Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

3 napos láz kiütések

barifelho
Létrehozva: 2011. június 2. 07:33

Sziasztok!

 

2,5 éves lányom nagy valószínűséggel a 3 napos láz nevű gyerekkórságon esett át. Péntektől hétfőig lázas volt, 2 éjszaka szinte 40 fokos lázzal szenvedett. Kedd reggelre tiszta pötty lett. Az egész teste tele van vele, az arcán szinte egybefolyik. Nem viszket, nem fáj. A saját doktornénik hosszú ideje beteg, így helyettesnél voltam a lányommal kétszer is és nem vitte túlzásba a tájékoztatást. Ő annyit mondott a pöttyökre, hogy vírus okozza majd elmúlik. Olvastam a netes fórumokba, hogy semmivel nem kell kezelni, majd eltűnik 1-2 nap alatt. Lányomnak kedd reggelre jött ki és egyelőre nem látom, hogy múlna. Akinek volt ilyen, annak mennyi ideig tartott a pöttyös korszak? Illetve múlt péntek óta szinte semmit nem eszik,  most már pár falatot hajlandó. Ezt is olvastam tünetnek, de ilyen sokáig?

 

Nagyon köszönöm, ha valaki megosztja velem a tapasztalatait. Szép napot mindenkinek!

  1. 2015. március 29. 16:1011.

    Valaki megmondaná-e,hogy egyáltalán a kiütés,,ez a fajta,,viszket-e?


     

    előzmény:
    kismacnyi (7)
    2011-06-02  08:47
  2. Torolt_felhasznalo_909081
    Torolt_felhasznalo_909081
    2011. június 2. 23:4510.
  3. 2011. június 2. 09:249.

    szia!

    az én lányom kilenc hónaposan esett át és mire teljesen eltűntek a pöttyök kb 4 nap volt.

    a nyűgösség is tartott pár napig,de  lázas állapotok után a mai napig így van.

    előzmény:
    barifelho (6)
    2011-06-02  08:24
  4. 2011. június 2. 08:518.

    Szia!

    Nálunk 9 hónaposan jött ki a gyereken. Naná, hogy karácsonykor. A doktor nénivel konzultáltam és azt mondta, hogy nem kell aggódni. Mondjuk nálunk viszonylag enyhe lefolyású volt. 3 nap láz (39 fok) és 2 nap kiütés. Egész jól bírta. Az étvágytalanság viszont nálunk is gond volt. Próbáltam nem görcsölni rajta. Nem volt hajlandó enni szinte semmit. Úgyhogy néha csak vajas kenyeret evett, néha csak ropit. A lényeg, hogy evett egy keveset. Nem túl jó ötlet, de próbálhatod pótolni a kaját ropival vagy pufival. Az ivással szerencsére nem volt gondunk. Kitartást.

    előzmény:
    barifelho (1)
    2011-06-02  07:33
  5. 2011. június 2. 08:477.

    Szia, nekem a 3 hetes kisfiamnak volt ilyen. Neki 2 nap alatt elmúltak a pöttyök, de a láza sem volt magas, könnyen átvészelte.

     

    Gyógyuljon meg a kis beteg!

    előzmény:
    barifelho (6)
    2011-06-02  08:24
  6. 2011. június 2. 08:246.
    Köszönöm. A lázon túl vagyunk, akkor ivott szerencsére. Most a 3. pöttyös napnál tartunk. Az iszonyú nyűgösség és az étvágytalanság még a tünet. Majd felhívom a gyerekrendelőt, hátha tudok egy értelmes dokival beszélni (sajna eddig nem sok jó tapasztalatom van), mert a miénk csak hétfőtől lesz valószínűleg. Remélem, addigra hűlt helye lesz az egésznek. Csak aggaszt már ez a levertség.
    előzmény:
    Viki_27 (4)
    2011-06-02  08:16
  7. 2011. június 2. 08:205.
    az én 1 évesem egy hete gyógyult ki belőle, kb 3 napig tartottak a pöttyök is, bár nálunk igazán kemény, amikor az egész teste pöttyös volt csak 1 napig tartott. enni ő sem evett kb 1 hétig, most már jobb. kezelni tényleg nem kell, én úgy néztem a csajost a pöttyök nem igazán zavarták, nem hiszem hogy viszketne. aztán ahogy jöttek úgy el is múltak.
    előzmény:
    barifelho (1)
    2011-06-02  07:33
  8. 2011. június 2. 08:164.

    Szia!
    Nekünk úgy mondta a doktornő, hogy 3 nap láz 3 nap kiütés. Kb. így is volt, szintén alig lejjebb vihető 40 fok körüli lázzal. 

    Az evés ilyenkor nem annyira fontos - naná, hogy jó lenne azért - viszont az ivás nagyon. Ha nem akar inni, akkor nekünk van egy trükkünk, próbáld itatni nurofenes adagolóból. Ez egy nagyon jó módszer, minden olyan betegségnél, aminél a gyerek lázas, de nem iszik sem pohárból, sem üvegből, sem szívószállal, meg sehogy sem. Ez valamiért tetszik nekik, így elfogadják, legalábbis nálunk működött mindig. Lassú, fárasztó dolog néhány ml-ként adagolni, de legalább kap folyadékot a gyerek, amikor máshogy már nem. 

    előzmény:
    barifelho (1)
    2011-06-02  07:33
  9. Torolt_felhasznalo_909081
    Torolt_felhasznalo_909081
    2011. június 2. 08:003.

    Szia!

     

    Azért nem eszik,mert fáj a torka -nálunk ez volt a 3 napos láz alatt anno.

    előzmény:
    barifelho (1)
    2011-06-02  07:33
  10. Torolt_felhasznalo_783757
    Torolt_felhasznalo_783757
    2011. június 2. 07:482.

    szia!

     

    Pár napig tuti kitart a pöttyösség. Nekünk 4 nap volt. 

    Ha elmúlt 3 nap után a láza akkor nincs mit aggódni, ha még a 4., 5. napon is lázas volt, akkor nagy eséllyes rubeola. Ezt a 3 napos lázat a rubeola vírus egyik fajtája okozza és csak abból lehet megállapítani, hogy nem a rubeola vírusa volt, ha elmúlik 3 nap után a láz.

    Na ez így egy kicsit zagyva, de talán érthető.

     

    Jobbulást!

    előzmény:
    barifelho (1)
    2011-06-02  07:33

Címlap

top