Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Stroke betegek ide gyertek

ovics
Létrehozva: 2010. november 6. 10:17
Barátnőmnek , Vicának nyitom ezt a topikot. Jelenleg  Ő stroke beteg és szeretne hasonló problémákkal küzdő sorstársakkal beszélgetni, barátkozni.
  1. 2016. november 23. 12:26174.

    SZiasztok én 69éves vagyok és nekem tavaly volt stroke-om. A beszédem, járásom, zsibbadásom szépen, viszonylag gyorsan javult. Mondjuk én használok egy speciális gépecskét, ami napi használat mellett segítette a gyógyulásomat. Nagyon jó, hogy hamar el tudtam magamat látni  és meg tudtam magamat értetni a külvilággal. Nem kellett a családomat terhelni vele. Köszönettel ennek a kis okosságnak. A lányomtól hallottam róla, mondjuk ha előbb elkezdem használni (ahogy ő javasolta), akkor maga a stroke is megelőzhető lett volna. Mindenkinek ilyen lányt kívánom mint az enyém és mindenkinek egy ilyen kis gépet otthonra. juli_mama@freemail.hu

  2. 2014. november 11. 12:22173.

    Sziasztok  Kívánok mindenkinek szép napot ebben a borongós időben


    Gitta

    előzmény:
    ovics (1)
    2010-11-06  10:17
  3. Torolt_felhasznalo_433025
    Torolt_felhasznalo_433025
    2014. február 17. 06:45172.

     

    Legyen szép,mosolygós napotok !

  4. Torolt_felhasznalo_433025
    Torolt_felhasznalo_433025
    2013. augusztus 30. 04:31171.

    " Itt van az ősz,itt van ujra....

     

    Már lehűlt a levegő és néha már fázunk is  ........,

     

    Megmutatom a mesevirágaimat,kaptam egy ismerősömtől postai küldeményként Siófokról Babikától és már virágoznak is

     

     

    Mindenkinek kívánok mosolygós,békés szép napokat !

    előzmény:
    csita (170)
    2013-07-27  16:06
  5. 2013. július 27. 16:06170.

    Szép meleg nyárias időnk van!Remélem mindenki jól van és el tudjátok viselni ezt a meleget!

    Én voltam orvosi ellenőrzésen.Úgy látszik,hogy nincs aggodalomra  ok.

    El ne kiabáljam jól is vagyok.

    Ebben a melegben a vérnyomásom is rendben van.A lelkemet kell kordában tartani. 

  6. Torolt_felhasznalo_433025
    Torolt_felhasznalo_433025
    2013. Április 18. 06:33169.

    Sziasztok

     

    Mielőbbi gyógyulást kívánok !!

    előzmény:
    márgárit (168)
    2013-04-15  10:05
  7. 2013. Április 15. 10:05168.

    Sziasztok. 

     

    Köszönöm mindenkinek a részvétnyílvánítást eggyüttérzést.

    Hát úgy látszik nekem ez az év nem igazán kedvez. Az anyukám halála, a férjem kórházi ápolása után most pedig nekem kell bevonulnom a kórházba. Valami gerinc probléma akadt, ami miatt már nagyon nehezen járok. Még nem tudom a pontos időt mikor van a bevonulás de már most elegem van. Remélem ezzel az idei kórházas dolgok bezárulnak.

    Ha itthon leszek a kórházból jelentkezem.

     

    Kívánok mindenkinek jó egészséget.  

     

    Gitta. 

  8. 2013. március 31. 17:42167.

    Szeretett teljes boldog Húsvéti Ünnepeket kívánok  minden kedves olvasónak.

     

    Gitta

  9. Torolt_felhasznalo_433025
    Torolt_felhasznalo_433025
    2013. március 29. 05:16166.
    Áldott húsvéti ünnepeket kívánok mindenkinek !
  10. Torolt_felhasznalo_433025
    Torolt_felhasznalo_433025
    2013. március 29. 05:12165.

    Drága Gitta !

    Őszinte részvétem !- Örökké él,akit igazán szeretnek.....

    előzmény:
    márgárit (163)
    2013-03-23  20:31
  11. 2013. március 24. 13:39164.

    Küldök egy ölelést.Tudodom fáj, hogy felnőttél...

     

    előzmény:
    márgárit (163)
    2013-03-23  20:31
  12. 2013. március 23. 20:31163.

    Sziasztok.

