Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ellenállni....

Torolt_felhasznalo_4190
Torolt_felhasznalo_4190
Létrehozva: 2007. február 5. 18:32
Sziasztok!
Régóta fórumozok,és úgy tapasztaltam,hogy nagyon segítőkészek vagytok...Eddig nem nagyon fordultam a problémáimmal a fórumozókhoz,de úgy érzem ezt is meg kell próbálnom....
Arról lenne szó,hogy azt hiszem étkezési zavaraim vannak...vagy valami hasonló...
Az előzmények:28 éves koromig azt sem tudtam mi az a fogyókúra,166 cm-es magasságomhoz 50 kg testsúly párosult.Ezt mindig tartottam,mondjuk az igazat megvallva semmit nem tettem érte,egyszerűen csak sokat dolgoztam,jöttem-mentem,aktív voltam.Olyan kimondott „kemény fenekű” voltam..:-))Sportolni már nem sportoltam,előtte versenyszerűen tornáztam,de egy sérülés miatt abba kellett hagynom.
28 éves koromban(most 31 vagyok)beteg lettem...Nagyon...1 év "pokol" kezdődött,(hál 'Istennek túl vagyok rajta),jött a kezeléseket kísérő depresszió,gyógyszerek...Azt még hozzáteszem,hogy amikor kiderült a betegségem azonnal abbahagytam a dohányzást,olyan helyzetben,amikor más inkább rá szokik...Picit el is szigetelődtem a kezelés miatt,sokat voltam otthon,egyedül is,és olyankor elég sokat ettem...nasit is...
...és elkezdtek jönni a kilók...először csak 1-2 aztán 5.....észrevétlenül....
Az evés örömforrássá vált számomra..és olyan,mintha sohasem laknék jól…..Jelenleg 15 kg plusz van rajtam,de ha így folytatom……
Jelenleg teljesen rendben vagyok egészségileg,de egyszerűen az evésről,a finom kajákról nem tudok lemondani...Ezt azért ne úgy képzeljétek,hogy megállás nélkül zabálok,vagy drasztikus módszerekhez folyamodok(hányás ilyesmi soha!)csak már nagyon sokszor azt mondtam,hogy most elég,és akkor diéta,de egyszerűen nem megy...fizikailag képes vagyok rosszul lenni....ezen azért vagyok ennyire kiakadva,mert az akaraterőmmel soha nem volt baj...a cigit letettem 11 év után egyik napról másikra...és a kezelések alatt is példaképként állítottak a többi beteg elé,hogy így kell csinálni......
A történethez még az is hozzátartozik,hogy jelenleg nincs munkahelyem,sokat vagyok itthon,és keveset mozgok….
Amiért írtam ma nektek,az a ma délutáni „incidens”.Megint megfogadtam,hogy diéta,kevesebb kalória…csirkemellet pároltam,savanyúkáposztával ettem,aztán nem bírtam ki és ettem egy csomó csokit…egyszerűen NEM BÍRTAM LETENNI…..
Szerintetek mit tehetnék azért,hogy leküzdjem az édesség,vagy a finom falatok iránti vágyam…Ti hogyan csináljátok?...Hogyan tudnám fokozatosan lecsökkenteni az evést,vagy mivel tudnám pótolni a nasit?
Ha van ötletetek,kíváncsian várom…mert nagyon szeretnék változtatni…..és biztos fogok is…csak egy kis biztatás kellene….vagy nemtudom mi…
  1. Torolt_felhasznalo_64155
    Torolt_felhasznalo_64155
    2007. december 24. 00:191413.

    BOLDOG KARÁCSONYT!!!

    Most látom, hogy már 10 perce tart.

    Minden vizsgám sikerült, sőt, igen jól, magamhoz képest! Érdemes volt tanulni sokat.

    Bécs is szép volt, olyan finom sütiket láttam, hogy csak na!!! Nem lett volna baj, ha megelégszem a nézéssel, de sajnos, ettem is egy párat. Habos roló, vajas mandula, hmmm!!! Ezért kínlódtam egész évben??? Az egyetlen hősies gesztus a rumos forrócsoki leküzdése volt.

    Na, egy-két jó falattól biztos nem jön vissza minden! Főleg, hogy melóban már 2 lépésmérőt kaptam kollégáktól. Lehet, érdemes volt elhinteni, hogy szeretnék olyat... Most gyalogolok szorgosan, már este 6 óta.

    Anyukám meg sztep-padot vett nekem. Kereshetek sztep-DVDket, mert nekem ötletem sincs, hogy ez hogy zajlik!

    Álmom a szobacanga, de arról még álmodhatok, amíg nem lesz nagyobb lakásom is. (Soha.) Esetleg egy futópad...

    Remélem, Nektek is sok szépet hoz a karácsony, és a következő évet már a súly tartására fordíthatjuk! Persze, csak miután leadtuk a karácsonyi pluszt...!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_598737 (1411)
    2007-12-19  09:35
  2. Torolt_felhasznalo_823606
    Torolt_felhasznalo_823606
    2007. december 22. 18:591412.

    Sziasztok!

