Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Fogamzásgátló használata

Laird
Létrehozva: 2013. augusztus 9. 13:23

Sziasztok,

 

Egy teljesen banális kérdéssel fordulok hozzátok, de sajnos nincs tapasztalatom ez ügyben. Most kezdeném el a fogamzásgátló tabletta használatát, és a tájékoztatóban azt írják, hogy a menstruáció első napjától lehet szedni. A kérdésem az, hogy melyik tablettát kell bevenni először? Ugye vannak benne hormon tartalmú tabletták (24 db) és vannak benne placebo-k is (4 db).

 

A Velgyn nevű tablettáról van szó.

 

Kérlek, segítsetek, hogy melyikkel kell kezdeni.

 

Nagyon köszönöm! 

  

  1. 2014. október 2. 10:2610.

    szedtem már egy párszor fogamzásgátló tablettát,de egyiknek sem volt ennyire sok mellékhatása,meg hogy ilyen olyan betegség mellett nem szabad használni.csak olyanokat szedtem amiknél le kellett állni-vérzés alatt-a szedésével.és bizony én is többször átolvastam mire rájöttem,hogy hogyan is kell akkor szedni

    előzmény:
    zsanna7 (2)
    2013-08-09  14:00
  2. 2013. augusztus 9. 22:469.
    Te mekkora bunkó vagy! Arra nem gondoltál, hogy esetleg hiányos lehet a csomagolás? Nekem amikor legelőször írtak fel hüvely kúpot-nem volt benne magyarnyelvű tájékoztató. Közben a nődoki amikor felírta nem mondott semmit, csak azt hogy a felhelyezéshez van benne útmutató.  Aztán kibontottam és találtam benne hatalmas tablettákat és egy műanyag pálcika féleséget-de azt sem tudtam mi az 
    előzmény:
    Kassandra Storm (8)
    2013-08-09  21:17
  3. 2013. augusztus 9. 21:178.

    csodálatos.

    igazi balfax vagy.

    egy sima gyógyszertájékoztató tartalmát sem bírod felfogni, de kefélnél.

    igaz, ahhoz ész nem kell.

     

     

    előzmény:
    Laird (1)
    2013-08-09  13:23
  4. 2013. augusztus 9. 19:337.
    Nem placebo a 4 tabletta, azoknak is megvan a szerepük.
    előzmény:
    Laird (1)
    2013-08-09  13:23
  5. 2013. augusztus 9. 17:136.

    Igen, köszönöm a válaszokat, én is így értelmeztem. Biztos a hőség már az agyamra ment :)

     

    Köszi a hozzászólásokat még egyszer!

    Coke Girl, rossz volt a napod? :D Megbántott valaki, ezért szeretnéd te is kiadni a dühödet? Ne aggódj, már közel a lehűlés :D :D

  6. Torolt_felhasznalo_672736
    Torolt_felhasznalo_672736
    2013. augusztus 9. 14:085.

    Bunkoskodtam? Hol? Egy rossz szo el nem hangzott reszemrol. Kikerem magamnak, artatlan vagyok..ne bancsal ma', inkabb adj tanacsot topikinditonknak. Szedne a bogyokat de senki nem mondta meg neki hol kezdje..

     

     

     

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_787710 (3)
    2013-08-09  13:56
  7. 2013. augusztus 9. 14:044.

    szilvásgombóc felvetése teljesen jogos szvsz ... aki ezt nem beszéli meg a nőgyógyászával, az valójában kivel és mit beszél meg? ... vagy csak él bele a világba, azt sem tudva, mit hogyan kell csinálni, de azért csak csinálja, merthát mások is csinálják?

     

    Teljesen jogos a gondolat: hogyan is készült fel ez a lány a felelősségteljes szexuális életre és családtervezésre, és mennyire érett rá akkor, ha még ezt sem meri megkérdezni az orvostól / elfelejti megkérdezni ? ...

  8. 2013. augusztus 9. 14:033.

    Megkerestem a betegtájékoztatót, de az egészet érdemes átolvasni alaposan:

     

    "Mindegyik buborékcsomagolás 24 aktív, rózsaszín tablettát és 4 fehér placebo tablettát tartalmaz.

    Ne keverje össze a tablettákat: minden nap egy rózsaszínű tablettát vegyen be az első 24 napban, majd naponta egy fehér tablettát az utolsó 4 napban. Ezután kezdje el a következő csomag szedését (24 rózsaszín tabletta és 4 fehér tabletta). Nincs tablettaszedési szünet a csomagok között." 

    előzmény:
    Laird (1)
    2013-08-09  13:23
  9. 2013. augusztus 9. 14:002.

    Ha elolvastad a betegtájákoztatót, akkor elvileg ennek fel kellett volna tűnnie: 

     

     

    Ne keverje össze a tablettákat: minden nap egy rózsaszínű tablettát vegyen be az első 24 napban, majd naponta egy fehér tablettát az utolsó 4 napban. Ezután kezdje el a következő csomag szedését (24 rózsaszín tabletta és 4 fehér tabletta). Nincs tablettaszedési szünet a csomagok között.

     

    Mivel a tabletták összetétele eltérő, fontos, hogy a csomag bal felső sarkában található első tablettával kezdje a szedést, majd naponta vegyen be egy tablettát. A helyes sorrend betartása érdekében kövesse a csomagolásra nyomtatott nyilak irányát.

     

    A csomag előkészítése

     

    A bevételi rend megtartásának elősegítéséhez a Velgyn 3 mg/ 0,02 mg filmtabletta minden egyes csomagjához 7 matrica ta­lál­ha­tó a csomagolásban, a hét 7 napjával. Azt a matricát válassza ki, amely azzal a nappal kezdődik, amelyen elkezdi szedni a tab­let­tákat. Ha pél­dá­ul szerdán kezdi el szedni a tab­let­tát, hasz­nálja a SZE-vel kezdődő matricát.

     

    Ragassza a hetes matricát a buborékcsomagolás tetejére, ahol az olvasható: „Ide helyezze a címkét”, oly módon, hogy az első nap az „1”-gyel jelzett tab­let­ta fölött legyen. Így most mindegyik tab­let­ta fölött lát­ha­tó egy nap, és lát­ha­tja, hogy bevett-e a szükséges tab­let­tát. A nyilak mutatják a tab­let­ták szedési sorrendjét.

    előzmény:
    Laird (1)
    2013-08-09  13:23

Címlap

top