Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Bőr-probléma mitől?

PINDÚRPANDÚR
Létrehozva: 2010. szeptember 6. 11:03

Sziasztok!

Egy nagyon aggasztó problémával fordulok hozzátok. Nem gyógymódokra lennék kíváncsi, csak tapasztalatokra.

nah jó, ha van valakinek valami jó tippje, azt fontolóra venném.

Szóval a helyzet a következő: kb 2 hete kozmetikusnál voltam nagykezelésen, minden ok volt, de 2-3 nappal utána az állam alatt tele lettem pattanásokkal, olyan sűrűn, amennyire csak lehet. A kozmetikus mikor nyomkodta, mondta, hogy azon a részen sok kis mitesszer, csomó van, és kérdezgette, hogy nincs e valami nőgyógyászati problémám.

Tudtommal nincs, de mivel belém ültette a bogarat nem vagyok biztos benne.  

Nos azóta a bőröm nem sokat javult, még mindig sok pattanás van rajta, először azért nem is nagyon foglalkoztam vele, mivel úgy gondoltam, hogy mivel meg lett kicsit bolygatva a bőröm most ürül ki a méreganyag.

Azt is mondta a kozmetikus, hogy az arcünk különböző pontjai 1-1 szervnek a működését, állapotát mutatja.

Szóval szerintetek mitől lehet? Hol érdemes elindulni? Természetesen szeretnék elmenni orvoshoz, csak a kérdés hogy hol kezdjem?

Ha elmegyek bőrgyógyászhoz, akkor a tünetek esetleg megszűnnek, de a  probléma(már ha tényleg van) attól még meg marad.

Gondoltam vérvételre, 1 éve voltam is, de nem sok minden derült ki belőle, pedig közvetlenül utána belgyógyásszal is konzultáltam.

Fogamzásgátlót szedtem kb 6 évig, tavaly decemberben gondoltam tartok egy féléves szünetet, azóta se szedtem, szóval annak lassan 1 éve, nem hiszem, hogy annak a hatása lenne. 

Ha nőgyógyászhoz megyek mondjam azt hogy a kozmetikusom tippje szerint nőgyógyászati problémám van? 

Volt már valaki hasonló helyzetben?

Mit tanácsoltok? Ha esetleg valaki tud lelkiismeretes orvost Győrben, akkor kérem írja meg az elérhetőségét! Köszönöm 

 

 

  1. Torolt_felhasznalo_148337
    Torolt_felhasznalo_148337
    2010. szeptember 16. 15:4716.

    Szia!

    Nekem szép bőröm van ...most 2-3 hétig gyulladásban volt foghúzás után az egész arcüregem és az ínyem körbe...

    Nagyon fájt és rohadt sok fájdalomcsillapítót kellett bevennem+antibiotikum.

    És azt kezdtem észrevenni,hogy az államon minden nap kb.2 hatalmas bab nyagyságú dudor-pattanás keletkezik tehát 1 hét alatt lett 8 és csak az államon

    Mostmár kezd múlni ,de még csúnya...újabb már nem jön...

    Gőzöm nincs mitől volt ez ?

    Gyulladásra így reagált a szervezetem?

    Esetleg a gyógyszer méreganyagok így jöttek ki?

    Szóval tényleg idegegesítő amikor a nagy semmiből ilyen lesz valakinek a bőre...

    Neked múlik már?

    milyen krémet használsz rá?

    Én ha itthon vagyok jó vastagon Neogranormonnal bekenem az állam és szépen gyógyítja...

    előzmény:
    PINDÚRPANDÚR (1)
    2010-09-06  11:03
  2. Torolt_felhasznalo_919412
    Torolt_felhasznalo_919412
    2010. szeptember 6. 13:2815.
    Anno a fogamzásgátló tabletta nekem is tönkre tette a bőrömet. 18 éves koromig semmi baja nem volt a bőrömnek majd én marha elkezdtem fogamzásgátló tablettát szedni évekig. Mikor abbahagytam tönkre ment a bőröm. Az arcom tele lett pattanással, zsíros lett a bőröm. Soha többé. És majd 18 év múlva a lányomat is le fogom beszélni róla hogy tablettát szedjen.
    előzmény:
    assigned (11)
    2010-09-06  12:43
  3. 2010. szeptember 6. 13:0614.