    Úgy látom mindenkinek viszonylag kellemes gondjai vannak... izgi meló, bécsi túra legalábbis remélem hogy izginek tartod Macska...

    Hogy álltok a karácsonyi készülődéssel? Én se bírom nass nélkül... anyu süt-főz, én inkább csak biztos távolból figyelem Igaz tegnap beengedett a konyhába, mézest sütöttem, de nem találtam egy értelmes receptet sem, végül egy viszonylag jobbnak tűnőt kicsit szájízemre alakítva kipróbáltam, mondhatnám tuti lett, ha citromos teasütinek szántam volna és nem mézesnek, mert ahhoz köze nincs:D Na sebaj

    Ti mit csináltok Karácsonykor? Ti mentek vendégségbe, vagy ti várjátok őket? Mi holnap a tesómékhoz megyünk szülinapozni, aztán szenteste a tesómék hozzánk, utána pedig a bővebb család jön hozzánk, unokatesók, keresztszülők... ez a nagyob buli minden évben másnál  van, idén nálunk. De erre nincs nagy sütés-főzés, mármint ahhoz képest amit anyu általában rendez egy-egy vendégség alkalmával

    Szóval kaja van dögivel, de a tornát nem hanyagolom... nagyon... Most hogy a héten szabin vagyok, minden nap tornáztam, ami az utóbbi időben azért nem volt jellemző szóval lelkifurdi nélkül élvezem a karácsonyi ízeket

    Remélem jöttök mesélni a készülődés közben! Vagy legalább utána! Addigis Boldog, Békés Ünnepet Mindenkinek! puszi 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_598737 (1411)
    2007-12-19  09:35
  3. Torolt_felhasznalo_598737
    Torolt_felhasznalo_598737
    2007. december 19. 09:351411.

    Flaggstaff ! ird meg, h tuti e minden vizsgád !!

    a zserbóról, Bécsről nem kérdezlek, el tudom képzelni. hogy szuper, de ha sajditani akarod a szivünket, akkor csak rajta  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_64155 (1409)
    2007-12-07  20:38
  4. Torolt_felhasznalo_598737
    Torolt_felhasznalo_598737
    2007. december 19. 09:331410.

    Sziasztok !

    Hááát, jól leapadtunk 

    A melóhelyről nem sok mindent tudok mesélni - bankon belül egy másik terület /okmányos műveletek /, sok-sok évvel ezelött már dolgoztam itt, és mostmár remélem nem változtatok nyugdijig  

    csak a nyugdij ne változtasson !!!

    Most nálunk is őrületes a hajtás, nem csak az évvége miatt, ami mindenhol bolondok háza, hanem mert egyesülünk egy másik bankkal és nagyon-nagyon sok plusz munkát igényel - a karácsonyra is rányomja a bélyegét, még azt sem tudom, hol áll a fejem, mikor fogok bevásárolni - legalább kevesebbet eszünk és nem lesz mit lefogyózni jövőre - ha addig azt sikerül leadnom, amit eddig magamra szedtem   persze nem olyan sokat, csak valahogy mindig éhes vagyok és sajnos mindig édességre vágyom  

    Gabi ! az új szoba biztos nagyon klassz: mi már kb 3 éve túl vagyunk a felújitáson, de még mindig néha rámtör, h milyen szupi !

    recept-ötletem szinte semmi, bár a múltkor kipróbáltam egy svábos rakott krumplit /az étteremben ettem, és nagyon fini volt, aztán otthon az uramnak is izlett  / annyi a különbség, hogy a főtt krumplit előre megsütött csirkehússal /lehet "nyesedék" is, talán az apró még finomabb/ és dinsztelt savanyú káposztával rétegezem. természetesen bőven nyakon öntöttem tejföllel is ! a húst csak sóztam, kicsit borsoztam, a káposztához köményt és babért adtam, és nagyon-nagyon finom lett !

    most ennyi jutott eszembe 

    ha nem találkoznánk az ünnepekig, akkor nagyon kellemes karit Nektek!!!

    puszi

    macs

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_823606 (1408)
    2007-12-07  18:10
  5. Torolt_felhasznalo_64155
    Torolt_felhasznalo_64155
    2007. december 7. 20:381409.

    Sziasztok!!!

    Vizsgák eddig rendben, de még ki kell derüljön egy - kettő eredménye.

    Az új szoba nagy öröm! Gratulálok! Emlékszem, mikor nálam vége lett a felújításnak, csak úgy táncoltam. És milyen jó a szép, tiszta fal, meg padló is...!

    Mostanában én sem tornáztam-úsztam, már 3. hete, ez rémes! De egyszerűen nem volt időm. (Azért fogyni fogytam, csak laassaann.) Hét közben meló, pénteken suli, szombaton lecsúsztatom a pénteket melóban, vasárnap készülök a vizsgáimra, jajj! Rémes. Az a jó, hogy utolsó félév, már csak szakdogát kell írjak, és végzett közgazdász vagyok hurrá. (És a diplomaosztón nem fog kelleni nekem külön nagy méretű palástot csináltatni, mint tartottam tőle.)

