Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Infrahang Kőbányán?

s_reka07
Létrehozva: 2013. szeptember 27. 18:54

Mit tudtok az infrahangról?

 

Tapasztalt valaki szokatlan tüneteket a X. kerületben, illetve annak környékén? A végtagok zsibbadása, szédülés, émelygés, fejfájás, koncentrálási nehézségek, megmagyarázhatatlan ingerültség és szorongás, dührohamok, mindez látszólag indokolatlanul.

 

 A X. kerület Óhegy részén élünk, már évek óta érzünk olykor furcsa rezgéseket, széken ülve, asztalra támaszkodva még erősebben. Az utóbbi néhány napban a jelenség felerősödött. Végtagzsibbadással, gyógyszerre nem enyhülő fejfájással, remegéssel, émelygéssel küzdünk, és többen panaszkodnak egy éppen csak hallható, állandó, mély búgásra. A IX. kerület Kőbányával határos részén élő ismerőseink is beszámoltak hasonló tünetekről, szinte ájulásig fokozódó rosszullétről, melynek szervi oka nincs. 

 

Az infrahang-terhelés  néhány éve már okozott problémát a kerületben, akkor a panaszok mennyisége és mértéke odáig fokozódott, hogy az illetékes hatóságok járványra gyanakodtak. A lakók hányásos tünetekkel, szédüléssel, fejfájással fordultak nagy számban háziorvosukhoz, orvosi okot pedig nem sikerült feltárni. Végül fény derült arra, hogy egy nagyüzem mozgó berendezései által generált infrahang volt az, ami a panaszokat okozta. 

 

 Az infrahang egy 20 Hz alatti frekvenciájú hang, amelyet például ipari létesítmények, nagyméretű ventillátorok, motorok, mozgó alkatrészek keltenek. Az emberi fül számára többnyire nem hallható, azonban a szervezetre mind fizikai, mind pszichés szinten erős káros hatást gyakorol, különösen hosszútávú kitettség esetén.

 

Sajnos egyre inkább arra gyanakszunk, hogy hasonló ok állhat a háttérben. Kérlek, amennyiben bárki közületek tapasztal hasonló panaszokat, esetleg tud arról, honnan származhat a jelenség illetve hová lehet fordulni ezügyben, ossza meg velünk is. Ha a probléma valóban fennáll, mihamarabb tennünk kell valamit. Segítsetek, kezdünk nagyon elkeseredni!

  1. dds
    dds
    2016. augusztus 20. 12:4721.

    Sziasztok!!


    Azért irok ide ,mert szerintem én is Infrahanggal kapcsolatban lettem érintett. Én egyszerüen rosszra gondolok ezzel kapcsolatban ,mert nem csak jó hanem alapvetően rossz szándékra is lehet használni.


    Ha még megvagytok , és van ebben a témában valakinek ( akár a Réka ) tapasztalata nagyon szivesen veszem a  témát .


    üdvözlettel: Gyula ( keszthely mellől )

    előzmény:
    s_reka07 (1)
    2013-09-27  18:54
  2. 2013. október 14. 12:2320.

    Azzal akartam kezdeni, hogy Istenem, ennyi tudóst egy rakáson!

     

    Bár közel három hét alatt 19 hozzászólást összeszedni azért nem egy guinness rekord. Aztán láttam, hogy ezek többségét is ugyanazok írták, Hát így pláne nem nagy kunszt, ha a topiknyitó leginkább saját magával ért egyet.

     

    Őszintén sajnálom (el ne hidd...), hogy a hisztériakeltésed nem volt túl sikeres.

    Válaszra nem tartok igényt, köszi szépen. Most is csak azért néztem be a topikba, mert jelezte a gép, hogy üzenetem érkezett. 

    További jó szórakozást!

    előzmény:
    s_reka07 (19)
    2013-10-14  11:43
  3. 2013. október 14. 11:4319.

    Sziasztok!

