Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Abortusz után vérzés

nadrika2
Létrehozva: 2011. február 14. 15:23
sziasztok! múlt héten missed ab.om volt, vagyis elhalt a magzat és mivel nem ürült ki, ezért múszeresen kiüritették. technikailag ugyanaz, mint amikor abortusz történik. kérdésem lenne, hogy utána mennyi ideig lehetséges vérzés? hogyan áll vissza a ciklus? nekem a műtét után két napig volt kis vérzés, 3 napig semmi, majd tegnap óta pecsételő, hol meginduló, hol semmi, vérzés van. kérdeztem az orvost, aki szerint elvileg lehetséges. a másik orvos szerint nem nagyon lesz vérzés. nálatok hogy volt? mondjuk nekem amúgy is gyakran összevissza, sokszor van köztivérzés. azt sem tudom, hogy áll vissza  igy a ciklus, mikor lesz az első mensi? az orvos szerint 3 mensit kell majd várni az újabb próbálkozás előtt. köszi minden tanácsot!
  1. 2016. augusztus 30. 01:2218.

    Sziasztok! abortuszom volt júlisus 13-án laminária pálcával volt missed ab :( mikor eljöttem utánna 8 napig véreztem aztán agusztus 7- én  megjött az első menstruáció minden rendben volt 7 napig tartott ahogy eddig ! visszamentunk kontroll vizsgálatra mindent rendben találtak :( majd agusztus 28-án ujra vérezni kezdtem :( ez most mit jelentsen ? talán még sincs minden rendben ? már ebbe a hónapba másodjára vérzem de most kevés is és nemtudom hoy menjek e vissza az orvoshoz? valaki volt már igy ?

  2. 2016. Április 15. 17:0917.

    Sziasztok! Fontos kerdesem lenne! Kedden volt abortuszom es ma kijött egy valamilyen darabka,es mától nem verzek hanem barnás folyasom van. Ez normalis?!

  3. 2013. július 24. 10:5116.
    az normális hogy abortusz utáán 3 héttel elkezdtem vérezni? 18 nap után elkezdtem futni reggel-este mert elvileg már lehet. ez a vérzés most normális vagy rendellenes?:((
  4. 2012. október 18. 22:2815.
    Szia! Sajnálom ami veled történt.
    Nekem sajnos több missed abortom volt mindig műszeres befejezessel.Mindegyik esetben kevés vérzés volt pár napig aztán pecsetelgetes még kb.10 napig. viszont utana volt hogy 60 napra a műtét után és volt hogy 28 napra jött meg az első mensi. Mindegyik belefért a normál tartományba a doki szerint.3-4 Héttel a műtét után kellett mennem kontrollra.Mindegyik veteles a 12 hét előtt volt.
    előzmény:
    nadrika2 (1)
    2011-02-14  15:23
  5. 2012. október 18. 22:1814.

    Nem valószínű, hogy a vetélés miatt késik, egyrészt az nem zavarja be a ciklust, másrészt azóta már megvolt egyszer rendes időre, azt írod. Vegyél egy tesztet, még az is lehet, hogy terhes vagy. Vagy nem. De 3 hét sok idő, az alatt még meg is jöhet.

    Hát, azt hiszem, nem nagyon segítettem...

    előzmény:
    ildye9204 (13)
    2012-10-18  22:08
  6. 2012. október 18. 22:0813.

    Én nem tudom, hogy azóta valaki elolvassa-e, amit írok, de azért lenne pár kérdésem.

    Tehát nekem spontán vetélésem volt, de műtéttel fejezték be. Erős vérzésem volt pár napig, majd csillapodott.

    Aztán rá 3 hetére megjött a menzeszem.. erősebb volt és valamivel hosszabb.

    A barátommal 4 hét betöltése után lefeküdtünk(kotonnal és megszakításosan), azóta viszont nem jött meg a menstruációm.

    Ez pontosan ma van egy hónapja. 

    Nekem eddig 3 hét és 3 naponta volt meg, bezavarhatja a vetélés?

    Az orvoshoz csak 3 hét múlva kaptam időpontot, így tőle nem tudok sajnos kérdezni.

     

  7. 2012. január 17. 11:4412.
    Nekem pontosan egy hónapja volt egy missed abortuszom, már lassan meg kellene jönni, egy hete rettentően fáj a mellem, sőt a kék ereket is látom. Ez normális??? Nálatok is jelentkeztek ilyen tünetek a menstruáció előtt?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_956331
    Torolt_felhasznalo_956331
    2011. február 14. 18:4911.
    Szia!Én két hétig véreztem a vetélésem után.A 11.hét végén jártam.A doki szerint ez normális,mert minden egyéb rendben volt.Azt hallottam mindíg annyi időt kell várni a következő terhességgel amennyi idős terhes voltál mikor elvesztetted a babát.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  9. 2011. február 14. 18:3110.

    Szia!

    Sajnálom ami veled történt!  Nekem is volt ilyen műtétem 2006 nyarán! 1 hétig véreztem de kevesebb volt a normál mensis vérzés, és értelemszerűen nem volt darabos! 6 hét után jött meg, addig amíg véreztem nem lehetett szeretkezni utána védekeznünk kellett 3 ciklusban! A 3 vérzés után rákszűrő utána lehetett újra próbálkozni! Erről azonban minden orvos mást mond! Valaki 1 hónapot valaki 6 hetet valaki 6 hónapot! Kérdezd a dokid főleg ha megbízol benne!

     

     

    előzmény:
    nadrika2 (1)
    2011-02-14  15:23
  10. 2011. február 14. 18:269.

    nekem szintén klimax miatt volt, a mütét után volt kis vérzés, másnap alig, harmadnak semmi. a 4 napon viszont ujra kezdődött, nem erösen véres, inkább rózsaszínű, kis görcsök kiséretében.