    Jövő hét után Bécsbe megyek, adventi vásárokra, puncsot inni meg sültkrumplit enni, akkor felhagyok az alacsony kalóriákkal. Majd ünnepek után kezdem újra... De hátha karácsony alatt is tudunk egy kicsit ellenálni...??? (Ja, biztos...!) Pl. 15 helyett csak 13 darabot enni nagynéném extraklasszis zserbójából... Majd én is letornázom, mi az nekem?

    Jó éjszakát!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_823606 (1408)
    2007-12-07  18:10
  6. Torolt_felhasznalo_823606
    Torolt_felhasznalo_823606
    2007. december 7. 18:101408.

    Sziasztok!!!!!

    Én is élek, virulni nem virulok, de azért megvagyok))) Örülök hogy adtatok hírt magatokról, mit tagadjam én se dicsekedhetek az utóbbi időben nagy ellenállással Úgyhogy épp ideje lesz megint összepkapni magunkat csajok!!!

    Megpróbálom röviden összefoglalni az elmúlt hetek történéseit:

    1. elromlott a gépem, proceszzort kellett cserélni, úgyhogy csak két napja van újra netem itthon, hosszú hetek óta...

    2. melóhelyen annyi a munka, hogy totál el vagyunk havazva, és hát Macs én se vagyok régi bútordarab a cégnél,szóval bőven van mit tanulnom )) Csak hogy jellemezzem a helyzetet, holnap is meló, novemberben pedig 4ből 3 szombaton dolgoztunk, szóval nem sokmindenre volt időm....

    3. hogy jó híreket is mondjak: kész vagyok ((na jó, nagyjából)) a szobafelújítással!!!! Minden időm ráment az elmúlt hetekben, míg el voltam tűnve, de megérte)) Munka előtt, után vakartam (na jó volt néha segítségem is barátosném személyében)) a falról a festéket, kifestettem nagyon világos barnás rózsaszínre, és végül megpróbáltam laminált padlót lerakni, egy hét próbálkozás után feladtam és szakemberhez folyamodtam segítségért:D De a festésem tök jó lett, és végül a padlóm is... aztán takarítás, berámolás, szóval hetekig tartott tényleg, kb két hete fejeztem be és költöztem át a másik szobából, de végre KÉÉÉÉSZ!!!

    Na hát kb. ennyi van nálam. A felújítás mellett energiám nem sok maradt a tornára, heti 2-3 rövid alkalmat ugyan beiktattam, de az épp arra volt jó, hogy teljesen lefáradjak Most viszont újra belehúzok, mert a párnácskák jönnek fel a hasamra vissza....

    Azt hiszem elég kimerítő volt a leírás, ti jöttök!!! Flagstaff hogy állsz a vizsgákkal? Macs melóhelyről bővebben? Várom a receptötleteket, mostmár talán lesz néha főzni is időm... Ildikó, várunk szeretettel...)))Na meg a többieket is, ünnepek táján aktuális a fórumtéma...:D habár nem hiszem hogy nagyon ellen akarok állni a diós bejglinek.... Majd jól letornázom utána...

    Puszi mindenkinek, remélem mindenki előkerül!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_598737 (1407)
    2007-12-04  12:18
  7. Torolt_felhasznalo_598737
    Torolt_felhasznalo_598737
    2007. december 4. 12:181407.

    hali !

    szerintem totál szupi ötlet, biztos nagyon sok embernek hasznos segitség lenne - nekem sajnos nincs rá szükségem, mert már a reggeli után tudom, h mindenre azt kellene mondanom, h köszi , nem kérek többet, mert már 2600 kcal fölött vagyok  

    egyébként hogy sikerült a vizsgád ?

    mostanában sajnos nem tudok jönni, mert az új melóhelyen kicsit több energiát igényel egyelőre, h be tudjam estére fejezni, de remélem gyorsan beletanulok  

    bár ahogy elnézem a topicunkat, mintha mindenki új helyre került volna  

    azért ha van egy picike időtök, jelentkezzetek !

    MI VAN VELETEK ?????

    macs

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_64155 (1406)
    2007-11-28  20:11
  8. Torolt_felhasznalo_64155
    Torolt_felhasznalo_64155
    2007. november 28. 20:111406.

    Sziastok! Én is eltűntem, fogyót is feladtam egy időre, majd újra kezdtem... most már úgy vagyok vele, nem tudnék élni nélküle... Remélem mindenki itt van, és jól van???

    Feltaláltam egy fogyókúrás segédeszközt. Olyan alakú és működésű lenne, mint egy menedzser kalkulátor, vagy ilyesmi. Benne lennének az ételek, és a tápértékük. És minden nap betáplálhatná az ember, hogy mit eszik éppen, pl. rántotthús, sültkrumpli, uborka. És szépen a gép kiírná, hogy az hány kalória. Aztán enne emberünk egy fagyit. És a gép kiírná azt is, és hogy összesen mennyinél tart.  Nem kellene feltétlenül nagyon pontosnak lenni, csak nagyjából, hogy aki éppen nem fogyózik, de figyelni szeretné a súlyát, az képben legyen nagyjából a bevitt kalóriákkal. (Pl. jaj, nem kérek még egy szelet tortát, már 2600 kalória fölött vagyok ma.) És napokon belül reagálhasson, ha túl sokat eszik, pl. nyaraláskor.

