Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Hideg láb érzése

Xilit
Létrehozva: 2014. június 6. 18:42

Sziasztok!

 

A következő problémával kapcsolatban szeretnék hozzászólásokat: mindig is hidegebb volt a jobb lábam, mint a bal, de ez múlt hét péntekig tolerálható volt. Azóta hipp-hopp átmenet nélkül elviselhetetlenül fázik a jobb lábam. Voltam orvosnál, megvizsgált dopplerrel, azt mondta nincsen érszűkület. Sem trombózis. Nem tudom más is volt-e hasonló helyzetben. Mitől fog ez megszűnni? Nem vagyok abban sem biztos, hogy kielégítő volt az orvosi vizsgálat, mivel én azért biztosra venném, hogy ennek szervi oka van. Minden elképzelhető házi praktikát kipróbáltam már, de semmi sem segített eddig. Hátha ti tudtok!

 

Köszönöm! 

  1. 2015. augusztus 31. 21:4136.

    Nekem is ez a problémám, szerintem a vérkeringéssel áll kapcsolatban

    előzmény:
    Xilit (1)
    2014-06-06  18:42
  2. 2015. augusztus 18. 15:1035.

    Az alulműködő pajzsmirigy betegség egyik tünete a hidegérzés a lábfejekben. Furcsa,hogy a természetgyógyász jód szedését javasolta,mert a pajzsmirigy betegségnél már nem javalt a jód.Feltétlenül nézess egy vérképet és a TSH választ ad a problémádra. Ez a kezdet.A folytatást az endokr. doki megmondja.

    előzmény:
    Xilit (1)
    2014-06-06  18:42
  3. 2014. június 10. 14:5334.

    Huu, az nagyon furi.. Nekem egyszerre szokott mindkettő hideg lenni, akkor is, ha 30 fok van..

    A mozgatás, torna talán segít.. a vérkeringés beindul..

  4. Torolt_felhasznalo_344847
    Torolt_felhasznalo_344847
    2014. június 8. 23:3133.
    MOZGATNI  KELL  a  labakat!!!!!!!!!!
    előzmény:
    Xilit (1)
    2014-06-06  18:42
  5. 2014. június 8. 22:5232.
    Hamarosan itt lesz a 35 fokos kánikula. Az egy időre megoldja majd a problémádat. 
    előzmény:
    Xilit (1)
    2014-06-06  18:42
  6. 2014. június 7. 19:2231.

    Hm, de érdekes.

     

    előzmény:
    Xilit (30)
    2014-06-07  19:18
  7. 2014. június 7. 19:1830.

    Köszönöm a kérdésed, fázik igen. Tegnap este volt 2-3 óra, mikor teljesen normális volt, annyira örültem, féltem is reggel felkelni, mert még akkor is normális volt, na aztán kb. 1 óra múlva újra fázott.

     

    Magánéletileg annyiban volt más az utóbbi hét, amikor fázni kezdett, hogy a barátom 2 hétig nem volt itthon. Talán ez is közrejátszhatott? 

     

    Mozgással kapcsolatban: ha elmegyek a munkahelyemig (gyalog), addig felmelegedek nagyjából, de a fázós csak normál szintre, a másik lábam meg ég.

    előzmény:
    Csendike (29)
    2014-06-07  19:08
  8. 2014. június 7. 19:0829.
    Most hogy vagy? Fázik még a lábad?
    előzmény:
    Xilit (1)
    2014-06-06  18:42
  9. 2014. június 7. 18:5428.

    Nekem is fázni szokott az őszi-téli-tavaszi hónapokban. Ez megszokott volt számomra, nem okozott különösebb gondot. De most egy hete rendkívülien, és csak az egyik, ezért aggódok.

     

    A járólapra fogok tenni szőnyeget mindenképpen, meg alá talán valamilyen hungarocellt. Más is panaszkodott már, hogy hideg az iroda. 

     

    Ezeket kipróbáltam, és ugyanúgy fázik.

     

    Lelki háttéren is gondolkodtam. Azért is mentem el az orvoshoz, hogy azért azt nézze meg nincs-e érszűkület, mert ha igen, akkor hiába gondolkodok a lelki háttérről. 

