Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Mioma???

Fruzsizsuzsi
Létrehozva: 2014. július 30. 09:14
Sziasztok!

Tegnap voltam nődokinál, aki talált pár darab miomát. Rögtön a méheltávolítást javasolta. Olvasgattam pár dolgot azóta, találtam könnyebb utat is. 46 éves vagyok, gondolom a korom a műtét mellett szól, de én nem szeretném. Azt mondja a doki nem annyira sürgős, gondolkodjak rajta.
Most gondolkodom. Találtam spirált, ami gyógyíthatja a miomát, de 50000 ft. Van egy gyógyszer is, ami szintén 50000. Rááldoznám ezt az összeget, de fogalmam sincs hatásos e.
Van egy kisebb műtét is, ami eredményes lehet. Kevesebb kórházi nap, kevesebb betegállomány, könnyebb felépülés. Nem értem miért rögtön a méheltávolítás?
Most gyógyszert adott, mert folyamatos a vérzésem.
Tapasztalatokat várok, hasonló betegektől.
Köszönöm.
  1. 2014. július 31. 03:1812.
    Erre is az a válaszom, mint az előzőre: van némi közöm hozzá! Van, akinek sikeres az embolzáció, de azt még az eljárrást végző orvos sem tudja pontosan megmondani, hogy mit embolizál egészen pontosan. Ha elzár egy olyan eret, ami a méhet táplálja és azután elrohad az egész méh, akkor maximum a vállát vonogatja, hogy ez is kockázat... Hát igen, mindennek van kockázata!
    Nekem két miómám van/volt és addig mentem, amíg megtaláltam azt az orvost, aki azt mondta: nem csonkolunk, gyógyítunk! És nagyon nagyon ellenzi a méh-kivételt a többi, már leírt dolog miatt!
    előzmény:
    asztanaviszta (10)
    2014-07-30  20:30
  2. 2014. július 31. 03:1511.
    Gondolom sejted, hogy valami közöm van a témához, nem a kisujjamból szoptam!
    előzmény:
    asztanaviszta (8)
    2014-07-30  20:26
  3. 2014. július 30. 20:3010.
    Talán ezt nem ártana szakemberre bízni!
    Mindenesetre érdemes több orvossal konzultálni.
    előzmény:
    sherpa01 (6)
    2014-07-30  18:11
  4. 2014. július 30. 20:289.
    Abban egyetértünk, hogy ilyen esetben érdemes másik orvossal is megnézetni.

    Remélhetőleg a továbbiakban sem lesz problémád, de sajnos előfordul, hogy a mióma növekedése (ez egy jóindulatú izomdaganat, mely összefüggésben van a hormontermeléssel) gátolja a terhesség további kimenetelét.
    előzmény:
    Szilvy83 (2)
    2014-07-30  09:56
  5. 2014. július 30. 20:268.
    Ez igy nem igaz.
    A klimax-szal a miómák jelentős része zsugorodik, tehát a problémák nagy része megszűnik.
    Az emlőrákkal semmilyen összefüggésben nincs.
    Minden hasi műtétnek lehet a következménye az összenövés és a letapadás, de ennek a kockázata minimális.
    Kb. ugyanannyi, mint egy sérv vagy vakbél műtétnél.

    A mióma kivételét a méh-vel együtt akkor szokták javasolni, amikor az ezzel járó vérzés nagyon hosszadalmas és erős, mert ez súlyos vérszegénységet okoz.
    Illetve, ha a mérete akkora, hogy az a belső szerveket nyomja.

    Fiatalabb nőknél, akik még akarnak szülni, az esetek jelentős részében van rá mód, hogy a miómát csak a méh minimális csonkolásával vegyék ki, ami a későbbi terhességet nem akadályozza.

