Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Magas prolactinszint

orto
Létrehozva: 2014. augusztus 25. 20:00

Sziasztok!


Szeretnék on-line kapcsolatba kerülni olyan lányokkal, asszonyokkal akiknek magas a prolactin szintjük és emiatt gyógyszert kell szedniük. Kérlek segítsetek tanácsokat adni!!!


Mit szedtek, hogy bírjátok a mellékhatásokat, lett-e babátok? Minden tanács érdekel ami ezzel kapcsolatos.


Köszönöm!

  1. 2015. január 15. 19:1024.

    Kedves Orto!


    Kár, hogy nem írsz mostanában. Remélem jól vagy, vagy és nincs nagyobb gond. Mi van a prolactinnal? És a gyógyszereddel? Mit mondanak az orvosok?


    Voltam MRI vizsgálaton, és nincs adenómám. Ez nagyon megnyugtató számomra, és igaza volt a dokimnak, hogy nekem nem a prolactin a fő gondom.  Eddig sikerült 4, 5 kilót leadnom. Haladok előre, de még sok kuszaság van ebben a diétában. Legalább már pozitívabban látom a világot, mert kiderült, hogy nálam mi a fő gond. 


     


    ÍRJ ORTO!

    előzmény:
    orto (1)
    2014-08-25  20:00
  2. 2014. december 15. 21:5523.

    Írod, hogy magas az insulinod is! Hogyan diétázol, sikerül tartani a diétát? Olyan sok ellent mondást lehet olvasni a neten ezzel kapcsolatban. Januárban szeretnék elmenni dietetikushoz is. 


    Örülnék, ha leírnád ezzel kapcsolatban is a tapasztalataidat. 


    Én már annyit változtattam, mióta megtudtam, hogy milyen magas az insulinom, hogy fele mennyiségű, kenyeret, tésztát, rizsát, krumplit fogyasztok. Mindenhez próbálok salátát enni, és próbálok 5x étkezni. Illetve a nassolást is elhagytam. Mire figyeljek még oda? Kenyérből teljes kiőrlésűt eszek, ezt saját magam sütöm, fele sima, fele teljes kiőrlésű lisztből készítem általában. 


    Mire számítsak hipofízis MRI vizsgálaton? Félek tőle elég rendesen...


    Köszönettel: Marschaw

    előzmény:
    orto (19)
    2014-09-22  21:20
  3. 2014. december 15. 21:4622.

    Egyébként ez nagyon jó hír, hogy szedheted ezt a gyógyszert, és lehet vállalni mellette gyerkőcöt!

    előzmény:
    orto (18)
    2014-09-22  21:07
  4. 2014. december 15. 21:4321.

    Kedves Orto!


    Valóban rég nem jártam erre!


    Nagyon sajnálom, hogy rossz lett az eredményed! Azóta emeltek a gyógyszereden? Hogy érzed magad?


    Most egyébként én is el vagyok keseredve! Kiderült, hogy autoimmun eredetű pajzsmirigy gyulladásom van, alul működéssel. Nemrég voltam én is controlon. Reggeli, illetve ebéd után voltam, és vettek vért és az inzulinom 88 volt. Napokba kaptam meg az eredményt.  Aznap, illetve utána napokon keresztül nagyon rossz volt a közérzetem. Illetve az utóbbi időben egyre többször volt megmagyarázhatatlan fejfájás, gyengeség, illetve szapora szívverésem. Most azt se tudom, merre tovább...


    Pénteken megyek hipofízis MRI vizsgálatra, illetve az endokrinológushoz, mert Merckformint javasolt. 


    Nagyon nem szeretnék újabb gyógyszert szedni, ha nem muszáj. Beszélek doktornővel, mert ez nem terheléses inzulin volt, hogy nem lenne- e érdemes megcsináltatni a terheléses vizsgálatot is. 


    Nem lenne- e elég csak diéta? 


    A múltkori terheléses vércukor vizsgálat eredményem:5, 6...6, 3...5,9....6,9 volt, és erre a háziorvosom az mondta, hogy jó, és nem nézetet inzulint. 


