Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Fel fogom adni...

Torolt_felhasznalo_513184
Torolt_felhasznalo_513184
Létrehozva: 2006. július 18. 14:42

Sziasztok,

Már második hete, hogy elkezdtem a 90 napos diétát és ha úgy döntöttem, hogy abba fogom hagyni. Ma gyümölcs napom lenne, és van is, mert kimentem a piacra hogy veszek fontettit, de végül mégis barack lett belőle.  

Azért kezdtem fogyókúrázni, mert soha nem voltam vékony és ki szeretném próbálni milyen. A diétát viszont már annyira unom, hogy inkább maradnék ilyen...

Ti mit csináltok, ha elbizonytalanodtok? Mit csináljak, hogy ha hazamegyek ne essek neki a rakott kelnek? Ha nem találok valami kapaszkodót, fel fogom adni, főleg úgy hogy mindenki azzal jön: "nem is vagy te kövér, hova fogyózol..."

Segítsetek!

  1. Torolt_felhasznalo_951109
    Torolt_felhasznalo_951109
    2006. július 22. 12:2314.
    Sokan vannak ezzel igy . Tudod én próbáltam már a tojásdiétát de én is megundorodtam töle. Pedig azelött imádtam a tojást. Szerintem ezekben a diétákban pont az a poén , hogy ehetsz mindent, de már annyira utálni fogod a menüt , hogy rá sem bírsz nézni és pont ez lesz az ami elösegítí a fogyást. Nagyon jól ki van ez találva. Csak hisszük ,hogy egyik- másik diéta könnyebb. Valójában egyik sem az ,viszont minden akarat és elhatározás kérdése.
    Arra meg , hogy unod a 90 napos diétát csak azt tudom mondani ,hogy az új alakodat nem fogod megunni , ha végigcsinálod. Ez lebegjen a szemed elött. Na és persze az , hogy nem hagyom ,hogy ez a vacak diéta kifogjon rajtam. Te legyél erösebb a kísértéseknél. Így duplán büszke lehetsz majd magadra amikor 3-4 mérettel kisebb ruhát hordasz és elmondhatod , hogy van akarataerőd.

    Sok szerencsét és jó fogyást a továbbiakban
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_875223 (13)
    2006-07-21  18:13
  2. Torolt_felhasznalo_875223
    Torolt_felhasznalo_875223
    2006. július 21. 18:1313.

    Ez a kiskutyás trükk nagyon jó, onnan tudom, hogy énis hasonló dolgokkal szoktam rávenni magam erre-arra

    Egyébként én is csinálom a 90 naposat, hétfőn lesz 2 hete, de már nagyon unom Ma van gyümölcs napom és már énis undorodom a gyümölcsöktől. Egyszer már csináltam 90 naposat, 3 hétig, de az sikernek számít mert már az elején elhatároztam hogy csak 3 hétig, viszont 3 hét csak a mérlegen látszott meg, a ruhaméretem sajna nem változott.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_951109 (11)
    2006-07-21  13:23
  3. Torolt_felhasznalo_546799
    Torolt_felhasznalo_546799
    2006. július 21. 13:4412.

    hmmm...szerintem te még nem akarsz úgy igazán...fejben....mert azt megértem, hogy vki fogyó közben kirámolja otthon a hűtőt, mert nem elég erős az akarata, de az, hogy még ebérdre előre csomagolsz a "gaz"ból!!!! és gondolom a csoki is valahogy odakerült, nem varázsolta oda senki.

    Szerintem ha kisebb célokkal kezded, akkor az erősíthetné az akaraterődet. Pl ha a 90 napost csinálod, tűzd ki célul előszőr, hogy 1-2 hétig csinálod, ezt BÁRKI kibírja. Utána max bekajálsz egy kicsit, de folytatod. Olyan időtartamot tűzz ki, amit be tudsz tartani. Én pl tudom, hogy 90 napot képtelen lennék lehúzni, bár ahogy olvastam, ebben a diétában lehet sütizni bizonyos napokon. Én most a Norbi 33 naposat csinálom, abban van torna is és TUDOM, hogy MEG FOGOM CSINÁLNI. Hiszen csak 33 nap...

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_513184 (10)
    2006-07-19  14:06
  4. Torolt_felhasznalo_951109
    Torolt_felhasznalo_951109
    2006. július 21. 13:2311.
    Szia!
    Látom nem vagyok egyedül a sikertelen próbálkozásaimmal! És valóban igaz, hogy a fogyókúra fejben döl el. Én soha nem ugy indulok neki , hogy nem fog sikerülni és mégis elbukom.Ez vagyok én és már próbálkoztam azzal hogy igy elfogadom a testem ahogy van , de nem ment. Ezért elhatároztam ,hogy lesz valami ára a fogyókúrámnak. Régóta szeretnék egy kiskutyát. Arra gondoltam , hogy csak akkor veszem meg magamnak , ha végigcsinálom a 90 napos diétát. Jelentem eddig nagyon jól haladok! És innentől nem csak a kiskutya ad majd eröt hanem az a 4 kg fogyás amit ez idö alatt produkáltam.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_833663 (6)
    2006-07-18  20:38
  5. Torolt_felhasznalo_513184
    Torolt_felhasznalo_513184
    2006. július 19. 14:0610.