    Olyannak képzelem, mint a GPS-t, internetről lehetne frissíteni az új és új kajákkal. (Fél doboz túrós Tibi szaloncukor mennyi???)  Lenne egy háttérgárda, akik a kalóriákat számolnák napszámban...

    És végre nem csak azt ehetném, amire rá van írva, hogy mennyi kalória...

    Amúgy éppen marketinget kellene tanulnom, és az mindig agyban hat nálam. Talán attól jött az agyhullámom.

    Mindenkit ölel:

    Flagstaff

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_598737 (1405)
    2007-11-28  09:09
  9. Torolt_felhasznalo_598737
    Torolt_felhasznalo_598737
    2007. november 28. 09:091405.

    sziasztok !

    gondoltam, majd én is olvasok egy csomót, hisz jól beigértétek a részletes beszámolót, de úgy látszik az én rendszerem ezek nem jöttek át !  

    A melóm nagyjából rendeződőtt, de sajnos itt még annyi mindent kell tanulnom, h alig marad időm a magánéletre, igy a fórumra sem, sajnos  

    Röviden a lényegről:

    2 héttel ezelőtt meglátogattuk a fiunkat Londonban - egy hetet voltunk nála, ami persze nagyon-nagyon kevés volt, de igy is csodálatos volt ! sokat puszilgattam/ölelgettem, h kitartson egy kis ideig  

    aztán sajnos  én is megfáztam, igy a torna egy kicsit háttérbe szorult, a fogyókúra pedig nagyon   de most mindent bele: karácsonyig amit lehet, le kell adni, hogy legyen hova visszahizni az ünnepek alatt  

    irjatok, igyekszem én is jönni !!

    puszi

    macska

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_823606 (1402)
    2007-10-13  10:45
  10. Torolt_felhasznalo_354375
    Torolt_felhasznalo_354375
    2007. október 17. 13:231404.
    Szia Mindenkinek !



    Már régóta nem voltam fent a fórumon !
    Az az igazság, hogy sokat küzdök a kilóimmal, de talán mostanra megtalálom
    a középutat. Mint a legtöbb betegség, általában a hízás is lelki eredetű ,de persze hormonális és más egyéb ok is hozzájárul. Én gyerekkoromban elég kövér voltam, utána tini koromban lefogytam, fél év alatt 20 kilót. Hellyel - közzel tartottam a súlyom, igaz voltak rosszulléteim. Férjhezmentem s nagy sokára sikerült egy tündéri kisfiút szülnöm ! Utána szépen meghíztam, sőt már előtte is mert hormonkezelést kaptam. Most amikor már a fiam 8 éves talán sikerül összeállítanom, hogy mi jó és mi nem nekem. Hát elsősorban a sok mozgás,! A kenyér és az édesség kiiktatása, és naponta a sok séta. Nem mondom, hogy aszkéta módon élek, nasizni szoktam de nagyon keveset, és lelkiismeretfurdalás nélkűl, mivel tudom, hogy utána lemozgom. Azt sem mondom, hogy vékony vagyok, de ahhoz képest amilyen voltam szülés után 93 kg, most 79 vagyok.
    Még úgygondolom, hogy 7 kilót szeretnék fogyni, a 164 cm magasságomhoz.

    Vannak időszakok, amikor áll a súlyom, de valamikor csak úgy pörögnek le a kilók rólam. Jah és még annyit, hogy lassan nagyon lassan fogyok, de úgy néz ki, hogy ez hatásos, mert hízni viszont nem híztam.

    Én mostmár határozottan kijelenthetem - saját tapasztalatomból - , hogy nem hiszek a gyors fogyásban. Az nálam legalábbis nem tartós.
    Örülnék, ha valaki hasonló cipőben lévő társsal tudnék eszmecserét folytatni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_645785
    Torolt_felhasznalo_645785
    2007. október 14. 16:351403.

    Sziasztok!

    Mostanában nagyon elhanyagoltalak benneteket, de nagyon sok a tanulnivalóm, meg a gyerekek és persze a drágám is, szóval kicsit elhanyagoltam ezt a csapatot!BOCS? BOCS BOCS 1000 bocs

    Szerintem most megint drasztikus kúrába kezdek, mert csináltunk egy pár pikáns képet a párommal  és majdnem elsírtam magam  Ez megadta a lökést, bár már alig eszem így is. Mindíg csak a gyerekkel, hogy ketten eszünk egy tányérból (nekem nem sok marad&nbsp, de ez sem elég úgy tűnik. Rá kellene vennem magam megint a tornára, de pár napja már nem náthás vagyok, hanem iszonyatosan fáj a torkom . Ezért nem kezdtem el. Leginkább futni szeretnék, de ahhoz még társat keresek.

    ma sült csülköt csináltam, jó fűszeresen, sült krumplival és savanyú káp.-pal. ÉS NEM ETTEM . Csak pár kanál husilevest.Egy hős vagyok.

