Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Demodex fol.: hajhullás?

Jula
Létrehozva: 2012. július 10. 15:48

Sziasztok!

Szeretnék olyanokkal beszélgetni, akiknek volt már mikroszkópos haj és fejbőr vizsgálata, és kiderült hogy a hajproblémákat a "demodex folliculorum"nevű atka okozza.

Sikerült e kiírtani? Mivel, hogyan, mennyi idő alatt? A kiírtást követően visszaállt az eredeti állpota a hajnak, stb.

Érdekelnének a részletek.

Várom a tapasztalatokat!

Üdv,

Juli 

 

 

  1. 2016. szeptember 18. 22:2617.

    Szívesen vennék hiteles szakirodalmat, amely egyértelműen bizonyítja az összefüggést a hajhullás és a Demodex között. 

    előzmény:
    dr. Kiss István (10)
    2012-07-11  16:50
  2. 2016. szeptember 15. 13:0316.

    T. dr. Kiss István!


     


    Hol tudok olyan vizsgálatot csináltatni, ahol megállapítható, hogy van-e/nincs-e demodex atkám?


    Több mint egy éve hullik a hajam, már minden vizsgálatot végigcsináltak és az eredmények alapján nincs ok hajhullásra.


    Kérem segítsen.


     


    Üdv: Piros

    előzmény:
    dr. Kiss István (9)
    2012-07-11  16:31
  3. Torolt_felhasznalo_773465
    Torolt_felhasznalo_773465
    2016. május 15. 22:3515.

     


    Javítom: LinimentuM scabicidum. Elírtam az elején a nevét. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_773465 (14)
    2016-05-15  22:32
  4. Torolt_felhasznalo_773465
    Torolt_felhasznalo_773465
    2016. május 15. 22:3214.

     


    Szia! Bár nem engem kérdeztél, de elmesélem, Nekem mi használt. Egy éjszakára, kb. 8 órahosszára feltettem egy pakolást a hajamra, Infectoscab krémből. Bekentem a száraz hajamat, a hajtőtől a végéig, olyan bőségesen, mintha hajfestéket kennék rá. Utána jól betekertem folpack-kal, semmi nem szivárgott ki belőle éjszaka. Több rétegben kell rátekerni a fóliát. Még egy törölközőt is rakhatsz rá a folpack-ra, hogy tuti ne kend össze az ágyadat. Én reggel kétszer megmostam samponnal, leöblítettem, és megszárítottam. Eddig nekem ez volt a leghatásosabb kezelés a problémára. Sokat kínlódtam előtte a demodex atkával.


    Régebben próbáltam Linimentus scabicidum-mal, illetve Novascabin-nal is a kezelést, a fent leírtak alapján, hát nem azt mondom, hogy ezekkel nem volt hatásos, de nem annyira, mint az Infectoscab-bal. Ez utóbbi igaz, hogy nagyon drága, de megéri. Rengeteg kíntól megszabadul általa az ember. 


    A paplanok, párnák, ruhák kifertőtlenítésének szerintem nem túl nagy értelme van, mert teljes mértékben nem tudod kiirtani ezt az atkát, illetve mint tudjuk, az emberek több, mint fele fertőzött általa. Tehát, ha valaki leül nálad, esetleg lefekszik az ágyadra, könnyen "ott hagyhatja" az ajándékát. A fésűk bekenése, átfertőtlenítése még megfontolandó, de igazából az se védi ki 100%-ban a visszafertőződést. Egy fogorvosi székben, ha oda dörgölőzik a fejed a fejtámlához, vagy egy busz-, vonat ülésen simán elkaphatod pillanatok alatt ezt a kis rohadékot, a fodrászról már nem is beszélve, hogy mennyire össze lehet szedni. Szerintem nem érdemes túl sokat foglalkozni vele, agyalni rajta, paranoiásnak sem szabad lenni. Bizonyos szint felett okoz csak panaszt. Nem nagyon van teljesen steril fej, max a kisbabáké. Minél idősebb az ember, annál több atka van a haján, fején. Én kb. félévente megcsinálom az Infectoscab pakolást, és utána cirka hat hónapig nincs semmi panaszom. Nekem kiütéseket, és rettenetes, elviselhetetlen viszketést okozott, először csak a hajas fejbőrön, de egyszer eldurvult annyira, hogy emlékszem, a tarkóm, fülem, nyakam is undorítóan kiütéses, piros volt. Mondjuk ekkor nagyon padlón voltam lelkileg, és le is voltam fogyva, valószínűleg ezért szaporodhatott el rajtam ennyire. Egy éjjel elmulasztotta ezt is az Infectoscab. Nekem ez egy csodaszer volt, bár nem antibiotikum, hanem ektoparazita elleni szer. Nekem ez vált be, és ha panaszom van, csak ezt használom. 


