Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Petefészek ciszta tünetei

*arwen*
Létrehozva: 2011. augusztus 2. 08:29

Szeretném, ha leírnátok mik a petefészek ciszta lehetséges tünetei!

 

Köszönöm!

 

 

  1. 2016. december 1. 23:4421.

    Évek óta küzdök petefészekcisztával. ami furcsa, hogy ez nem akar elmúlni. Sok orvosnál voltam, mind csak annyit mondott, ahh, vannitt egy ciszta, majd elmúlik. De tovább nem foglalkoztak velem. Édesanyám petefészekrákkal vette fel most a küzdelmet, így aggódom, talán én is? Lehet ebből rák?


     

  2. 2011. augusztus 30. 12:3720.

    Szia,

     

    Laparaszkópiával sikerült kivenni? Kb nekem is ekkora volt vagyis az uh nem tudta lemérni mert nem fért bele a képernyőbe. 

    előzmény:
    HataMari (16)
    2011-08-30  10:49
  3. 2011. augusztus 30. 11:1419.
    Ha csak 1-1 ciszta jelenik meg alkalomszerűen, akkor annak a tünete általában a menzesz elmaradása. Ha a PCOS-ról van szó, akkor az nem valószínű, hogy fájdalommal jár és menstruáció is lehet, akár peteérés is, de anyagcserezavar okozza, ami súlyos betegségekhez vezet, ezért endokrinológussal mindenképp kezeltetni kell. A tipikus PCOS hízik, akárhogy diétázik, szőrösödik és hullik a haja. Lehetnek a petefészkében ciszták, de még ez sem feltétlenül jelentkezik. De ez csak a nagy általánosság, mert vannak sovány PCOS-ok is. 
    előzmény:
    *arwen* (1)
    2011-08-02  08:29
  4. Torolt_felhasznalo_325942
    Torolt_felhasznalo_325942
    2011. augusztus 30. 11:0618.

    Nem biztos hogy vannak tünetei.

     

    Ezért fontos hogy a nőgyógyászati vizsgálatnál kérj mindig UH vizsgálatot is, ha az orvos nem csinálja magától.

    Vagy eleve tudakold meg, hogy ahová mész ott van - e Uh vizsgálat.

     

    A ciszták lehetnek jóindulatúak és rosszindulatúak.

    Egyik sem jó, mert egyik sem odavaló, tehát fontos a vizsgálat.

     

    Ahogy nézelődtem ezt találtam.Esetleg tájékozódásul el lehet olvasni:

     

    http://www.wellnesscafe.hu/wellness/2009/hogy_kerul_c sokolade_a_petefeszekbe__egy_gyakori_cisztarol_szakertoi_sze mmel

    előzmény:
    *arwen* (1)
    2011-08-02  08:29
  5. 2011. augusztus 30. 10:5417.
    ilyen tuneteim nekem is voltak, de nem vettem komolyan sajna. utolso honapokban tenyleg nagyon eros gorcseim voltak a menszesz elso napjan, le is rovidult a menszesz 3-4 napra es az alhasi fajdalom is volt rendesen. De nem vettem komolyan sajna!!!
    előzmény:
    Magrat (15)
    2011-08-30  10:45
  6. 2011. augusztus 30. 10:4916.

    Az a ciszta tunik-szivodik fel,ami ciklikus. Ilyen par evvelezelott nekem is volt, kivizsgaltak a ciklus kozepen+ a menszesz idejen,igy lattak, hogy a ciszta a menszesz idejen kiurul, azaz felszivodik",aztan ciklus kozepere meg elojon. De ez nem baj. Viszont amit lola is irt,olyan is van, ami jo nagyra megno,aztan mutettel lehet csak eltavolitani,sajna lehet akar rakos is az egesz-engem ilyennel mutottek 2 honapja, jobb oldalon 25 centis volt, bal oldalon 10 centis. ugy vettem eszre, ahogy lola is irta, punkosdi 3 naos unnep idejen fajdalmaim voltak, azt hittem, fel vagyok fazva, dokinohoz kedden elmentem, azt mondta,4 honapos terhes vagyok(annyira eloredomborodott az alhasam),aztan csutortoki ultrahang kimutatta,hogy na nem egy 4 honapos bebi lapul a hasamban, hanem bazi nagy cisztak. Penteken dokino meselt rolam korhazban nogyogyasz bnojevel,erre egybol ram is telefonaltak,hogy azonnal menjek be a korhazba tovabbi vizsgalatokra-na egy het mulva mutottek is, megmondva elotte a reszletesebb vizsgalatokbol, hogy tuti nem joindulatu az egesz,vagy borderline vagy rak-hat sajna a masodik...