    Na majd igyekszem beszámolni a fejleményekről (ha lesznek) és jövő héten meg is mérem magam.

    Puszi mindenkinek 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. Torolt_felhasznalo_823606
    Torolt_felhasznalo_823606
    2007. október 13. 10:451402.

    ÉLJEN, ÉLJEN, ÉLJEN!!!   El sem hiszem hogy előkerültél!

    Most csak egy ilyen örömujjongásra futotta, a buli után ennyi tellik tőlem de jövök majd és olvaslak!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_4190 (1401)
    2007-10-13  07:44
  13. Torolt_felhasznalo_4190
    Torolt_felhasznalo_4190
    2007. október 13. 07:441401.
    Sziasztok Csajok!!! :-))))
    Visszatértem, délután lesz időm, és írok egy hosszabbat..:-) Minden rendben van, remélem veletek is, visszaolvasok majd mindent és írok is, de csak délután, mert most rohanok...Hogy hova? Suliba...:-))) Délután elmesélek mindent.....
    Puszi mindenkinek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_823606 (1400)
    2007-10-12  22:45
  14. Torolt_felhasznalo_823606
    Torolt_felhasznalo_823606
    2007. október 12. 22:451400.

    Sziasztok!

    Remélem jól vagytok, és csak mindenki elfoglalt.... Én a héten harmadjára próbálok írni, előző két alkalommal lefagyott a gépem... most viszont van időm, a barátnőm gépe előtt ülök, és várom hogy elkészüljön, mert megyünk bulizni  Nálam a szokásos a helyzet, lakásfelújítás nagyon lassan, de haladgat, melóba kezdek belelátni, de sajna most folyamatos elbocsátások vannak, szóval nem érezhetem magam biztonságban egy pillanatig sem... de ezt most inkább nem részletezem... remélem Macs, neked sikerül lassacskán elrendezni a dolgaidat a munkahelyen.  Mozgással nem tudom ti hogy vagytok, én még mindig kevesebbet tornázok, mint amennyit szeretnék, de a kalóriaégetés megvan... a karomra meg aztán különösen gyúrok:D... a festék levakarása a falról szépen kerekíti majd a vállam remélem... na ennyi mára, mert divattanácsokat osztogatunk közben Írjatok, nehogy egyedül maradjak!!!! Puszi!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_598737 (1398)
    2007-10-05  13:03
  15. Torolt_felhasznalo_568027
    Torolt_felhasznalo_568027
    2007. október 7. 16:421399.

    Szia silver76!

    Most olvastam csak bele a történetedbe,nem tudom milyen betegséged volt,de ahogy írtad,nagyon nagy "gödör"-ből jöhettél ki.

    Egy valamit viszont kivülállóként látokrős az akaratod,tudsz küzdeni.

    Ha ezt Te is érzed,akkor meg fogod csinálni azt is,hogy újra önmagad légy.

    Itt nem csak a fogyásról van szó,hanem az életedről is.

    Van,amikor azt hiszed,ennél rosszabb már nem lehet,csapás-csapás után,de (tudom ez most sovány vigasz)ez mind az erődet növeli!!!

    Gondold csak el:élsz!!!Ennél semmi sem fontosabb,a többi már gyerekjáték lesz.

    Szívesen megtudnék Rólad többet is,úgy könnyebb segíteni.Addig is csak annyit üzenek neked:

    Keress sok-sok pozitív embert,akik akár ismernek,akár nem ,biztatnak és hisznek benned!És higgy Te is magadban!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_4190 (1)
    2007-02-05  18:32
  16. Torolt_felhasznalo_598737
    Torolt_felhasznalo_598737
    2007. október 5. 13:031398.

    Sziasztok !

    Szerintem olyan sok minden fért bele a 7végédbe, h az csoda lett volna, ha még tornázol is !

    magamról csak annyit, h végül sikerült elhagynom a régi területet - nem volt könnyű és nem tett jót az idegeimnek /sok-sok évvel ezelőtt éreztem hasonlót, h ahogy egyre idesebb leszek úgy nő a gombóc torkomban  / viszont sajnos az új helyen még nem sikerült a rendszereimet csatasorba állitani, igy nem tudok feljönni a fórumra - most is csak kiturtam az egyik kolléganőmet, h ne higyjétek, h teljesen eltűntem  

    még egy rövid hir rólam: hétfő óta végre elkezdtem a régóta tervezett léböjtömet /mindig igy szokott lenni, h kell egy-két hónap ahhoz, h valóban belevágjak  / egyelőre nem megy rosszul, remélem nagyon tisztulok vele, mert viszont fogyni nem nagyon sikerült  , de nem is az a cél, ugye  /

    nem tudom, mikor tudok legközelebb jönni, de nagyon igyekszem majd - addig is puszi, és irjatok

    macs

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_823606 (1397)
    2007-09-30  19:11
  17. Torolt_felhasznalo_823606
    Torolt_felhasznalo_823606
    2007. szeptember 30. 19:111397.

    Helló Csajok!