    Meddig nem gond ez? 

     

    előzmény:
    gyo67 (7)
    2011-02-14  16:07
  11. 2011. február 14. 16:558.

    Szia,

    nekem 12 hetesen (ikrekkel) volt missed ab.-om, amit műtétileg fejeztek be. Néhány napig - kb. 5 - véreztem, egy héttel utána voltam kontrollon. A doki nekem azt mondta, hogy 6 hetet várjunk, mert szerinte a lelkemnek is jobb lenne minél korábban teherbe esni. Úgy tudom ez az orvos mérlegelésének kérdése, hogy mennyi szünetet javasol, hiszen ő látja, hogy testileg, lelkileg milyen állapotban vagy.  (Három hónappal később már terhes voltam, és vele nem volt semmi gond. Hogy az ikrekkel mi volt a probléma, azt a mai napig nem tudjuk.)

    előzmény:
    nadrika2 (1)
    2011-02-14  15:23
  12. 2011. február 14. 16:077.

    Szia !

    Nekem nem terhesség,hanem megvastagodott méhnyálkahártya miatt volt a kaparás,állítólag kezdődő klimaxnál ez gyakori,utána alig egy napot véreztem,aztán 4-5 nap múlva kis pecsételő vérzés fél napot,ugyanúgy érvényes a 6 hétig no sex  ezután is ,de nekem pl. már anegyedik héten megjött a menszeszem és utána rendesen beállt a szokásos 28 napra.

     

    Szervezetfüggő ez is,na meg ahogy nincs két egyforma szűlés sem,úgy ebből sincs két egyforma tünet.

     

    Sok szerencsét majd az újabb babához !

    előzmény:
    nadrika2 (1)
    2011-02-14  15:23
  13. 2011. február 14. 15:536.

    Szia !

    Nekem kettő volt. Az egyiknél normális vérzésem volt kb. egy hétig. Először olyan 3 hónap múlva jött meg, az orvoshoz kellett visszamennem, mert aggódtam már, hogy miért nem jön meg, ő adott egy tablettát amitől megjött volna, mert bár megtörtént az abortusz, de a szervezetem úgy észlelte, mintha még terhes lettem volna, ezért nem jött meg. A tablettát be sem kellett szednem, mert két nappal a vizsgálat után megjött. A másodiknál  egyáltalán nem véreztem néhány napig, utána viszont úgy elkezdtem vérezni, hogy vissza kellett mennem a kórházba, mert a kapuig nem értem ki egy nadrágban, rögtön véres lett. A kórházban  adtak vérzéscsillapitó tablettát amitől szerencsére normalizálódott a vérzés, másnap vissza kellett mennem, mert ez esti órákban volt, ahol megnézett az orvosom még egyszer (úgy volt, hogy akkor dönti el újra kell-e műteni) és szerencsére nem volt szükség az újabb műtétre. Ezután olyan másfél hónappal jött meg rendesen.

    előzmény:
    nadrika2 (1)
    2011-02-14  15:23
  14. 2011. február 14. 15:395.

    Szia!

     

    Nekem sem vált le a petezsák, ezért müszeres befejezés volt. Volt vérzés utána rögtön pár napig, és kis pocifájás.

    5 hét múlva rendesen megjött, volt peteérésem is.

     

    6-8 hét is normális amig rendeződik a mensid. Gondolom azért pihensz és nem tornázol meg ilyesmi. Szerintem is várj 3 hónapot a babaprojekttel, mert azért mütéti beavatkozás volt.

    6 hétig amúgy sem lehet szexelni.

     

    Sajnálom, remélem hamar lesz babád.

     

     

    előzmény:
    nadrika2 (1)
    2011-02-14  15:23
  15. 2011. február 14. 15:384.

    Szia,

    nekem 2009 decemberében volt, és egy hétig rendesen véreztem, és aztán barnáztam is sokáig, akkor meg is ijedtem, hogy mi van, visszamentem a dokihoz, volt UH,és kiderült, hogy  nehezen épült fel a nyálkahártya, ezért barnáztam, aztán elmúlt.

    Az első vérzés 31 napra a műtét után jött.

     

    Ha ninsc fájdalmad, és láz, akkor, akkor ne aggódj, ha bármi van, erősebb vérzés, láz, fájdalom, irány a doki.

    előzmény:
    nadrika2 (1)
    2011-02-14  15:23
  16. 2011. február 14. 15:343.
    Szia nekem több is volt:( Mindegyik más volt. Volt ahol alig véreztem, egy hét max nem is vérzés inkább színes folyás, ha érted mire gondolok. Másiknál volt vérzés, tovább, az nagyobb terhesség is volt amúgy, kb  egy hétig volt néha piros is, de mint neked, hol volt hol nem volt, még egy hétig taán néha színes folyás. meg görcsölés is, volt méhösszehúzódás, de nem vészesen. belefér. Volt oylan műtétem ami utén 54 nappaljött meg először és volt ahol meg 29-el. Nincsen standard.
    előzmény:
    nadrika2 (1)
    2011-02-14  15:23
  17. Torolt_felhasznalo_822629
    Torolt_felhasznalo_822629
    2011. február 14. 15:322.

    Én utána gyakorlatilag nem véreztem, talán a 4-5. nap környékén volt némi pecsételés.

     

    Átlagosan 6 héten belül kell megjönnie először, nekem pl. kicsit elhúzódott, 7 hét után jött meg.

    előzmény:
    nadrika2 (1)
    2011-02-14  15:23

Címlap

top