Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Hepatitisz C

Crybaby
Létrehozva: 2006. október 19. 10:29
Sziasztok!
A hepatitisz azon vírusa, ami leginkább vérátömlesztéssel kerülhetett a szervezetbe, még akkor, amikor ilyen vonatkozásban nem vizsgálták a vérkészítményeket.
Van itt valaki, aki bővebb információt tud a gyógyításáról, a lefolyásáról?
  1. 2018. június 9. 14:3022.
    hepatitis c tünetek :
    A betegség vér-vérrel való érintkezés, elsősorban injekciózható gyógyszerek alkalmazásával terjed.
    Vannak immunizáció a hepatitis A és B ellen, de nem C.

    Ha a vírus hat hónapon belül nem tisztázódik, a fertőzés krónikussá válik, és csak gyógyszerrel gyógyítható.
    A HCV okozhat hegesedést, cirrhózist, májrákot és egyes esetekben a halált.

    Gyors tények a hepatitis C-ről :
    A hepatitis C (HCV) egyfajta vírusos májfertőzés, és akut vagy krónikus lehet.
    Az akut HCV okozhat hasi kellemetlenséget, émelygést, fáradtságot és lázot.
    A krónikus HCV a máj és a májrák súlyos hegesedéséhez vezethet.
    A HCV a leggyakoribb vérborító betegség az Egyesült Államokban (Amerikai Egyesült Államok), és főleg intravénás kábítószer-használattal jár.
    A nem biztonságos szex és a fertőzött vérrel való kapcsolat a HCV-t is elterjedheti.
    A HCV megelőzhető a biztonságos szexszel és az injekciós kábítószerek elkerülésével.
    a hepatitis C kezelése :
    https://millionpharma.ro/







  2. Torolt_felhasznalo_332641
    Torolt_felhasznalo_332641
    2007. Április 15. 12:3921.
    Veca! Én is HCV pozitiv vagyok. Vidéken élek messze Budapesttől. Én  nővér vagyok, munkavégzésem közben kaptam el a virust. És engem sem kimélt meg a diszkrimináció. Az idén januárban nagymütétem volt. Kőkeményen megaláztak. Az intenziv oszt. ébredőjében nem is akartak fogadni. Mondván: HCV pozitiv beteg nem keLL! Vizitnél a vizitelő orvos első dg-je.HEPÁS!!!!! Én ébren voltam és halottam. Ma már bánom, hogy csak odakerültem a nagymütét után. Hogy-hogyan? A volt kolleganőim akikkel együtt jártunk az ápolónőképzőbe, ekkor az inteziven dolgoztak és ők harcolták ki. De tudod ilyen áron nem kellett volna. Ma feljelenteném őket,  de a kolleganőimet nézem, mert ők szeretnek engem. Egyébként azt is mondták az illetékesnek, aki nem akarta, hogy egy Hepás odakerüljö, hogy ők lefertőtle4nitenek mindent, mert azt egyébként is mindig kell! Minden beteget potenciálisan fertőzöttnek kellene tekinteni. Mi ezet igys tanultuk. Még sokmindent tudnénk neked mondani.  De lehet ha érdekel, akkor még irok neked. Tudod az emberi gyarlóság és butaság végtelen. Mi ennek vagyunk az áldozatai. Egyébként engem nagyon megviselt. Jelenleg is pszihiátriai kezelésre járok!   Üdv:simimama
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_544101 (15)
    2006-10-26  16:04
  3. 2006. november 30. 12:2020.
    " Egy orvos szerint valószínű sterilizálatlan műszertől kaphattam meg valamikor, talán még gyermekkoromban"
    Én (Hepa  és a gyermekeim apja (Hepa C)  szerintem anno a véradáskor kaptunk fertőzést. Akkor mék főzték (?) a tűket. Nem fertőztük keresztbe egymást. Az ikreink sem fertőződtek!!! :-) 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_544101 (17)
    2006-10-30  14:28
  4. Torolt_felhasznalo_544101
    Torolt_felhasznalo_544101
    2006. november 29. 20:4219.

    Szia Süléné!

    Priviben válaszoltam neked!  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_190559 (18)
    2006-11-29  09:12
  5. Torolt_felhasznalo_190559
    Torolt_felhasznalo_190559
    2006. november 29. 09:1218.

    Sziasztok!

    Nagy dilemmám van, krónikus Hepa C-m van, 30 éves vagyok, és nagyon nagyon nagyon szeretnék gyerkőcöt.

