Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Fáj a fogam :-(

meggiem
Létrehozva: 2010. szeptember 9. 13:35

Napok óta nagyon picit éreztem az egyik fogam valahol hátul, ezért elmentem fogorvoshoz. Megvizsgáltak, megröntgeneztek, majd közölték, hogy fogalmuk sincs, melyik fogammal lehet a probléma, várjuk meg, amíg előrehaladottabb állapotba kerül és egyértelműen beazonosítható lesz. Köszi, én pont azért mentem most dokihoz, hogy a nagyobb bajt és komolyabb fájdalmat elkerüljem... Találgatni nem akartak, mert a két esélyes fog közül az egyik már menthetetlen, ha az okozza a bajt, azt húzni kell, a másik pedig már tömött, akkor azt gyökérkezelni kellene.

 

Ha már ott voltam, kicserélték az egyik régi tömésemet. Na azóta már nem csak kicsit, hanem közepesen erősen érzek fájdalmat ugyanott, ahol eddig, de még mindig nem tudom, hogy pontosan melyik fogam fáj.

 

Segítsetek! Hogyan derítsem ki, melyik fogam is fáj? Van értelme elmenni egy másik orvoshoz esetleg, ha se a fogamon, se a röntgenen nem látszik semmi?

  1. 2010. szeptember 16. 11:1012.

    A hugomnak meg msot esett ki az első foga, de annyira szenvedett szegényke, nehezen viselte :S

    Nekem emg hálistennek jó fogaim vannak soha nem votl lyukas, sőt nem is fájt még soha. Szerencsésnek rézem magam! :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  2. 2010. szeptember 9. 16:4011.
    Pont így jártam én is - sajnos. Van egy tejfogam amiben tömést cseréltettem - oktatókórházban egy hallgató által, nagy hiba volt. Kiderült, h. a mellette lévőben van egy pici lyuk, gondot nem okozott, de mondtam, h. tömjük be ha lyukas. Nos, vagy négyszer tette bele a tömést, háromszor ki kellett szedni, egyre nagyobb lyukat fúrva, közben kb. 10szer röntgenezték a fejemet pajzsmirigyvédő nélkül és az ínyem is iszonyatosan vérzett, úh. megsérülhetett. Amalgám tömés került bele és míg addig nem fájt, onnantól kezdve rettenetesen. Maga a kezelés olyan rossz élmény volt, h. nem merészkdtem vissza, gondoltam várok amíg végetér a szemeszter és otthon el tudok menni saját dokihoz. Sajnos nem bírta ki a fogam, addigra nagyon durván begyulladt, a doki azt mondta h. túl mélyen volt a tömés, azért volt annyira érzékeny hidegre-melegre és az irritációtól gyulladhatott be. Két gyökérkezelésen voltam, de mivel a fájdalom maradt és épp vizsgaidőszakom volt végül kihúzattam. Ez is rossz döntés volt, már bánom h. nem voltam türelmesebb. Lényeg a lényeg, ha rsszul került bele a tömés akkor az okozhat fájdalmat, érzékenységet, topikindító menj el másik dokihoz nehogy úgy járj ahogy én. A fájdalom megőrjít, olyankor tényleg azt mondja az ember, h. inkább húzzák ki, utána meg bánhatja és nézegetheti a 150ezres implantátumokat :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_696072 (7)
    2010-09-09  14:41
  3. 2010. szeptember 9. 16:3410.

    Szia!

    Én is ugyanígy voltam pár éve , nem tudtam megmondani melyik fogam fáj, a dokim jeges spray-t fújt egy vékony  vattára és azt érintette a fogamhoz. 

    Na, egyből kiderült melyik a gyulladt fog.Egy próbát megér szerintem, fagyasztott borsód vagy jeged biztos van.

     

    előzmény:
    meggiem (1)
    2010-09-09  13:35
  4. 2010. szeptember 9. 16:269.

    Csak egy kérdés... ha az egyik fogad már menthetetlen akkor valszeg az onnan ki akarna jönni ígyis úgyis, nem???... azt kihúznák akkor meglátnád hogy még mindig fáj e... ha igen akkor a másikkal is van probléma... egyébként egy rossz fog miatt fájhat az egész állkapocs is... nekem is ez volt amikor volt egy lyukas fogam... az egész állkapcsom fájt... betömte a doki, és már nem fáj.

    De sztem is menj el másik dokihoz..

    előzmény:
    meggiem (1)
    2010-09-09  13:35
  5. 2010. szeptember 9. 15:418.

    mindenképp menj másik dokihoz!

