Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Pulzáló mágneses derékalj

boren42
Létrehozva: 2013. március 18. 19:54

Kedves topik tagok!

A napokban hallottam a pulzáló mágnese derékalj jótékony hatásairól. Szeretnék érdeklődni, hogy valaki használja-e és tudna-e tapasztalatai alapján véleményt alkotni, hogy miben segített.

Köszönöm előre is. Nekem egy belgyógyász orvos ajánlotta vérnyomás problémára, valamint a sterssz csökkentésére és jobb éjszakai alvásra is. 

  1. 2013. december 2. 21:31152.

    Tízmillió forintra bírságolta a Gazdasági Versenyhivatal (GVH) az Inpulsive (sic!) Energy Kft.-t, és 12 millió forintra bírságolta az Impulser-Trade Kft.-t. A cégek tisztességtelen kereskedelmi gyakorlatot folytattak, amikor az Impulser pulzáló mágnesterápiás készüléknek a használati útmutatóban meghatározottakon jelentősen túlmutató hatásokat tulajdonítottak.

    A panamai tulajdonú Inpulsive Energy Kft. egyébként adóhátralék miatt október közepe óta NAV végrehajtás alatt is áll.

     

    http://index.hu/gazdasag/2013/12/02/fullentettek _a_pulzalo_magnesrol/

     

     

  2. Torolt_felhasznalo_814295
    Torolt_felhasznalo_814295
    2013. március 24. 20:06151.

    Ezt hivjak ugy ma , hogy a mesmerizmus.... Mesmer megszedte magat es elvonult nyugodtan elni az osszeszedett vagyonnal : csakhamar odahagyta Párist ama 340 ezer frankkal, mit bámulói az ő javára aláirtak és kifizettek, s Mörsburgba a Bodentó partjára vonult vissza, hol 1815. mart. 5-én nyolczvanegy éves korában elhunyt. De a mag, melyet elvetett, kikelt önmagától s az emberi könnyenhivőség jótékony melege által ápolva, felnőtt és megérett.

     

    Tanitvanya Puysegut marquis is magnesgyogyitott :

     

     

      A busancyi községi legelőn egy nagy szilfa állt, mely alatt a parasztlányok ünnepélyes alkalmakkor tánczolni, az öregek pedig szép nyári estéken csendesen borozgatni szoktak. E fához ment a marquis s megdelejezte azt, miközben ujjaival érinté, aztán nehány lépéssel hátravonult, azalatt a delejes folyamot az ágakról a törzsre, onnét pedig a gyökerek felé igazgatta. Miután ezzel elkészült, a fa körül padokat csináltatott s az ágakhoz lefüggő zsinórokat kötözött. Midőn a betegek leültek, e zsinórokkal testök egészségtelen részét körültekerték, s hüvelyköknél fogva egymással összefogózkodtak, hogy igy a delejfolyamnak szakadatlan közlőcsatornát képezzenek. Most már tehát két nádparipája volt a marquisnak, a melyen nyargalászhatott, t. i. az emberi lélek kiterjeszkedése és a megdelejezett fa. Saját és betegei vakságát semmivel sem lehetett jobban kifejezni, mint az ő saját szavaival. Fivéréhez 1784. május 17-én irt levelében igy szól:

     

    „Ha mielőbb meg nem jősz, barátom, az én rendkivüli emberemet nem fogod megláthatni, mert egészsége már csaknem egészen helyreállt. A szerencsés erőt, mit Mesmernek köszönhetek, még folyvást használom. Mesterem nevét mindennap áldom, mert igen sokakkal teszek jót s számtalan szegény beteget gyógyitok meg vidékünkön. Ezek körülveszik az én fámat, s ma reggel több mint százharminczan ültek alatta. Levelei közt egyetlenegy sincs, mely egészséget ne osztogatna. Minden beteg többé kevésbbé érzi üdvös hatását. Örülni fogsz, ha látod a humanitás bájoló képét, melyet e fa annak nyujt; csak azt az egyet sajánlom, hogy nem érinthetek meg mindenkit, a ki hozzám jő. De józan eszem megnyugtat; megtanit arra, hogy minő eljárást kövessek. Nyilatkozata meggyőz arról, hogy nem szükség minden egyes beteget megérintenem, – egy tekintet, egy kézmozdulat, sőt egy kivánat elégséges, és azon ember, a ki engem erre tanit, egyike a falumbeli legtudatlanabb parasztoknak. Ha ez válságban van, nem ismerek tudósabbat, bölcsebbet s világosabblátót, mint ő.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_814295 (150)
    2013-03-24  19:42
  3. Torolt_felhasznalo_814295
    Torolt_felhasznalo_814295
    2013. március 24. 19:42150.