     

    Tudatom minden kedves fórum olvasójával, hogy szeretett édesanyám elhunyt.   Nagyon nagy a bánatom, és most érzem csak igazán hogy, mi is az a bizonys űr ami körülvesz!! Nagyon sokat szenvedett és ezt látva én is szenvedtem. Nem tudtam rajta segíteni és ez nagyon bánt. Kórházban volt már az utóbbi időkben, a veséjétől kezdve a tüdején át a szívéig mindene felmondta a szolgálatot. Azt mondták hogy sajnos elfáradt a szervezete így 80 év felett. Végül tödőgyulladásban halt meg. Mindenki azt mondta, hogy a temetés után megkönnyebülök. Hát nem így érzem!!

    A könnyeimet még nem tudom visszafogni, és még ennek a tetejére a férjem is kórházba került. Rettenetes érzésem van amikor megyek hozzá látogatni mert ugyanabban az épületben van ahol az anyu volt, csak egy emelettel feljebb.

    Katasztrófa!! Én aki mindig kemény voltam és optimista most nagyon gyengének érzem magam.

    De bízom benne, hogy a férjem hamarosan felépül, itthon lesz és egy kicsit talán jobban viselem ezt a fájdalmat.

     

    Köszönöm hogy leírhattam.  

     

    Gitta 

  13. Torolt_felhasznalo_433025
    Torolt_felhasznalo_433025
    2013. február 27. 04:42162.

    IAni77- Szeretettel köszöntelek a csapatunkban !

     

    Nekem a kéz mozgása a sok-sok zöldség,alma,burgonya hámozástól,sütéstől,virág ültetéstől ,a mindennapi tevékenységtől jött vissza,nem 100 %-os,mint régen volt,de tudok vele segíteni a bal kezemnek.

    Legyen szép napotok ! 

    előzmény:
    IAni7777 (160)
    2013-02-24  09:20
  14. 2013. február 24. 17:41161.
    Kedves Zitka3! Hatalmas erőfeszités, hogy a családját el tudja látni, süt-főz, és a farsangra is fel tudtak készülni. Bizzon benne, a látása javulni fog, gyakoroljon sokat-sokat, mert az agy képes a funkciók ellátására. ezt nekünk minden esetben megerősitik az orvosok is és az alternativ gyógyászok is. Ha lehetősége van egy akupunkturás kezelésre nagyon sokat segit. A mi gyógyitónk az első amióta ezzel a problémával küzdünk, aki tanit bennünket is arra, hogyan  tornáztassuk a lányomat, melyek azok az izmok és inak, melyeket masszirozással, lassu tornával lazitani kell. Eddig soha egyetlen orvos, vagy gyógytornász ezt nem mutatta meg. Azóta minden nap a férjem tornáztatja, egyre jobban megy, a fájdalmakat is jobban türi és halvány javulás is látható. A keze keményebb dió, nagyon merev, de reménykedünk. Valóban a gyermeke hiánya a legelviselhetetlenebb, amikor el-el keseredik nem is lehet csinálni vele semmit, mert ideges és az izmai befeszülnek. Mivel teljesen ép gondolkodással bir, nagyon bölcsen azt szokta mondani : Adok még 8 évet a férjemnek, mert a gyerek érdeke, hogy az általános iskolát ott végezze el. Addig én is meggyógyulok, s megváltoztatom a helyzetet. Ő mindig egy nagyon reális gondolkodásu lány volt, s most is az. A remény vész el utoljára. Szeretettel: Eta
    előzmény:
    zitka3 (156)
    2013-02-18  11:38
  15. 2013. február 24. 09:20160.
    Sziasztok! En tavaly junius 23-an kaptam stroke-ot. 35 eves vagyok,a bal oldalam benult. Mar tudok menni,de az ujjaimat nem tudom mozgatni. Rengeteget setalok,jarok masszazsra,tornara,uszodaba. Ha valakinek van otlete,tapasztalata,hogy mivel lehetne az ujjakat mozgasra birni,kerem ossza meg velem! Mar szeretnek visszamenni dolgozni. Koszonom!
  16. Torolt_felhasznalo_433025
    Torolt_felhasznalo_433025
    2013. február 21. 19:08159.

    zitka3 !

     

    Nagyon szép,helyes gyermekeid vannak,finomságokat készítettél,ügyes vagy,kívánom,hogy minden vágyatok teljesüljön !!

    előzmény:
    zitka3 (157)
    2013-02-18  11:57
  17. 2013. február 18. 12:01158.
    Jó, és ezeket meg az osztályoknak csináltam....nagy szerelem a sütés....
  18. 2013. február 18. 11:57157.

    Sziasztok!