    98%-os valoszinüseggel a kozmetikus hasznalt olyan kencet, aminek valamely összetevöjere allergias vagy. menj börgyogyaszhoz, mondd, hogy kozmetikus kezelte 2 nappal azelött - es NE kerdezz ra a nögyogyaszra. a kozmetikus ooskodott, am ez - szakkepzetlensegere valo tekintettel - nem mervado.

    Majd ha nögyogyaszati panaszod lesz, akkor gondolj nögyogyaszati problemara. egyelöre ilyen nincs, ergo hanyagold a temat, semmi ertelme betegge szuggeralnod magad.

     

    nögyogyaszati ellenörzesre (rakszüres) amugy is kell menned minden evben - azt ejtsd meg, ha meg nem tetted. teljesen függetlenül a pattanasaidtol.

    előzmény:
    PINDÚRPANDÚR (1)
    2010-09-06  11:03
  4. 2010. szeptember 6. 13:0213.

    persze attól még lehet más bajod.. - remélem nem fogsz egy évig küszködni vele.. :(

    azt mondják a fogamzásgátló annyi ideig tisztul a szervezetből, ameddig szedted. Gondolj bele, amíg a bogyót szedted, teljesen mesterséges vezérléssel működött a peteérésed - nekem a nődoki azt mondja, hogy az nem is igazi peteérés, nem is igazi menstruáció..

    a bőrgyógyász meg a legjobb megoldásnak azt tartaná, ha szedném tovább. köszi....

     

    tudod, nem feltétlenül a bogyó elhagyása okozza ezeket a tüneteket, nekem sem pont akkor kezdődött, hanem az utsó pár hónapban, - hanem a felborult, minden természetességet nélkülöző hormonháztartás ami a gond.

    ha újra kezdhetném, nem szedném egy napig sem.

     

    és persze mindenki megtalál az okosabbnál okosabb tanácsaival, ami mind súlyos pénzekbe kerül, minden szakember felírja  amaga gyógyszerét/kezelését, és közben zárójelben midnenhol elhangzik, hogy góckutatás kellene azért ha nem múlik, de ez biztos segíteni fog, amit én javaslok.. ehh.

    előzmény:
    PINDÚRPANDÚR (12)
    2010-09-06  12:53
  5. 2010. szeptember 6. 12:5312.
    Igen egy kicsit bennem van, hogy talán a fogamzásgátló abbahagyása is lehet a dolog hátterében, de mikor abbahagytam kb 3.hónapra jöttek ki pattik, de nem ennyi, nekem szerintem detto olyan mint neked, pont ott és olyasmi van mint neked, és ha megnyomom jön belőle méreganyag(bocs mindenkitől, aki esetleg ebéd közben olvassa)tehát nem hiszem, hogy allergiás reakció lenne...mert nekem olyan  többször előfordult (és mindig ilcsis termékek után) akkor hasonló volt, de ott nem jött semmi a pattiból, inkább mintha hólyagok lettek volna. szóval nagyon gyanús nekem...
    előzmény:
    assigned (11)
    2010-09-06  12:43
  6. 2010. szeptember 6. 12:4311.

    szia

     

    én egy éve nem szedem a bogyót és nem jön rendbe a bőröm.

    nekem az arcom két oldalán, államnál és alatta, állkapocsnál és alatta vannak a mitesszerek/pattanások.

    kipróbáltam midnent amit ajánlottak, a bőrgyógyásznál is jártam, többször, többnél  - mind elutasítja h belső probléma lenne, és nem adtak beutalót további kivizsgálásra. csak írják fel a többezer ft-os krémeket, amik ideig-óráig kicsit segítenek...

    (Fogorvosnál is voltam, merthogy a góckutatás szükséges iylenkor.)

    Most a nődokim adott hormonbeutalót és javasol még kismedencei ultrahangot.

    ha ez sem segít, nem tudom mi lesz..

     

    azt nem értem, hogy hogyan gondolhatja egy orvos felelősséggel azt, hogy az évekig tartó fogamzásgátló szedés nem lehet oka az iylen szintű elhúzódó makacs bőrproblémáknak, HA más egyéb problémát nem találnak (pl anyagcsere, ételérzékenység..). 

