Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Segítség Pajzsmirigy

Vargarebi
Létrehozva: 2013. Április 13. 21:46

Sziasztok!

Minden olyan kedves emberek tapasztalatát kérem-várom,akik pajzsmirigy problémával kűzdenek.

Nekem most derült ki,hogy magasak az értékeim,ezért alul műkődik a pajzsmirigyem.

  1. 2014. Április 16. 17:0554.

    Úgy néz ki, hogy kihalt a fórum. Azért leírom mi volt.

     

     Elmentem gégészetre, tüdőgyógyászatra mert oda küldött a háziorvos.

     

    Megkérdezték mi a panasz, elmondtam, hogy a háziorvos nem ad beutalót endokrinológiára  stb..

     

    Ránézésre (vizsgálat nélül) adtak beutalót, mindketten.

     

    Labor, csillagok, pajzsmirigy alulműködés. Letrox 50mg/nap.

     

    Azóta jobb a helyzet, érezhetően javul az állapotom.

     

    Még nem mentem vissza a háziorvoshoz :)

     

    előzmény:
    hókristály (53)
    2013-04-21  10:29
  2. 2013. Április 21. 10:2953.

    Köszi!

    Sok sikert kívánok! 

    előzmény:
    bizgentyű (52)
    2013-04-21  10:18
  3. 2013. Április 21. 10:1852.
    Az orvos Siófokon van, majd jelentkezem, ha voltam..
    előzmény:
    hókristály (51)
    2013-04-21  09:17
  4. 2013. Április 21. 09:1751.

    Nem kaptad meg a labor leleted??? Ez egyszerűen felháborító!! A Te egészségedről van szó, és nem kapod meg. Én simán letámadnám az orvost, hogy adja oda a leletet, hisz jogod van tisztában lenni állapotoddal. T3-at, és T4-et is meg kellene nézetned, főleg ahogy leírod tüneteidet. A pajzsmirigy rosszul működése sok betegséget okozhat sajnos. Gombóc érzés talán göbökre utalhat. Ha göblyeid vannak egyáltalán nem mindegy, hogy mekkorák. Ezt ultrahang vizsgálattal meg tudják nézni. Libidó, haj hullás, fáradékonyság szerintem egyértelműen pajzsmirigy betegségre utal. Sajnálom kisfiadat, már ott is a pm. működés és a rossz kezelés volt a háttérben.

    Kérlek ne hagyd magad! Ha kell válts házi orvost. Vagy ha van rá pénzed magán úton vizsgáltasd ki magad!

    Egyszerűen fel vagyok háborodva az ilyen nemtörődöm "orvosoktól".

    előzmény:
    bizgentyű (47)
    2013-04-21  08:51
  5. 2013. Április 21. 09:1450.

    Akkor menj el magánúton endokrinológushoz, mert amit leírtál, abból nagyon úgy tűnik, hogy muszáj lenne eljutnod szakemberhez.

     

    A háziorvosod hozzáállását inkább nem kommentálnám, mert nem tűrne nyomdafestéket.

     

     

    előzmény:
    bizgentyű (47)
    2013-04-21  08:51
  6. 2013. Április 21. 09:0049.
    Én is! De nem tudom, nem kaptam róla leletet. Csak azt mondta jó...
    előzmény:
    Milu (48)
    2013-04-21  08:56
  7. 2013. Április 21. 08:5648.
    Kíváncsi lennék arra a jó TSH-ra, mert amit már be is csillagoznak, az már nagyon régen rossz.
    előzmény:
    bizgentyű (47)
    2013-04-21  08:51
  8. 2013. Április 21. 08:5147.

    Nem haragszom, sőt kösz a biztatást.

     

    Sajnos a háziorvosom, nem tartja indokoltnak a beutalót.

     

    Elintézte azzal, hogy egy vérvételt kért, csak TSH méréssel. Az jó volt.

    Így azt mondta, hogy nincs probléma.