     

    Nem voltam mostanában, nem volt suli két napig, így esélyem sem volt gép elé kerülni, és túl vagyunk egy megyei töri versenyen, egy gimis felvételin, szerdán megy szóbelizni a nagylány....és valamiért a facebook-on készült fel ezekre Hanna...jól átvágott!:) Ó, meg persze a farsang, ami ennyi gyerekkel egy nagy procedúra. Nálunk úgy van a suliban hogy a 8-asok kezdik nyitótánccal, mint egy szalagavatót. Hanna nagyon rákészült, da a Barni is táncolt, kevés volt a srác a nyolcadikban, Tita meg Törpinek öltözött:) Meg is mutatom őket, az ezelőtti képen szereplő fiúcska nem az enyém, ő a kisöcsém:) A két lány közül a szőke az enyém, a másikon a fiú.

  19. 2013. február 18. 11:38156.

    Eta, köszönöm hogy írt!

    Vissza olvasva, és a története után is úgy érzem , hogy azt nem értékelem eléggé ami maradt, ami végülis majdnem minden...:)

    Azt én is hallottam hogy fiatal korban ért látásvesztés addigi funkcióját átveheti az agy egy másik része, és így van mód a gyógyulásra. Még nem érzem de nagyon bízom benne, és el is hiszem ezt. /főleg mert a csecsemő korom óta meglévő elég súlyos asztmámat 31 évesen elnőttem..:)-ami elvileg lehetetlen:)-ezek után mindent elhiszek/

    Mennyi idős most a kisunoka? A lánya gyógyulása biztosan gyorsabb lenne ha ott van mellette rendszeresen a kisgyereke, ez az apukának is érdeke kellene hogy legyen.!!!

     

    Köszönöm a sorokat! 

     

    előzmény:
    Eta467 (154)
    2013-02-14  12:50
  20. 2013. február 15. 20:36155.

    Nem olvastam vissza...Nem ismerem a történetet, nagy örömmel olvastam mégis.Én áprilisban estem át a kisebb stroke-on.Nagyon sokat számit, hogy elfogadnak-e, és elhiszik-e, hogy értem és felfogom a körülöttem zajló dolgokat.Nekem afáziám volt.Örülök,hogy nálatok jól alakultak  a  dolgok.Fogjatok össze!Nektek is szükségetek van rá!

    Gitta kívánok sok türelmet és alázatot a sor közös elviselésében!Sokáig elhittem,hogy az én életcélom önmagam megvalosítása.Már tudom,hogy egy közösség ( család, kollektíva) valósít meg engem! 

    előzmény:
    márgárit (153)
    2013-02-12  14:20
  21. 2013. február 14. 12:50154.
    Kedves Zitka3! A kislányomnak 2006-ban lett strokja, szülés közben. Csak ugy mellékelsen plusz terhességi toxémia, HELP szindróma. 3 hónapig kómában volt, a Kutvölgyiben többször lecserélték a vérét a HELP szindróma miatt. Három évig együtt maradt a család, a négy napos gyereket én vittem haza a körházból a vejemmel, s neveltem, mig a gyermekem küzdött az életéért. Három év után a férjének viszketni kezdett a gatyája, s ugy döntött elválik. A gyerek nála van, habár birósági döntés van a láthatásról, uri kedve szerint engedi,vagy nem engedi a gyereket, aki hál istennek rajong az anyjáért. Kislányom  mióta hazahoztuk bot nélkül képes járni, keményen tornázik, mágneterápiával, TENSZ-el, akupunkturával kezeljük. A keze még nem mozog, habár már van benne élet, tehát várható előrelépés. Neki is volt komoly térlátás kiesése. Ugy kell elképzelni, mintha egy lapot hosszában középen kettéválasztunk, s csak a jobb oldalát látta. Mivel az irással és olvasássalnincs probléma, ugy gakoroltunk, s gyakorlunk ma is, hogy a kezével mutatva a sor elejétől olvas, a fejét ugy forgatva, hogy jól lásson, és ez egy idő után rögzül, s teljesen természetessé válik, hogy ha látni akar, a fejét ugy mozditja. Ma elmondható, hogy szinte nincs is problémája. De a térlátás is javult, tehát nem kell feladni, a hiányosságokat gyakorlatokkal javitani, s egyébként is idővel javulni fog a térlátás is. Hál istennek van egy csodálatos családja, aki hitet és erőt ad, higgye el javulni fognak a problémái. Szeretettel: Eta
    előzmény:
    zitka3 (150)
    2013-02-05  16:10
  22. 2013. február 12. 14:20153.

    Sziasztok.