    Olyan édesek vagytok, de végül mégis elgyengültem....nem tudom mennyire vagyok már elveszve.

    Tegnap végül megadtam magam a rakott kelnek, de ha tegnap ezt nem is teszem meg, a tegnapi éjszaka után végül ma reggelre mindenképpen megtörtént volna az elkerülhetetlen... munkából adódóan nem sokat aludtam, viszont idegbajos lettem, ma pedig hivatalosan folyadéknapom lett volna és esélyem se volt, hogy azt megtartsam. Tudom, folytathattam volna fehérjével, ha minden kötél szakad, de ehelyett ebédre is a gaz csábítóból hoztam és csokit is ettem...mit szóltok?

    Tudom, hogy az evés csak menekülés és csoki meg csak önsajnálat, de olyan gyümölcsundorom volt már, hogy az hihetetlen. Magamról egyébként annyit, hogy 53 kiló vagyok, 158 centi, nem kifejezetten kövér, olyan kis egészségesen formásnak modanám, bár a fenekem lehetne kisebb. Csak szerettem volna végre egyszer én is xs-es nadrágot venni, mint a tesóm, 45 kiló volt a célom, mint amennyi ő.

    Most aztán válaszút előtt állok, vagy egy botlásnak tekintem a tegnapi zabálást és a mai napot és visszatérek a diétához, vagy feladom végleg az egészet...még nem tudom, mi lesz, pedig már vitamint is vettem, direkt fogyókúrázóknak valót...

    Köszönöm a bíztatást, akit érdekel annak majd bezsámolok a fejleményekről és a lelki vívódássokról, bár abban gondolom van része mindenkinek, azért van itt.

    jó fogyást nektek!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_191482
    Torolt_felhasznalo_191482
    2006. július 18. 22:169.

    Szia LnéKingus!

    Mi lenne, ha egyszer úgy indulnál neki egy figyókúrának, hogy na, ez most sikerülni fog...megcsinálom már csakazértis!!!???

    Szerintem más lesz az eredmény!  

    Üdv,

    Lila

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_833663 (6)
    2006-07-18  20:38
  7. Torolt_felhasznalo_191482
    Torolt_felhasznalo_191482
    2006. július 18. 22:138.

    Sziasztok!

    Claudy, az Együtt könnyebb topic- ot a mozgásnál találod!  

    Yve, Neked azt tudnám javasolni, hogy fogj egy darab papírt és csinálj egy pozitív és negatív oldalt. Kezd el leírni, hogy miért lenne jó, ha lefogysz...mind egészségileg, mind a lelkednek. Majd ezután írd fel, hogy mi lesz Veled, ha feladod a fogyit és nekiesel a rakott kelnek!   Én szerintem a pozitív oldalon több dolog lesz....feltéve ha szánsz rá elég időt. Így arról levágva a negatívat ragaszd ki vhova, ahol mindig látod, illetve ahol el tudod olvasni, ha elbizonytalanodsz!   Szerintem már az, hogy végig gondolod, az is segíteni fog! Valaki már említette az elhatározást és hogy fejben dőlnek el a dolgok. Én is ezt vallom. Éppen ezért ha ott lesz a lista az megerősít, hogy jó uton jársz és mindig fogod látni a célodat is!!!! Na persze utána mondhatod, hogy milyen szupi csaj vagyok!  

    Én már végig csináltam egy 90 naposat.....

    Sok sok kitartást!

    Szép Napot!

    Lila

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_513184 (1)
    2006-07-18  14:42
  8. Torolt_felhasznalo_716233
    Torolt_felhasznalo_716233
    2006. július 18. 21:377.
    Remélem mindenki elolvassa, akinek a háta mögött már szerepel jó néhány sikertelen diéta!!! Én sokáig azt gondoltam (mint sokan mások), hogy a folyamat a következő: leadom a fölös kilókat, és minden rendben lesz, nagy boldogság, önbizalom, stb stb.
    Logikusnak tűnik, de nem így van! Nekem jó pár évbe telt, mire rájöttem, de azért írom ezt most le, hogy minél többen el tudják olvasni, és nekik hamarabb a birtokukban legyen a végleges fogyás legfontosabb feltétele!!
    Az önbizalmat kell előbb helyreállítani, és utána a fogyókúra már szinte nem is fogyókúra, mert csak olyan ételeket kívánsz, amiktől csinos és vékony leszel. Ez nem egy újabb reklámfogása a kereskedelemnek, ami miatt sokan csalónak újra és újra, mert el akarják és el is hiszik amit a csodaszerek kínálnak.
    Szóval a lényeg az ok megszüntetése, hiszen a túlsúly csak okozat. Ha megszűnik az ok, akkor nincs már okozat sem, ez így logikus. Nekem ezt az okot a bach-virágcseppekkel értem el. Természetes módszer , természetes anyagokkal, olyan egyszerű, és mégis hatásos!
    http://www.bach-terapia.hu/bacheszencia.html --&rt; ha erre az lodalra kattintotok, akkor megnézhetitek a bach cseppek leírását, hogy melyik virágcsepp milyen negatív érzelmet old fel. Én 6 cseppet választottam ki először, és én magam kevertem össze az esszenciát, szóval nem egy ördöngősség, de készen is lehet rendelni. Ha valaki személyesen vásárolja meg, akkor még a postaköltséget is megspórolja. 800 Ft egy üveg virágcsepp, szóval a 6 db 4800 Ft volt .Azt hiszem ez nem magas ár, ha arra gondolunk, hogy végre kiegyensúlyozottak és magabiztosak lehetünk.
    Nekem segített. Nagyon durva önértékelési problémáim voltak, de nem a súlyom miatt, hanem a kishitűség miatt volt túlsúlyom. Higgyétek el, minden túlsúly, és túlzott evés lelki okokra vezethetők vissza. Amíg ezt nem látja be valaki, addig nem fog tudni egy sikeres fogyókúrát sem végigcsinálni, és a sorozatos kudarc élmények csak tovább rontanak az önképen! Remélem sokan elolvassák az írásomat és őszintén kívánom mindenkinek, hogy legyen kiegyensúlyozott, magabiztos nő, és "mellékhatásként" csinos és vékony!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_833663 (6)
    2006-07-18  20:38
  9. Torolt_felhasznalo_833663
    Torolt_felhasznalo_833663
    2006. július 18. 20:386.
    Sziasztok!