     

    pár éve fájt a fogam, nem tudtam melyik, elmentem sztkba (öreg hiba volt), kérdezte melyik fáj, nem tudtam megmondani.. meg se röntgenezett, menjek haza találjam ki, melyik fáj. egy hét múlva visszamentem egy másik sztk barbárhoz, aki azt mondta az egyik fogam 3hónapja lyukas legalább. roppant boldog voltam, hogy a másik  hozzáértő nem vette észre egy héttel azelőtt. ez a doki betömte, de ugyanúgy fájt. végül elmentem egy magándokihoz, aki azt mondta, hogy rohad a fogam a tömés alatt.. azóta hiányzik az a fogam... 

     

    sajnos nagyon nehéz jó szakembert találni, de mindenképp menj másik dokihoz, mielőtt nagyobb lesz a baj

    előzmény:
    meggiem (1)
    2010-09-09  13:35
  6. Torolt_felhasznalo_696072
    Torolt_felhasznalo_696072
    2010. szeptember 9. 14:417.

    szia

     

    ha gyulladas van a foggyokerben akkor azt a rontgen megmutatta volna!

     

    Ha egy nagyobb tomes van az ember fogaban akkor megeshet az is hogy a tomes nagyon kozel van a dentimhez es ezert erzekeny lehet a fog a hidegre vagy a melegre!

     Azt irtad hogy kicsereltek a tomest es erosebb fajdalmat erzel akkor en ezt  tartom valoszinunek de mindenkeppen menj el egy masik fogorvoshoz is!

    előzmény:
    meggiem (1)
    2010-09-09  13:35
  7. Torolt_felhasznalo_949731
    Torolt_felhasznalo_949731
    2010. szeptember 9. 14:086.

    Napok óta nagyon picit éreztem az egyik fogam valahol hátul, ezért elmentem fogorvoshoz. Megvizsgáltak, megröntgeneztek, majd közölték, hogy fogalmuk sincs, melyik fogammal lehet a probléma, várjuk meg, amíg előrehaladottabb állapotba kerül és egyértelműen beazonosítható lesz. Köszi, én pont azért mentem most dokihoz, hogy a nagyobb bajt és komolyabb fájdalmat elkerüljem... Találgatni nem akartak, mert a két esélyes fog közül az egyik már menthetetlen, ha az okozza a bajt, azt húzni kell, a másik pedig már tömött, akkor azt gyökérkezelni kellene.

     

    Ha már ott voltam, kicserélték az egyik régi tömésemet. Na azóta már nem csak kicsit, hanem közepesen erősen érzek fájdalmat ugyanott, ahol eddig, de még mindig nem tudom, hogy pontosan melyik fogam fáj.

     

    Segítsetek! Hogyan derítsem ki, melyik fogam is fáj? Van értelme elmenni egy másik orvoshoz esetleg, ha se a fogamon, se a röntgenen nem látszik semmi?

    idézet:
    meggiem (1)
    2010-09-09 13:35:10

    Biztos, hogy a fogad és nem az ínyed?

     

    Ha ennyire nem tudod melyik vegyél inkább Corsodyl nevű szájfertőtlenítőt és többször mosd a fogad Paradontax-szal.

    Ha csak egy gyulladás és nem a fogakkal van a baj, ez segíteni fog.

     

    Ildikó

    előzmény:
    meggiem (1)
    2010-09-09  13:35
  8. 2010. szeptember 9. 14:045.

    Persze, igazad van.

    De nekem egy menthetetlen és egy gyökérkezelésre szoruló fog nem problémamentes.

    Volt egy topikom, ha ven kedved nézzed meg: Miért más  

    Fogorvosi tapasztalat. 

    előzmény:
    meggiem (4)
    2010-09-09  14:00
  9. 2010. szeptember 9. 14:004.
    Persze, csak kéne tudni, hogy melyikkel van a baj, egy problémamentes fogat nem szeretnék sem kihúzatni, sem gyökérkezeltetni...
    előzmény:
    Uborkata (3)
    2010-09-09  13:44
  10. 2010. szeptember 9. 13:443.
    Én biztosan elmennék másik fogorvoshoz. És akármilyen kellemetlen is, de kihúzatnám azt a menthetetlent és gyökérkezeltetném a menthetőt. Nyilván nem ugranék neki egyszerre. De csak olyan dokit választanék, aki szájsebész is. A hátsó fog miatt.
    előzmény:
    meggiem (1)
    2010-09-09  13:35
  11. 2010. szeptember 9. 13:422.

    Szia!

    Szerintem mindenképp menj el másik dokihoz!!! Nekem a múltkor egy gyökérkezelt fogam tört függőlegesen ketté, és az első doki egyből ki akarta húzni az egészet, pedig elég látható helyen lett volna. Na nem engedtem meg neki, eljöttem azonnal. Elmentem egy másik dokihoz, az tök aranyos volt és mondta, h a kisebbik tört részt kiszedi és a nagyobbikra húz egy koronát. És most szebb, mint új korában. Szóval szerintem te is próbálkozz meg egy másik orvossal, hátha!

    Jobbulást!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     

Címlap

top