     

    Bár szülés után fél évvel 3-4 hónap alatt híztam 20 kilót,(és azóta sem tudok tóle szabadulni) egyre többször van "gombóc" érzésem, A libidóm azthiszem végleg szabadságra ment, csomókban hullik a hajam, állandóan fáradt vagyok. stb. Ja és az előző szülésem előtt kezeltek túlműködéssel. (ami nem jött be, sajnos a kisfiam súlyos fejlődési rendellenességgel született, ami orvosai szerint tipikusan a pjzsmirigy nem jó müködésének következménye)

     

    előzmény:
    hókristály (43)
    2013-04-14  18:57
  9. 2013. Április 16. 22:0546.

    Hát, az még egy hónap...mindegy, legalább kaptál beutalót.

    Mindenképpen írj, mit találtak!

    előzmény:
    Vargarebi (44)
    2013-04-16  21:28
  10. 2013. Április 16. 21:5545.
    Én voltam is nála a gyöngyösi rendelőben-nagyon rendes és alapos volt. Letroxot írt fel nekem, az értékeim alapján- ezzel csak annyi a gondom, hogy a háziorvosom nem hajlandó az ajánlása ellenére sem felírni. Valahogy mindig elfelejti a rendszeres gyógyszereim mellé felírni-így mivel kifogytam a gyógyszerből nem szedek semmit vagy fél éve. A háziorvosom szerint nincs semmi bajom a pajzsmiriggyel. -bár a vérképen nem ezt mutatja, illetve göbök vannak amit rendszeresen kell uh.figyelni.
    előzmény:
    sally (42)
    2013-04-14  18:46
  11. 2013. Április 16. 21:2844.

    Sziasztok!

    Voltam tegnap orvosnál.

    Kaptam nyaki UH-ra beutlót,május 18 ra.

    Nagylabort is kell csináltatnom,de mivel már ebben a hónapban voltam vérvételen,30 nap múlva mehetek csak .

    Hát ennyi történt azóta .

  12. 2013. Április 14. 18:5743.

    Bocs, hogy belekotyogok, mert nem engem kérdeztél.

    A házi orvosnak kötelessége endokrinológiai beutalót adnia indokolt esetben!!

    Ne hagyd magad! 

    Sajnos valóban kb. félév a várakozási idő. 

    Engem műtöttek pajzsmiriggyel, végigjártam a tortúrámat, de a házi orvosomra nem panaszkodhatom, azonnal adott beutalót endokrinológushoz.



    előzmény:
    bizgentyű (41)
    2013-04-14  18:42
  13. 2013. Április 14. 18:4642.

    Minden érintettnek ájánlom Dr. Solymosi Tamás oldalát ( www.konzilium.hu ) mert rendkívül hasznos lehet, főleg aki még  csak most "ismerkedik" a pajzsmirigyproblémákkal.

     

    előzmény:
    Vargarebi (1)
    2013-04-13  21:46
  14. 2013. Április 14. 18:4241.

    Kedves semiramis!

     

    Gondolom volt orvosnál, vagy megy. 

     

    Kérdezném tőled, személyre szóló tanácsot hol adnak?

    Szakorvos? Itt 7 hónapra van előjegyzés.

    Ja és beutalóval!

    De a körzeti nem ad, ha a fejem tetejére állok akkor se.

     

    előzmény:
    semiramis (3)
    2013-04-13  21:58
  15. 2013. Április 14. 18:1940.

    Örülök neki, hogy így táplálkozol, mert akárhogy is legyen, az nem lehet kétséges, hogy az egészséges életmóddal használsz maganak, főleg, ha a pajzsmirigyed is érintett lett sajnos. Mivel a szimpla vércukormérésen kívül, nem nagyon esnek neki itthon az orvosok, hogy megnézzék van- e gyanú inzulinrezisztenciára, a lisztérzékenységet pedig még vizsgálatokkal sem lehet mindne esetben egyértelműen kimutatni, ha valkinek problémái vannak és elég elszánt, nyugodtan tehet próbát a gluténmentes étrenddel, és megtapasztalhatja a saját bőrén a különbséget.

