Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gerincferdülés műtéti mego

mnm28
Létrehozva: 2014. június 19. 18:09

Szeretnék segítséget kérni !A gyerekemnek gerincferdülést állapítottak meg jobbra 20 fok balra 25 háti és lumbális részen.Állandó fájdalmai vannak .Kapott fűzőtt,de sz\"rt nem ér.A gyerek 14 éves szeretném klinikán szakembernek megmutatni,hogy lehet e műtéttel korigálni.Tudtok valakit javasolni?


 


Köszönöm

  1. 2014. december 16. 19:4513.

    Kedves Érdeklődők! A lányomat 2014 nyarán műtötte Dr. Fazekas Béla Budapesten. 87 fokos görbülete volt. 60 fok a műtéti határ. www.ogk.huitt az álmok valóra válnak.


     

    előzmény:
    mnm28 (10)
    2014-06-20  12:29
  2. 2014. június 20. 21:2312.

    Nem tudom, hogy hány fokos görbülettől műtenek (az enyém 60 körül volt balra és 45 körül előre/befelé), de lehet, hogy valóban nem olyan súlyos a gyereked gerincferdülése, hogy műtétre lenne szükség. Ha valóban ez a helyzet és műtét nélkül is helyrehozható a dolog, akkor igazuk van abban az orvosoknak, hogy a műtétet nem kell erőltetni és ha egy mód van rá, el kell kerülni. Mert igaz, hogy az operáció viszonylag gyors és végleges megoldás, de tényleg nem sétagalopp és nem veszélytelen.


    Telefonszámot én sem tudok, de szerintem próbáljatok meg bejelentkezni a pécsi klinikára úgy, hogy nem mondjátok, hogy volt már másik szakvélemény is, aztán majd meglátjátok, hogy ott mi lesz az "ítélet".

    előzmény:
    mnm28 (10)
    2014-06-20  12:29
  3. 2014. június 20. 19:0311.

    Sajnos telefonszámmal nem tudok segíteni.


     


    Ha jól emlékszem ortopéd szakorvos véleménye alapján lehetett menni...? De már nem emlékszem az oda vezető útra.


     


    Arra emlékszem, hogy a húgomnak 40-45 fok körül volt a görbülete, mikor műtötték. Azt nem tudom, hogy mi a határ, amikortól vágnak.


     


     


    Gondoltatok már arra, hogy elmentek egy magánrendelésre? Legyen egy másodvélemény is, meg ott lehet, hogy részletesen elmondják, hogy mi a protokoll.

    előzmény:
    mnm28 (10)
    2014-06-20  12:29
  4. 2014. június 20. 12:2910.

    Ma volt a kecskeméti szakrendelésen csak anyukámba nem küldtek el éppen,hogy műtettni szeretnénk a gyereket.Sajnos mostmár 30 fokos a ferdülése és mindenképp úgyérzem lépni kell.Ha valaki tud privibe küldeni telefonszámot kérem tegye meg.Hálás köszönetem.

    előzmény:
    Babyface83 (9)
    2014-06-20  10:46
  5. 2014. június 20. 10:469.

    Kb 2 és fél éve jártunk nála, akkor mondott valami olyasmit, hogy műtétet már nem vállal ott, de lehet, hogy azóta változott a helyzet.


     


    Tényleg nem akadályoz semmiben a gerinc lemerevítése, nagyon drasztikusnak hangzik, és az ember el sem tudja képzelni, hogy milyen az, amikor nem hajlik a gerince csípőtől nyakig, de tényleg észre sem lehet venni, max annyiban, hogy a tartás mindig szép egyenes lesz, nem lehet kérdőjel pózban ücsörögni, csak egyenes, kihúzott háttal :)


     


    Nekem a műtéti heg sem zavaró, csak közelről lehet látni egy hajszálvékony csíkot.

    előzmény:
    abraxas (8)
    2014-06-20  09:43
  6. 2014. június 20. 09:438.

    Belinkleltem a Klinika honlapját, és ott szerepel még Illés prof a munkatársak között, reméljük vállal még műtétet.


     


    Én is szeretném megnyugtatni az indítót, hogy a műtét ugyan komoly, és fájdalmas, de tökéletesen helyreállít mindent, és gyorsan!


    Nem számít majd mozgáskorlátozottnak, mindent ugyanúgy csinálhat mint bárki (kivéve extrémsportok), gyönyörű lesz a tartása. A hátát vsz nem tudja hajlítani, de ez nem akadályozza semmiben, hacsak nem balerina :)


     


    A műtéti heg nagy ugyan, de lézeres kezeléssel az is eltüntethető.

    előzmény:
    Babyface83 (6)
    2014-06-19  21:52
  7. 2014. június 19. 22:337.

     


    Fb-on van egy zárt csoport, Korzettesek és műtöttek, nagyon sok hasznos infóval! Kedvesek és naprakészek a tagok (vannak köztük nagyon elismert orvosok is), kérdezz tőlük nyugodtan!