    Megegy igaz tortenetet talaltam a magneses terapia kezdetebol...

    Osszefecsegtek az offolo  kislanyok a magneses terapia feltalalojarol irt hozzaszolasaimat : itt vannak  . Folytatas :

     

    Paracelsus egyik kovetoje volt Mesmer 1733-ban szuletett.../az oldal also reszen kezdodik/

     

     

    A terem közepén egy tojásdad alaku edény állt, melynek leghosszabb átmérője mintegy négy láb, mélysége pedig egy láb lehetett. Ezen edénybe több, delejezett vizzel telt s parafával erősen bedugott palaczk volt helyezve, melyek sugáralakot képezve, nyakukkal kifelé álltak. Erre az edénybe viz töltetett, de csak annyi, hogy csupán a palaczkokat födte be, s közben-közben vaspor hintetett belé, a delejes hatás emelésére. Ezután az edény vasfödéllel bezáratott, mely tele volt lyukakkal. Ezen lyukak mindegyikéből hosszu, mozgatható vaspálcza állt ki, a melylyel a betegek tagjaikat szokták megérinteni. E készlet körül ültek a betegek, egymást kezeiknél fogva tarta, s térdeiket lehetőleg egymáshoz szoritva, hogy igy a delejfolyam átömlése egyikből a másikba megkönnyittessék. Most beléptek a delejező segédek, többnyire erős, szép fiatal emberek, hogy ujjaik hegyéből uj folyadékot szivárogtassanak át a betegekbe. Ezek a beteget térdeik közé fogták, hátgerinczét gyengéden dörzsölék, s szemöket erősen és hosszasan rámereszték, hogy igy szemökkel is megdelejezzék. Ezen egész idő alatt szakadatlan csend uralkodott, kivéve nehány gyors, alig hallható futamot a zongorán, s egy elrejtett énekesnő méla bus hangjait, a ki hosszu közönkint hallatta énekét. Lassankint a nők arcza elkezdett pirosodni, képzelőerejök mindjobban fölhevült, s egyik a másik után vonaglásba esett. Némelyek zokogtak, s hajukat szétzilálták, mások meg oly erős nevetésbe estek, hogy szinte könyeztek belé, ismét mások kiabáltak, orditoztak, mig végre eszméletöket egészen elveszték.

    Ez volt a téboly válsága, mely alatt megjelent maga a főszemély – Mesmer. Mint Prospero, pálczáját megcsóválta, uj csodákat művelendő. Aranyvirágokkal himzett hosszu, violaszin selyemruhát viselt, kezében fehér delejes pálczát tartva, méltóságos tekintettel, mint egy keleti kalifa, ünnepélyesen lépett a szobába. Azokat, a kik még nem vesztették el egészen eszméletöket, szemével megbüvölé, s rángatódzásuk hevessége szemlátomást csökkent. Az egészen öntudatlanoknak pedig szemöldökein s hátgerinczén ujjait végig huzogatá, s mellökön hosszu fehér pálczájával mindenféle alakokat formált, mire azok ismét magukhoz tértek. Erre egészen lecsendesedtek, hatalmát elismerték, s azt vallák, hogy mindannyiszor hideg vagy forró gőzszerü foyladékot éreztek testükön végigfutni, valahányszor pálczáját vagy ujjait előttük megmozditá.

     

    .....na es ezek a holgyek meztelenul voltak jelen , csupaszon massziroztak oket a szep eros fiatal legenyek .... Kassandranak kellene ezt  kommentalnia , en tul szentfazek vagyok ehhez...

    előzmény:
    boren42 (1)
    2013-03-18  19:54
  4. 2013. március 21. 11:47149.
    Milyen erősen pulzál?Ha nem a derekadra csavarod,hanem ráülsz,lehet oltári orgazmusod lesz,ami tuti csökkenteni fogja a stresszt :D
    előzmény:
    boren42 (1)
    2013-03-18  19:54
  5. 2013. március 21. 11:08148.
    És az orvostudományhoz is, ugye - ebből a háromból levezethetően....
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_768770 (125)
    2013-03-20  22:51
  6. -1-
    -1-
    2013. március 21. 10:08147.

