Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ha nehéz a kádba beszállni

makaty
Létrehozva: 2012. Április 27. 16:05

Azért indítottam a topikot, hogy próbáljunk meg egymásnak tanácsokat adni abban, hogy hogyan lehet megkönnyíteni a fürdést. 

 

Csípő protézis műtét után vagyok és nehezen megy itthon a fürdés. A fürdőkád oldalfala kb. 60 cm és egyszerűen nem tudom megoldani a kádba be és onnan történő kiszállást. Édesanyámék már 70 év fölött járnak és hasonló problémákkal küzdenek a fürdőkád magas oldala miatt. 
A neten két járható megoldást találtam. Az egyik az, hogy átalakítjuk a teljes fürdőszobát. Kádat kidobni és a helyére zuhanytálcát építeni be. Néhány burkolót felhívtunk és előzetesen 4-500 ezer Ft-os árajánlatot kaptunk és kb. 2-3 hét az átalakítás időigénye a beton és a vakolat száradási ideje miatt. Ezt én nagyon sokallom, mivel most a műtét kapcsán elég sok kiadásunk volt és időben is elég nagy terhet jelent.
Találtam a neten egy másik, nagyon praktikusnak tűnő megoldást. Udoor fürdőkádajtó a neve. Ez egy vízzáró ajtó amit már meglévő kádakba építenek be. Felhívtam a beépítőt és kb. 150ezer Ftért vállalják, továbbá 1 nap alatt kész van. Nagyon erősen gondolkodom ezen a megoldáson, mivel kezd megoldhatatlannak tűnni a jelenlegi helyzet.
Mi a véleményetek? Ti hogyan oldottátok meg a hasonló problémát?
Kati
  1. 2013. november 3. 08:5238.
    Most látom, hogy  a topikindítóban van benn az információ, a google-ban biztosan megtalálod.
    előzmény:
    mentor33 (36)
    2013-11-03  08:37
  2. 2013. november 3. 08:5037.
    Sajnos hiába várod, nézd meg makaty hsz-eit. A helyzet változatlan, anyut csak zuhanyoztatni tudom és egyenként segítem be- és kiemelni a lábait.
    előzmény:
    mentor33 (36)
    2013-11-03  08:37
  3. 2013. november 3. 08:3736.

    Üdvözlet!

    Engem a kádra szerelhető ajtó érdekelne, ki vállalja és mennyiért a felszerelést és kivágást, mivel az anyámnak a beszállás bonyolult és nem tud ki vagy beszállni. Várom válaszod.

    előzmény:
    eda-1952 (9)
    2012-04-27  17:23
  4. 2013. január 28. 21:1735.
    Fürdőkádban is lehet zuhanyozni...
    előzmény:
    ngm (12)
    2012-04-27  18:15
  5. 2013. január 28. 21:1034.
    előzmény:
    makaty (1)
    2012-04-27  16:05
  6. 2013. január 28. 21:0133.

    Találtam valamit, ezt szakorvosal fel lehet íratni:

    http://www.rehab-hungaria.hu/?products=b-4295-kif ordithato-furdokad-uloke

     

    Nincs róla több információm, de talán érdemes lenne érdeklődni felőle.

    előzmény:
    makaty (1)
    2012-04-27  16:05
  7. 2013. január 28. 19:5532.
    E-bay-en lehet utananezni,talan vannak elfogadhato arban is.
    előzmény:
    Heö2 (31)
    2013-01-28  19:51
  8. 2013. január 28. 19:5131.
    Nem tudom irtak e mar,de en ajanlom a kadliftet,mi a hazi beteggondozasban hasznaljuk,nagyon praktikus.Ez egy tappancsokkal felszerelt müanyag boritasu szek,beleteszem a kadba,a taviranyitoval felemelem a megfelelö magassagba az ülöket,a hattamlat felhajtom,az oldalso szarnyakat lehajtom,beteg raül,taviranyitoval leengedem a kadba.Fürdik,utana felemelem,kiszall es kesz.Akkumulatorral müködik,ami tölthetö. Ezekutan kiengedem a kadbol a vizet,letisztitom a szeket,kiveszem es összehajtom ujra.
    előzmény:
    makaty (1)
    2012-04-27  16:05
  9. 2013. január 28. 15:1530.

    Tisztelt Szerkesztőség!

     

    A segítségüket, tanácsukat szeretném kérni. Már többen fordultak hozzám . Kértek besétálós kádat,mivel a jelenleg kaphatók nagyon drágák.Az a probléma, hogy én csak min. 10 db-ot tudok behozni.

    Egy olyan forgalmazót keresek,mely ezeket a kádakat forgalmazná.

    Oda tudnám írányítani a hozzám fordulókat is.Ezek a kádak jóval

    olcsóbbak a jelenlegi hazai és külföldi áraknál.

  10. 2012. október 31. 12:5929.

    meg is van ímme

     

    ha utána jársz egy árat írjál majd meg nekem légyszives.

    előzmény:
    makaty (1)
    2012-04-27  16:05
  11. 2012. október 31. 12:5428.

