Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Hajhullás változókorban

huncut
Létrehozva: 2014. augusztus 4. 09:05
Sajnos erős hajhullást és talán már enyhe hajhiányt is tapasztaltam így a változókor küszöbén. Érdeklődnék van-e valaki aki velem együtt szenved ettől, milyen megoldást talált, egyáltalán van-e erre megoldás? Hairclinic, Varga cseppek kipipálva. Ha pedig nincs erre gyógymód csak a paróka marad? Látom az utcán sorstársaimat, nem vagyok különösebben hiú de ez elrettent:-(
  1. 2015. augusztus 24. 09:4921.

    Azóta már tudom, hogy semmilyen megoldás nincs, se a nőgyógyász, se az endokrinológus nem foglalkozott a hajhullással. Bár kierőszakoltam az ösztrogén hormon pótlását, de egy hét után abbahagytam az állandó émelygés miatt.


     

    előzmény:
    Anda39 (20)
    2014-08-05  14:55
  2. 2014. augusztus 5. 14:5520.
    Igen, erre a nőgyógyászod tud válaszolni, milyen lehetőségek vannak. 
    előzmény:
    huncut (8)
    2014-08-04  12:17
  3. 2014. augusztus 4. 14:3519.
    Hoppá....akkor Te még nem is klimaxolsz. Én 51 vagyok, de a kopaszsághoz még akkor is fiatal. Talán akkor nekem nagyobb eséllyel ajánlják majd a hormont, bár mensi még van, igaz néha kihagy. Figyelem majd a jelentkezésed! Szia!
    előzmény:
    gemike (18)
    2014-08-04  14:18
  4. 2014. augusztus 4. 14:1818.
    szia Huncut


    oké majd referálok mit mondtak a nőgyógyásznál, de azt látom hogy ők sem tudnak nagyon ezzel mit kezdeni ,szét tárják a kezüket , ennyi .
    a múltkor már mondogattam a nőgyógyásznak a hormonpótlást de egyből lelombozott hogy azt csak akkor lehet ha már egyáltalán nincs mensi. 
    nem tudom te mennyi idős vagy de én még eléggé fiatal ahhoz hogy kopasz legyek , (mert ha mondjuk 70 lennék , oké  , ez van ) de így 40 körül.??!!!


    üdv
    gémike  
     
    előzmény:
    huncut (14)
    2014-08-04  13:11
  5. 2014. augusztus 4. 14:1017.
    Nekem a szelén szedése bevált. Már néhány nap múlva lényegesen kevesebb hajam hullott. Szokták még ajánlani a cink szedését is. Érdeklödj a gyógyszertárban a kászitményekröl.

    előzmény:
    huncut (1)
    2014-08-04  09:05
  6. 2014. augusztus 4. 13:1416.
    Ha nem a klimax miatt hullott a hajad arra tényleg vannak jó szerek, amik megállítják. De ebben a korban, amikor egyértelmű a miértje.....
    előzmény:
    Caithleen (12)
    2014-08-04  12:46
  7. 2014. augusztus 4. 13:1315.
    A gócvizsgálatban benne volt a panorámaröntgen. Sajnos a depi felé erős léptekkel haladok, ezért is szeretném megoldani, de ahogy látom többen is szenvedünk megoldás nélkül.
    előzmény:
    gemike (11)
    2014-08-04  12:30
  8. 2014. augusztus 4. 13:1114.
    Én is a tippeket várom. Előttem jársz nőgyógyász ügyben, én majd csak augusztus végén jutok el egyáltalán hozzá, örülnék ha megírnád mi lett a vége. Köszönöm!
    Nos igen, hajbeültetés...egy vagyon, de inkább nem eszek.
    előzmény:
    gemike (10)
    2014-08-04  12:28
  9. 2014. augusztus 4. 13:0813.
    Vigasz? Esetleg irigylem azt aki megtud békélni az állapotával, de én úgy érzem belebetegszek. Ha most megállna a hullás még örülnék, nekem 4 szál van a tetején, abból aztán tuti frizura készülhet
    előzmény:
    Dnanga (9)
    2014-08-04  12:22
  10. 2014. augusztus 4. 12:4612.

    Nekem a Chuleevandevi valt be. Hajszeszt es sampont is hasznaltam egyuttesen eloszor, majd kb 7-8 honap utan csak a sampont. Meg vagyok elegedve. Nem a valtozokor miatt hullott, igazabol nem is tudom, miert.

