Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kiropraktör

huncut
Létrehozva: 2014. Április 10. 15:15
Járt már valaki kiropraktörnél? Milyen bajotokon segített? Hányszor kellett felkeresni és milyen áron dolgozott?
  1. 2014. Április 18. 13:1515.
    Köszönöm, igyekszem megtalálni a megfelelőt. Ő egy kicsit messze van nekem.
    előzmény:
    bazsalikom (14)
    2014-04-17  19:52
  2. 2014. Április 17. 19:5214.

    Minden szakterületen működnek profik és "kontárok", így van ez itt is.

    De ne hidd, hogy nem lehet olyat találni, aki egyszerre orvos és manuálterapeuta is.

    Nekem sikerül némi utánajárással ilyet találnom tavaly és nem bántam meg.

    Bátran merem ajánlani, nézd meg, olvasd el a honlapját.

    Mielőbbi gyógyulást!

     www.drkoncztibor.hu

    Dr. Koncz Tibor | Manuálterápia | Debrecen

     

     

    előzmény:
    huncut (12)
    2014-04-13  15:46
  3. 2014. Április 16. 23:2513.

    sziasztok.

     

    én már megjártam elég sok kiropraktőrt, (csontkovácsot) és meg kell hogy mondjam, valóban igaz az a mondás, hogy tízből csak egy van, aki valóban ember centrikus, nem a zsebe hajtja, hanem a sikerélmény. az a csontkovács, aki 20-30 perc alatt végez egy kezeléssel, eszetekbe ne jusson elmenni hozzá! több bajt fog csinálni, mint hasznot. megnéz, kitekerget, ropogtat, és azt sem tudja, hogy milyen előzményekkel mentél hozzá! ezt akkor tanultam meg én is, amikor a sokadik próbálkozásom után egy olyan csontkovácshoz irányítottak, aki valóban a sikerélményért csinálja. másfél óra alatt még nem volt kezelésem nála, mindenre kiterjedő kórelőzmény kérdés sorozattal halmozott el, megvizsgált, és nagyon alapos izom előmunkálatokat végzett, mielőtt hozzányúlt az izületekhez. nem mindenáron ropogtat, hisz nem mindig az a megoldás. fekvő, műtét előtti gerinc sérvvel mentem el hozzá, fokozatosan építi fel a kezeléseket, egyre jobban vagyok, és már az unokámat is fel tudom venni. és ami nem utolsó szempont, egyáltalán nem drága a többi tapasztalatomhoz képest sem. ha valakit teljes felelősséggel tudok javasolni, akkor őt szívesen javaslom bárkinek. sehol nem hirdeti magát, épp ezért nehéz is megtalálni  Józsefet, ezért is gondoltam úgy, hogy pár fórumon írok róla, hogy normális csontkovácshoz segítsem a rászoruló "beteg-társaim". 

    ha valakinek kellene az elérhetősége, írjon a mail címemre, és szívesen megadom.  ( gottieva@freemail.hu )  

     

    üdvözlettel: Éva

     

    előzmény:
    huncut (1)
    2014-04-10  15:15
  4. 2014. Április 13. 15:4612.

    Először is leszögezem orvos párti vagyok. Ha bajom van hozzájuk fordulok. Viszont a mostani bajommal nem birkóznak meg, így kénytelen vagyok másfele is menni, mert nem tudok így, ezzel élni. Elolvastam a cikket....nem kellett volna, mert eléggé befolyásolható vagyok, így sikerült elbizonytalanodnom, még jobban.

    A kiemelés utolsó mondata igaz a gyógyszerekre is:-(

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_998541 (10)
    2014-04-12  19:27
  5. Torolt_felhasznalo_998541
    Torolt_felhasznalo_998541
    2014. Április 12. 19:3211.
    Ne perelj - érvelj

      

    Spinal manipulation: Its safety is uncertain

     

    http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC9 9224/

     

    http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC9922 4/

     

     

    Spinal manipulation: Its safety is uncertainSpinal manipulation: Its safety is uncertainSpinal manipulation: Its safety is uncertainSpinal manipulation: Its safety is uncertainSpinal manipulation: Its safety is uncertainSpinal manipulation: Its safety is uncertainSpinal manipulation: Its safety is uncertainSpinal manipulation: Its safety is uncertainSpinal manipulation: Its safety is uncertainSpinal manipulation: Its safety is uncertainSpinal manipulation: Its safety is uncertainSpinal manipulation: Its safety is uncertainSpinal manipulation: Its safety is uncertainSpinal manipulation: Its safety is uncertainSpinal manipulation: Its safety is uncertainSpinal manipulation: Its safety is uncertainSpinal manipulation: Its safety is uncertainSpinal manipulation: Its safety is uncertainSpinal manipulation: Its safety is uncertainSpinal manipulation: Its safety is uncertainSpinal manipulation: Its safety is uncertainSpinal manipulation: Its safety is uncertainSpinal manipulation: Its safety is uncertainSpinal manipulation: Its safety is uncertainSpinal manipulation: Its safety is uncertainSpinal manipulation: Its safety is uncertainEdzard ErnstAuthor information ► Copyright and License information ►Spinal manipulation: Its safety is uncertain
    előzmény:
    antironia (4)
    2014-04-10  19:37
  6. Torolt_felhasznalo_998541
    Torolt_felhasznalo_998541
    2014. Április 12. 19:2710.