     

    Mindenkinek köszönöm az építő és hasznos hozzászólásokat! Továbbra is várunk mindenkit, akinek bármilyen információja van, vagy csak zavarja a jelenség.

    Legyen szép napotok! :)

    Réka

  4. 2013. október 14. 11:3918.

    Kedves gerdamama!

     

    Örülök, hogy ennyi időd van, hogy nickneveimet ellenőrizgeted. Sokkal egyszerűbb a magyarázat, nem kell összeesküvést sejteni: nem tudtam belépni az évekkel ezelőtt regisztrált nickemmel és nem volt türelmem próbálkozni.

    Őszintén örülök, hogy nem érzékeled ezeket a tüneteket, mi (és mint olvastad, sajnos nem csak mi) szenvedünk ettől és érthető módon tenni szeretnénk valamit. Attól, hogy nem észleled, a probléma még létezik. Örülj, hogy nem érint téged és látogass olyan topicokat, amelyeknek hitelt adsz. 

     

    Réka

    előzmény:
    gerdamama (11)
    2013-09-28  10:41
  5. 2013. október 14. 11:3117.

    Szia!

     

    Pontosan azt érezzük mi is, amit említesz. Éppen ma beszéltem az Önkormányzat illetékesével. Nagyon kedves és segítőkész hölgy volt. Azt kérte, tegyünk írásos bejelentést a honlapjukon (www.kobanya.hu) keresztül, ki fogják vizsgálni az ügyet. Azt mondta, nem tudja, mi okozhatja a zajt, de utána fognak járni a bejelentés alapján. Az Egyéb közérdekű bejelentés kategóriába tartozik az ügyünk, ha időd engedi, tedd meg te is a bejelentést, úgy tűnik, nem találunk süket fülekre. minél többen vagyunk, annál komolyabban vesznek talán. 

    A repülőgépekre is rákérdeztem, épp most van folyamatban egy környezet-és zajvédelmi vizsgálat a reptérrel kapcsolatban, írásos bejelentést kért a hölgy, az Önkormányzat már gyűjti a panaszokat, hogy továbbíthassa őket, mint az ügyben véleményalkotásra jogosult szervezet. 

    Remélem, változik valami, ha bármit megtudok, értesítelek.

     

    Réka

    előzmény:
    fazso (16)
    2013-09-30  13:55
  6. 2013. szeptember 30. 13:5516.

    Szia Réka!

     

    2008 óta élünk az Óhegyen, és a folyamatos repülőgép zajterhelése mellett sajnos éjszakánként is felfigyeltünk olyan zajokra, amelyek a nyugodt alvást zavarják. Nem mondanám, hogy hangosak, de egy folyamatos halk zúgást, olykor rezgést keltenek, és idegesítő a tudat, hogy nincsen lehetőség pihentető alvásra. Ezek a zajok sajnos a lakás különböző részein eltérő erősséggel érezhetők, pl. 4 éves gyermekem úgy fogalmazza meg, hogy zúg az ágya. Valószínűleg ezek a rezgések a panelházak vasbeton szerkezet miatt felerősödhetnek, és ezt érezhetjük. Nagyon zavar, és nagyon szeretnék tenni ellenne, ha lehetséges.

     

    "Örömmel" olvastam, hogy nem egyedül bennünket zavar, és csak nálunk okoz említett problémákat. Pl. a feszült állapot, zsibbadás és remegés. A nyár folyamán én egy hónapon keresztül szenvedtem ettől.

     

    Nem tudom, hogy hogyan gondolod a továbbiakban az ok kiderítését? Szívesen együttműködnék ebben, amennyiben az időm engedi. 

     

    előzmény:
    s_reka07 (1)
    2013-09-27  18:54
  7. 2013. szeptember 29. 09:3215.
    Azert jarsz te is ide.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_582821 (14)
    2013-09-28  19:40
  8. Torolt_felhasznalo_582821
    Torolt_felhasznalo_582821
    2013. szeptember 28. 19:4014.

