Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Vérzés eü. küret után

Mayanna
Létrehozva: 2014. január 22. 08:30

Sziaszok.

Szeretném kérni, ha valakinek volt már ilyen, kérem ossza meg velem a tapasztalatát.

Hétfőn hosszas vérzés után eü. küreten estem át. Délután hazajöttem és a vérzés el is állt. Ma reggel ismét vérzek és kicsit fájdogál a hasam is.

Ez vajon normális?

Előre is köszönöm a válaszokat. 

  1. 2015. január 23. 15:066.

    Doki,aki a beavatkozást csinálta,mit mondott,mire számíthatsz??


    Ha hétfőn volt az eü. küret,ma péntek van(!!) és eddig nem véreztél,görcsöltél,most meg igen,én a helyedben inkább dokihoz mennék,vagy min. beszélnék vele telefonon. Ugyanis nem valószínű,hogy most meg már a normál menses kezdődne.  


    Természetesen peteérés lehetett eddig is,de az eü.küret lényege,hogy a megvastagodott,menzesszel normálisan leválni képtelen méhnyálkahártyát művileg kaparják le,ezzel megszüntetik(!) a vérzést és ez alig  egy hete történt. A következő feltehetőleg normális menzesz még nem valószínű,ha 28-30 napos ciklussal számolunk. Akkor sem,ha beleszámoljuk a megelőző két hétig tartó erős vérzést is.


    Kérdezz nőgyógyász dokit,vagy akár menj el ügyeletre! Ha megint erősödik és nem szűnik meg a vérzés,feltétlenül és azonnal menj ügyeletre!! 


    Inkább feleslegesen menj,de ezt orvos mondja,ne a fórumozók látatlanban!

    előzmény:
    Mayanna (1)
    2014-01-22  08:30
  2. 2015. január 23. 01:315.

    Sziasztok ! Nekem is most volt küretem.Egy napra elmúlt a vérzés és most újra beindult. Mennyi ideig normalis a vérzes küret utan ?

  3. 2014. január 22. 12:424.

    Kisebb menzesz? Te jó ég megint? Azért kellet a műtét mert két hete erősen véreztem. Már nagyon elegem van a vérzésből.

     

    De ha ez lesz akkor remélem el is múlik majd.

    Köszönóm a választ.

    Igyekszem türelmesnek lenni. 

    előzmény:
    Gitta2 (3)
    2014-01-22  11:56
  4. 2014. január 22. 11:563.

    Igen normális, első nap eláll, aztán kissebb menszesz lezajlik 3-5 nap.

    Ha túl erős lenne, menj vissza, de pici görcsölés belefér.

    előzmény:
    Mayanna (1)
    2014-01-22  08:30
  5. 2014. január 22. 08:422.

    Nekem volt ilyenem, szerintem normális ha fáj meg vérzik utána, azért ez egy kisebb műtét, de pár napon belül illik mind a kettőnek megszűnnie. 

     

     

    előzmény:
    Mayanna (1)
    2014-01-22  08:30

Címlap

top