Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ismerős a Life Marketing?

Coke Girl
Létrehozva: 2012. május 21. 11:53

Szervusztok!

 

 

A győri székhelyű Life Marketing Kft. küldött a részemre rövid telefonos egyeztetés után egy szűrővizsgálatra szóló meghívót.

Országos tanácsadói és szűrővizsgálati kampányuk keretében ingyenes vizsgálatot ígérnek (Quantum Feedback géppel)

 

Kinek milyen tapasztalata van velük? Megbízhatóak? Tényleg ingyenes? Milyen maga a vizsgálat? Van-e valami buktatója a dolognak?

 

Kérem, aki találkozott már velük, hallott már róluk, az írja meg nekem.

 

Köszönettel

 

CG

  1. 2012. május 22. 09:2728.
    Óvatosan fogalmaznak, így nem lehet belekötni a szó szerinti kommunikációba. Metakommunikációra nem lehet büntetni ... legalábbis nagyon nehéz. Ezért kell tudni olvasni a sorok között.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_304264 (26)
    2012-05-21  22:10
  2. 2012. május 22. 09:1827.

    Az orvosokkal kapcsolatban kifejezetten szervilisek az emberek, főleg az 55-60 feletti korosztály. Nem kérdeznek, nem érdeklődnek, nem kérnek tájékoztatást.

     

    Én pl. sokszor kifejezetten vörös posztó lehetek a fehérköpenyes egobuildereknek, mivel én kérdezek, tudni akarok, tájékoztatást várok.

     

    A mandulámat vették ki, és meg volt rökönyödve az orvos, amikor a műtét előtt megkértem, hogy mondja el, mit fog csinálni, meddig fog tartani, milyen szert ad majd. Mindössze kettő percbe tellett, de csak ezután tudta a kezembe nyomni a nyilatkozatot, miszerint az orvosom minden tájékoztatást megadott nekem a műtéttel kapcsolatban. Szinte meg volt sértve. Nem baj.

     

    Egy másik alkalommal a szemészetre mentem, mert problémám volt. Az már szinte említésre sem méltó, hogy kizárólag én voltam, aki kettőnk közül köszönt a másiknak. (Ez azért tényleg nem általános - bár létező jelenség.) Belenézett a szemembe, belevilágított, azzal a mikroszkóp szerű valamivel nézegette, hümmögött. A nővérrel nyilván már fél szóból is megértették egymást, de én egy szót sem. Majd a kezembe nyomott egy receptet. Álltam ott és udvarias érdeklődéssel az arcomon vártam és nem mozdultam. Pepecselt balra jobbra, majd rájött, hogy valami nem stimmel, csodálkozva rámnézett (tulajdonképpen a tekintetünk ekkor találkozott először ... és nem én voltam, aki nem nézett a másikra) majd idegesen megkérdezte: Igen!?!?

    Mondom: Talán néhány szót esetleg elmondhatna doktornő, hogy mit nézett, mit látott, ja, és hogy mit írt fel, és hogyan szedjem ... merthogy magamtól nem szeretném kitalálni.

    Csak ekkor jutott eszébe, hogy esetleg közölnie kellene, hogy szaruhártya gyulladásom van, hogy kerüljem az éles fényeket, legyen rajtam napszemüveg ahol csak lehet, ja, és hogy krémet írt fel, de azt sem akárhogy kell ám bejuttatni a szemembe ... valamint minderre van 8-10 napom, mert ha nem javul, akkor vissza kell mennem SOS.  

     

    A hölgy kifejezetten fiatal, 40 alatti volt, így sajnos nem mondhatjuk, hogy ez az idősebb generáció attitűdje ... a most tanuló orvosok mi mást is tanulnának, hiszen ezt látják a régebbi kollegáiktól.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_732350 (25)
    2012-05-21  21:49
  3. Torolt_felhasznalo_304264
    Torolt_felhasznalo_304264
    2012. május 21. 22:1026.

    Hol van ilyenkor az ÁNTSZ?

     

     

    előzmény:
    semiramis (21)
    2012-05-21  12:44
  4. Torolt_felhasznalo_732350
    Torolt_felhasznalo_732350
    2012. május 21. 21:4925.

    Úgy látom optimistább vagy rózsikánkkal kapcsolatban. Én inkább félek ettől a szuperhiperfasza új tantervtől. A mostaniból kiindulva..