     

    Szoval irany az ultrahang minel elobb!!!

    előzmény:
    *arwen* (7)
    2011-08-02  10:50
  7. 2011. augusztus 30. 10:4515.
    A legfőbb tünet a nagy, görcsös fájdalom, egészen a has alján (kábé bikinivonal), valamelyik oldalon. Ott lent még a belek fájhatnak, szóval ha az emésztéseddel minden oké, akkor annyira lent szinte biztos, hogy a petefészked fáj. A ciszta valahogy elszorítja benne az ereket, attól a nagy fájdalom, ami, ahogy valaki írta már, menzesz idején rettenetesen felerősödhet. Összegörnyeszti az embert a fájdalom. Ha pici a ciszta, terhességtől spontán elmúlhat. Ultrahanggal nagyon szépen, és fájdalommentesen kimutatható.
    előzmény:
    *arwen* (1)
    2011-08-02  08:29
  8. 2011. augusztus 30. 10:3814.
    Ez így igaz.. Nekem most egy 8cm-es cisztám van 2db egymás mellett,ami nagyon veszélye,mert meg is csavarodhat,ha eldurran az egész has bevérzik és akkor azonnali műtét ... :S  nem emelhetek,sőt a lépcsőt is kerülnöm kell..
    előzmény:
    Stella73 (6)
    2011-08-02  09:41
  9. 2011. augusztus 30. 10:3513.
    Nekem kb 2 hete kezdett el fájni a hasam,főleg,ha pisiltem,de akkor úgy hogy a sírás kerülgetett.. a cataflan semmit sem segített. Elmentem orvoshoz 8cm-es ciszta 2db egymás mellett, azt mondta elég veszékyes,mert megcsavarodhat.. az egyik bevérzett... 1hét múlva megyek vissza,szinte 100% hogy nem úszom meg a műtétet. Most ott tartok,hogy már menni alig tudok... Szóval akármikor ha csak egy kicsit is fáj a hasa bárkinek,azonna mejen orvoshoz,mert én is azt hittem csak egy sima megfázás...Inkább  mondja,hogy nincs gond,mint hogy később baj legyen belőle!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  10. 2011. augusztus 2. 13:3312.
    Iszonyú fájdalmas görcs a menzesz alatt. Hirtelen, egyik pillanatról a másikra...
    előzmény:
    *arwen* (1)
    2011-08-02  08:29
  11. 2011. augusztus 2. 13:3211.

    A tünetek tárháza végtelen lehet, de olyan is van, akinek semmi tünete az égvilágon....

    Nekem két durva rosszullétem volt (menstruáció első két napjában), görcsös fájdalom, ami csak sokadik gyógyszer hatására enyhült (egyébként nem szedtem gyógyszert soha menstruációs görcsökre, mert nem jelentkeztek annyira intenzven), hányinger, gyengeség.

     

    Menj el ultrahangos vizsgálatra, öt perc az egész és kimutat minden lehetséges "bibit". 

    Jobbulást!

    előzmény:
    *arwen* (1)
    2011-08-02  08:29
  12. 2011. augusztus 2. 11:3010.

    Van amikor nincs szinte semmmi tünete a cisztának.

    Mindenképpen menj el orvoshoz!

    előzmény:
    *arwen* (1)
    2011-08-02  08:29
  13. 2011. augusztus 2. 11:149.

    Elhatároztam, hogy elmegyek ultrahangra. 

     

    Gyerekem ugyan van, de ettől függetlenül nem szeretem elhanyagolni az ilyen dolgokat!  

    előzmény:
    loveygy (8)
    2011-08-02  11:00
  14. 2011. augusztus 2. 11:008.

    Szerintem mindenképpen menj el dokihoz, és kérjél ultrahangot.

    Nekem anno a doki tapintásra állapította meg, és küldött is ultrahangra. Nekem egy rendellenes időben jelentkező vérzésem volt, de nem is gondoltam cisztára. A cisztáknak is több fajtája van...