    Azoknál a nőknél, akik már nem akarnak szülni, és a már említett problémák fennállnak, javasolják a méh kivételét.
    előzmény:
    sherpa01 (4)
    2014-07-30  16:28
  6. 2014. július 30. 18:127.
    Szia!
    Nekem is volt, igaz, csak egy darab 5-6 centis miómám, jópár évvel ezelőtt. Mivel én sem szerettem volna, ha műtenek, utánajártam, hogy milyen más lehetőségek vannak még. Nálam az embolizáció oldotta meg a dolgot. Pécsett végezték, nem gondoltam volna, hogy a magyar egészségügyben létezik ilyen fantasztikus csapat, mint akikkel ott találkoztam, orvosoktól a nővérekig, mindenki előtt le a kalappal! A miómám teljesen eltűnt és azóta sincs semmi problémám, lassan 5. éve.
    A gyógyszerről, spirálról nincs személyes tapasztalatom, a méheltávolítást csak legvégső esetben engedtem volna.

    előzmény:
    Fruzsizsuzsi (1)
    2014-07-30  09:14
  7. 2014. július 30. 18:116.
    A myoma sclerotisatio-ba pedig semmi esetre se egyezz bele!
    előzmény:
    Fruzsizsuzsi (5)
    2014-07-30  17:43
  8. 2014. július 30. 17:435.
    Nem mondta valóban.
    Én is olvastam ma valahol, hogy klimax után megszünik a probléma. Szóval kb. 4 évet kéne még kihúzni. Rákérdezek a gyógyszeres kezelésre ha megyek hozzá.
    előzmény:
    sherpa01 (4)
    2014-07-30  16:28
  9. 2014. július 30. 16:284.
    Gndolom az orvosod nem mesélte el, hogy a méh kivétellel 50%-al megnő az emlőrák kockázata. Azt sem, hogy kivesznek ott egy szervet, akkor helyén a belek letapadnak, begyulladnak, egy csomó problémát okoznak. Persze ezek a problémák már nem a nőgyógyászra tartoznak. A legegyszerűbb és legjövedelmezőbb a nőgyógyásznak a csonkolás. Egy rakás pénzt kap érte és a vérzéses probléma megszűnik.
    Hogy úgysincs szükséged már a méhedre?! Na, ettől a dumától mászom én a falra. Jó. Akkor amikor a T. doktor prosztatáját veszik le, majd vígasztald azzal, hogy vén f@sz már és egyébként is csak zavarja a futásban. Micsoda duma ez már!
    A klimax-szal a miómák elmeszesednek, mert csak addig élnek, amíg hormont kapnak. Én nagyon ellene vagyok a méh-kivételnek, nem is engedtem kivenni az enyémet!
    előzmény:
    Fruzsizsuzsi (3)
    2014-07-30  10:11
  10. 2014. július 30. 10:113.
    Most várok, mert vett le kenetet. Ha annak meglesz az eredménye úgyis vissza kell mennem hozzá. Rákérdezek akkor a többi lehetőségre.
    Eléggé ragaszkodom ehhez az orvoshoz. Gondolom a korom miatt gondolja úgy, hogy már nem kell a méhem. Ő már nem is műt, de javasol másik orvost, aki megcsináná, és akkor úgyis van újabb vizsgálat és konzultáció.
    Azt mondja nagy bajt nem okozhat a mioma, csak van pár tünet, amit ez okoz.
    Mindenképpen utána járok a többi lehetőségnek is.
    Tegnap mikor mondta, hogy mi a helyzet kicsit sokkot kaptam. Ma már nem látom olyan borúsan.
    előzmény:
    Szilvy83 (2)
    2014-07-30  09:56
  11. 2014. július 30. 09:562.
    Szerintem érdemes lenne másik orvossal is megnézetni, hogy ő mit javasol. Nekem most terhesség mellett találtak egy miómát és az orvosom teljesen elkeserített, hogy vetessem el, még mielőtt magától megtörténik, mert úgysem fog megmaradni, 4 hétig ezzel sokkolt minden vizsgálatnál, de elmentem másik dokihoz aki nem értette, hogy miért állok ilyen drasztikusan a dologhoz, mert ez nem a világvége, sokan szülnek (legtöbbször mondjuk császárral) mióma mellett. Már a 13. hétben vagyok és nincs semmi probléma, minden úgy halad, ahogy kell, szóval ha a másik dokin múlik, akkor eddig sem jutunk el. Nyilván ez a probléma még fennáll és nem éppen pozitív a terhességrre nézve, de eddig úgy tűnik, hogy minden rendben van. Szóval szerintem menj el máshoz is.

Címlap

top