     


     

    előzmény:
    mnm28 (1)
    2014-06-19  18:09
  8. 2014. június 19. 21:526.

    Szia!


    Annó kb 16 éve szintén Prof. Illés Tamás műtött Pécsett. Az én gerincferdülésem súlyosabb volt, el sem tudtuk képzelni, hogy ezt hogy fogja rendberakni. Nekem egy műtét sorozatom volt, első lépésben oldalról a bordáimnál vágtak és onnan igazították meg a csigolyákat, 10 nap múlva következett az implantátum behelyezés, végig a gerincemet lemerevítették és rögzítették egyenes pozícióban. A felépülés tényleg nagyon nehézkes volt, nagy fájdalmaim voltak, és utána 1 évig fűzőt kellett hordanom, szóval nem volt egyszerű . De gyönyörűen helyretették a gerincemet, egy pici görbület maradt, de ez egyáltalán nem látszik, csak a röntgenképen. Semmi problémám nincs vele azóta sem, született egy kisfiam, a terhesség alatt sem volt semmi gond a gerincemmel.


    Viszont én úgy tudom, hogy a professzor úr már csak külföldön praktizál, de betanított valakit erre a módszerre (mert hogy addig az országban egyedül ő csinálta), talán érdemes lenne a pécsi klinikán érdeklődni.

    előzmény:
    mnm28 (1)
    2014-06-19  18:09
  9. 2014. június 19. 20:445.

    Pécsett az Ortopéd Klinikán.


     


    Még most is ott van, bár a tesómat lassan 10 éve hogy megműtötték. Azóta csak fejlődhetett a technológia. 


    Ha van még bármilyen kérdésed a műtétről, szívesen elmondom a tapasztalatainkat, elég sokat tudok róla, mert a szüleimet pont a beavatkozás idején ledöntötte egy járvány, ezért én voltam bent végig a húgommal (nagy korkülönbség van köztünk)


     


    Az a szörnyű ezzel a bajjal, hogy a fűző, az csak átmeneti megoldást nyújt, nem javít, csak stagnál tőle, addig szokták adni, amíg kb. meg nem áll a növésben, vagy legalábbis nem várható nagy ugrás, mert csak utána szoktak műteni.


     


    Ami "vicces" volt, hogy a műtét után minden pólója rövidebb lett :) 5 cm-t egyenesítettek rajta, nem semmi.


     


    Ami nem vicces, hogy a műtét után pár évvel a lábát is igazítani kellett, igaz, ezek ambuláns műtétek voltak, mert a ferde gerincterheléstől deformálódnak a lábfejek is, gyakori a bütyök, vagy a kalapácsujj műtét.

    előzmény:
    mnm28 (3)
    2014-06-19  19:09
  10. 2014. június 19. 20:104.

    Szia!


    Dr.Fazekas Béla


    Országos Gerincgyógyászati Központ


    És tényleg zseniális!

    előzmény:
    mnm28 (1)
    2014-06-19  18:09
  11. 2014. június 19. 19:093.

    Köszönöm sokat segítettél. Szeretném megkérdezni , hogy tesódat mikor műtötték?És a prof. dr Illés Tamás melyik osztályon dolgozik?


     

    előzmény:
    abraxas (2)
    2014-06-19  18:47
  12. 2014. június 19. 18:472.

    Szia!


     


    A testvéremet műtötték 14 éves korában ezzel Pécsen a bajjal, az egyik legjobb orvos az országban: 


    Prof. Dr. Illés Tamás-nak hívják

     


    Tökéletes munkát végzett, a tesóm remekül néz ki, és alig korlátozza a mozgásában az implantátum, kívülálló semmit, de semmit nem vesz észre belőle. (max. a heget)


     


    A doki egy igazi "felkent" ember, a húgom a mozgásszabadságát köszönheti neki, és egy forintot sem fogadott el, pedig szívesen, és bőkezűen adtunk volna.


     


    Készülj fel, hogy a műtét nagyon komoly, 4-5 óráig tart, közben egyszer ébresztik, majd visszaaltatják (erre nem emlékszik majd)


     


    A felépülés nagyon fájdalmas, főleg az első 2 nap után,  addig morfiumot kapnak a betegek, utána pedig csak mezei fájdalomcsillapítót, az kemény időszak.


     


    A negyedik nap után lehet felkelni, de még sokáig a hátban marad egy cső, hogy levezesse a gennyet. Nagyon kiszolgáltatott helyzetben van, kell, hogy nappal ott legyen valaki és segítse, mert a nővérkéknek erre sajnos nincs kapacitásuk.


     


    Két hét után már napi több órát tudott részletekben fennt lenni a húgom, két hónap múlva már jobb volt, mint új korában. A hátfájás időjárásváltozáskor sajnos marad, és maradni is fog, de teljes életet élhet, szülhet, sportolhat.

    előzmény:
    mnm28 (1)
    2014-06-19  18:09

Címlap

top