    Illetve múltkor elvette a Bromocriptint, aminek egyáltalán nem örülök...

    előzmény:
    orto (1)
    2014-08-25  20:00
  5. 2014. november 26. 21:2420.

    Szia Marschaw!


    Képzeld újra nagyon rossz lett a prolactin eredményem! Nagyon el vagyok keseredve!  A normál érték felsQ határának kétszerese. Gondolom jól fel kell emelni a gyógyszeremet és újra nem fogok tudni vezetni.


    Veled mi újság? Rég nem voltál fent Te sem!


     

    előzmény:
    marschaw (17)
    2014-09-12  21:40
  6. 2014. szeptember 22. 21:2019.

    Szia Marschaw!


    A jó  vércukor eredmények  mellett és attól függetlenül az insulinszint lehet magas, amely befolyásolja a petefészekmqködést. Cystákat okozhat. Nekem rendesen megnéztük a vércukrot és az insulint is. Sajnos magas volt az insulinom, azóta javult. Az endokrin betegségekben( pl.: pajzsmirigy, hípofízis, diabétesz...., nQgógyászati probl-k) sajnos a hormontengelyben minden kihat mindenre. Szóval nagyon fontos az insulinszintet is ismerni!!!


    3 vérvételbQl áll:


    1. éhgyomri vércukor és insulin mérés


    2. 75g glukozt kell inni és 1 óra múlva vércukor és insulin mérés


    3. 2óra múlva vércukor és insulin mérés


    Nagyon sok infot képes adni!


     

    előzmény:
    marschaw (17)
    2014-09-12  21:40
  7. 2014. szeptember 22. 21:0718.

     Kedves Marschaw!


    Fantasztikus dolog történt, találtam egy anyukát aki Norprolacos, nagyon sokat segített a levelével (privát üzi). Tényleg szedni kell a gyógyszert, különben elvetél az ember. Két gyermeke is született, mindketten egészségesek, hála Istennek!!! Patkányon és nyulakon tesztelték a gyógyszert, korábban már Ausztráliában 1994-tQl alkalmazzák. Nálunk ha jól tudom 2011 óta megy.Kérelk írj, ha tudok segíteni Neked hogy a javulás  legjobb utjára lépj. Vannak jó ötleteim a pajzsmirigy stabilizálására!


    Természetesen továbbra is várom mindenki hozzászolását! Így sokat és Qszntén segíthetünk egymásnak!


    Szeretném ha minnél többet megtudhatnánk errQl a betegségrQl.


    Köszönöm!

    előzmény:
    marschaw (16)
    2014-09-12  18:21
  8. 2014. szeptember 12. 21:4017.
    Sajnos insulint nem néztek, csak vércukrot...
    előzmény:
    orto (11)
    2014-09-02  18:46
  9. 2014. szeptember 12. 18:2116.
    Kedves Orto!

    Sajnos későn írtál, meg későn is vettem észre a leveledet. Sajnos csak november végére kaptam időpontot, akkor tudom megkérdezni. Szegénykém, most megint izgulhatsz tovább, hogy mi lesz. 

    A héten voltam aaz emlő UH- on, és az endokrinológusnál.

    A cisztáim még mindig vannak, de nem fájt annyira a vizsgálat, mint máskor, így ez már előrehaladás, én úgy  gondolom.

    Én teljesen megdöbbentem az endokrinológusnál. Mert lehet egy hosszú évek óta tartó problémám fog megoldódni, én nagyon remélem!

    Hozzá tartozik ehhez az egészhez, hogy évek óta kezelnek asztmával, és nem igazán javult a helyzet. Az orvos szerint nem asztmás vagyok, hanem a pm okozza a nehéz légzést, rekedtséget. Illetve ízületi gyulladásom is szokott lenni, a csuklóm szokott begyulladni, és ez is a pajzsmirigyem számlájára írható. A tüneteim 90% pm alul működésre utal. Így emelt a pm gyógyszeremen, a Bromó maradt fél szem. Vettek le vért, és ismét nézetet Ige, Crp is a hormonok mellett. Ugyanis ha tényleg asztmám lenne, akkor ezeknek is emelkedettnek kellene lennie, de az előző vérképemnél sem volt emelkedett. Ha tényleg asztmás vagyok, akkor a pipának is használnia kellene, de nem igazán használt.  
    Az ínyvérzésem is megszűnt, mióta az Euthiroxot szedem, hiába jártam fogorvoshoz, nem szűnt meg a problémám. 