    Ha nincsenk göbök a pajzsmirigyedben (amit UH tud kideríteni), akkor nagy valószínűséggel gyógyszert fogsz kapni, amit beállítanak....és az általad említett egészséges életmód mellett valószínűleg gyorsan olvadni is fognak rólad a kilók. Valószínű ezért sem híztál eddig, mert jól táplálkoztál és ez ellensúlyozta az alulműködés hatását....de ugye, ez sem biztos, orvosi vizsgálat nélkül. Ne ess kétségbe, ha izotópos vizsgálatra, netán biopsziára küldenek, mert egyik sem fájdalmas, és nagyon fontosak a pontos diagnózis felállításában. De erre csak akkor lesz szükség, ha az UH göböt derít fel ( a göbök egy része teljesen ártalmatlan, tehát akkor sem kell még keresztet vetni). A pajzsmirigybetegségek macerásak, kellemetlenek lehetnek, főleg azoknál, akinél mindenféle más betegséggel kombinálódik, és figyelmet és fegyelmezettséget igényel (vérvételek, kaja, mozgás, gyógyszerek összehangolása stb.), de nagyon sok ismerősöm él ezzel együtt mindeféle komolyabb gond, macera nélkül. A legrosszabb esetben is segít a műtét, és még rákos elváltozások esetén is teljes a gyógyulás, mert nem igazán ad áttétet (kivéve a megbetegedés egy időskori formáját).

    Semiramis felvetésére meg csak annyit, hogy a topikindítóban fel sem merült, hogy nem megy el orvoshoz, de az egészségügy és betegségek útvesztőjében nagyon hasznosak tudnak lenni betegtársaink tapasztalatai. Minden bizonnyal van annyi józan esze Vargarebinek is, hogy a pontos diagnózis után kiszűri magának, ami rá vonatkozhat és hasznos, netán megbeszélheti ezeket a kezelőorvosával.

    Nekem hideggöböm volt, hormonális eltérést nem okozott, műteni kellett. Sem autoimmun, sem (kimutatott) cöliáka nem társul hozzá, most gyógyszer nélkül, egészségesen élek, hála az égnek! A végzettségeimmel meg nem itt büszkélkednék, mert nem téma......

    előzmény:
    Vargarebi (28)
    2013-04-14  09:51
  16. 2013. Április 14. 15:2439.

    12 eve elek pajzsmirirgy alulmukodessel..pontosan tudom hogy mit beszelek. O pedig hany eve? ha meg nem ismered akkor a vilagon mindent jobban tud mindenkinel. Es ha nem egyezik a velemenyed az ovevel akkor csak kavesneni lehetsz vagy szellemi csokeveny. ....

    Nalam a csaladban tobbnek is van gondja a pajzsmiriggyel es nalunk oroklott betegseg. Nalam pl nem oszt sem szoroz a stressz. Emberek elete mulik a munkamon tehat stressz az van. De nem valtoztat az ertekeimen semmit. Neked az autoimmun gyulladas ellen javasoltak a stressz redukciot...abban tenyleg segit.

    előzmény:
    egerész (27)
    2013-04-14  09:45
  17. 2013. Április 14. 15:0338.

    "A lisztérzékenység a búzában található gluténnal szembeni túlérzékenység miatt kialakuló betegség. Tünetei közt szerepel hasi-, bélgörcsök, fájdalmak jelentkezése, hányás, hasmenés és testsúlyvesztés. A két kórkép közti kapcsolat feltárására több vizsgálat is készült. Az első során megállapították, hogy az 1-es típusú cukorbetegséggel diagnosztizált gyermekek egy része valójában már jó ideje szenvedett a lisztérzékenység lappangó tüneteitől is. Betegségére azonban csak a diabétesz kivizsgálása és megállapítása után került sor.

    Egy vizsgálatban dán kutatók egyértelműen felfedték az összefüggést az 1-es típusú cukorbetegség, illetve a lisztérzékenység közt. Kutatásaik során 1964-től 2003-ig terjedően vizsgálták meg 9243, 20 év alatti lisztérzékeny beteg adatait. A lisztérzékeny gyermekek körében megfigyeléseik alapján 2.4-szeres volt az 1-es típusú diabétesz megjelenésének kockázata, még a 20. születésnapjuk előtt.