    Hát Macska, elhiszem hogy ideges vagy... de remélem holnapra lecsillapodnak a kedélyek, és már minden okés lesz... Írj majd mi lett ebből.

    Én megint jó fáradt vagyok,  kicsit felhúztam magam tegnap (meg ma) én is, mert nem tudok haladni a lakásfelújítással... pihenésre meg ne is gondoljak... Igaz, hónapok óta először péntek este egy nagyon jó barátnőmmel elmentünk bulizni, és hát elég jól sikerült  Délutános voltam, de sebaj, meló után beültünk a kocsiba és mentünk szórakozni. Enyhén voltam fáradt, de egy kv után már egész jól bírtam, annyira, hogy kb 6kor aludtunk el végül... Annyit énekeltünk, hogy már fájt a torkom, reggel meg 9 körül kelnünk kellett. És mi várt itthon? Hogy délután vigyáznom kell a tesóm gyerekeire... szóval marha pihentető szombatom volt... este fél9kor bedőltem az ágyba és aludtam mondjuk ma reggel fél9ig. Aztán ma folytattam a festés előkészítését a szobámnak, tulkép amit nagyon meg akartam vele csinálni a hétvégén, azzal kész is vagyok, de jól elfáradtam.... Úgyhogy a hétvégén semmit nem tornáztam... holnap ha jó idő lesz viszont bringázok egyet, az tuti.

    Nektek milyen hétvégétek volt? Ági, merre jársz?

    Gyertek meséljetek!!! Szió

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_598737 (1396)
    2007-09-26  14:59
  18. Torolt_felhasznalo_598737
    Torolt_felhasznalo_598737
    2007. szeptember 26. 14:591396.

    SZIASZTOK !

    bocsi a hosszú hallgatásért, de a múlt héten "kicsit" húzós volt a melóhely, aztán hétfőn pedig kulmináltak a dolgok: kb nyár óta tervezem/szervezem/várom, hogy bankon belül átmehessek egy másik főosztályra. az elvi jóváhagyás már rég megvolt, csak a gépes fejlesztésekre kellett várni. aztán pénteken kiderült, h elsejétől mehetek, azt hittem, h minden sinen van, de még ma is várom a fejleményeket, h mi lesz. részletesen nem tudom leirni, de ez nem az első munkahelyem, többször mentem már át más területre, de igy még soha nem vesztem össze a fönökeimmel   lehet, h az is bonyolitja a helyzetet, h a jelenlegi/volt fönökömmel hosszú évek óta jóban voltunk, igy sokkal jobban tudtunk veszekedni is   a lényeg az volt, h ő azt várta, h én személyesen beszéljek vele, én pedig tudtam, h ő hónapokkal ezelőtt már jóváhagyta a távozásomat, igy értelmetlennek tűnt, hogy most elkezdjek erről beszélni vele - mint barát. na jó nem bonyolitom, azt gondolom, h a fő probléma az, h összekutyulja a fönök-barát kapcsolatot, én pedig nem akarok még a végén is lemenni békába.

    az hogy ilyen hosszan és össze-vissza irtam, gondolom érzékelteti, h milyen zűrös a helyzet, de azt hiszem, már igy túl sokáig untattalak vele benneteket.

    azt természetesen mondanom sem kell, h én nem az a tipus vagyok, aki ha ideges, akkor nem tud enni. sőt  !  

    remélem Ági kilábaltál már a betegségből, a tanulás miatt pedig ne idegeskedj, mert totál felesleges. nekem az jött inkább be, h próbáltam nem sokkal előre gondolni, mert akkor elkezd görcsölni az ember. próbálj lazitani, és arra koncentrálni, ami éppen előtted van. és persze max. igaza van a Gabinak, a mozgás segit az agynak is !!!

    mostmár abbahagyom, gyertek Ti is !

    puszi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_823606 (1395)
    2007-09-26  08:32
  19. Torolt_felhasznalo_823606
    Torolt_felhasznalo_823606
    2007. szeptember 26. 08:321395.

    helló-bellló!

    Ági, ne lógasd az orrod!!! Bár elhiszem hogy nehéz dolgod van, de fel a fejjel, túl leszel rajta! Tudom hogy marha kevés az időd, de szerintem egy kis mozgás után az agyad is jobban fogna, és jobban éreznéd magad fizikailag is...  Nem gondolok órás tornákra, csak hogy néha egy negyedórára felállj a könyv mellól, és csinálj egy pár nyújtógyakorlatot. Tuti nem ezen az időn fog múlni a tanulás sikere... vagy max jót tesz Amúgy én se fogadtam meg soha másnak a tanácsát, amikor vizsgákra készültem, mindig csak arra koncentráltam, hogy a lehető legtöbb időt fordítsam tanulásra, de mostmár tudom hogy hülyeség volt, ha engedtem volna néha egy kis kikapxsolódást magamnak, lehet jobban jártam volna... na mindegy. Persze neked van ezer más dolgod is a tanulás mellett, de szerintem segítene egy pici torna.. na jó, nem ismétlem folyt magam.