    A hajhullásom  is csökkent, a pecsételgetések menses előtt egy napra rövidült. Szóval vannak pozitív változások, de idő kell, hogy minden helyre álljon.

    Teljesen kiakadtam, mert évek óta félre kezelnek, kb. ötféle orvoshoz járkáltam, igazán nem segített senki, mert minden a pajzsmirigyemhez vezethető vissza. Én úgy gondolom ez eléggé durva. 
    előzmény:
    orto (15)
    2014-09-09  20:07
  10. 2014. szeptember 9. 20:0715.

    Sziasztok Persona grata és Marschaw!

    Volna egy nagy kérésem hozzátok!!
    Megtennétek, hogy megkérdezitek az orvosaitokat, hogy egy NORPROLACOS terhesség hogyan zajlik, milyen a kimenetele, milyen veszélye van és, hogy okoz-e a gyógyszer FEJLQDÉSIRENDELLENESSÉGET?

    Én ma megkérdeztem egy másik nQgyógyász szakembert, annyit mondott, hogy magas a kockázat, elszállhat az egész hormontengely és újra megnQhet a hypophisis tumorom.
    A gyógyszerrQl nem nyilatkozott csak annyit, hogy minden az én felelQségem.

    Kérlerk Titeket, Ti is kérdezzétek meg, több vélemény sokat segíthetne nekem!!!!!
    ElQre is köszönöm!

    előzmény:
    persona grata (14)
    2014-09-06  11:15
  11. 2014. szeptember 6. 11:1514.
    Sziasztok!

    Bocsi, ritkán vagyok az nlc-n.

    Nekem folyamatosan magas a prolactinom, Bromocriptin mellett is. Az orvosom szerint a 800 körüli érték nem túl magas, ahhoz, hogy fogamzásgátlóként működjön, a többszöröse kellene hogy legyen.  Ezt alátámaszthatom, estem mellette teherbe.

    Amint priviben is írtam, nagyon érzékeny hormon, napközben is változik az értéke. 
    előzmény:
    orto (12)
    2014-09-02  18:56
  12. 2014. szeptember 2. 19:0713.
    Sziasztok!

    Néhány képet felraktam. Látjátok?
    előzmény:
    orto (9)
    2014-08-29  21:55
  13. 2014. szeptember 2. 18:5612.

    Szia Persona grata!

    Követsz minket, mostanában nem kapcsolodtál be a témába?
    Azt szeretném kérdezni, hogy tudod-e, hogy a prolactin ha ráadásul gyógyszert is szedsz rá nem szabad, hogy 700-800 körül legyen! Ilyen érték szülés kor van és meddQséget okoz. Bár nem írtad, hogy hány éves vagy, és , hogy foglalkoztat-e a babakérdés. Szóval gyógyszerrel kb 350 jó, akkor lesz stabil a hormonháztartásod. Egy nem prolactinos nQnél ez az érték 102- 350-ig van. Tehát mindenképp 400 alatt!!!

    Üdv: Orto

    előzmény:
    persona grata (6)
    2014-08-26  21:15
  14. 2014. szeptember 2. 18:4611.
    Szia  Marschaw!

    Próbáltam a hozzászoktatást, de a sürgösségin kötöttem ki! Nagyon beteg voltam tQle, és ami a legfontosabb nem vitte le a prolactinomat. Szóval az én receptoraimhoz nem kötQdött, csak a mellékhatás érvényesült. Így aztán jött a Norprolac. Ennek a mellékhatása elenyészQ, kb. az elsQ hét volt kellemetlen aztán megszünt. Annyi a zavaró, hogy gyakran vagyok álmos, de már ez sem zavar annyira, ezzel vezetni is tudok, a Bromocriptinnel nem tudtam!
    A terheléses vércukornál nézték az insulin hormont is? Az nagyon fontos nálunk!?? Mert lehet, hogy a vércukrod jó, de az insulinod már magas a kettQ nem zárja ki egymást.