    Én is most kezdem a fogyókúrát, bár ahogy ismerem magam valószínűleg megint eredménytelen lesz. Az a baj, hogy annyi sikertelen próbálkozás után igazán már el sem hiszem, hogy sikerülhet. Inkább csak TUDOM, hogy fogynom KELL.
    Most próbálok először így "társaságban" fogyni, köztetek, remélem az, hogy nem vagyok egyedül, segíteni fog.
    Ezért kívánok mindenkinek sok kitartást, és eredmény.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_951109
    Torolt_felhasznalo_951109
    2006. július 18. 20:215.
    szia!
    Én elég fiatal vagyok és igazából soha nem voltam vékony éppen ezért elhatároztam hogy végigcsinálom a 90 napos diétát! Olvastam, hogy abba szeretnéd hagyni. Ne tedd! Csak abba gondolj bele mi vitt arra rá ,hogy ezt végigcsináld.És gondolj bele abba is , hogy ez az ok meg e szünt mára. Szerintem nem . Hidd el nagyon jó érzés lesz amikor majd a végén büszkén azt fogod mondani:IGEN BELEVALÓ CSAJ VAGYOK VÉGIGCSINÁLTAM! Feltételezem hogy irigykedtél már mások alakjára.Legyen ez most fordítva legyenek ők irigyek rád. Egy a lényeg ne add fel az álmaidat!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_513184 (1)
    2006-07-18  14:42
  11. Torolt_felhasznalo_628946
    Torolt_felhasznalo_628946
    2006. július 18. 17:204.
    Szia! én még csak ma kezdtem. Mennyit fogytál eddig?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_513184 (1)
    2006-07-18  14:42
  12. Torolt_felhasznalo_797993
    Torolt_felhasznalo_797993
    2006. július 18. 16:543.

    Szia!

    Csak az volna a kérdésem, hogy hol van az az Együtt könnyebb topic? Meírt nekem is van akaraterőm, meg kitartásom, de azért egy kis bíztatás azért nem jönne rosszul....

    köszike

     

    Claudy

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_956143 (2)
    2006-07-18  15:13
  13. Torolt_felhasznalo_956143
    Torolt_felhasznalo_956143
    2006. július 18. 15:132.
    Szia! valahol minden fogyókúra fejben dől el... elhatározás kérdése, hogy sikerül-e vagy sem...
    én már milliószor belekezdtem diétákba és sosem csináltam 2-3 hétnél tovább....
    de tegnaptól ez megváltozott, elkezdtem egy új életet, tulképp a tegnapi nap a második szülinapom  
    kőkeményen elhatároztam és BE IS FOGOM TARTANI!!!!
    amikor megéhezem, vagy egyszerűen megunom, akkor mondogatni fogom magamnak, hogy meg tudom csinálni, meg tudom csinálni!   plussz arra gondolok majd minden egyes elbizonytalanodásnál, hogy milyen jó lesz, ha pár hónap múlva pl egy próbafülkében próbálok egy ruhát és nem furi torz alak bámul majd rám vissza......  

    Két szóval: AKARATERŐ, KITARTÁS!!!!!!!!

    máshogy sajnos nem megy  


    ha bármikor elbizonytalanodnál csak írj! van már egy Együtt könnyebb című topic! ha gondolod ide is írhatsz, itt kezd kialakulni egy kis csapat, akikkel egymást fogjuk erősíteni, tartjuk majd egymásban a lelket. elvileg hétfőtől fogyizik mindenki, de ez még azért változó.

    csatlakozz, és meglátod együtt könnyebb!   

    soko-sok erőt kívánok neked a diétádhoz!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_513184 (1)
    2006-07-18  14:42

Címlap

top