     

    És nagyon igaz, ilyen és ehhez hasonló életszerű dolgokat mindenképp bele kellene venni. Nem fakultatív tárgyként, hanem az alaptanterv részeként. Nem is kell mindegyikből külön tárgy, hanem egy gyűjtőnév alatt minden ilyesmire felkészíteni az emberpalántát, hogy ha kilép az életbe, tájékozott legyen a jogaival kapcsolatban, mikor kihez, hova kell fordulnia, és hogy fordulnia kell!

     

    Olyan alapdolgokban nincs kellően tájékoztatva a polgár, hogy gyakorlatilag a legtöbb emberrel azt tesznek amit akarnak, mer' há' ez a főszólítás gyött, oszt akko' most ez van. Kikő fizetni, meg akkó' most meg leszek büntetve. Vagy: Há' a doktor ezt nem mondta, nekem kellett volna kérdeznem.. stb. Fenét. Utána kell menni a dolgoknak, körültekintően, részleteiben, aztán kiállni magunkért. Minden téren, minden helyzetben.

    előzmény:
    semiramis (23)
    2012-05-21  13:07
  5. 2012. május 21. 14:4124.
    Ezért kell tudni "olvasni a sorok között"
    előzmény:
    antironia (20)
    2012-05-21  12:43
  6. 2012. május 21. 13:0723.

    igen, igazad van.

     

    akkor lehet az az összehasonlitasi alap, hogy ATFOGO szürest CSAK orvosi hatterrel rendelkezö ORVOSI intezmenyek vegeznek. sem maganhaznal, sem haziorvosnal, sem a helyi peksegben vagy a cipesznel erre NINCS lehetöseg.

     

     

    többek közt EZT IS tanitani kellene az iskolaban. alsos angol vagy szamitogep helyett. kivancsi leszek az uj tantervre. rozsank szerint olyandeolyanatfogoesegeszenegyszerüenzsenialis, mint meg soha. na, kivancsi leszek, csökken-e a forumokon orvosi, pszichologusi, jogi, allampolgari tanacsot kerök szama az ezen tanterv alol kikerülök köreben...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_732350 (22)
    2012-05-21  13:00
  7. Torolt_felhasznalo_732350
    Torolt_felhasznalo_732350
    2012. május 21. 13:0022.

    Illetve valóban vannak szűrővizsgálati napok, ahova el lehet menni, de ezeket valódi orvosok végzik. Vagy szűrőbuszokkal kivonulnak x városokba.

    Ezekre sem küldenek ki külön meghívókat, hanem szórólapoznak vagy plakátolnak. Ezért is lehet többek közt megtévesztő ez az MLM-es szar.

     

     

    előzmény:
    semiramis (21)
    2012-05-21  12:44
  8. 2012. május 21. 12:4421.

    azt az egyet ertsd meg: ez NEM szürövizsgalat. 

     

    NEM a te ertekeidet dobja ki a gep, hanem egy ELÖRE PROGRAMOZOTT  "bajlistat". 

     

    szürövizsgalatra NEVRE SZOLOAN hiv be egy ORVOSI (!!!) INTEZMENY. pontos elözetes okkal (feltetelezett megbetegedes), vagyis a haziorvosod kert neked (TUDTODDAL!!) egy idöpontot. EZ szürövizsgalat.

     

    amit ez a NEM ORVOSI (!!!) ceg csinal, az NEM szürövizsgalat, hanem egyfajta szabadidös program. egy jatek. az erteke is ennek megfelelö.

    a kicsik jatekpenze  a jatekban elfogadott fizetöeszköz, ugye?  Na es az eletben? MIt szol a boltos, ha ezzel akarsz fizetni?

     

     

     

     

    előzmény:
    Coke Girl (18)
    2012-05-21  12:36
  9. 2012. május 21. 12:4320.

    a lap alján apróbetűvel (általában ezzel szoktam kezdeni, mert ott nagyon sok minden kiderül) írják: "Tájékoztatásul közöljük, hogy tanácsadásunk nem orvosi jellegű"

     

     

    Ez a disclaimer. Hogy a GVH ne tudjon beléjük kötni újfent.

     

    De azt már nehezebben tudja elkapni a GVH, ha viszont SZÓBAN egyfolytában azt sugallják, hogy ez bizony orvosi komolyságú felmérés.

     

    :-(((((((

     

    Ezért nehéz fülöncsípni a "csodaszeres" MLM-es cégeket is. Mert leírva sose látod, hogy terápiaként kínálják az aktuális csodaszert. Max. táplálékkiegészítőnek hívják. Tehát tettenérhetően nem követnek el semmi trv-szegést.