    ".....ki tudja, hol az igazsag..."

     

    Semmi  esetre  sem a Noklapjan.    

    előzmény:
    felicienne (13)
    2013-09-28  13:16
  9. 2013. szeptember 28. 13:1613.
    A topikindito is eltulozta biztos a tomeges jelenseget, meg az is lehet, hogy a te ismeretsegedet jobban erdekli az, hogy kepzeld a Bozsit csalja az ura, meg ugyan mibol vettek uj fotelt Kovacsek, mibol telik nekik erre, stb.............ki tudja, hol az igazsag.
    előzmény:
    gerdamama (11)
    2013-09-28  10:41
  10. 2013. szeptember 28. 10:5712.

    Ja, hogy nem érdekel, hogy a föld gömbölyű?Pedig, az.

     

    Szélerőművek és repülőgépek is okozhatják, de klímaberendezések is.A legmélyebb basszus a koncerteken és az orgona a templomokban. Vannak akik erre érzékenyek és vannak akik nem. Ha hosszú távon kapják a nem hallható frekvenciát, simán kialkulhat "tömegekenél" ez a betegség.

    (A kutyám pl. hisztérpiás ugatásba kezd, pedig még hét ágra süt a nap, de Ő már hallja, amit mi még nem. Jön a vihar!)

    előzmény:
    gerdamama (11)
    2013-09-28  10:41
  11. 2013. szeptember 28. 10:4111.

    Kösz, még a könyvheti szerzeményeim felével se végeztem, inkább azokat olvasgatom.

     

    Egyébként nem a jelenség létezését vontam kétségbe, hanem a környéken lakók tömeges tapasztalatairól szóló állítást. Tegnap tartottam egy röpke közvéleménykutatást, mondhatom, sokaknak sikerült derűs perceket szereznem. Még olyan sem akadt, aki a homlokára csapott volna: "aha, akkor ez lehet az oka ... ennek meg annak, amit a múltkor hallottam."

     

    Ha a topiknyitó komolyan gondolná, amit ír, nem tartotta volna cikinek, hogy tudják, tőle ered. Nem regisztrált volna új néven. Nyilván nem akarta égetni magát a régi ismerősei előtt...  Ez a véleményem, nem muszáj vele egyetérteni.

    További jó rémhírterjesztést, én inkább sétálok egyet, szépen süt a nap.

    előzmény:
    mikro (9)
    2013-09-28  09:37
  12. 2013. szeptember 28. 09:4810.

    Attol, hogy te nem hallottal rola, bizony meg van ilyen.

     

    Az Onkormanyzat meg tegye a dolgat, azert van. Egyebkent ne sajnald oket, nem szakadnak meg ok semmibe, legfeljebb a cekker cipelesbe, amikor munkaidoben piacoznak. 

    előzmény:
    gerdamama (7)
    2013-09-28  09:15
  13. 2013. szeptember 28. 09:379.
    Rengeteg cikk van a neten a témáról, ha érdekel...
    előzmény:
    mikro (8)
    2013-09-28  09:36
  14. 2013. szeptember 28. 09:368.

    http://basszuskulcs.hu/zene/a-vibroakusztikus-betegseg/

    Olvasgassál kicsit, az nem árhat meg.

    előzmény:
    gerdamama (7)
    2013-09-28  09:15
  15. 2013. szeptember 28. 09:157.

    Hát, nem tudom, ki mennyire ostoba, és ki mit reklámoz...

     

    Az is jellemző, hogy a topiknyitó nem a régi nicken kelti a pánikot, hanem direkt ezért regisztrált új néven. Azt ugyanis nyilván senki se gondolja komolyan, hogy nem gyakorlott fórumozó, csak valahogy pont idetévedt ezzel a "hírrel".