     

    Húúú de rég jártam itt. Már idestova több mint egy hónapja.

    Sajna nem volt időm leülni, mert nagyon zajlanak az események körülöttem. Van jó is és szomorú is, de optimista lévén igyekszem megállni a helyem. A ti segítségetekkel sikerült a sogit egy kicsit felrázni, eljár bóklászni, és hozzá hasonló sorsú társaságba is. Kezd visszatérni erre a világra és ez nagyon jó!!! Sőt sikerült munkahelyet is szereznem neki, már 2 hete dolgozik, és nagyon jól érzi magát. Beszéltem a munkaadójával mondja hogy szeretik őt mert nagyon jó humora van. Ugyan ritkán beszél,( mert ugye nehezen fejezi ki magát),

    de akkor nagyon jókat nevetnek. Három nap után már önnállóan dolgozott, nem kellett neki segítség. Tudja mi a dolga nem kell mondani neki. Ez olyan zene volt füleimnek!! Úgyhogy köszönök nektek mindent!Amiért meg szomórú vagyok, az az hogy az anyukámat sajnos nem lehet műteni, mert nem bírná ki a szíve. Most is kórházban van az idén immár harmadszor. Nem tudom hogyan tovább, most érzem magam igazán kukának, hogy nem tudok segíteni. Pedig én mindig azt hajtogatom magammal szembem is, hogy lehetetlenség nincs csak tehetetlenség. Sajna már semmije sem működik rendesen, a tüdeje állandóan pang, mindig csapolják, a szíve 20% os, műteni kéne epével,de nem merik, a veséje, már kétszer leállt, most is azzal van a kórházba. És itt van az én tehetetlenségem.

    Köszönöm, hogy elolvastátok levelem és a sok jó bíztatást, segítséget is!! Kívánok mindenkinek nagyon jó egészséget kitartást, és egymás iránti további segítséget. Ez egy nagyon jó fórum örülök , hogy rá találtam. Most indulok a kórházba, majd valamikor megint idenézek.

     

    Sziasztok: Gitta.

  23. 2013. február 5. 18:41152.

    Egy: Engem nem kell sajnálni!

    Kettő:Az egyik szemem nekem is elment......

    Három:Ajánlom a homoktövist neked:

    http://drfitokup.hu/hirlevel/level01/folyamatos_ku tatasfejlesztes.pdf

     

    Javulni fogsz!!!!

    Szép vagy, szépek a gyerekek és még sok dolgod van!!!

    Rád még szükség van!

     

    ( Nekem állítólag jóindulatú daganatom van, nagyon rossz helyen volt!)

     

    előzmény:
    zitka3 (150)
    2013-02-05  16:10
  24. 2013. február 5. 17:52151.

    Sziasztok Mindenki!

     

    Tavaly jár jártam itt egy kérdéssel,akkor TENS készülékről érdeklődtem.

     

    Azóta tudumásomra jutott,hogy létezik egy ugynevezett "MÁGNESESTERAPI INPULZÁLÓ KÉSZÜLÉK" (matrac+párna+kezelőegységből áll).

     

    Kérdésem az lenne, valaki tud-e információt róla,hogy tényleg olyan hatásos, mint ahogy a gyártó és klf. fórumok állítják. (Én nyugdíjas vagyok, teljesen egyedülálló és az ára ennek a készüléknek elég borsos számomra,) ezért kérdezem,hátha valaki(k) használták,használják és milyen tapasztalattal.

     

    Én Ili, vagyok 55. éves, és a bemutatkozó írásom teljes egészében 2012.10.13 (bfilona néven) a 134. hozzászólásban található.

     

    Most röviden leírom a betegségemet, amire a fent leírt készüléket szeretném alkalmazni, kérem,ha valaki használta/használja ilyen betegségre, írja meg nekem, tényleg segített-e ???

     

    "12 éve kaptam strokot. Sajnos,nagyon rossz helyen, a T2-ben. Ami annyit jelent,hogy nagyon sok területet érintett az agyban. (Járás,nyelés,látás, bal oldali érzéktelenség, valamint  bal tenyérben érzéskiesés). A kórházi kezelés alatt,néhány dolog rendbe jött. (Nyelés, kettőslátás, járás. ) Ementünk privát a magánrendelőjébe a kórházi kezelőorvosnak, az orvos  megnézte a zárójelentésemet és közölte, ne is reménykedjek, mert ennél jobban már nem lesz gyógyulás nekem, hiszen nagyon rossz területen történt stroke nálam.)".

     

    Megköszönöm, ha valaki válaszol nekem. Ilona

Címlap

top