    Azt viszont már nem hallja meg a GVH, hogy az ügynök mit sugdos a Józsi bácsi, vagy Mariska néni fülébe a face-to-face tukmálós beszélgetésen. :-(((((

     

     

    előzmény:
    Coke Girl (13)
    2012-05-21  12:22
  10. 2012. május 21. 12:3919.

    Én is azért szoktam hozzászólni ilyen topikokhoz, hogy később ezt már kidobja a google.... :-)

     

     

    előzmény:
    Coke Girl (16)
    2012-05-21  12:33
  11. 2012. május 21. 12:3618.
    Arra azért vigyáztak ... nem bedobva, hanem címet egyeztetve küldték. A dolgot ilyen szinten fogadni érdemes volt szerintem, mert valóban a szűrővizsgálatok fontosak ... innentől kezdve meg hamar lebuktak.
    előzmény:
    semiramis (15)
    2012-05-21  12:28
  12. 2012. május 21. 12:3317.

    Hagy tegyem még hozzá, hogy jogi területen dolgozva tudom, hogy hogyan lehet még a cégeknek utánanézni. Az általad említett cégek között vannak olyanok, amelyeknek azonos a tulajdonosi köre. Vagyis egy céget felszámoltak, sebaj, ugyanaz a tulajdonosi társaság él még más cégekben is.

     

    Innentől kezdve a dolog le van játszva. Mégis nagyon örülök, hogy megnyitottam a topicot, mert innentől kezdve ez tájékoztatás és referencia lesz másoknak is.

    előzmény:
    antironia (11)
    2012-05-21  12:20
  13. 2012. május 21. 12:3316.

    Hagy tegyem még hozzá, hogy jogi területen dolgozva tudom, hogy hogyan lehet még a cégeknek utánanézni. Az általad említett cégek között vannak olyanok, amelyeknek azonos a tulajdonosi köre. Vagyis egy céget felszámoltak, sebaj, ugyanaz a tulajdonosi társaság él még más cégekben is.

     

    Innentől kezdve a dolog le van játszva. Mégis nagyon örülök, hogy megnyitottam a topicot, mert innentől kezdve ez tájékoztatás és referencia lesz másoknak is.

    előzmény:
    antironia (11)
    2012-05-21  12:20
  14. 2012. május 21. 12:2815.

    egyebkent a szorolap az szorolap, a meghivo meg meghivo.

     

    hivtak mar meg teged esküvöre nevtelen szorolapon, csak ugy bedobva? nem? micsoda veletlen! ;-) 

    előzmény:
    Coke Girl (13)
    2012-05-21  12:22
  15. 2012. május 21. 12:2714.

    csalas jellegü.

     

     

    hagyd a fenebe az egeszet, ne foglalkozz vele (legfeljebb annyira, hogy idös rokonaidnak elmagyarazod, mi ez es lelkükre kötöd, hogy NE menjenek bele ilyen csalasokba.

     

    (egyebkent a temetesi vallalkozok üzletet hosszutavon szepen fellenditheti.) 

    előzmény:
    Coke Girl (13)
    2012-05-21  12:22
  16. 2012. május 21. 12:2213.

    "... ... ha allandoan ezzel foglalkozol (es felsz töle), bizony LESZ is bajod. a lelek manipulacioja VALOBAN elöallitja a gondolatilag elültetett, erzelmekkel (bizonytalansag, felelem) öntözött megbetegedeseket (es meg cifrabbakat is). ..."

     

    Éppen ez miatt nyitottam a topicot, teljesen egyetértek veled.

    Ezért szerettem volna előre utánanézni a dolognak.

    Az keltette fel a figyelmemet, hogy a meghívónak nevezett szórólapjukon a lap alján apróbetűvel (általában ezzel szoktam kezdeni, mert ott nagyon sok minden kiderül) írják: "Tájékoztatásul közöljük, hogy tanácsadásunk nem orvosi jellegű"

     

    Akkor meg mijatúróó az ???

    előzmény:
    semiramis (10)
    2012-05-21  12:16
  17. 2012. május 21. 12:2212.

    ha allandoan ezzel foglalkozol (es felsz töle), bizony LESZ is bajod. a lelek manipulacioja VALOBAN elöallitja a gondolatilag elültetett, erzelmekkel (bizonytalansag, felelem) öntözött megbetegedeseket (es meg cifrabbakat is). 