     

    Lúdtalpbetétem mindig is volt, vettem ezüstszálas zoknit (semmivel se különb, mint a többi), tüskés talpú papucsot, ennek se igen érzem hatását, Bilobilt (ginko biloba) szedek, ennek se igazán van tartós hatása. Chillis gélnek se volt hatása.

     

    Egyedül egyik este a gin toniknak volt, na de mégse ihatok minden nap alkoholt!  Meg a körömvirágkrémnek, mert disznóhájból van, és az gondolom hőszigetelő.

    előzmény:
    barack25 (26)
    2014-06-07  12:56
  10. 2014. június 7. 18:4527.

    Mégegyszer mondom: a só amit fogyasztunk: NEM jódozott, így pótolni kell a hiányzó jódot a szervezetből. 

    Mégegyszer mondom: említettem orvosnak, hogy fogyasztok jódot.

     

    Figyelj csak! Nem tudom te hol élsz, de olyan fenemód bízol az orvosokban, hogy nem igaz, a hozzászólásod alapján. Az orvosom nem mondott semmit a lábfázásomra. SEMMIT. És nem bírom zokni, lábszármelegítő és bundás papucs nélkül elviselni. Míg a másik az jó.

     

    Mégis, akkor mit csináljak? Tudsz tanácsot adni, hogy mit tegyek a láfázásom ellen? Az orvos akit három felkiáltójellel a végén javasolsz, nem küldött el UH-ra sem. Akkor? Hivatalosan akkor megállt a tudományuk ezzel, max. ha mégegyszer megyek könyörögni, holott fizetem a tb-t, akkor esetleg még valamit csinál undorral az arcán. Ennyit az orvosokról.

     

    Illetve akiket én ismerek. 

     

    Ja és válaszolva az első és egyben te hozzászólásodra: IGEN, próbáltam már a zoknit! 

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_449040 (24)
    2014-06-07  12:05
  11. 2014. június 7. 12:5626.

    Szia!

    Nekem egy bizonyos C alatt fázik a lábam.Késő ősztől egészen kora tavaszig... nem mindig mind a kettő néha csak az egyik, + a jobb kezem is szokott.

    Én ilyenkor engedek egy lavórba meleg vizet és beleteszem lábam, kezem... várok 10 percet addigra nagyon jól átmelegszik. :)

     

    Tudom, meg írtad is, hogy nyár van.... viszont ne feledkezz meg a járólapról, a balett/balerina cipő talpvastagságáról, arról hogy NEM süt be a nap... NO AZTÁN A LÉGKONDIRÓL... A helyedben, mielőtt elkezdenék orvoshoz járkálni, a melóhelyre vastagabb talpú cipőt húznék és vennék nejlonharisnyát is. HA 1 hét után is fázik a lábad akkor menj dokihoz... (bár a mai orvosoktól ne nagyon várj sokat...max elkönyvelnek nagyon ráérős és unatkozó betegnek) bár azelőtt még mindig azt tanácsolnám, hogy nézz magadba egy kicsit, mert ennek lelki háttere is lehet (munkahelyi stressz, párkapcsolat...stb)

     

    A meleg érzetű lábhoz meg annyit, hogy lehet a száz forintos boltban kapható lúdtalpbetétet kellene kipróbálni (kb 700-800 ft)

    előzmény:
    Xilit (12)
    2014-06-06  20:24
  12. Torolt_felhasznalo_672736
    Torolt_felhasznalo_672736
    2014. június 7. 12:2825.

    A jód nem éppen gyógyszer, akkor miért ne szedje? Van aki meg B-vitamint szed.

    Végülis ha betartja a szedési adagot akkor sok baja nem lehet belöle. 

    Beszélsz angolul? Csak azért kérdezem mert akkor belinkelnék neked itt egy klipet ami a jódról szól… persze csak ha érdekel..

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_449040 (24)
    2014-06-07  12:05
  13. Torolt_felhasznalo_449040
    Torolt_felhasznalo_449040
    2014. június 7. 12:0524.

    Nem errol van szo .

     

    A  topiknyito baratjanak tanacsara jodot iszik kethetente.