    Ezt az ember, ahogy írod is, pontosan tudja, hogy mi van a kárára és mi van a hasznára.

     

    Az már egy más kérdés, hogy mit ismer fel abból, hogy mi a szükséglete, vagy mi az, amiről azt képzeli, hogy neki az megfelelő állapot?

     

    Ugyan már messze visz, de amit írsz, a tömeg. Az emberekből sugárzó ilyen olyan érzelmi kisugárzások is hozzátartoznak ahhoz, hogy valaki hogyan érzi magát a bőrében?

     

    Arról is már hallottunk, hogy élettér. Akinek ezt nem adják meg, az előbb beteggé válik, mint akit szabadon hagynak élni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_495813 (146)
    2013-03-21  10:03
  7. Torolt_felhasznalo_495813
    Torolt_felhasznalo_495813
    2013. március 21. 10:03146.

    Abszolut igy gondolom en is es meg is tapasztaltam.

     

    Mondjuk  a termeszet mindig is vonzott.

    A fovarosbol is azert koltoztunk videkre, mert ugy gondoltuk, kis gyerekkel az a tomeg, rohanas, mar nem lesz megfelelo.

     

    Es tenyleg mas itt az elet lepteke.

    előzmény:
    -1- (141)
    2013-03-21  09:54
  8. -1-
    -1-
    2013. március 21. 10:01145.
    Az lehet, hogy tudják, miért követnek valakit, de azt, hogy tudják-e az irányt, ami felé mennek, abban már vannak kétségeim.
    előzmény:
    Kertember (143)
    2013-03-21  09:57
  9. -1-
    -1-
    2013. március 21. 09:59144.
    Az életlen akár véletlen is lehetne, de nem véletlen az életlen. 
    előzmény:
    -1- (141)
    2013-03-21  09:54
  10. 2013. március 21. 09:57143.
    Akik követik őt, biztosan tudják miért teszik, milyen irányban haladnak.
    előzmény:
    -1- (139)
    2013-03-21  09:37
  11. Torolt_felhasznalo_495813
    Torolt_felhasznalo_495813
    2013. március 21. 09:56142.

    Konkretan abban volt iranymutato, hogy felhivta a figyelmem a hsz-edre.

     

    Mas vonatkozasban nem igy latom.

    előzmény:
    Kertember (137)
    2013-03-21  09:11
  12. -1-
    -1-
    2013. március 21. 09:54141.

    Ez nem életlen. A természet adja a legnagyobb erőforrást az emberi testnek.

     

    Azt már a TUDÓSOK is alátámasztják, hogy az emberi test energia.  Mint tudjuk, ez véges.

    Azt is tudjuk, hogy a Föld légköre mágneses, ergo erre van szükségünk, ez az akkumulátor.

     

    Amikor a városban élünk, akkor sok emberelnek pl vasbeton épületben zajlik az élete, aztán itt vannak az autók, aztán a különböző energia hálózatok, vasszerkezetes építmények, amiken mind osztozni kell annak a piciny kis törékeny emberi testnek.

     

    A természetben pedig egyedül élvezhetjük a föld minden kisugárzását, a fák nyugtató jelenlétét, és maga mozgás öröme sem utolsó szempont.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_495813 (127)
    2013-03-20  23:05
  13. -1-
    -1-
    2013. március 21. 09:46140.

    Remekül összefoglaltad.

     

    Amit még bele lehet venni, az pedig a "lehúzás". Előszeretettel használatos érv valami ellen, mint megdönthetetlent tény.

     

    Valami, ami talán segíthet valakinek, az mindenütt pénzbe kerül. Értem alatta, hogy magán az emberen kívül.

     

    Csak nézzük az alapnak kikiáltott gyógyszereket.

    Aztán nézzük a hálapénzt. Ami ugye nagyon messzemenő dolgokhoz vezetne el, ha ebben a vonatkozásban beszélnénk róla.

    előzmény:
    Kertember (138)
    2013-03-21  09:35
  14. -1-
    -1-
    2013. március 21. 09:37139.

    A kérdés, hogy az iránymutatás milyen értelemben vett iránymutatás?