    Állatorvos javaslatára én még olyan speciális szert is próbáltam annak idején, amit kutyáknál alkalmaznak, de nálam még az se közelítettem meg az Infectoscab hatásosságát. 

    előzmény:
    matko.zsuzsa (13)
    2016-05-15  21:04
  5. 2016. május 15. 21:0413.

    Tisztelt Dr. Kiss István!


    Kérem szépen segítségét, mely antibiotikumot javasolják a Demodex esetén?


    Előre is köszönöm: Zsuzsi

    előzmény:
    dr. Kiss István (10)
    2012-07-11  16:50
  6. 2016. május 15. 20:5612.

    Tisztelt Dr. Kiss István!


    Ha szépen megkérem, meg tudná mondani, milyen antibiotikum szükséges? 


    Előre is Köszönöm: Zsuzsi

    előzmény:
    dr. Kiss István (9)
    2012-07-11  16:31
  7. 2012. július 11. 18:1611.
    értem köszönöm
    előzmény:
    dr. Kiss István (9)
    2012-07-11  16:31
  8. 2012. július 11. 16:5010.
    Igen ez okozhatja az arcbőr és a szem körüli és a fejbőri  rosacea-t. Az antibiotikum a leghatásosabb, és ezek élnek az arcunkon, de nagyon kis mennyiségben.
    előzmény:
    Caithleen (7)
    2012-07-11  10:59
  9. 2012. július 11. 16:319.

    Kedves Júlia!

    A demodex atkát a legalaposabb hajmosás elpusztítja, de az általa okozott egyéb problémák bakrérium eredetű is lehet, ezért az antibiotikum a leghatásosabb.

    dr. Kiss István 

    előzmény:
    Jula (6)
    2012-07-11  10:35
  10. 2012. július 11. 11:038.
    Szia! Én is olvastam hogy az acnes bőr és rosacea is lehet a demodex miatt.
    előzmény:
    Caithleen (7)
    2012-07-11  10:59
  11. 2012. július 11. 10:597.

    Kedves Istvan!

     

    Jol tudom, hogy ez az atka hasonlo (vagy ugyanaz?), amely az arcbor rosarceajat is okozza, okozhatja? Kanadaban is antibiotikumot, antibiotikumos sampont, kremet, sot szajon at szedheto gyogyszert javasolt ra egy ismerosom kezeloorvosa.

     

    Illetve azt is hallottam, hogy ennek az atkanak a jelenlete kvazi termeszetes, egyutt el velunk, csak tulszaporodott formaban okoz betegseget. 

    előzmény:
    dr. Kiss István (5)
    2012-07-11  10:23
  12. 2012. július 11. 10:356.

    Atka ellen hat az antibiotikum? Az nem baktériumokra esetleg gombákra hat?

    Igazából nincsen demodexem, legalábbis remélem, csak sokat olvastam a hajhullás egyik okaként. Hajgyógyászhoz megyek majd, mikroszkópos vizsgálatra, csak addig is tanulmányozom a lehetséges okokat, kezelésüket, és erről nem sokat találtam. 

    előzmény:
    dr. Kiss István (5)
    2012-07-11  10:23
  13. 2012. július 11. 10:235.

    Kedves Júlia!

     

    A demodex atka nagyon veszélyes. Gyakran az arcbőrön, majd a szempillákon telepedik meg, és feljut a hajra is. Ez egy nyolclábú élősködő. Ez nagyon sok más betegséghez vezethet. Ez okozza legtöbbszőr a hajhullást is. El kelenne mennie a bőrgyógyászához és/vagy háziorvosához aki egy antibiotikumot felír és ezzel kell fújni vagy keni a fejbőrt. Férfiaknál ilyenkor javasolt a kopasz fejbőr, mert így gyorsabban , hatékonyabban ki lehet írtani. Érdemes az otthoni párnahuzatokat lecserélni, nehogy a fertőzés újra kialakuljon.

    Jó gyógyulást!

     

    dr. Kiss István 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_337076 (0)
     
  14. 2012. július 10. 16:014.
    Hát erről olvastam én is de ha annyira jó lenne, akkor nem kerülne milliókba, és nem csak pár helyen lehetne kapni..... szerintem komolytalan. De majd remélem jön aki kipróbálta, és nem az ő reklámarcuk...
    előzmény:
    Nyafficica (3)
    2012-07-10  15:55
  15. 2012. július 10. 15:553.

    Hali!

     

    Ez a thaiföldi cucc van rá? 

    Az echo tv-n láttam egyszer róla adást.

    előzmény:
    Jula (2)
    2012-07-10  15:50
  16. 2012. július 10. 15:502.
    előzmény:
    Jula (1)
    2012-07-10  15:48

Címlap

top