    Volt egy terhességem, és akkor azt mondták a dokik, hogy nyugodtan szülhetek, nem kaphatja el a bébi. Elvetéltem.

    Most újra készülnénk a gyerkőcre, de baromira félek, hátha mégis beteg lesz a kisbabánk.

    Nem tudom, mit csináljak, mert nem bírok ki másfél évet gyerkőc nélkül, a kezelés elkezdésétől pedig 18 hónapig no terhesség.

    Ágnes

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_544101 (15)
    2006-10-26  16:04
  6. Torolt_felhasznalo_544101
    Torolt_felhasznalo_544101
    2006. október 30. 14:2817.

    Szia Ditti!

    Köszönöm, hogy észrevettél. Nagyon sajnállak, átérzem mit érezhettél, pedig te még nálam is vétlenebb vagy. Bár én sem tehetek róla, fogalmuk sincs az orvosoknak, hogy honnan kaphattam, mivel vérátömlesztést sem kaptam, se műtétem nem volt. Egy orvos szerint valószínű sterilizálatlan műszertől kaphattam meg valamikor, talán még gyermekkoromban.

    Az biztos, hogy nem fertőztem meg a lányomat, mert már kétszer is megnézték, bár mondták, hogy nem valószínű. És szoptatni is lehet, mivel a tejbe nem kerül át. Szomorú, hogy az orvosok sem tudják ezeket. Én ezért nem szoptathattam a gyermekem több, mint 1 napig.

    Te hol szültél, ahol így bántak veled? Férjed mióta tudja, hogy hordozó?

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_593263 (16)
    2006-10-29  09:09
  7. Torolt_felhasznalo_593263
    Torolt_felhasznalo_593263
    2006. október 29. 09:0916.
    Szia!
    nálunk a férjem hordozó, véletlenül derült ki. sejtem mit éreztél a szülés után, engem is leprásként kezeltek, pedig nekem semmi bajom, csak be volt írva a kiskönyvbe h. a férjem hordozó.
    nekem azt mondták ha én hordozó lennék akkor a gyermekem is elkapná (terhesség v. szülés alatt) vagy mégsem? nagyon jó h. még az orvosok sem tudják. 2hónaposan csináltatam egy vérvételt a lányomnak , de szerencsére negatív lett.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_544101 (15)
    2006-10-26  16:04
  8. Torolt_felhasznalo_544101
    Torolt_felhasznalo_544101
    2006. október 26. 16:0415.

    Sziasztok!

