszor nehany lepest  es a fal mellett hogy ne legyek tamasz nelkul. minden nap picivel jobban ki tudtam egyenesedni es ezzel aranyosan szunt a feszulo erzes  is.


    ami rossz volt az a varratszedes, ugyanis a prof aki operalt egy olyan varrast csinalt hogy egyben kellett volna kihuzni a cernat (ma mar van elolvado varrat is, de nem tudom erre alkalmazzak e) de a seb kicsit "ragyogyult" a cernara es a kozepenel elakadt es nem jott tovabb. akkor az ott elegge fajt, de aztan elvagtak ovatosan kozepen egy helyen a cernat es a masik oldalrol huztak ki.


     


    Kb 10 percig tartott, es ego tipusu fajdalommal jart. lehet ha mondjuk ket nappal elobb veszi ki akkor nem ragad bent nem tudom.  az is lehet hogy ez csak nalam alakult igy , es masnal nem fordul elo az ilyesmi.


    en rosszul turom a fajdalmat altalaban de azert ki lehetett birni jajgatas nelkul, szoval nem volt a vilagvege.


    de meglatod az eredmeny fantasztikus lesz. nekem egy vekony heg van keresztbe a hasamon az is elhalvanyodott mar elegge.


    arra kell odafigyelni hogy a ket vegen a hasadon ahol befejezodik a mutet (valahol ugye ab ba kell hagyni a vagast) ne legyen tul nagy borkituremkedes, itt ugy hivjak kutyaful, de ha marad egy kicsi nem kell megremulni mert par honap mulva egy nehany perces mutettel azt is helyre lehet hozni. ez fugg attol mennyire vagy kover mekkora a testeden a zsir es persze hogy mennyire gyakorlott es jo az orvos.


     


    remelem tudtam segiteni , de ha van meg kerdesed irj privit szivesen valaszolok.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (1)
    2014-08-26  07:27
  10. 2014. augusztus 26. 13:463.

    En nem Mo on estem at rajta es mar eppen 20 eve akkor voltam 39 eves. Messze megert az eredmeny minden fajdalmat amivel jart a mutet.


     


    igazad van ha megcsinaltatod, eleg ronda latvany es az ember onertekeleset nagyon tudja zavarni.


     


    sok sikert hozza es mielobbi gyors gyogyulast kivanok!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (1)
    2014-08-26  07:27
  11. 2014. augusztus 26. 12:482.

    Miért csak most szántad rá magad? Tényleg érdekelne, én is 30 éve élek ezzel a szépséggel, de már megbékéltem vele.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (1)
    2014-08-26  07:27

Címlap

top