    Orvosnal nem jart ezugyben, hasara csapva es baratjat hallgatva jodot fogyaszt.

    Erre volt a valasz: tudod-e, hogy a tulzott jodfogyasztas karos ...stb

     

    Es en azon gondolkozom : ha valakinek nincs problemaja a szervezetenek a joddal , akkor , ha jodot iszik, akkor O maga csinal problemat a szervezetenek a tobblet-joddal... 

     

    Az a Dr Török Sziveszter , aki arulja a kek jodot* ,  nem orvos am.

    Mernok.

    Es autodidakta termeszetgyogyasz.

    Russzkiknal / az "atkos"-beli oroszoknal!/   szivta magaba az igét , és tanult meg penztkeresni , az 50-es evekben...

     Természetgyógyászati érdeklődése és önképzése régi keletű, az ötvenes évek elején Péchy Lászlótól tanult, 1954-től szovjet szakemberektől és tudósoktól,....

      

    Aruljak a nem orvos ur portekajat a bioaruhazakban es biopatikakban... es a sok marha iszogatja a cseppeit es ami bajuk lesz egyik portekajatol  , arra vesznek tole egy masik szert , ami ujra problemat okoz es akkor vesznek megint valami csodaizet...stb : megallas nelkul piszkaljak az immunrendszeruket, a szervezetuket , lugositanak es ellenkezojet , mergezik a majukat , stb.

    A szervezet meg mint egy orult, azon dolgozik, hogy helyreallitsa a kis kepzeltbeteg  varazslok altal szetrugott egyensulyt... es nem beszelek arrol , aki valoban beteg es itt kezdi , a kek jodcseppnel ...

    Es mindezt azzal a felkialtassal, hogy az orvos es a gyogyszer az atrazas es maffia...

    Normalis ember akkor szed valamit, ha beteg.

    Es ha evekig nem beteg, akkor evekig nem szed semmit.

    Ezek az itt rinyalo bios/termeszetgyogyaszbuzi/homeos csajok megallas

    nelkul nyitogatjak a penztarcajukat... 

     

    * aminek , a kek jodnak ,  a kisero papirjara vilagosan ra van irva , hogy szedes elott orvos!!! mert a tulszedes/indokolatlan szedes  veszelyes az egeszsegre... 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_672736 (23)
    2014-06-06  23:29
  14. Torolt_felhasznalo_672736
    Torolt_felhasznalo_672736
    2014. június 6. 23:2923.

    Túlzott jódbevitel? A föld lakosságának nagyrészére nem jellemzö. Hacsaknem Japán vagy.

    Magyarország lakosságának túlnyomó része jódhiányos. 

    előzmény:
    terdszelikatica (17)
    2014-06-06  21:12
  15. 2014. június 6. 21:5322.
    Tudom, hogy ki kéne kérni, de úgy voltam vele, megpróbálom, hatott (vagy az vagy sem), és utána már nem foglalkoztam a kérdéssel, mivel megszűnt a probléma.
    Csak a nőgyógyásztól kérdeztem, hogy a jód hasznos-e vagy sem, ő is azt mondta, mint te hogy randomra ne szedjek. 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_998541 (21)
    2014-06-06  21:41
  16. Torolt_felhasznalo_998541
    Torolt_felhasznalo_998541
    2014. június 6. 21:4121.

    És mivel a biopatikában azt mondták a jódnak nincs köze a pajzsmirigyhez

     

     jaaaaaaaaaaaajjjjjj nekem 

     

    es mi van az autoimmunk pajzsmirigy betegseg kivaltasaval , az un golyaval es a kretenizmussal es a genetikailag fogekonyakkal  ? 

     

    Minden jod hasznalat elott ki kell kerni az endokrinologus velemenyet hiszen   tulmukodes vagy gyulladas forrasa /oka is lehet .

    előzmény:
    Xilit (19)
    2014-06-06  21:22
  17. 2014. június 6. 21:2520.

    Ezek egyike se áll fenn nálam.