    Én még új vagyok az oldalon, de már régóta keresek olyan fórumot, ahol a Hepatitis C-ről van szó. Van köztetek olyan fiatal, aki ezzel a vírussal fertőzött? Én 29 éves vagyok és még csak 21 éves voltam, amikor egy véradáson kiderült. Szerencsére csak hordozó vagyok, így kezelést nem kapok. Mivel én egy  vidéki kisvárosban élek, itt nem igazán ismeri még az egészségügyi személyzet sem ezt a betegséget, és sokan megvetőek. Pedig nem tehetek róla, és sajnos azt sem tudják megmondani, hogy honnan szereztem. Feltételezés szerint, gyermekkorom óta hordozom, valamilyen sterilizálatlan műszer miatt. Van egy 3 éves kislányom, aki szerencsére negatív. Én természetes úton szültem, mégsem fertőződött meg. Sajnos az ő születése óta nagyon rossz tapasztalataim vannak e betegséggel kapcsolatban, mivel "leprásként" kezeltek. Ezért keresek olyanokat akik hasonló cipőben járnak.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2006. október 19. 13:1114.
    Puff neki! Ez ment volna privibe...
    előzmény:
    Crybaby (13)
    2006-10-19  13:10
  10. 2006. október 19. 13:1013.
    Köszönöm a javaslatod! El sem hiszed, mennyit segített, amiket írtál! A háziorvoshoz mindenképp elmegyünk, mert mint opciót már az első vizsgálatnál megemlítette, hogy -- ugyan számos oka lehet az aktuális hasfájásnak (az is lehet, hogy csak egy egyszerű gyomorrontás) -- a hepatitisz miatt valószínűleg a mostani leleteitől függetlenül is speciális vizsgálatokra és ha kell, kezelésre lesz szüksége. Szóval úgy tűnik, egyelőre legalábbis, hogy komolyan veszi a dolgot.
    Minden jót neked -- és szép napot!
    előzmény:
    t.eszter2 (11)
    2006-10-19  12:36
  11. 2006. október 19. 13:0312.
    Egyelőre betartjuk a szokásos menetet, vagy holnap, vagy jövő hét elején sor kerül a háziorvosra. Ha elbagatellizálja a dolgot, akkor mindenképp keresünk szakorvost, hiszen látjuk mi, laikusok is a leleteken, hogy valami nem stimmel.
    Édesanyádnak minden jót kívánok!
    Viszont most már tényleg szaladnom kell!
    előzmény:
    t.eszter2 (11)
    2006-10-19  12:36
  12. 2006. október 19. 12:3611.
    Nézd, szerintem ne a háziorvossal értékeltessétek ki, hanem szakorvossal. Nálunk az anyám saját maga jött rá, hogy ilyen beteg lehet, a vérvételének eredményéből. A háziorvosunk kiröhögte, amikor kérte, hogy csináltasson ilyen speciális vérvizsgálatot. Aztán kiderült, igaza lett.
    Az anyám gyerekkorában kapta el, és most, 58 évesen derült ki. De se a tesóm, se én nem kaptuk el, azt mondta az orvos, valószínűleg azért, mert mindketten császárral születtünk, és nem mentünk át a véres szülőcsatornán.
    Anyu, aki elég nehezen visel minden betegséget, kimondottan jól viseli az interferont. Még étvágya is van. Egy kicsit most kezdett el hullani a haja (3 hónap után) de az sem vészesen.
    Szerintem egy májbiopsziára mindenképp menjetek el.
    előzmény:
    Crybaby (5)
    2006-10-19  11:16
  13. 2006. október 19. 12:3210.
    Az sem mindegy, mennyi idő telt el az oltás óta. Talán 4-5 évig ad csak védettséget. Utána újra kell oltatni.
    előzmény:
    rupcsi (6)
    2006-10-19  11:25
  14. 2006. október 19. 12:019.
    Igen, sajnos azt is olvastam, hogy a magyar fertőzöttek jelentős része olyan genotípushoz tartozik, aminél nem használ a kezelés.
    Köszönöm a válaszaitokat, lányok!
    Sajnos mennem kell!
    előzmény:
    katiska (8)
    2006-10-19  11:58
  15. 2006. október 19. 11:588.
    Csak egy apró megjegyzés. Nem az oltóanyaggal van a baj, ha valaki nem lesz védett. Nem vagyunk biológiailag egyformák és nem mindenki reagál egyformán az oltóanyagra. Megfigyelték olyan helyeken ahol kötelező a hepatitisB oltás, hogy egyes emberek akárhány oltás után sem lesznek védettek. Ez van.
    előzmény:
    rupcsi (6)
    2006-10-19  11:25
  16. 2006. október 19. 11:437.
    Nekem mindenesetre eléggé teli van a nadrágom... Azt olvastam, hogy a Ribavirin-kezelés során a hatóanyag nem csak a vírust, hanem a májsejteket is pusztítja.
    A máj tisztítására és karbantartására a máriatövis hatóanyagaiból készült holmik a legjobbak, még a gyilkos galóca toxinjait is képesek közömbösíteni -- legalábbis internetes források szerint.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2006. október 19. 11:256.
    A gyermekeim apja Hepa C vírussal fertőződött. Mivel császároztak, és kaptam 3 flakkon vért, azt hittem, hogy tőlem kapta el. Nyilván felmerűlt bennem, hogy akkor a szoptatással az ikrek is elkaphatták elmentem vizsgálatra (2 éve derült ki), mit ad Isten én meg valaha Hepa B-vel találkoztam. Nem fertőztük egymást keresztbe.
    Igen én is úgy tudom, hogy ez az interferonnal való kezelés olyan mint a rákosoknál az az infúzió ami megöli a sejteket (nem jut eszembe a szakkifejezés) Durva tüneteggyütessel jár mindkét kezelési típus. Még májátültetés is szóba jöhet gyógyításnál.
    Elgondolkoztató, hogy az ikreimet a középsuliban saját költségemre beoltattam Hepa A és B védőoltással. Kiderült tavaly, hogy a lányomnál nem termelődött ellenanyag. Újra kelett oltatni, mivel Nepálba ment. Milyen oltóanyaggal oltogattak?? ? ember úgy gondolja, hogy védett, pedig dehogy!!!
    Szerintem én és az apjuk a véradáskor fertőződtünk,vagy 30 éve. Nem voltak a tűk rendesen kifőzve. Ezt csak tippelem.
    Lehet kapni májvédő kapszulát. Ez sem jut eszembe. Valszeg az 'ifjúságtól"  Talán Hepabene. A klinikán ajánlották!Meg K vitamint!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2006. október 19. 11:165.
    Köszönöm a válaszaitokat!
    Most vagyunk túl a vérvételen és a röntgenen, a leletek értékelése a háziorvos részéről még előttünk.
    Utánanéztem -- amennyire tudtam -- interneten a dolognak, és rendkívül riasztó volt, amit találtam. Nálunk csecsemőkori vérátömlesztésről van szó, és nemrégiben, közel a negyvenhez, egy véradás kapcsán derült ki a fertőzöttség. Ott és akkor azt mondták, hogy ő az a fajtája a fertőzötteknek, akik tünetmentesek, és nem is adják tovább a vírust. Néhány hete azonban fájlalta a hasát, így került sor a fenti vizsgálatokra, ahol találtak néminemű eltéréseket, amiket inkább privátban írnék le, ha valamelyikőtök esetleg tudja őket értelmezni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. Torolt_felhasznalo_702843
    Torolt_felhasznalo_702843
    2006. október 19. 11:084.