    Nem olvasta végig, ha már ajánlották bocs.

    Van egy családi vállalkozás akik kis ajtót vágnak a kádra és az továbbra is használható marad , most olvastam róla a napokban, megpróbálom megkeresni neked.

    előzmény:
    makaty (1)
    2012-04-27  16:05
  12. 2012. október 31. 12:4227.
    Szia! Már nem nagyon emlékszem mert több éve volt, de a nagymamámnak is ilyesmi problémája volt. Anno apukám valami lépcsőszerűséget eszkábált a kádra, volt hozzá kapaszkodó is, és azon tudott a nagyi bemenni a kádba. Csak az elején kellett neki segítség, aztán tudott egyedül fürdeni. Sajna már nincs meg ez az eszköz, mert nagyim halála után egy kórháznak adtuk.
    előzmény:
    makaty (1)
    2012-04-27  16:05
  13. 2012. október 31. 12:1626.

    Éppen most keseregtem priviben, hogy mennyire nagy gond ez egy bizonyos kor után.

     

    Mi sajnos panelben lakunk, és szó szerint mindenki ki akarta már dobni a kádját és zuhanykabint beállíttatni, de - nem viccelek - senkinek sem sikerült.

     

    Mindenki, képzeljétek el, kivétel nélkül, áztatja az alatta lakót. Aztán jönnek a veszekedések, hogy "de hát Tőled jön" - "de hát látod, hogy nálam minden száraz" - "de hát attól még Tőled jön" .....

     

    A legváltozatosabb okok miatt fordul elő az áztatás. Láttam már olyat, hogy kicsúszott egy cső a másikból a padlólap alatt, és ettől jött az áztatás. Persze, mindennek az a vége, hogy szét kell verni a vadonatúj burkolatot.

     

    Lehet, hogy a panel "nagyon mozog", és ezért mozdul el, csúszik szét minden cső és repedezik meg mindenféle szigetelőanyag? 

     

    Én ezért nem merek zuhanykabinba fogni a panelban, ezért találom jobbnak a besétálós kádat.

    előzmény:
    makaty (1)
    2012-04-27  16:05
  14. 2012. október 31. 10:5425.

    Mi kivettuk a furdokadat amikor renovaltuk a furdoszobat.

     

    Azt is meg kell fontolni hogy  ha be is megy az ember a kadba mennyire tud akar most vagy ahogy idosebb lesz felallni /leulni stb. Ui. meg ha kapaszkodo van a kadon egy gyengebb ember nem biztos hogy kepes felallni ha beleult.

     

    Mi ezert dontottunk a zuhany mellett. Az arak itt masok en nem otthon elek.

    előzmény:
    makaty (1)
    2012-04-27  16:05
  15. 2012. október 31. 10:1924.
    Sziasztok, mi is most szeretnénk átalakítani a fürdőszabát, de sjana pénz az semmi. Mi azon gondolkodunk hogy kivágjuk a fürdőkád oldalát, mivel a mi kádunk is nagyon magas, de minden más megoldás drágának tűnik. Ehhez nincs ötletetek? Vagy esetleg hallotatok e már ilyen megoldásról? A párom kőműves. Ha sikerül az átalakítás szívesen teszek fel képeket annak majd akit érdekel ! :)
  16. 2012. október 2. 18:5523.

    Sziasztok.

     

    Anyukámnak most rendeltünk ezt a "besétálós fürdőkádat" a www.securelax.com oldalról. Már régóta nem tudott a rendes kádba bejutni a zuhany alatt meg én is mindig vizes voltam. Nagyon jól néz ki, a minősége is meglepett. Azóta hogy megvan, már magában is mosdott.

  17. 2012. július 23. 09:1422.

    Kedves makaty!

    Engem nagyon érdekelne az átalakított fürdőkád, tennél fel fényképet? 

    Előre is köszi, üdv.

     

    Nimola

    előzmény:
    makaty (21)
    2012-05-06  15:57
  18. 2012. május 6. 15:5721.
    Megígértem, hogy megosztom a tapasztalataimat:
    A héten voltak nálunk a fürdőkádajtóval kapcsolatosan.
    Előszöris megkell jegyeznem, hogy nagyon udvarias és illedelmes volt a fiatalember aki megnézte a kádunkat és tanácsokat adott.
    Kb. fél óráig tartott az egyeztetés, felvette a kád méreteit, és szerencsére beépíthető a mi kádunkba is az ajtó.
    Jövőhétre egyeztettük a beépítés időpontját, így már végre hamarosan újra tudok egyedül, normálisan fürdeni. Az ajtó mellé rendeltünk egy kis egyszerű padot is. Egyébként most kapaszkodót is adnak ajándékba az ajtó mellé. 
    Így szerintem nagyon megéri az árát ez a megoldás. Az átalakított fürdőkádról megpróbálok majd képeket feltölteni, ha valakit érdekel.
    Hamarosan mehetek varratszedésre is.  További szép napot mindenkinek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  19. 2012. Április 28. 12:4620.