     

     

    Ne perelj - érvelj!

    ",,,,,Csupán Kanadában számos más nő halt meg, miután kiropraktikai kezelést kapott, és Edzard Ernst körülbelül 700 súlyos esetet azonosított az orvosi szakirodalomban. Ez komoly aggodalomra kell hogy okot adjon az egészségügyi dolgozók körében, főleg mivel a bejelentések hiánya miatt az esetek valós száma jóval magasabb lehet.

    Ha a kiropraktika gyógyszer volna, és ilyen súlyos mellékhatásai lennének, miközben ennyire kevéssé volna igazolt a gyógyhatása, minden bizonnyal kivonnák a forgalomból......"

    előzmény:
    orchideak (2)
    2014-04-10  17:26
  7. Torolt_felhasznalo_998541
    Torolt_felhasznalo_998541
    2014. Április 12. 19:049.

    Labant Csabat /Oltaskritikus Eletvedok Szovetsege/

    Oltáskritikus Életvédők Szövetsége

     

    kedezted ?

    O a 30 eurot ker feloraert .

    Kezratettel is tud gyogyitani . 

    előzmény:
    huncut (1)
    2014-04-10  15:15
  8. 2014. Április 12. 18:378.

    Igen, csak egy perc a kiropraktőr.

     

    Az alternatív gyógyász pedig táltos. 20-30 perc a kezelés, tetőtől talpig végigropogtat és helyre tesz mindent.

    előzmény:
    huncut (7)
    2014-04-11  16:18
  9. 2014. Április 11. 16:187.

    Ezek szerint tényleg egy perc az egész?:-((( Az alternatív gyógyászod nem reiki mester?

    előzmény:
    natika75 (6)
    2014-04-11  08:30
  10. 2014. Április 11. 08:306.

    Szia,

     

    dr Kálbori Zsolt. 

     

    http://www.kiropraktika.hu/

     

     

    Nagyon jó, bár nagyon drága. Én kb. 15-20x voltam nála, a nyakam volt nagyon elmeszesedve, nem tudtam fordulni már. Nagyon szépen rendbe jött.

     

    Azóta találtam alternatív gyógyászatos "ropogtatást", aki annyiért csinálja a kezelést, mint ő,  (1 alkalom) és nem csak 1 perc az egész, és nem csak a nyakat kezeli. Az egész testet átropogtatja, helyre teszi. Évente 1x-2x megyek el hozzá, azóta rendben vagyok, de tényleg.

    előzmény:
    huncut (1)
    2014-04-10  15:15
  11. 2014. Április 11. 07:475.
    Köszi:-)) a képen látható dokihoz járok. De a lent említett gondolataimmal nem tudok megbirkózni.
    előzmény:
    antironia (4)
    2014-04-10  19:37
  12. 2014. Április 10. 19:374.

    Pont egy kanadai kiropraktőrt akartam ajánlani a TI-nak... :)

     

    Dr. Rédly Mónika

    http://www.medical-center.hu/colleague.aspx?colcat=10

     

     

    előzmény:
    orchideak (2)
    2014-04-10  17:26
  13. 2014. Április 10. 18:023.
    Nyilván maga a gyógyítás mindenhol egyforma, bár röntgent nem csináltak rólam. Igen, ma már itthon is egyre nagyobb teret hódít ez a gyógymód. Magam is megpróbálkoznék egy kúrával. Csak nem tudom jó helyre mentem-e, jó kezek között vagyok-e, elég húzós árral is kell számolnom. Kicsit bizalmatlan vagyok, ezért érdeklődöm. Köszi a tájékoztatást.
    előzmény:
    orchideak (2)
    2014-04-10  17:26
  14. 2014. Április 10. 17:262.

    Nem ismerem az otthoni, ezzel kapcsolatos viszonyokat, sot abban sem voltam biztos, hogy ez a tudomany gyakorlott otthon. Csak az itteni /kanadai/tapasztalatomrol beszelhetek. Bar nem hiszem, hogy tul nagy kulonbseg lenne a modszerben.

    Eloszor egy computeres, diagnosztikai felmerest csinalnak, ami kimutatja a gerinc allapotat. Tudvalevo, hogy a szervezet minden funkcioja a gerincvelobol kiindulva, az aggyal kapcsolatba lepve tortenik.

    Ezt kovetoen rontgent keszitenek es miutan a kiropraktor reszletesen atnezi, elkesziti a diagnozist. Ennek alapjan eloszor heti  2-3  alkalommal, majd 2-3 honap utan hetenkent ajanlott az "adjusztalas". A 3 honap utan ujbol diagnosztikai felmerest vegeznek az emlitettek szerint es a-szerint dontenek a tovabbiakrol. De rendszerint hetenkent egyszer javasolt...de en csak havonta megyek.

    Az eredmeny elkepeszto...Bizonyitott teny, hogy mindenre hat...Paciensek magas vernyomastol kezdve...tobb teruleten gyogyszermentesse valnak Persze hangsulyozott, hogy nem vonatkozik rakra, es mas, komoly betegsegre. De mindenkeppen enyhiti a panaszokat. Az otthoni arakat nem ismerem, itt 35 dollar egy-egy adjusztalas, 40 dollar a rontgen.

     

    előzmény:
    huncut (1)
    2014-04-10  15:15

Címlap

top