    Szia!

    Sajnos nem csak veratömlesztessel lehet megkapni, barmilyen modon, ha fertözött verrel erintkezel. A gyogyitasa nagyon nehez, es több fazisa van. A betegsegnek is több foka van. Van olyan formaja amit teljesen lehet gyogyitani. Szerintem az orvosok sem teljesen vannak meg tisztaban ezzel a betegseggel. Te eddig mit tudsz?

    előzmény:
    Crybaby (1)
    2006-10-19  10:29
  20. Torolt_felhasznalo_356101
    Torolt_felhasznalo_356101
    2006. október 19. 11:083.
    Ezenkívül kábítószeresek közös tűhasználatának gyakori következménye, de fogékonyabbak a fertőzéssel szemben a krónikus alkoholisták is.
    Mindemellett bármilyen nem kellően fertőtlenített vérrel szennyezett eszközzel okozott sérülés is okozhat fertőzést (borotva, orvosi eszköz), tehát a beteg nem feltétlenül maga tehet betegségéről. Nemi úton ritkán fertőz.
    Az esetek 25%-ban 6 hónapon belül spontán gyógyul. A gyógyulás esélyét növelheti a májkímélő diéta. Hepatitis fertőzöttnek tilos az alkohol.
    A maradék 75% krónikussá válik. Ezek mintegy fele gyógyítható ma már. Interferon (ez egy immunrendszert erősítő szer) és kombinált Interferon-vírusellenes (Ribavirin) kezeléssel szorítják vissza a kórt.
    Akár évekig rombolhatja a májat alattomosan (A férjemnél 4 év után derült ki egy véradáson), semmiféle tünetet nem okozva. Tünetek lehetnek: általános gyengeség, aluszékonyság, ritkán sárgaság. A krónikussá vált fertőzés rombolja a májat, kezelés nélkül 5-10 éven belül májcirrózist, májrákot okoz.
    A vizsgálat nem a vírust, hanem a szervezet ellene termelt ellenanyagát mutatja ki. Aki ilyen fertőzésen átesett, soha többet nem adhat vért. Van még kérdés?
    előzmény:
    Crybaby (1)
    2006-10-19  10:29
  21. 2006. október 19. 11:072.
    Szia,
    édesanyámnak van, gyerekkorában kapta. A testvére is. Injekció kúrára fogták, heti 1x ő adja be magának az interferon injekciót. Ez egy nagyon erős szer, van, aki egyáltalán nem bírja, azzal nagyon nem tudnak mit kezdeni. Elvileg fél év "próbaidő" van, ha azalatt javulás van, akkor folytatni lehet a kúrát, azért csak akkor, mert nagyon drága, több millió Ft, csak úgy "hiába" nem adják.
    Sajnos annyira nincs pénz, hogy anyuéknál most csináltak egy ellenőrző vizsgálatot 3 hónap után, és akinek nem lett negatív az eredménye, az már nem kaphatja tovább, hiába nem telt még le a 6 hónap. Azok közül, akivel anyukám egyszerre járt, csak neki lett negatív, tehát neki van esélye a gyógyulásra.
    Egyébként úgy tudom, 40% az esély a teljes gyógyulásra. Aki nem gyógyul meg, az is lehet tünetmentes vírushordozó, a nagybátyám pl. semmilyen kezelést nem kezdett el, és semmi baja.
    előzmény:
    Crybaby (1)
    2006-10-19  10:29

Címlap

top