    Nagyon szorítok a kontrollodra!!! Majd megosztod?
    A genetikus jó ötletnek tqnik, köszönöm a tanácsod! (nem tudom miért de egyes betket nem tudom normálisan gépelni, bocs)

    Üdv: Orto
    előzmény:
    marschaw (10)
    2014-09-01  16:49
  15. 2014. szeptember 1. 16:4910.
    Szia!

    Sajnos nem ismerek olyan terhest, aki Norpolac segítségével lett terhes. Nem vagy könnyű helyzetbe, de mit tudsz csinálni, ha csak ezt a gyógyszert tudod szedni????? Fokozatosan sem próbáltad hozzá szoktatni a Bromocriptinhez? Állítólag megszokja a szervezet egy idő után
    Genetikus véleménye esetleg?

    Nem egyszerű ez az egész endokrinológia, és nehéz jó orvost találni.  Volt olyan endokrinológus is, aki szerint a mell fájdalommal nem kell törődni, mert nagyon sok nőnek van ilyen panasza, illetve szerinte nem is igénylek kezelést, mert van a amikor csak éppen határérték felett van az értékem. Hiába mondtam a hízást, és a vérzés zavart. Volt olyan is amikor rendszeresen mozogtam, odafigyeltem, mégsem ment a fogyás.

    Most elküldött terheléses vércukor vizsgálatra a háziorvosom, ami elvileg jó lett.  
     Remélem a jövő héten már okosabb leszek, mert megyek vissza controlra. 



    előzmény:
    orto (8)
    2014-08-28  20:49
  16. 2014. augusztus 29. 21:559.

    Kedves Anyukák és állapotosok!


    Senki nem meri lerni a tapasztalatát a terhességrQl? Vagy az orvosok nem tájékoztatják kellQen Qket és nem is tudják mit okoz a magas prolactin szint és mi okozza?!! Anyukák írjatok Ti is!!!


    Üdv: Orto

  17. 2014. augusztus 28. 20:498.

    Szia Marschaw!


    Nagyon is örülök, hogy ennyit írtál!!! Egymás tapasztalataibQl nagyon sokat tanulunk! Az nagyon elszomorít, hogy ahogyan kiderült a magas prolactinszinted és elkezdtél hízni nem küldtek azonnal sella MR-re! Rólam tudnod kell, hogy mielQtt kiderült, hogy hípofízis tumorom van és nagyon meg van duzzadva, rendszeresen heti 3-4x 1,5 órás kardió és súlyzós edzésre jártam. Az elsQ tünetem az állandó fejfájás és a sport ellenére a hízás volt. Sehogyan sem értettem hogyan hízhatom, normálisan kajáltam. Aztán már du. 17 óra után már csak 1 almát ettem és egyre csak híztam 12 kg-t. Gondolhatod alig ment a munka teljesen kiborultam. Voltam idegsebésznél, endokrinológusn, nQgyógyásznál. Jelenleg nQgyógyász és endokrinológus együtt kezel, ált. havonta-3 havonta van vérvételem. Hollisztikusan nézia doktornQ az emberi szervezet mqködését. Nagyon sokat segített rajtam. Ha Budapesti vagy megadhatom az elérhetQségét. Az én szívfájdalmam az, hogy jók az orvosaim,de nincs egyértelmq válasz a fejlQdési rendellenességre. Tudod írtam, hogy én a Norprolacot szedek amivel kapcsolatosan nincs elég tapasztalat a terhesség terén. Hát még kell egy pár stabil labor a babatervekhez. A kérdés akkor is ott lebeg, szabad-e bevállalni a gyógyszere terhességet???? Mert csak gyógyszer mellett foganhat meg a baba, ezt mondta az orvos. A Bromocriptinnel visszont lehet de nekem az nem használt. Te nem hallottál a Norprolacról jókat? Nincs aki esetleg ezzel lett terhes?


    Üdv: Orto

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (7)
    2014-08-26  21:40
  18. 2014. augusztus 26. 21:407.

    Szia!


     


    Kb. 5 éve kezdődött és 31 éves vagyok.