     

     

     

    Pontosan! :-(

    előzmény:
    semiramis (10)
    2012-05-21  12:16
  18. 2012. május 21. 12:2011.

    Már elkaszálta őket a gazdasági versenyhivatal, de mindig új néven, újra próbálkoznak, és folytatják a csalást. :-(((

     

     

    szkeptikus.blog.hu/2009/05/18/mi_rezeg_itt

     

     . ...

    .....

     

    Hogy a jogi útvesztőben milyen érdekesen lehet lavírozni, arra a Gazdasági Versenyhivatal múlt évi Vj-58/2008 számú ügye is példa. Novemberben a GVH a Hippocampus-BRT Kft, az Eni-Med Kft. és az Europa Utazásinformációs Központ Szolgáltató Bt. ellen „fogyasztói döntések tisztességtelen befolyásolása” miatt indított eljárást, amely elmarasztaló határozattal zárult. A GVH oldaláról letölthető részletes indoklás érdekfeszítő olvasmány! Valamelyest megnyugtató látni, hogy – ha már a tudomány álláspontja láthatóan nem tud érvényesülni közvetlenül -, a GVH legalább következetesen alkalmazza a kritikus gondolkodás alapelveit.

    Az Eni-Med Kft. még 2003. decemberében kereste meg az Országos Kórház- és Orvostechnikai Intézetet (ORKI) azzal, hogy forgalmazni kívánja a Hippocampus-BRT Kft. által gyártott Mobil Cell-Com, Lenyo és BioXline készülékeket, azonban nem határozta meg, hogy mely termékeket szeretné orvostechnikai eszközként, és melyeket (csupán) wellness készülékként nyilvántartásba vetetni? A hiányt később sem pótolta, így a készülékek nem lettek orvostechnikai eszközként jóváhagyva. Mindez nem szimpla technikai baki. Ez kifejezi a hasonló eszközöket gyártók, forgalmazók és működtetők általános attitűdjét, miszerint a hagyományos kategóriákat nem kell komolyan venni: Közérzetjavítás, vagy gyógyítás? Hát mi a különbség? Tudomány? Nekünk is van másik! Diagnosztikai eszköz? Értsd meg, nem a műszer diagnosztizál, hanem az orvos, a műszer csak információt nyújt! Gyógyítás? Nem, mi csak harmonizáljuk a páciens energiamintázatát és erősítjük az immunrendszerét. Placebó? Hát nem mindegy, hogy mitől gyógyul a beteg?

    Ha már a tudományos közösség, az orvostársadalom nem kezeli kritikusan ezeket az aggasztó jelenségeket, akkor különösen értékelni kell a GVH józan érveit! Harmonizál? Megszünteti a káros rezgéseket, a negatív energiákat? Helyrebillenti a szervezet egyensúlyát? Pótolja a hiányzó energiát, ami segít leküzdeni a betegséget? A Versenyhivatal a „tisztességtelen piaci magatartás és a versenykorlátozás tilalmáról” szóló 1996. évi LVII. törvényre hivatkozott:

    „a használt kifejezéseknek a mindennapi életben, illetőleg a szakmában elfogadott általános jelentése az irányadó annak megállapításánál, hogy a tájékoztatás a fogyasztók megtévesztésére alkalmas-e.”

    Ha egy ilyen eszközzel a helyi konditeremben, vagy wellness stúdióban találkozunk, akkor minden rendben van. De ha orvos, vagy természetgyógyász rendelőjében, internetes fórumán, weboldalán, akkor a fenti kifejezéseket gyakorlatilag minden ember egyformán érti: Azt állítják, hogy gyógyít!

    Ne gondoljuk, hogy a tudományosan hangzó, a NASA-ra, furcsa nevű kutatóintézetekre, kvantumelméletre hivatkozó leírások, szóróanyagok csak a laikusokat téveszthetik meg. A GVH állásfoglalása megállapítja:

    „jelen esetben az eljárás alá vontak magatartása, a tudományosan nem igazolt állítás alkalmazása az orvosok és természetgyógyászok megtévesztésére is alkalmas volt”

    Az elmarasztalt cégek weboldalairól nemrég került le a félévig kötelezően megjelenítendő GVH határozat szövege. Az Eni-Med Kft. oldalán azonban most is olvashatók kérdéses állítások, amelyeket dekódolni sem kell nagyon:

    „A LENYO™ Lux készülékek komplex otthoni kezeléseket tesznek lehetővé a különböző mindennapi problémák esetében éppúgy, mint adott betegségek rendszeres megelőző vagy terápiás kezelésében.”