    És sok esetbven még az ultrahang sem tudja a pontos típust meghatározni.

    Engem pl. műtöttek.

    Azért lehetnek ennek a dolognak következményei is, így ha még nincs gyereked, vedd komolyan a dolgot.

    előzmény:
    *arwen* (7)
    2011-08-02  10:50
  15. 2011. augusztus 2. 10:507.

    Nem a PCOS- re gondoltam, hanem csak egy "szimpla" petefészek cisztára.

     

    Előző menstruációm megjött 28 napra, viszont nekem mindig iszonyatos görcseim vannak az elején. Most is két napig jártam görcsoldóval, várva a nemvárt görcsöket. De nem történt semmi, hosszú évek óta először jött meg úgy, hogy minimális hasfájásom sem volt.

     

    Viszont a vérzésem a szokásos 5-6 nap helyett 3 napig tartott, és nagyon-nagyon enyhe volt. Vérzés volt, nem barna, de alig-alig.

     

    Utána volt fura érzés a hasamban, voltam nőgyógyásznál, aki megvizsgált. Nem nézett meg ultrahanggal, viszont megtapogatott, és az egyik oldalon nyomásra eléggé fájt.

     

    Vettek vért, de a petefészekgyulladást kizárta, mivel minden eredményem tökéletesen normális.

     

    Most megint olyan furát érzek a hasamban - nem igazán fájdalom - , és olyan mintha kicsit előredomborodó lenne.

     

    Terhességi tesztet az együttlétünk után (13 nap), és a fura menstruáció után (9 nap) csináltam és negatív lett. 

     

    Nem tudom, hogy menjek most el csináltatni egy ultrahangot, vagy ha ciszta, akkor úgysem tudnak vele semmit csinálni, majd felszívódik vagy kipukkad? 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  16. 2011. augusztus 2. 09:416.
    Olyan esetről is hallottam, hogy az eldurrant ciszta akut hasi katasztrófához vezetett.
    előzmény:
    Ladybird (5)
    2011-08-02  09:19
  17. 2011. augusztus 2. 09:195.

    A tünetek mindig a ciszták fajtájától és kialakulásától függnek, de általánosságban elmondható, hogy a ciszták nem okoznak kínkeserves tüneteket. A betegek általában a rutinvizsgálatokon vagy a más okból elrendelt ultrahangos vizsgálatokon szereznek róluk tudomást. A legfeltűnőbb tünetek, melyek önmagukban még nem biztos, hogy petefészekcisztát jeleznek:

    Menstruáció kimaradása.Menstruáció késése.Heves alhasi fájdalmak, görcsök a havi vérzés ideje alatt.Medencetájéki fájdalmak.Ha a ciszta egészen nagyra megnő, és esetleg hasüregi szerveket nyom, akkor ez a nyomás is okozhat panaszokat.A has feltűnően nagy előredomborodása.

     

    Nekem heves alhasi fájdlmaim voltak, alig bírtam kiegyenesedni.

    előzmény:
    *arwen* (1)
    2011-08-02  08:29
  18. 2011. augusztus 2. 09:194.
    Nekem semmi tünetem nem volt. Uh-on vették észre
    előzmény:
    *arwen* (1)
    2011-08-02  08:29
  19. 2011. augusztus 2. 08:543.

    Melyikre gondolsz? Nekem volt simán cisztám, semmi tünete nem volt, ultrahangon mondták, aztán pár hónap múlva már nem volt ott.

     

    Ha policisztás petefészekre gondolsz, azt anyagcsere betegség okozza, ilyen jellegűek a tünetei is. De nincs mindenkinél minden tünet, sőt, tehát ha 1-2 jellegzetes tünet megvan, már érdemes kivizsgáltatni. Ilyenek szőrösödés főleg az állon, pattanásos bőr, ciklusproblémák, éhség esetén rosszullét, hízás (de van, aki éppen, hogy sovány), stb.

    előzmény:
    *arwen* (1)
    2011-08-02  08:29
  20. 2011. augusztus 2. 08:332.
    Nekem rohadtul fájt. Aztán vakbélgyulladás-gyanúval kerültem kórházba, ott az UH mutatta ki, hogy cisztáról van szó MOndjuk az enyém nagy volt: 4-5 centis.
    előzmény:
    *arwen* (1)
    2011-08-02  08:29

Címlap

top