  11. 2014. augusztus 4. 12:3011.
    szia 


    ja és fogorvoshoz is járok rendszeresen , ott is csináltak panoráma rtg.-t , de szerencsére semmi . 
    és tiszta depis vagyok ettől, rosszkedvű és önbizalom hiányos ,
    én is szoktam nézni az utcán a sorstársakat . de úgy látom  őket nem zavarja .


    üdv
    gémike
    előzmény:
    huncut (1)
    2014-08-04  09:05
  12. 2014. augusztus 4. 12:2810.
    szia 


    nekem is hasonlóak a tüneteim is és tapasztalataim, 
    szedtem én is a revalidot, ettől irtó éhes voltam, szedtem a kalcium kovaföld kapszulát ,szintén állandó éhségérzet gyötört, de a hajam nem nőtt ki. 
    próbáltam a varga cseppeket, érdekes hogy ahol szeretném ott nem láttam változást ,a homlokomnál viszont elkezdett nőni pár új hajszál. 
    én is most ott tartok hogy voltam nőgyógyásznál, csináltak hormon vizsgálatot, és aug. végén megyek hogy kielemezze a doki,  de azt hallottam hogy hormonpótlást csak annak adnak aki már egyáltalán nem menstruál. 
    járok bőrgyógyászhoz is de ő is csak a alpicort hajszeszt írta fel, visszamentem ,mondtam hogy sajna nem használ, ennyi , kérdeztem hogy mi a vége a paróka ?? erre ő ,ááá  nem ,parókát csak annak írnak fel akinek teljesen kihullott a haja.  magyarán ha nagyon zavar vehetek magamnak parókát , nem tb alapon, horror áron.  szerencsére még nem tartok ott , de ha nem áll meg haj hullás akkor más lehetőség nincs . vagy a hajbeültetés. 
    használom még a coffeines shampont . ennyi.   
    próbáltam még hogy nem festem, ammónia nélküli szinezőt használok, amikor nem volt festve akkor is hullott. 
    esetleg még valami tipp ?? 


    üdv
    gémike
      
    előzmény:
    huncut (1)
    2014-08-04  09:05
  13. 2014. augusztus 4. 12:229.
    Gyógymód nem tudom van-e. 58 vagyok, kb két éve kezdett erőteljesen hullani. Orvosi vizsgálatok, góc nincsen. Samponváltástól még inkább elkezdett hullani. Mi a bánatos... ?Visszatértem a régihez. A bőrgyógyász szerint egészséges a hajam nem töredezett a festés ellenére is.  Változókorra gyanakszik. Most ott tartok, hogy fésülködés után már nincs annyi a kefében, tehát kicsit megnyugodtam. A fodrász szerint előbb utóbb beáll majd, és nem fog annyira hullani. (nem tudom mit kezdek majd három szál hajjal a fejem tetején, de majd csak sikerül valami frizurát kreálni belőle. )
    Van az a talpreszelős reklám, amikor a jó frizurát jó fodrászra bízza, a talpát meg a reszelőre. Na, annak a nőnek a hajmennyiségtől még bőven innen vagyok. Ez egy kis vigasz nem? 
    előzmény:
    huncut (1)
    2014-08-04  09:05
  14. 2014. augusztus 4. 12:178.
    Úgy tudom ösztrogénhiány okozza a hajvesztést is. Vajon adnak erre hormonpótlást? Már arra is hajlandó lennék pedig elleneztem. A többi klimaxos tünetem is abszolút ösztrogénhiányra utal.
    előzmény:
    Anda39 (4)
    2014-08-04  10:54
  15. 2014. augusztus 4. 12:137.
    Teljes vérkép, góckutatás kilőve:-((
    előzmény:
    eda-1952 (3)
    2014-08-04  10:30
  16. 2014. augusztus 4. 12:126.
    Nyomom ezerrel a Varga cseppet, még nem adtam fel teljesen, mert a 4.héten vagyok. Revalidtól hányingerem volt, de a hairclinic nem segített. Immunerősítés.....egyértelmű, hogy klimax miatt van, szerintem felesleges, bár az év felében ezt teszem. Nőgyógyász után jön majd a hajklinika, enyhén szkeptikusan, de még a kutyakakit is rákenném ha kinőne.
    előzmény:
    evalon (3)
    2014-08-04  10:23
  17. 2014. augusztus 4. 12:095.
    Azért vagyunk itt egymásnak, hogy támogatást nyújtsunk, megosszuk egymással ha van megoldás vagy segítség. Tudom, butaság, de egy pirinyót segít az ember lelkének ha tudja, hogy nincs egyedül.
    Ha jól értelmezlek a zsírosodás, a vékonyodás a legfőbb problémád. Nos én kezdem felfedezni a kopasz foltokat. Padlón vagyok:-((((((( Sok mindennel megbarátkoztam már, ami messze nem tökéletes rajtam, de ez úgy érzem kikészít. Tudom, hogy nincsenek csodaszerek, a paróka pedig...:-((((
    előzmény:
    Pearly (2)
    2014-08-04  09:22
  18. 2014. augusztus 4. 10:544.
    "A hormonális változások a hajszálak elvékonyodásához vezethetnek, romlik a haj minősége. A férfi nemi hormonok, az androgének szintjének emelkedésének hatására a hajszálak élettartama megrövidül, a megújulási ütemük pedig lelassul. A hajszálak elvékonyodnak, töredeznek, gyakran hajhullás figyelhető meg. "