    Kiáltsunk együtt másokkal, vagy vegyük hasznát a saját józan ítélőképességünknek?

    előzmény:
    Kertember (137)
    2013-03-21  09:11
  15. 2013. március 21. 09:35138.

    Egyébként azt sem értem, hogy mért kell az ilyen és ehhez hasonló fórumokat annyira szétcincálni, roszz indulatú megjegyzésekkel, beírásokkal, ahogy ez itt is történt (egyébként ezek a rossz indulatú beírások tele vannak tárgyi tévedésekkel, ugyanolyan feltételezésekre alapuló megjegyzesékkel, mint tételezzük fel maga a topik témája). Még akkor sem értem, ha ezeket a topikokat szándékosan ügyfélszerzés, vagy öntömjénezés céljából nyitják.

    Mért is írom ezt?

    Az emberek többsége olyan, hogy csak azt hiszi el, amire számára bizonyítékot szolgáltatnak. Ma bizonyíték alatt tudományos kutatások, vizsgálatok eredményeit fogadjuk el (halkan zárójelben jegyzem meg, hogy ezen vizsgálatok helyességét sem tudjuk igazolni, de ezen most emelkedjünk felül), vagy azt hisszük el, amit tapasztalunk, vagy olyan ember tapasztalt, mond számunkra, akinek hiszünk.

    Megjelenik egy ilyen mágnesesség elvén működő gyógyító szerkezet. Még ha nem is hatásos, de vannak olyan embereket, akiket képesek annyira meggyőzni a hatásosságáról, hogy ezek az emberek szinte önmagukat hipnotizálják, mert annyira hisznek a szerkezetben, és ez az önhipnózis, vagy önmeggyőzés annyira hatásos, hogy javul az állapotuk, akkor mért fáj az másnak, hogy pénzt adnak ki ilyenre. Ha ezek az emberek anyagilag megengedhetik maguknak, hogy erre ennyit költenek, és nem dőlnek emiatt adósságba, akkor tegyék. Érezzék magukat jól ettől, nem kell őket kiábrándítani hitükből. 

    Azt már szinte minden téren elfogadják, hogy az ember tudata rendelkezik olyan erővel, ami akár gyógyító hatást is kifejt saját szervezetére. Mért kell ezt elvenni ezektől az emberektől? Talán bizony irigykednek rájuk, azért mert képesek önmagukat így gyógyítani? Ha feltételezzük, hogy nem jó ez a szerkezet, akkor meg kellene tanulnunk ezektől az emberektől azt, hogy hogyan képesek tudatukkal javulást elérni betegségeikben. Mert azt azért ne tételezzük fel mindenkiről, hogy fizetett reklámember. Ha meg ezt tesszük, akkor komoly üldözési mániában szenvedünk, kezdjük elveszíteni realitás érzékünket.

    előzmény:
    boren42 (1)
    2013-03-18  19:54
  16. 2013. március 21. 09:11137.

    Értem.

    Remélem sokan tesszük azt, hogy gondolkodunk értelmes, vagy annak tűnő dolgokon. 

    Azt már megfigyeltem, hogy Semiramis hozzászólásai iránymutatóak, sokan követik őt itt az nlc-n. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_495813 (134)
    2013-03-21  09:02
  17. 2013. március 21. 09:07136.

    Nem. A mi előadásunk korrekt volt. Szerintem sallang és fellengzések mellőzésével próbált a tényekre összpontosítani. 

    A hőkamerás vizsgálatnál érzetem egy kis svindlit, no és a termék értékesítés volt nagyon feldobva marketinggel. De csudajól összeállították az eladást.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_122970 (135)
    2013-03-21  09:03
  18. Torolt_felhasznalo_122970
    Torolt_felhasznalo_122970
    2013. március 21. 09:03135.

    Köszönöm szépen, lementettem. Már csak azt szeretném tudni, hogy Sarapod is ezen volt-e.

     

    Vagy te is hallottál olyat, hogy azt állították, hogy a kaposvári CT-vel vannak összekötve és onnan kapnak eredményt a nagy hirtelen történt vizsgálatról?

    előzmény:
    Kertember (132)
    2013-03-21  08:56
  19. Torolt_felhasznalo_495813
    Torolt_felhasznalo_495813
    2013. március 21. 09:02134.

    Már az este elolvastam, azért írtam.