     


    Begyulladt a mellem, és elküldtek UH-ra. Akkor még nem volt menszes zavarom, csak azt vettem észre, hogy állandóan fáj a mellem. 


    Az emlőcentrum endokrinológust javasolt. Majd kiderült kétszerese a prolactin szintem. Kaptam Bromocriptint. Így jó lett az eredményem. De eközben elkezdtem hízni, és menses zavarom lett. Orvost váltottam, néztek pm, IR, PCO, de igazából nem derült ki semmi. Sőt abba is hagyatták velem a bogyót, és a ball mellembe 3 ciszta nagyobb lett 3 cm- nél, majd megőrültem a fájdalomtól. A cisztát leszívatták, majd ismét orvost váltottam.


    Megint teljes körű kivizsgálás. A pajzsmirigyemről készült kétféle UH is, az egyiik negatív, a másik thyreoditis jellegű eltérést mutatott, de a pajzsmirigy hormon értékeimben nem volt eltérés. 


    Most ott tartunk, hogy kaptam pm hormont is, Dvitamint, illetve ismét kell szednem a bromót. Kaptam pm hormont, mert az állandó magasabb prolaktin szint a pajzsmirigyemet is tudja piszkálni, még ha nincs is eltérés. 


    Most mintha kisebbedtek a ciszták, nem fáj annyit a mellem, nem annyira tömött és fájdalmas. Viszont a menses zavarom még nem szűnt meg. Szeptemberbe megyek endokrinológushoz, illetve emlő UH-ra, és mammográfiára. Decemberbe pedig elő vagyok jegyezve hipofízis MRI- re.


    A Norpolact- ról már hallottam, de én a Bromót el tudom viselni. Eleinte én is rosszul voltam tőle, hányingerem, rossz közérzetem volt. Én úgy tudom, Bromóval nyugodtan teherbe lehet esni. 


    Mi is szeretnénk majd babát, de még várunk vele. Előbb tegyék rendbe a hormonjaimat. 


     


    Ti már belefogtatok a baba tervezésbe? 


    Ne haragudj, de eléggé hosszúra sikerült a hozzászólásom.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (5)
    2014-08-26  20:36
  19. 2014. augusztus 26. 21:156.

    780-800 körül szokott lenni, tehát kb. a felső határon illetve felette, de az orvosom szerint nem annyira vészes.  Bromocriptint szedek rá.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (3)
    2014-08-26  20:13
  20. 2014. augusztus 26. 20:365.

    Szia!


    Mit csinálsz ellene? Most, hogy mondod nekem is mindkét mellemben vannak cysták de fibroadenoma is. Megszúrták egyenlQre nincs teendQ fél évente ultrahang szükséges. Szedsz rá gyógyszert és mit? Én Norprolacot, de szedtem Bromocriptint is nem bírtam. Kisbabát szeretnénk, ahogy írtam 4 éve kezdQdött és egy éve vagyok "jól". Azt mondják az orvosok endokrinológus, nQgyógyász, hogy talán már összejöhet. Sajnos csak gyógyszerhatás altt sikerülhet, eléggé félelmetes. Tudod nics elég tapasztalat a gyógyszerrQl. Te hány éves vagyés mikor kezdQdött?


    Üdv: Orto

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (4)
    2014-08-26  20:25
  21. 2014. augusztus 26. 20:254.

    Szia!


     


    Sajnos nekem is évek óta problémám van vele. Menses zavart okoz, illetve cisztákat okoz a mellembe. Már nagyon kivagyok, ettől az egésztől. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (1)
    2014-08-25  20:00
  22. 2014. augusztus 26. 20:133.

    Szia! 900 a PRL-em. Neked? Ja, és mit szedsz rá? Meg szabad kérdezni, hogy hány éves vagy? Én 35. Miket teszel hogy jobban légy?


    Üdv: Orto

    előzmény:
    persona grata (2)
    2014-08-25  20:57
  23. 2014. augusztus 25. 20:572.

    Szia!


     


    Szintén zenész. :)


    Babám még nincs, de a stressz csökkentésével, rendszeres gyógyszerszedéssel szépen kordában tartható.


    Mennyire magas az értéked?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (1)
    2014-08-25  20:00

Címlap

top