    Általános tendencia egyébként az, hogy a gyártó oldalán nagyon kevés konkrét állítást fogalmaznak meg. Ha egyáltalán, akkor a szokásos kódolt nyelvezetet használják. A készülékeket azonban ilyen gyenge állításokkal nem lehetne forgalmazni. A tényleges állítások a partnerkonferenciákon, fizetős tanfolyamokon hangzanak el. Ezek anyaga az esetek zömében nem publikus. A forgalmazók már legtöbbször feltüntetnek részeket ezekből az információkból saját weboldalaikon, szóróanyagaikon. Internetes fórumaikon, levelezőlistáikban aztán általában a legelképesztőbb orvosi, fizikai állítások is fellelhetők.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  19. 2012. május 21. 12:1610.

    termeszetesen. mondanak egy csomo ala nem tamaszthato ökörseget - es te HIABA tudod, hogy koklerek es csak lehuzasra megy, csak ott marad a kisördög: es mi van, ha megis...?

     

    es engedd meg, hogy szakmailag elaruljam: ha allandoan ezzel foglalkozol (es felsz töle), bizony LESZ is bajod. a lelek manipulacioja VALOBAN elöallitja a gondolatilag elültetett, erzelmekkel (bizonytalansag, felelem) öntözött megbetegedeseket (es meg cifrabbakat is). 

     

    kell ez neked?! 

    előzmény:
    Coke Girl (7)
    2012-05-21  12:10
  20. 2012. május 21. 12:129.

    Én tuti nem mennék el....! Lsd. következő komment ugyanonnan.

     

     

    zeugma 2012.03.23. 08:32:38 Nagymamám elment egy ilyen "ingyen felmérjük az egészségi állapotát" rendezvényre, persze telefonos invitálásra. Ugyanilyen kamudumás (NASA-nál használják, egész testet vizsgálja, stb.) géppel "mérték fel", aztán az adatokat állítólag Kecskemétre küldték, "a központba", ahonnan kis idő után visszajött a kiértékelés. "Minden értékem nagyon rossz" - összegezte nagymamám. "Persze sejtettem, csak rossz így vele szembesülni" - mondta, és hetekre depresszióba zuhant. Pedig amúgy a korához képest meglepően jól tartja magát, kortársainál sokkal fittebb, de persze már ez fáj, az fáj, nem olyan fitt, mint régen.

    Tudom, hogy az emberi hiszékenységet nem lehet kiirtani. De nagyon boldog lennék, ha az ilyen sarlatánságot betiltanák! Egy 80 éves nyugdíjasnál már szó szerint életveszélyes lehet, ha ilyen kamu diagnózisokkal rémítik szinte halálra. Mondtuk a nagymaminak, hogy legalább egy vérvételre menjen el, hogy néhány értéket leellenőrizzen a kamu-papírról, de valamiért nem hajlandó rá. Így persze nem tudjuk meggyőzni, hogy épp elég valódi betegsége van, ne keseregjen a nem létező, biorezonanciás bajai miatt.
    előzmény:
    Coke Girl (7)
    2012-05-21  12:10
  21. 2012. május 21. 12:108.

    Egy komment a poszt alól, ami jól megmutatja, milyen gátlástalan, felháborító módszerekkel működnek ezek. És még orvosokat is befírölnek ilyesmire. :-(((((((

     

     hajosattila 2011.11.08. 14:16:11

    Itt a teljes történet:

    Összezavarodott és dühös vagyok!

    Sokat gondolkoztam rajta, hogy menyire publikus ez történet, de egyszerűen képtelen vagyok szó nélkül elmenni a dolog mellett.

    Tegnap:

