Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Önsegítő csop-biblioteráp

Torolt_felhasznalo_100327
Torolt_felhasznalo_100327
Létrehozva: 2013. október 18. 16:54

Sziasztok!

 

Sejtem, hogy nem lesz túl népszerű a topik (max. a beszólogatóknak), de kíváncsi vagyok, hogy szorongásos-depressziós tünetekkel küzdő sporttársaimat (akarom mondani sorstársaimat) érdekelné-e egy önsegítő csoport, amit én most éppen úgy gondolok, hogy lehetne biblioterápiás. 

 

Akit érdekelne és nem akar ide írni, írjon nyugodtan privit.

 

 

  1. Torolt_felhasznalo_681790
    Torolt_felhasznalo_681790
    2013. november 4. 12:368.

    "Én egy könyvklub szerűséget tudok elképzelni, ahol az összejövetelek alkalmával az elolvasott könyvek kapcsán mindenki kifejtheti a saját nézőpontját és reakcióit, ezáltal önmagát is jobban "megismerheti" és tapasztalatokat cserélhet, tanácsokat kap."

     

    A biblioterápia az ún. művészetterápia egyik ága, ami terápia. Szó szerint. 

     

    Közben beszéltem többekkel és úgy tűnik, az önsegítő csoport nem megfelelő. Valóban terápiás csoportra van szükség, ami történetesen művészetterápiás csoport. Természetesen terapeuta vezeti.

     

    (Művészetterápia ágai csak nagy vonalakban: képzőművészetterápia, biblioterápia, tánc- és mozgásterápia ill. zeneterápia.) 

     

    Itt jegyzem meg, hogy sok terápia természetesen önismereti jellegű, például a pszichodrámás csoportok nagyon nagy része az, ill. művészetterápiás csoportok is indulnak önismereti céllal. 

    előzmény:
    Levendula_87 (5)
    2013-11-02  12:00
  2. 2013. november 2. 19:447.

    Jut eszembe 

     

    Távozzanak az álpszichológus sarlatánok!

     

     Egyre több kuruzsló gyógyít az interneten pénzért. Pszichosebészként, aurahegesztőként, fényhajlítóként ígérnek hatásos kezelést, de ehhez legtöbbször nincs képzettségük, oklevelük. A szélhámosok ellen ráadásul nehéz fellépni, mert a jog nem bünteti ezt a tevékenységet, sőt szakmai nyilvántartása sincs a pszichológusoknak - mondta az InfoRádiónak a Magyar Pszichológusok Érdekvédelmi Egyesületének elnöke. Császár-Nagy Noémi hozzátette: ezért indítottak el az internetes monitorszolgálatot az álpszichológusok szűrésére. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_100327 (3)
    2013-10-18  18:18
  3. 2013. november 2. 16:476.
    Különbséget kellene tenni lelki probléma, és lelki betegség között
    előzmény:
    Levendula_87 (5)
    2013-11-02  12:00
  4. 2013. november 2. 12:005.

    Szerintem ez hasznos lehet és segíthet. Magamból kiindulva, nekem nagyon sokszor enyhülést hozott a leki problémáimra egy jól megválasztott könyv elolvasása. 

     

    Nekem nem csak ideiglenes megoldást nyújtott, mert meg tudtam vele előzni a fölösleges őrlődést, a további önsanayargatást, ezáltal sokkal pozitívabb lett a végkifejlet.

     

    Eddig csak magamon alkalmaztam, öncélúan, de el tudom képzelni, hogy ez csoportos formában, a megfelelő vezetéssel is működhet. Én egy könyvklub szerűséget tudok elképzelni, ahol az összejövetelek alkalmával az elolvasott könyvek kapcsán mindenki kifejtheti a saját nézőpontját és reakcióit, ezáltal önmagát is jobban "megismerheti" és tapasztalatokat cserélhet, tanácsokat kap.

     

    Remélem összejön egy ilyen csoport.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_100327 (1)
    2013-10-18  16:54
  5. Torolt_felhasznalo_100327
    Torolt_felhasznalo_100327
    2013. október 19. 15:104.

    A te véleményed végtelenül elfogult. Ezt már tudjuk.

     

    Én olyan sorstársakat keresek, akik SZAKÉRTŐ, HOZZÁÉRTŐ terapeuta által vezetett ÖNSEGÍTŐ csoportba szeretnének járni. Ennyi. 

  6. Torolt_felhasznalo_100327
    Torolt_felhasznalo_100327
    2013. október 18. 18:183.

    Köszönöm.

     

    Nem, nem én lennék a vezető, nekem nincs ilyen végzettségem. És igen, azt hiszem, ehhez mindenképpen kellene vezető.

     

    (Vannak vezető nélküli (ill. csak formális vezetéssel bíró) önsegítő csoportok is, például a 12 lépéses csoportok ilyenek.)

     

     

    előzmény:
    bababetű (2)
    2013-10-18  17:08
  7. 2013. október 18. 17:082.

    Megnéztem, hogy mi az, mert nem hallottam róla.

     

    Nagyon jó lehet. 

     

    De gondolom kell hozzá egy vezető is, aki te lennél ?

     

    Irodalmi esten voltam mostanában, előtte sosem, és meglepő hatása van az emberre a közös megbeszélése egy műnek. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_100327 (1)
    2013-10-18  16:54

Címlap

top