Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Seborrhoeás dermatitis

smoki009
Létrehozva: 2010. december 8. 20:14

Sziasztok!

 

Több mint két éve szenvedek a seborrhoeás dermatitistől, és azért nyitom ezt a topicot, hogy tapasztalatokat osszunk meg egymással. Kinek mi vált be kezelésére. Nekem idáig a legtöbbet a napfény segített, sajnos ilyenkor télen maximum a szolárium van, de az meg öregíti a bőrt. Minden hozzá szólást előre is köszönök!

  1. 2012. szeptember 7. 08:4215.

    Nekünk azt mondta az orvos, hogy ugyanúgy kezeljük a fejbőrt mint kisbabánál a koszmót, és bevált.

     

    Úgy 2 havonta reggel bekenem a fejbőrét sima, vénusz étolajjal, rajta van egész nap, este egy akármilyen samponnal alaposan megmosom a haját és csodát tesz.

     

    Én teljesen elájultam, hogy ilyen egyszerűen is megoldható és simán 2 hónapig semmi panasza nincs utána. 

     

    Eddig annyi csodát megvettem már amennyi csak megjelent forgalomban, hol nagyobb, hol kisebbb sikere volt. 

  2. 2012. szeptember 5. 18:3614.
    Unokám is hasonló gondokkal küzd. Ő is a Bioderma termékeit használja és bevált neki, szép lett a bőre. Sampon pedig a kénes vált be Naturland terméke Detergens sulfuratum a neve. A habzó arctisztitó nagyon jó csak dicsérni tudom én is.
    előzmény:
    Erweka (10)
    2010-12-13  13:41
  3. 2012. szeptember 4. 18:0013.

    Sziasztok! Én lassan 5 éve szenvedek a sebóban. Először a fejbőrömön jött ki, amit egy darabig kezelni tudtam a Head&Shoulders-el(a mentolossal) de 4 év után győzött a sebó!

    Azután kijött az arcomon is az a  Lukács-féle 'Kék kenőcs'- csel hál istennek kordában tudom tartrani. Amikor kijön rajtam akkor naponta 4szer bekenem és másnap már volt nincs a sebó!! Nagyon tudom ajánlani mindenkinek!! Remélem másoknak is segít!!!

  4. 2010. december 18. 10:2712.
    Yasminelle, Diane 35 ez a két fog.gátló amit ajánlanak az ilyen bőrre. A bőrgyógyászom még említett vmi A vitamin plusz vmi hormon tartalmú gyógyszert amit lehet alkalmazni, de sajnos nem emlékszem a nevére.
    előzmény:
    bubbleboo (11)
    2010-12-13  17:53
  5. 2010. december 13. 17:5311.

    Hello, én is ezzel küzdök, nekem is orrredőben, és a hajas fejbőr kezdetén van. szerintem már kipróbáltam mindenféle kenőcsöt, de semmi, még a szteroidostól sem nyikkant meg. Ajánlom az index fórumot szeborreás dermatitis kezelése a topic neve, ott sok tanácsot tudnak adni. A korpásodás a legborzasztóbb számomra, még sampont is keresgélek+ A vitamint szedek most, a tájékoztatójában kifejezettem megemlíti a dermatitist. Milyen gyógyszert, és fogamzásgátlót ajánlottak? Érdekelne. Előre is kösz.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  6. 2010. december 13. 13:4110.
    Sziasztok! Én is ugyanezekkel küszködök: orr, szemöldök, homlok. Alkcema vagy Elocom gyorsan eltünteti, de ezek szteroidot tartalmaznak. Az első, ami nekem szteroid nélkül segített, a Bioderma Sensibio családja. Még csak 1 hónapja használom, szóval hosszú távon nem tudom, mit produkál, mindenesetre pár nap alatt eltüntette a vörös foltokat, és azóta semmi. A habzó arctisztítót használom, és utána a krémet. Ja, és várandósság alatt nekem sem volt semmi gond vele.
    előzmény:
    smoki009 (8)
    2010-12-09  19:25
  7. 2010. december 10. 15:439.

