Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Mitől lehet ez?? Égő bőr

SSszonja
Létrehozva: 2014. Április 17. 19:59

Volt már ilyen valakinek?? : kb 5 napja folyamatosan ég a szemem környékén ill  a homlokomon a bőr. Néha ki is pirulok, de alapállapotban is meleg ott a bőröm. Olyan mintha lázas lennék, de nem. Már kezdek beleőrülni:(( Holnap megyek bőrgyogyászhoz. Olyan mintha a szemem belülről égne! 

 

És mivel meleg érzetem van ezeken a helyeken gyakran ki is pirul teljesen az arcom. Nagyon rettegek nehogy rozaea legyen ez:(((

Az orcáimon nem meleg a bőr csak a homlokomon és a szememen de ott non stop. 

  1. 2014. Április 22. 13:439.

    Nekem leginkább az segít, hogy találtam megfelelő alapozót, ami tökéletesen elkendőzi, de nem irritál, így legalább arra nem kell gondolnom, hogy "te jó ég, milyen piros lehetek már megint".

    (Nekem a kávétól, kimelegedéstől, idegességtől és az arcomat érő minden mechanikai ingertől: mosástól, dörzsöléstől, krémezéstől bepirosodik és ég.)

    Sokat ront rajta a magas vérnyomás, a gyomorsav problémák és még sok egyéb, találsz infókat a neten és jó esetben az orvos is felvilágosított, még jobb esetben belgyógyászati kivizsgálásra küldött:) 

    előzmény:
    SSszonja (7)
    2014-04-21  09:18
  2. 2014. Április 22. 09:178.
    Nem szabad ennyire kétségbeesned, a tünetek megfelelő kezeléssel csökkenthetők, kordában tarthatóak. :) Keress fórumokat, érdemes sorstársakkal beszélgetni a problémáról. 
    Jó lenne, ha sikerülne kiderítened, nálad mi okozza a tünetek erősödését (csípős, fűszeres, meleg vagy hideg ételek, italok, alkohol, bizonyos kozmetikumok, napsugárzás), hogy amit lehet, tudd kerülni. 

    Próbálkozhatsz diétával (nézz utána, biztosan találsz róla olvasnivalót, szűrd meg, és próbálkozz!) , természetes kozmetikumokkal is (legjobb, ha te magad készíted, az a biztos), sokaknak segít.
    A stressz sokat ront minden betegség tünetein, próbálj nyugodtabb lenni (tudom, mondani könnyű), jógázz valahol, az is segít... és persze keress egy jó orvost (ebben is segíthetnek a fórumok), akiben megbízol.
    Kitartás, az első kétségbeesés után most fordulj a megoldások felé...minden rendben lesz :) 
    előzmény:
    SSszonja (7)
    2014-04-21  09:18
  3. 2014. Április 21. 09:187.

    Szia!

     

    Sajnos rosacea.. iszonyatosan kivagyok. sokszor ég, beduzzad, és nagyon elvörösödök legkisebb stressztől, melegtől stb is.

     

    Ha van vkinek tapasztalata (jo) ezzel kapcsolatosan írjon! 

     

     

    előzmény:
    Empty (6)
    2014-04-20  13:10
  4. 2014. Április 20. 13:106.
    Kiderült, mi a gond? 
    Kiütésed nem lett? Herpes zoster (övsömör) szokott néha az arcon, általában féloldalasan jelentkezni, a kezdeti tünet lehet az érzékeny bőr, fájó, égő érzés.
    előzmény:
    SSszonja (1)
    2014-04-17  19:59
  5. 2014. Április 18. 05:545.
    Igen utánanéztem ennek is, de nem hiszem, mert nálam csak néha pirul be inkább csak érzem, hogy meleg  bőr. A pirulás meg ezért jön, mert érzem, hogy meleg ergo hozzájön az elpirulás is. 
    előzmény:
    aktivity (3)
    2014-04-17  22:03
  6. 2014. Április 18. 05:524.
    Ma bőrgyogyászhoz megyek aztán meglátjuk. Úgy félek hogy rozacea, az azt jelentené, hogy örökké ilyen bevörösödő, égő arccal kell élnem:(
    előzmény:
    eda-1952 (2)
    2014-04-17  21:14
  7. 2014. Április 17. 22:033.
    Esetleg lepkehimlő...
    előzmény:
    SSszonja (1)
    2014-04-17  19:59
  8. 2014. Április 17. 21:142.
    Először szemész, aztán bőrgyógyász. Már holnap kérj sürgős időpontot, ha kellemetlen. (én nem tudom mi lehet)
    előzmény:
    SSszonja (1)
    2014-04-17  19:59

Címlap

top