    "Dr. Lovera Wolf Miller, az Észak-Amerikai Menopauza Társaság tagja javaslata szerint igyunk zöld teát, ügyeljünk a megfelelő B6 vitamin bevitelre, adjunk le a súlyunkból, ha szükséges, illetve használjunk hyaluronsav tartalmú sampont. A stressz csökkentésével, elegendő alvással, rendszeres testmozgással, relaxációs technikák alkalmazásával is sokat segíthetünk. Ha megfogadjuk ezeket a tanácsokat a hajhullás mellett a menopauza egyéb tüneteit is csökkenthetjük."


    Hirtelen ezeket találtam, majd még körbenézek, hátha van valami okos ötlet.
    előzmény:
    huncut (1)
    2014-08-04  09:05
  19. 2014. augusztus 4. 10:303.
    Nekem változókorban nem hullott a hajam, illetve tulajdonképpen semmilyen tünetem nem volt. Híztam, de az szerintem nem a változókorból következett, hanem a jó étvággyal elfogyasztott péksütik és méretes melegszendvicsek okozták..))) 
    Tavaly ősszel viszont megrémültem, mert valósággal csomókban hullott a hajam, pedig sosem volt túl sok és vacak vékonyszálú. Egyéb okból pont készült labor, jó volt, úgyhogy nem tudom mitől, illetve két különböző hajápoló (hajhab és lakk) új, együttes használatára gyanakodtam. Vettem hajhullásra való Varga cseppet, nekem használt, szinte azonnal kezdtek feltűnni az új hajszálak. Ettől elszemtelenedtem és amikor elfogyott vettem a másik fajtát...na ez felesleges volt, egy vékony haj persze nem lett erősebb. Ráadásul úgy nézem megint hullik, úgyhogy veszek újból hajhullásra valót. Kinek ez használ, kinek az. Vagy semmi..(((( De egy teljes vérképes labort feltétlen csináltass te is.
    előzmény:
    huncut (1)
    2014-08-04  09:05
  20. 2014. augusztus 4. 09:222.
    Együtt érzek veled, mint sorstárs. Én is éppen a megoldást keresem. Már benne vagyok a változó korban, éppen elég a hőhullámokkal megküzdeni, és most itt van a hajhullás is. 
    Kivizsgáltattam magam, konkrét okot nem találtak. Nekem ráadásul fénykoromban sem volt dús hajkoronám, most pedig ritka és elvékonyodott, az állaga is megváltozott. A töve zsíros, a vége nagyon száraz. Ha nem használok hajápoló szereket, akkor semmit nem tart, ha használok, roncsolja a meglévő hajszálaimat. Fogalmam sincs, hogy már mit tegyek, nagyon elegem van a hajamból. 2-3 naponta meg kell mosnom, különben úgy nézek ki, mint egy hajléktalan. Ha este mosom, reggelre teljesen elfekszem és lelapítom. 


    Jó pár éve nem festem, hanem hennát használok, hogy ne roncsoljam. A hajápoló szereim is természetes alapanyagúak, de semmi nem változott. 


    Szeretek csinosan öltözni, igényesen kinézni, de a hajam mindent tönkretesz. Én is gondolkodom a parókán, de annyira távol áll tőlem a használata, meg hát nyáron még az is melegít......Ez lenne a megoldás? Én sem tudom.


    Szóval kedves kérdező, teljesen megértelek. Szerintem nincsenek csodaszerek, én már nem is költök rájuk. 


    Bocs, hogy nem tudtam segíteni, csak rád öntöttem itt a saját bánatom :) Talán majd más okosabb tippeket ad. 
    előzmény:
    huncut (1)
    2014-08-04  09:05

Címlap

top