     

    Amikor indult a topik, nem tűnt érdekesnek a cím, így rá sem kattintottam, csak az este, de a régebbi hsz-eket nem olvastam.

     

    A tiedre semi hívta föl a figyelmem, a válaszával. :-))

     

     

    Azért találom érdekesnek a gondolatmeneted, mert én is szoktam hasonló dolgokról gondolkodni, elmélkedni.

    előzmény:
    Kertember (133)
    2013-03-21  08:59
  20. 2013. március 21. 08:59133.
    Kaptam választ Semiramis-tól. Most már olvashatsz:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_495813 (127)
    2013-03-20  23:05
  21. 2013. március 21. 08:56132.

    Természetesen. Max kimoderálják. Megjegyzem, én nem vettem ilyet, nem próbáltam, de az előadás nagy benyomást tett rám.

    www.impulser.com 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_122970 (130)
    2013-03-21  08:41
  22. 2013. március 21. 08:49131.

    Köszi.

    Szerencsére én nem vagyok orvos, ezért sok emberi dolgot nem is tudok tudományosan megközelíteni. De pl. ebben a mágnesesség kérdésben is több mindenen  próbáltam már elgondolkodni józan paraszti ésszel.

    Itt van pl. a térd. Azt javasolják az orvosok, hogy akinek fáj a térde, kopott stb. az ne hagyja el magát. Ne hagyja, hogy a fájdalom győzzön, igen is menjen mozogjon, sétáljon. Na,de ha valami azért fáj, mert kopott, öreg, a mésztől karcos, kifogyott a kenőanyag, akkor annak mért tesz jót a mozgás? Attól nem kopik jobban? Vagy emögött a tanács mögött meghúzódik valami olyan dolog, amit az orvosok sem szívesen osztanak meg a beteggel. Mint mondjuk pl. az, hogy a mozgás javítja a térd vérállátását, és a hova sok vér, és sok oxigén jut, ott élet is van, beindulnak a megújulási folyamatok.

    Vagy itt van az izületi gyulladás, amire meleget javasolnak. A gyulladás önmagában melegséggel jár. A melegben (egy bizonyos szintig) jól érzik magukat a gyulladást előidéző szervezete. Ha mesterségesen melegen tartom a gyulladást, akkor az mért jó? 

    Vagy itt van a mágnesesség. Az emberi szervezet egyszer valahogy létrejött. Akkor mások voltak a körülmények, nyílván azok között való életre alakult ki. Feltételezzük, de talán jobb az a szó, hogy tudjuk, hogy akkor is volt mágneses erőtere a Földnek. A vérünk egyik fő alkotója a hemoglobin, amiben sok a vas. Ha kevés a vas, akkor az nagy gond. A hemoglobin szállítja az oxigént, ami az élet egyik alapeleme. Ha valamelyik sejtnek nem jut, vagy kevés, akkor elhal, vagy rosszul működik. A hemoglobin a vas segítségével köti az oxigént. A vasra hat a mágnesesség. Nem érdekes összefüggések ezek? Talán nem véletlen, hogy a hemoglobin vas segtségével köti az oxigént. Mért nem köti mondjuk hidrogénnel (ezt most csak úgy írtam)? Talán nem véletlen, hogy az emberi szervezet így alakult, teremtődött!!? Mi van, akkor, ha a létesüléskori mágneses erőben zavar támad? És, ha ezt a zavart korrigálni tudjuk? 

    Bocsi az okfejtésekért, de olyan sokan csípőböl lövik ki ezeket a dologkat, anélkül, hogy egy picit is elgondolkodnának rajta.  

    előzmény:
    semiramis (124)
    2013-03-20  22:49
  23. Torolt_felhasznalo_122970
    Torolt_felhasznalo_122970
    2013. március 21. 08:41130.
    Megírod nekem priviben (vagy valaki, aki járt ugyanezen az előadáson), hogy ki volt ez a cég, aki tartotta ezt az előadást?
    előzmény:
    Kertember (42)
    2013-03-19  08:51
  24. Torolt_felhasznalo_122970
    Torolt_felhasznalo_122970
    2013. március 21. 08:32129.

    Mivaaan?

     

    Ez szerintem kimeríti a Btk. szerinti csalás fogalmát!

    előzmény:
    Sarapod2 (10)
    2013-03-18  21:33

Címlap

top