     

    "A IX. kerület Kőbányával határos részén élő ismerőseink is beszámoltak hasonló tünetekről, szinte ájulásig fokozódó rosszullétről, melynek szervi oka nincs. "

     

    Én is ott lakom jó ideje, szívélyes beszélő viszonyban a szomszédsággal, a kereskedőkkel, pedagógusokkal, "népséggel-katonasággal", de semmiféle titokzatos rosszullétekről nem hallott senki.

     

    De csesztessétek csak nyugodtan az önkormányzatot, míg ezt kivizsgálják, addig se érnek rá fontos dolgokkal foglalkozni...

     

     

     

    előzmény:
    mikro (5)
    2013-09-28  07:32
  16. 2013. szeptember 28. 07:346.

    Vegyétek fel pl. ezzel a céggel a kapcsolatot és érdeklődjétek meg, hogy kinek kellene megrendelnie a vizsgálatot. (Feltételezem, hogy az Önkormányzatnak.)

     

    http://www.fonor.hu/rolunk 

    előzmény:
    s_reka07 (1)
    2013-09-27  18:54
  17. 2013. szeptember 28. 07:325.
    Az, hogy ennyire buta vagy még önmagában nem lenne baj, de Én, a Te helyedben nem reklámoznám.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_582821 (3)
    2013-09-28  00:52
  18. Torolt_felhasznalo_582821
    Torolt_felhasznalo_582821
    2013. szeptember 28. 00:564.

     "..Az infrahangról nem tudok, de forduljatok nyugodtan az önkormányzathoz...

     

    jajj  mindjar  osszep.s.lem  magam  a  rohogestol....

     

     

    EZERT,  (ha  masert  nem  is,)  de  erdemes  volt  bejonni  ma  Noklapjara.!!!!

    előzmény:
    cke (2)
    2013-09-27  20:23
  19. Torolt_felhasznalo_582821
    Torolt_felhasznalo_582821
    2013. szeptember 28. 00:523.

    Valtozik a vilag........  ugye?

    Azelott,  ha  valaki  ilyen tunetekkel  jott  elo,   azt  mondta  nekei a doki:

     

    "menjen haza  maga  reszeg  diszno,  es  aludja  ki  magat......" 

     

     

     

    előzmény:
    s_reka07 (1)
    2013-09-27  18:54
  20. cke
    cke
    2013. szeptember 27. 20:232.

    Szia!

     

    Először is nagyon sajnálom, hogy ilyet kell átélnetek.

    Mi is valami hasonlóval küzdünk, bár a mi problémánk okozóját legalább ismerjük.

    Az infrahangról nem tudok, de forduljatok nyugodtan az önkormányzathoz. Legjobb, ha a kerületi képviselőtöket keresitek meg először, neki elvileg tudnia kell, merre menjetek tovább, és a hivatalok is máshogy kezelnek, ha esetleg ő is odaszól az érdeketekben.

    Talán még az ÁNTSZ-t is meg lehetne keresni.

    A másik hatóság, amire tartozhat, az a Zöldhatóság, korábban Közép-Duna-völgyi Környezetvédelmi, Terészetvédelmi és Vízügyi Igazgatóság (vagy valami hasonló volt).
    Ha megvan a hang forrása, akkor derül ki pontosan, hogy ki az illetékes.

    Tapasztalatból tudom, hogy nem könnyű az érdekérvényesítés, de ne hagyjátok magatokat, hiszen az egészségetekről van szó!

    Ha esetleg később zajmérésre lenne szükség, nyugodtan keress meg, tudok megbízható, jó szakembert, környezetvédelmi mérnököt, stb. ajánlani.

    A hivatalos út nagyon hosszú, általában 30 napos válaszadási, intézkedési határidők vannak, és ezeket be is tartják. Nem akartalak letörni, de ez van.

     

    Remélem, lesz aki többet tud segíteni.

    előzmény:
    s_reka07 (1)
    2013-09-27  18:54

Címlap

top