    Egyes magyarázatok szerint a két kórkép közti összefüggés bizonyos autoantitestek miatt következhet be, melyek a glutén tartalmú ételek túl korai étrendbe történő bevezetése kapcsán jelennek meg a szervezetben. Más álláspont szerint azonban mindez az illető genetikai hajlamának függvénye.

    diabetesnet"

    előzmény:
    semiramis (20)
    2013-04-13  23:19
  18. 2013. Április 14. 14:2237.
    Lemaradt a link.
    előzmény:
    semiramis (36)
    2013-04-14  14:15
  19. 2013. Április 14. 14:1536.

    nem, dehogy azert, mert en mondtam.

     

    belkinkeltem a PubMedet, olvasgass.  

    (persze meg is kell erteni, amit olvasol. nemcsak a nyelvet, hanem a leirtak jelenteset is - de ez mar legyen a te dolgod. oldd meg magadnak.  )

    előzmény:
    zöldike. (35)
    2013-04-14  13:53
  20. 2013. Április 14. 13:5335.

    Miért lenne így? Mert te azt mondtad?

     

     

    Nem a rost lassítja a felszívódást, hanem a molekula lebontása miatt lassabb.

     

    A szervezetben a gyümölcscukornak szőlőcukorrá való átalakulása enzimes hatásra megy végbe. Így a gyümölcscukor is felhasználódik, de elfogyasztása után, lassabban növeli meg a vércukor szintet, mint a szőlőcukor.

     

    Túlzott fogyasztás pedig senkinek nem ajánlott semmilyen élelmiszerből.

     

    előzmény:
    semiramis (33)
    2013-04-14  12:07
  21. 2013. Április 14. 12:1334.

    stressz ide vagy oda, ha ennyire valtoznak az ertekeid (gyogyszerrel is), akkor valami mas is van a hatterben. menj el gasztroenterologushoz, KLINIKARA, olyanhoz, aki endokrinologussal dolgozik együtt. erdemes utanajarni, mi az igazi ok. 

     

    (persze, a horgolas lehet idegesitö is, igy igaz ;-))  

    előzmény:
    dorem (26)
    2013-04-14  09:29
  22. 2013. Április 14. 12:0733.

    tevedes. a gyümölcscukor tovabbra is gyorsan felszivodo cukor, bar valoban a repa- es a szölöcukor a leggyorsabb.

     

    gyümölcscukor akkor fogyaszthto cukorbetegeknek, ha GYÜMÖLCSBEN eszik, mert a rost lassitja a felszivodast. ez a lenyeg. nem a cukor a lassu, hanem lassaBB, mert a rost akadalyozza.

     

    a gyümölcsLE viszont (rostmentes/rostmentesEBB leven) quasi azonnali felszivodasu, tehat nem ajanlott cukorbetegeknek. mint ahogyan a tulzott fruktoz-bevitel sem. 

     

     

    előzmény:
    zöldike. (30)
    2013-04-14  10:24
  23. 2013. Április 14. 11:5732.

    mar akartam maskotr is kerdezni: tudsz te pontosan olvasni? en a ket masik megbetegedes össze(nem)függeseröl beszeltem.

     

    egyebkent de, jolineni-fele az összefügges, amit emlitesz, en is hallottam rola, de arrol nem hallottam, hoyg szakemberek bizonyitani tudtak volna. söt. a kedvedert direkt utananeztem, mert amugy nem szakterületem:

     

    http://www.medline.ch/medline/Endokrin ologie/Schilddruese/medline_ch_Endokrinologie_Schilddruese.p hp

     

    olvasd el. ;-) 

    előzmény:
    Milu (21)
    2013-04-13  23:40
  24. 2013. Április 14. 10:4131.
    T3, T4-et is néztek vérvételkor? Ultrahangot is kérjél (azért írom, hogy kérjél, mert engem nem akartak elküldeni, nekem kellett kierőszakolni az endokrinológustól!). Biopsziára is számíthatsz. Remélem körültekintő szakorvost fogsz ki!
    előzmény:
    Vargarebi (1)
    2013-04-13  21:46

Címlap

top