    Köszönöm a linkeket, ajánlásokat! Vannak köztük használhatónak látszó megoldások. A felfújható kádülőke kényelmesnek tűnik. Valaki látott már ilyet itthon??
    Én úgy gondolom, hogyha a kád magas oldalfala kb. 60 cm megszűnik akkor teljesen mindegy, hogy zuhanyzik az ember, vagy épp beülne a kádba egy ülőkére, vagy akár a földre A lényeg, hogy az a NAGYON MAGAS OLDALFAL legyen alacsonyabb, ugyanis az nekem akadályt jelent!! Nem szabad hajlítani a lábamat a gyógyulási szakaszban és valljuk be, hogy a 60 cm nem egy könnyű lépés! Mennyivel egyszerűbb lenne besétálni és úgy fürdeni ahogy éppen akar az ember.. A műtét után nem lenne jó elcsúszni akadályugrás közben. Az orvos azt mondta, hogy ha esetleg elesek és törésem lesz, akkor újra kell műteni, és újra protézis csere. Jó lenne ezt is megúszni!

    előzmény:
    ezso (19)
    2012-04-28  11:34
  20. 2012. Április 28. 11:3419.
    Első ránézésre praktikusnak tűnik, de nem az, ha a kád tetején lévő székről nem megy a lábad átemelése, akkor itt sem, beümli, de kiszálni se egyszerű megoldás, segítség nélkül,  hiszen szinte a földel  egy szinten ülnél, onnan hogy nyomod fel magad, itt is csakis segítségel lehetne fürödni.
    előzmény:
    makaty (7)
    2012-04-27  17:11
  21. Torolt_felhasznalo_465731
    Torolt_felhasznalo_465731
    2012. Április 27. 18:5817.

    Nem érdekel, hogy reklám e a topik vagy sem, de számomra hasznos.

    Anyukámnak kéne valami ilyesmi. A fürdőszoba átalakítása kb. 3-400 000 Ft. 

    Köszönöm az indítónak, már kérem is az árajánlatot.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  22. 2012. Április 27. 18:4516.

    Akkor így:

     

     Mozgáskorlátozottak kiegészítő berendezése
    Zuhanytálca, zuhanykabin, fürdőkád

    TIM01 Besétálós kád mozgáskorlátozottak számára, nyitható oldalsó ajtóval, akril, 1700x750 mm A B&K Kft. folyamatosan szem előtt tartja vásárló partnerei, többek között a mozgásukban korlátozott felhasználók igényeit is. Éppen ezért bővítette termékválasztékát a TIM01 és TIM02 cikkszámú, nyitható oldalú akril fürdőkádakkal.

    A kádak 400 mm-es, speciális tömítéssel ellátott ajtókkal készülnek, ezzel egyszerű használatot biztosítanak azoknak a mozgáskorlátozott személyeknek is, akik helyzetükből adódóan nem tudnak belépni a hagyományos fürdőkádakba.

    A TIM02-es ülő kádban az ülőke a kádtest részét képezi, míg a TIM01-es típusban az ülőke használathoz szükséges „belső perem” található, amire felültethető a – külön megvásárolható – ülőkék valamelyike.

    A kádakhoz tartozékként két oldal-és egy front panelt, valamint tartaléktömítést (ajtó szigeteléséhez) biztosítunk.
  23. 2012. Április 27. 18:3315.

    Be lehetne fejezni a szőrszálhasogatást. Ezt utálom a legjobban, hogy MINDIG van olyan ember aki a probléma mögé akar látni, és mást akar belemagyarázni a topikba. Úgy látszik ez már csak ilyen nlc-s szokás. Most meg majd 80 x visszajön, bár semmi érdemit nem fog tudni a topikhoz hozzászólni.

     

    Pedig igen, valóban vannak olyan emberek, akiknek a fürdés problémát jelent mozgásnehézség miatt, és igen, itt kérnek segítséget tapasztaltabbaktól. És igen, hasznos a topik, mert egyszer Te is eltörheted a lábad (ne adj Isten)és be lehetsz gipszelve combtól bokáig, és akkor majd keresheted az ötleteket a neten, hogy hogyan is fürdödj meg.

     

    Nálunk is át kellett alakítani a fürdőszobát jó néhány éve. Nálunk úgy van megoldva, hogy lett egy zuhanykabin, és benne van egy műanyag támlás szék a szüleimnek. Így ülve zuhanyoznak. Idősek is, és egyik évben anyukámnak ráadásul be volt gipszelve a lába. Így oldjuk meg a fürdést, mert a kád nekik is probléma. Persze figyelni kell hogy a szék masszívabb műanyag legyen, ha látom, hogy repedezettebb, vagy gyengébb akkor lecserélem. Meg kell hogy csúszásgátló legyen alatta, meg hogy a zuhanykabinom legyen kapaszkodó. Az átalakítás persze drágább, de én nem ismertem ezt a másik módszert.

     

     

     

Címlap

top