    Remélem lábalsz kifelé a megfdázásból te is, nekem van egy tuti tippem, de nem fogod díjazni...  A múlt héten, mikor én is jó náthás voltam, egyik hajnalban munkába menet el kezdett szakadni az eső, de olyan szinten, hogy esernyő ide v oda, sz..rá áztunk. A cipőm csónakként funkcionált, a gatyám meg combközépig vizes volt, csavarni lehetett belőle a vizet. Na így ültem fél délelőtt az irodában, mire megszáradtam. Két nap múlva kutya bajom sem volt.... Pedig azt hittem hogy jól visszaesek és lázasan fogok fetrengeni egy hétig... na azért szerintem ettől az élménytől kíméld meg magad inkább a fokhagyma...

    Na megyek én is dolgomra, Macs, gyere mesélni, Ági kitartás  és jobbulást! Puszi 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_645785 (1394)
    2007-09-24  15:00
  20. Torolt_felhasznalo_645785
    Torolt_felhasznalo_645785
    2007. szeptember 24. 15:001394.

    Sziasztok!

    Sajna engem is elért a nátha, most már szagokat sem érzek, lassan egyáltalán nem kapok levegőt az orromon, szóval eléggé rosszul érzem magam .De a többiek már gyógyulgatnak, nehéz kimászni ebböl a megfázásból. Nincs valami jó kis házipraktikátok?mondjuk olyan mint a reszelt retek mézzel . Msot az sem baj, ha büdi, amit meg kell ennem, úgysem fogom érezni a szagát .

    Na de nem sajnáltatom itt magam. Főleg hogy nagyon rossz vagyok mostanában...egyáltalán nem tornázom. Sajna mostanában örülök, hogy élek, mert úgy érzem, hogy az angol miatt összecsapnak a fejem felett a hullámok..állandóan gyomorgörccsel ébredek, ha a vizsgákra meg a szakdogára gonolok...hogy fogom megcsinálni, mikor a heti házikkal meg olvasnivalókkal is teljesen el vagyok maradva?

    Ne haragudjatok, hogy ilyen nyávogósra sikerült ma. Most tényleg eléggé sötéten látom az előttem álló hónapokat.Szeretnék már túllenni az egészen és "csak" dolgozni . Meg lefogyni végre . De addig még hízni is fogok a sok stressz miatt . 

    Sajna kreatív receptek most nem jutnak eszembe, zsiborog az egyész fejem. De a karfiolt tepsiben megsütve sok-sok sajttal és tejföllel meg egy szelet fűszeres csirkemellel nem utasítanám vissza. .

    Na megyek és kidugítom az orrom

    sziasztok 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_823606 (1393)
    2007-09-19  18:15
  21. Torolt_felhasznalo_823606
    Torolt_felhasznalo_823606
    2007. szeptember 19. 18:151393.

    heló Csajok+! Macska, örülök hogy előkerülték!!!!

    A gépem még mindig kiborító, úgyhogy rövid leszek... bocs ha sok plusz jel lesz a hsz-emben:...

    A dió szedés tök jól hangzik, ha az árába belegondolok, akkor meg aztán végképp... nagyon hasznos dolog több szempontból: családi program, mozgás, takarékosság... tök jó

    Sajna torna nálam sem mindennapos, olyan dög vagyok du-ra, hogy nincs energiám hozzá minden nap. Ma mondjuk elég jól va+gyok, úgyhogy lehet hogy még egy rövid jógát bevállalok. De a délelőttös műszakot amúgy elég nehezen viselem, kajálni nem nagyon van idő, jó ha egy szendvicset bedobok munka közben, meg egy kv-t, úgyhogy mikor hazajövök ált zabálással kezdem... jó ez túlzás, de jól belakmározok azért, és utána nem nagyon bírok tornázni... azért próbálom beiktatni, ha nem is annyiszor ahányszor szeretném.

    Ági, nálad mi a helyzet?  Olyan régen írtatok már vmi jó receptet! Főztetek vmi különlegeset mostanában? Én napok óta a főzeléket kívántam, úgyhogy ma paradicsomos káposztafőzelék volt tükörtojással.   Marha jól esett mit mondjak

    Na megyek emberi fejet kihozni magamból, a szerda du az arc és hajápolásé Sziasztok!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_598737 (1392)
    2007-09-18  10:32
  22. Torolt_felhasznalo_598737
    Torolt_felhasznalo_598737
    2007. szeptember 18. 10:321392.