     

     

     

     

     

     

    előzmény:
    PINDÚRPANDÚR (1)
    2010-09-06  11:03
  7. 2010. szeptember 6. 12:3610.
    hát nekem ultrahangot még nem néztek soha talán...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_885507 (9)
    2010-09-06  12:24
  8. Torolt_felhasznalo_885507
    Torolt_felhasznalo_885507
    2010. szeptember 6. 12:249.

    nekem is a kozmetikus mondta, hogy gyanús helyen vannak a pattanásaim, talán lehet valami gond nőgyógyászati téren. 

    Kapóra jött, hogy közel volt a rákszűrésem "lejárta", elcaplattam a dokihoz. A dokim ilyenkor mindent megnéz, ultrahangot is csinál (volt már régebben más gondom, ezért ilyen alapos), és ki is derült, hogy nincs minden rendben. Mondjuk én sem említetem meg, hogy a kozmetikus mondta, hogy talán nem véletlen, hogy az eddig pattanásmentes területen hirtelen dudlik nőttek ;)

     

    Tehát szerintem egy próbát megér :) 

    előzmény:
    PINDÚRPANDÚR (4)
    2010-09-06  11:31
  9. 2010. szeptember 6. 12:238.
    jó, azt fogom mondani, hogy úgy érzem gyulladásom lenne, meg aztán a múltkori vérkép sem volt teljesen megnyugtató, bár a belgyógyász nem igazán csinált akkor belőle ügyet. pedig privátba voltam.
    előzmény:
    newsees (7)
    2010-09-06  12:12
  10. 2010. szeptember 6. 12:127.

    Nekem nincs jó véleményem a bőrgyógyászokról, de valóban a pattanásokkal az álladon kezdeni kellene valamit mert biztosan nem normális ha eddig nem volt. Egy jobb gyógyszerész is tud rá valamit ami leszárítja és helyre hozza.

     

    Amúgy pedig a kozmetikusodnak akár igaza is lehet, egy vérkép és utána egy nőgyógyász nem árthat. Panaszkodj arra hogy úgy érzed mintha gyulladásod lenne, akkor megnézi a kenetet ilyen szempontból is. Rákszűrés után már megtudhatod hogy van-e valami gond.

     

    Ne aggód túl a dolgot mert az sem tesz jót a bőrnek ;-)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  11. 2010. szeptember 6. 11:526.
    kösziiii, én is kerestem ezt, de sehol nem találtam.
    előzmény:
    fórumozok (5)
    2010-09-06  11:46
  12. 2010. szeptember 6. 11:465.
         
    előzmény:
    PINDÚRPANDÚR (1)
    2010-09-06  11:03
  13. 2010. szeptember 6. 11:314.

    én is attól tartok, hogy a  nőgyógyász nem venne komolyan, ha elmondanám a sejtéseim.

    remélem, hogy csak egyszerű bőrgyógyászati problémáról van szó.... nem szeretnék orvosról orvosra járni huszonéves fejjel

    előzmény:
    csutak51 (3)
    2010-09-06  11:27
  14. 2010. szeptember 6. 11:273.

    Szerintem a nőgyógyásznak, ha elmész -ami nem árt!- ne mondd, hogy mi a kozmetikusod tippje!

    Bár nőgyógyászoknak sem árthat némi vidámság, ettől biztosan vihogna egy jót!

     

    Egyértelműen bőrgyógyászhoz menj ezzel a gondoddal, mert én úgy tippelem, egyszerűen elfertőződött a bőröd, vagy a pattanásokban lévő gennyet nyomkodta mélyebbre a kozmetikus, persze, akaratán kívül!

     

    Egyébként is, a suszter maradjon a kaptafánál, vagyis a kozmetikus ne állítson fel orvosi diagnózist!

     

    Remélem, egy fertőtlenítő-bőrnyugtató krémet kapsz a bőrgyógyász orvostól, és megszűnik a gondod!

    előzmény:
    PINDÚRPANDÚR (1)
    2010-09-06  11:03
  15. 2010. szeptember 6. 11:142.
    A férjem pár hete volt bőrgyógyásznál (azt hittük, hogy) gombás fertőzéssel. Kiderült, hogy nem gomba, valószínűleg ekcéma, amit valami belső góc okozhat. Kapott rá kenőcsöt, elküldte vérvételre és különféle szakrendelésekre. Most éppen a pajzsmirigy vizsgálatra vár, mert ott mutatott ki a vérkép komoly problémákat. Tehát szerintem nyugodj meg, nem csak felületi kezelést kapsz.
    előzmény:
    PINDÚRPANDÚR (1)
    2010-09-06  11:03

Címlap

top