     

    Ahogy mondtam, fogásra még inkább melegebb, mint a nem fázós lábam, és ezen pillantok alatt hallható volt a doppleren a keringéshang, míg a másikon ami nem fázik, tovább kellett keresni. Nem lehet, hogy belső erek szűkülete van, amit nem lehet dopplerrel nézni? 

     

    Mivel csak érzem a hideget, így lehet lelki oka is gondolom... 

    előzmény:
    terdszelikatica (18)
    2014-06-06  21:16
  18. 2014. június 6. 21:2219.

    Bioaktív kékjód a neve. A barátom javasolta, mivel előtte sokat olvasott természetgyógyászati könyveket. És mivel a biopatikában azt mondták a jódnak nincs köze a pajzsmirigyhez, ezért kértem a barátomat, hogy segítsen. 

     

    előzmény:
    terdszelikatica (17)
    2014-06-06  21:12
  19. 2014. június 6. 21:1618.

    29 éves vagyok, nem dohányzom.

    Veteles/aldottallapot szinten befolyasolhatja a pajzsmirigy  mukodest /jodigenyt am.

    előzmény:
    Xilit (12)
    2014-06-06  20:24
  20. 2014. június 6. 21:1217.

    2 hetente szoktam 3 csepp jódot inni, mivel a só amit fogyasztunk nem jódozott, valamint egyszer meg volt duzzadva a pajzsmirigyem, és attól elmúlt

    ezt ki javasolta es milyen jod ez ?

    Ugye tudod, hogy a tulzott jodbevitel is problemakat okoz/hat ?

    Pont ugy mint a hianya . 

    előzmény:
    Xilit (14)
    2014-06-06  20:39
  21. 2014. június 6. 21:0216.

    Megfogadom a tanácsodat. Ha bármi eszedbe jut, ami nekem laikusnak hasznos lehet, ne fogd vissza! 

    Azt a fontosat is, hogy köze lehet a pajzsmirigyhez, itt mondtátok, a háziorvos pedig nem, sőt nem is fogja, majd nekem kell... Hasznos néha tájékozódni (sajnos) a mai világban. 

     

    előzmény:
    terdszelikatica (15)
    2014-06-06  20:55
  22. 2014. június 6. 20:5515.

    Ha en most leirnam mit okoz/hat az osztrogendominencia Te nem aludnal. es jonne egy nlc okos es elmondana, hogy nahat

    kienk jutna ilyen eszebe

    Igy csak annyit

    hogy akkor beszelunk osztrogen dominanciarol, ha a bevitel eredmenyekent  progeszteronhoz kepest tul sok van belole .Az igy kialakult ellensulyozatlan helyzet sok  kulonfele tunetet , betegseget okozhat .Ha ezt a helyzetet nem kezelik = nemm all vissza az egyensuly valoban okoz/hat akar komolyabb dolgokat is .

    Ezert tessek szakemberhez fordulni es ne egy nlc forumhoz.

    előzmény:
    Xilit (12)
    2014-06-06  20:24
  23. 2014. június 6. 20:3914.

    2 hetente szoktam 3 csepp jódot inni, mivel a só amit fogyasztunk nem jódozott, valamint egyszer meg volt duzzadva a pajzsmirigyem, és attól elmúlt. Most nincs megduzzadva, legalábbis laikusként így érzem.

    Természetesen a többi kérdésről fogalmam sincs. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_998541 (13)
    2014-06-06  20:35
  24. Torolt_felhasznalo_998541
    Torolt_felhasznalo_998541
    2014. június 6. 20:3513.

    Jódot igyak vagy sem?

    Ugy megis hogy gondoltad , mennyit ?

    Szerintem inkább alulműködik a pajzsmirigyem, nem?

     

     Mert milyen a pajzsmirigyed,csomos, daganatos  gobos ? Milyen a TSH referenciaertek , a T3, T4 szintje ?

    Na es mi valtotta volna ki :keves T3 vagy a T4 atalakul T3 a , esetleg AITD az alulmukodest oka , na es  milyen elsodleges ? masodlagos, harmadlagos  ? 

    Ezeket nszakembernek kell/lene eldonteni, mert mindegyik mas es mas kezelest kivan . 

    előzmény:
    Xilit (10)
    2014-06-06  19:47

Címlap

top