    Sziasztok lányok !

    már nem tudom, mikor voltam utoljára : a múlt héten otthon voltam betegácsin, előtte pedig annyi melónk volt, h nem csoda, h lebetegedtem  

    egyébként semmi komoly, de nagyon jó volt otthon !!!!

    gyógyuljatok meg Ti is mielőbb !

    mostanában a torna kicsit elmaradt, viszont sokat gyalogoltunk: leszedtük a dió termést - igaz, h nem a mienk, hanem a patak- parti fákról szüreteltünk, de nem mi voltunk egyedül, sőt, már egy része jól meg volt kopasztva, mire mi odaértünk, de igy is lett legalább 15 kiló dió. persze a töréshez még nem volt lelkivilágunk: még hagyjuk egy kicsit száradni   de igazán nagy buli volt: csak akkor jöttünk rá, h milyen messze mentünk és milyen nehéz a dió, amikor csak mentünk, mentünk és még mindig a világvégén voltunk  akkor az uram rázenditett  - hiába, a katonaságnál azt tanitották, h masirozáshoz jól illik a nóta !

    a fogyásom változatlan, = a 0-val, de legalább nem hizom, ez is eredmény ! a héten már megvettem az új bérletet és maxra ki fogom használni   tegnap valahogy sikerült túlélnem a step-et, magam is csodálkozom rajta, h nem hagytam abba !

    most visszamerülök a melóba, mert persze megint kevesebben vagyunk  

    irjatok, igyekszem én sem eltűnni ! igérem  

    macs

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_823606 (1391)
    2007-09-16  14:22
  23. Torolt_felhasznalo_823606
    Torolt_felhasznalo_823606
    2007. szeptember 16. 14:221391.

    Szia Ági!

    El is hiszem hogy kész vagy... nem lehet könnyű a gyerkőcök mellett a suli...  Egészségetek? Hogy van már a férjed? Én a múltkori vizes cipős napoknak köszönhetően a változatosság kedvéért jó náthás vagyok... nem érzem magam nagyon rosszul, csak épp folyt az orromat kell fújni. És kicsit fura hangon kommunikálok az ügyfelekkel. Ma azért tornáztam egyet, mert már kezdett lelkifurdim lenni, ez a hónap nagyon gáz nekem... pénteken du-os voltam, aludtam 5 órát, szombaton vissza melózni, jól ki voltam ütve, hazajöttem, ettem és lefeküdtem pihenni, aztán este felketem vacsizni,majd visszafeküdtem aludni És ez a hét ugyanilyen lesz. Ma mondjuk egyedül vagyok itthon, úgyhogy tudom azt csinálni amit akarok (=mosás, főzés, vasalás...., na jó belefért a torna is, meg most a net ). Viszont a felújításra nálam nem tudom mikor fog sor kerülni... megint rossz időt mond... a héten a tesómat már megfenyegettem, hogy rámoljanak ki mostmár tényleg a szobából, mert a héten el fogom kezdeni levakarni a falat, megígérte hogy hétvégén kipakolnak, de akkor igencsak bele kell húniuk, mert tegnap este jó sok cuccot itt hagytak még, és ma nem jártak erre egyelőre... de annyira most nem vagyok emiatt kiakadva, mert a hét elején tuti nem lesz időm belefogni. Meg még a festéket is meg kellene venni:D

    Kaja ügyben hogy állsz? Én nem dicsekedhetek most nagyon az egészséges táplálkozásommal... melóhelyen szendvicsezek, ithhon meg falok... akár éjjel fél12kor is, ha du-os vagyok... Macska merre jársz, gyere támogatni bennünket 

    Na most lelépek, igyekszek gyakrabban jönni, de a gépem egy katasztrófa, ráférne egy karbantartás már, mert sokszor nincs kedvem bekapcsolni, mikor tudom hogy sietnem kellene és ezzel meg kínlódni kell....  

    Sulinoz kitartást neked Ági, a többieknek meg üzenem, hogy jöjjjenek máááár....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_645785 (1390)
    2007-09-14  13:10
  24. Torolt_felhasznalo_645785
    Torolt_felhasznalo_645785
    2007. szeptember 14. 13:101390.

    Szia!

    A dága férjem még mindíg nem jött rendbe rendesen, még köhög, és hasonló dolgokat csinál Csak a gyerekek el ne kapják, azon izgulok. Nem semmi anyagilag két gyerek betegsége, meg hát szegénykék...Bár a kicsi a foga miatt így is köszködik, nem hiányzik még ez is hozzá.

    A cipőm nekem is ladikká alakul esőzéskor. Viszont én nem kell, hogy kimennjek szakadó esőbe, szerencsére. Elnapolhatom hetelhetem hónapolhatom ezt a vásárlási mizériát. Még én mgam sem szeretek vásárolni menni magammal, mert nagyon nehezen találok olyan ruhadarabokat, amik otthon is tetszenek magamon. De múlt héten sikerült vennem egy pólót, ami nagyon tetszik most is. Végre egyszer .

    A suli iszonyat, szó szerint. Reggel 9-től este 7-ig megállás nélül nyomjuk. Még 9 alkalom és lesz két szigorlatom meg vagy 2 kollokviumom. És írjam a szakdogát..... Jövő hétre 50 oldalt kell olvasnom angolul, persze ezt nem tudom gyerekek mellett kivitelezni, éjszakázni sem tudok. Elég lesz a vizsgákra ébren maradnom. Ennyi nagyjából mostanában a helyzet.

    Ja és tetézve a nyári felújításainkat, még lett még egy csőtörésünk a fürdőben, kád ki, csöveket cserélni kellett, csempe leverve, úgyhogy én nagyon ki vagyok az évre . Remélem már csak jó dolgok fognak történni velünk. Pá és vigyázz magadra.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_823606 (1388)
    2007-09-13  10:36

Címlap

top