    Smoki: Igen, szerintem is biztos, hogy a hormonoknak volt köze hozzá. Köszi a privit és én is írtam neked privit.

     

    előzmény:
    smoki009 (8)
    2010-12-09  19:25
  8. 2010. december 9. 19:258.
    Csincsibp: nekem dettó ott van ahol te írod :). Gonosz vagyok, de mégis jó érzés, hogy nem vagyok egyedül ezzel a bajjal. Amikor várandós voltál biztos a hormonok miatt tűnt el.
    előzmény:
    csincsibp (5)
    2010-12-09  14:19
  9. 2010. december 9. 19:207.
    Nekem sajnos az arcomon van .. mit nem adnék ha máshol lenne :). Amit nekem a bőrgyógyász felírt rá Protopic 0,003 ami a leggyengébbnek számít (kis területen alkalmazható), és Alpicort F amit meg úgy kell használni mint egy hajszeszt (csak nők használhatják) azt mondta, ha ezzel kenem a fejbőröm, akkor nem fog annyira zsírosodni a hajam, meg hajhullásra is jó. Mert a zsírosodásra hajlamos haj szintén a betegség része. Még megoldásnak ajánlotta az erre alkalmas fogamzásgátlót, vagy szintén egy hormon tartalmú gyógyszert ami mellett tilos teherbe esni. Hormonokat szedni nem akarok ezért marad a  külső kezelés.
    Olvastam ma hogy jó rá a galajfőzett, de a patikus csak nézett rám, és nevetett :D, ha vki tudja hol lehet beszerezni írjon
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_585847 (2)
    2010-12-08  20:41
  10. 2010. december 9. 14:216.
    Hol lehet ilyen shea vajas krémeket venni ???
    előzmény:
    bacter (4)
    2010-12-08  20:51
  11. 2010. december 9. 14:195.

    Sziasztok

    Nekem az orrom mellett, egy kicsit a szemöldököm elején,  a homlokomon egy kis részen és a fejbőrön elöl, ahol a hajjal találkozik a fejbőr (fültől- fülig). Én valami kamillás arclemosót használok (orvos által felírtat) és Alksebor kenőcsöt (nem szteroidos); de az a problémám, hogy csak ideig-óráig jó; ha nem kenem pl. 2-3 napig, olyan lesz ezeken a helyeken, mint a rinocérosz bőre és még piros is. (szerencsére nekem nem viszket)

    Szeretnék tőle megszabadulni, de nem látok rá reáli esélyt

     

    Addig volt jó, amíg várandós voltam, mert addig abszolút eltűnt.... 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  12. 2010. december 8. 20:514.
    Nekem a szemöldökömnél jön ki minden télen. Nyáron a napfény miatt semmi bajom. A bőrgyógyász által felírt krémek jók csak mind szteroidosak és azzal azért vigyázni kell. Nekem bejött (persze nem tökéletesen) a shea vaj, vagy shea vaj tartalmú krém. Sokat javít a bőröm állapotán.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_299877
    Torolt_felhasznalo_299877
    2010. december 8. 20:473.
    A férjemnek a hajas fejbőrön van, és ha nagyon gáz a helyzet (stresszes időszakok, főleg télen), akkor a szemöldöke és a szakálla alatt is. Neki a Silver shampoo jött be eddig és a Psorioderm sampon.
    előzmény:
    smoki009 (1)
    2010-12-08  20:14
  14. Torolt_felhasznalo_585847
    Torolt_felhasznalo_585847
    2010. december 8. 20:412.
    Nekem fejbőrön szokott előjönni tarkó tájékon. Mostanában már csak évente egyszer, ilyenkor diprosalic oldattal meg T-gél totallal tüntetem el sikeresen. A diprosalicot bőrgyógyász írja fel. Szerintem arcra is jó lehet. Neked hol van?
    előzmény:
    smoki009 (1)
    2010-12-08  20:14

Címlap

top