    Édesanyám egy 50 éves, dolgozó, nem dohányzó, alkoholt egyáltalán nem fogyasztó, viszonylag egészséges középkorú nő. Azért csak viszonylag, mert a lábára már közel 20 éve panaszkodik, trombózis, ízületi gyulladás... igen, ez több évtized kemény munkája... szomorú de ez valahol talán azt hiszem érthető, viszont ez már kevésbé:
    Tegnap lement a háziorvosához ahol (mint utóbb kiderült) a háziorvosnak a lánya, (különálló rendelőben) üzemeltet egy berendezést, ami pillanatok alatt feltérképezi a test egész területét megmutatván mely szerv, milyen állapotban van, mi várható, az esetleges rendellenességeket hogyan kell! majd kezelni. Még egyszer szeretném hangsúlyozni: nem egy kuruzslónál vagy természetgyógyásznál tett látogatást, magasan képzett, tanult orvosnál volt, egy állítólag a NASA által is használt műszeres vizsgálaton!
    A vizsgálat után a doktornő közölte vele, (mutatván a monitoron is) hogy a tüdeje és a szíve kritikus végstádiumban! van, a baktériumok pedig már teljesen elszaporodtak a szervezetében, és leölték az immunrendszerét! A hír hallatán termesztésen teljesen összeomlott, de a biztonság kedvéért azért rákérdezett: "Doktornő, nem erős túlzás ez egy picit?" Válasz: "Nem asszonyom, sajnos nem" Bevallom tanácstalanul, sírva jártam-keltem a lakásba, és folyamatosan az járt az fejembe, hogy lehet egy embernek ilyen állapotban a tüdeje és a szíve, miközben korábban egyáltalán nem voltak panaszai, még csak nem is köhög, ha pedig ennyire gyenge lenne az immunrendszere, minimum lenne egy megfázás értitek?
    Ha az ember egyik percről a másikra, egy ilyen hírt kap az édesanyjáról, eluralkodik rajta a félelem, félelem a "valóságtól" ami bizony lehet hamarosan bekövetkezik, és bármennyire is szeretnéd, nem tehetsz majd ellene semmit...

    Ma:

    Reggel miután felkeltem nedvesre sírt ágyamból, első dolgom volt kutakodni a téma után, mert nem akartam elfogadni a tényt, hogy adott egy egészséges nő, és egy NASA által használt csodaműszer, ami szerint édesanyámnak a létfontosságú szervei az utolsókat rúgják.
    Egyik ismerősöm felhívta a figyelmemet a következő weboldalra:
    szkeptikus.blog.hu/
    azon belül is egy nagyon érdekes témára:
    szkeptikus.blog.hu/2009/05/18/mi_rezeg_itt

    B izony! itt tart ma a világ, szegény ártatlan viszonylag egészséges emberektől ilyen módszerekkel próbálják meg kihúzni a pénzt. Olvassátok el figyelmesen a cikket, és ne tévesszen meg!!! nem feltétlen az orvos hibája!!! hogy egy ilyen "kamueszközt" üzemeltet, hanem a pénz iránti mohó vágy által szennyezett rendszeré, amiben élünk.

    Mi van ha még mindig külföldön vagyok, hogy éljük ezt meg? Mondjam azt anyámnak, hogy mielőtt lemész az orvoshoz (de lassan már bárhová) google.com? Mert forgalomba vannak világszinten törvényesen! olyan gépek amik valójában nem ilyen vizsgálatokra lettek engedélyeztetve?
    előzmény:
    antironia (4)
    2012-05-21  12:04
  22. 2012. május 21. 12:107.

    Köszi a tájékoztatást, elolvastam.

     

    Véleményed szerint - amennyiben ingyenes - akkor is érdemes elkerülni a vizsgálatot, vagy ez legyen az ő dolguk, hogy üres kézzel távozom?

    előzmény:
    antironia (4)
    2012-05-21  12:04
  23. 2012. május 21. 12:066.

    Részlet:

     

     

    A Szkeptikus Társaság felhívja mindenki figyelmét, hogy a biorezonanciás vizsgálati módszerek kivétel nélkül mind áltudományosak! A bonyolultnak tűnő berendezések valójában véletlenszerű, színlelt eredményeket szolgáltatnak, az ezekkel kapott diagnózisoknak a valósághoz semmi köze! Biorezonanciás vizsgálatot ne fogadjanak el, ilyenért ne fizessenek, az ilyen vizsgálatokat kínáló egészségügyi szolgáltatókat messzire kerüljék el! Természetesen ugyanez vonatkozik a biorezonanciás kezelésekre is, amelyek puszta placebók.

    előzmény:
    antironia (4)
    2012-05-21  12:04
  24. 2012. május 21. 12:045.

    Jogos a kérdés ... édesanyámmal időpontot egyeztettek, azt ígérve, hogy a címemre részletes dokumentációt küldenek.

    A részletes dokumentáció gyakorlatilag egy szál időpontból és címből állt, magáról a vizsgálatról csak a gépet írták le és hogy mit vizsgálnak.

    előzmény:
    semiramis (2)
    2012-05-21  12:00

Címlap

top