Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

A női féltékenység

Torolt_felhasznalo_707143
Torolt_felhasznalo_707143
Létrehozva: 2006. július 17. 15:48
Sziasztok!
Én egész életemben enyhén túlsúlyos voltam és mindig diétáztam... az ember azt hinné hogy a barátnője/barátnői mindig ott állnak mellette... sajnos az én életmben nem egyszer kiderült hogy a sablon mondat, miszerint " ne fogyóz, jó vagy te így, mindenki így szeret ahogy vagy, így nézel ki jól....stb" blablabla spontán féltékenységből hangzott el a szájukból... Veletek is megtörtént ez már???
Szerintetek miért jó a másik embernek ha szenvedni látja a "barátját"?
Miért kell levezetni a kissebségi komplexust másokon???
Szerintem mindenki úgy szép ahogy elfogadja magát... Attól leszünk szépek ha megbecsüljük és szeretjük magunk....
Persze azóta is fogyózom, de reníthetetlenül... És egész jól állok
Ha gondoljátok írjatok, kíváncsi vagyok a véleményetekre...
  1. Torolt_felhasznalo_707143
    Torolt_felhasznalo_707143
    2006. július 19. 01:208.
    Tudjátok nekem a munkámból adódóan mindig szükségem van arra hogy megmondják az igazat... szerintem mindenképp meg kell, ha nem vagyunk kényszerűek a kegyes hazugságra... szép dolog szerintem az építő jellegű kritika és a tálalás művészete... mondjuk én álltalában magamra veszek mindent és lehet hogy ezért tartok ott hogy lassan megint kezd látszódni az arc csontom és négy nap után 1 mérettel kisebb nadrágot hordok!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_907413 (3)
    2006-07-17  22:45
  2. Torolt_felhasznalo_73301
    Torolt_felhasznalo_73301
    2006. július 18. 11:467.

    Sziasztok!

    Ahogy így olvasom a hozzászólásokat hál'isten megnyugodhatok mert én is azon szerencsések közé tartozom akiknek őszinte és szókimondó bnői vannak én is ilyen vagyok...főleg ezért szeretnek velem eljárni vásárolni.

    Viszont van egy "bnőm"aki mindig úgy viselkedik h őt dícsérni kelljen...amit én áltban elkerülök vagy legtöübbször azt mondom "aha jó ez a felső..."nem pedig azt amit kellene mondanom"jól áll neked ez a felső..."

    Ő egy "áll-bnő",gyakran érzem azt h csak azért ragaszkodik hozzám mert egyedül van...

    Az elmúlt hónapokban 8kgtól szabadultam meg és már néhány ruhám csak s-es méretű és olyan ruhákban is járhatok amikben eddig csak ő járhatott...azt hiszem fusztrálja ez a dolog h sikerült leadnom ezt a pár kilót...nem dícsért és nem biztatott sőt tudta h mit mikor ehetek(Norbizok)mégis mintha ellene lapátolt volna egész idő alatt és megsértődött ha visszautasítottam vmi kajáját....

    Azt hiszem tényleg sajnálatra méltók az ilyen emberek...sokszor mondják h néha jobban örülök más sikerének mind a sajátomnak...a sajátnak is örülök csak azt nem úgy mutatom..

    Szóval mindent bele...kitartás és csak a pozitív gondoloatokkal,mondatokkal kell foglalkozni és akkor könnyebb lesz leadni azt a néhány kilót!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_545312
    Torolt_felhasznalo_545312
    2006. július 18. 10:556.
    Nekem nagyon szerencsém van a barátnőimmel. Kifejezetten jót teszünk egymásnek, ketten nagyon mániákusak vagyunk, és inkább segítünk egymásnak, és örülünk mindkettőnk sikereinek. Harmadik felünk mázlista, vékony alkat, de vele is járok edzeni, ő is csak bíztat, szóval ilyen is van szerencsére 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_707143 (1)
    2006-07-17  15:48
  4. Torolt_felhasznalo_80123
    Torolt_felhasznalo_80123
    2006. július 18. 10:105.

    Egyetértek, egy barátnak tényleg legtöbbször meg kell mondania a "frankót". Viszont pont attól vagyunk nők, érzékenyek, és empatikusak, hogy megérezzük, mikor van szüksége a másiknak inkább bíztató szavakra, megerősítésre, és mikor van szüksége kritikára...

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_956143
    Torolt_felhasznalo_956143
    2006. július 18. 08:464.
    Na jó, de a barátok attól barátok, hogy megmondják az igazat.  mi a barátnőimmel mindig megmondjuk egymásnak. azt is, ha sz@r a másik haja, vagy hízott, vagy gáz a ruhája....  stb.  és sosem sértődünk meg, inkább nevetünk egy nagyot és változtatunk a dolgainkon... ettől vagyunk igazi barátok....
    a kollégáim szokták mondani, hogy minek fogyózol, tök sovány vagy... stb. nekik nem hiszem el, mert ők nem láttak akkor amikor versenysúlyban voltam   én érzem, hogy ha futok a busz után, akkor nem kapok levegőt fél órán keresztül és nem ők.....  

    A legfontosabb, hogy magunkról mit gondolunk, mert lehetünk ducik, vagy akár soványak, ha úgy érezzük jól magunkat...   


    üdv mindenkinek
    moki
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_907413 (3)
    2006-07-17  22:45
  6. Torolt_felhasznalo_907413
    Torolt_felhasznalo_907413
    2006. július 17. 22:453.

    Arra is gondolj, hogy az emberek nem mernek sokszor őszinték lenni. Lehet, hogy azért mondja, a "sablon szöveget", mert fél, hogy megbánt, ha elmondja az igazat. Azért valljuk be őszintén, azon is ki lennénk akadva, ha azt mondanák: Hát, drágám, van miből leadnod, az biztos!

    Velem már az is előfordult, hogy azért kértem véleményt, mert pontosan ezt a sablont szerettem volna hallani. Hogy én így is jól nézek ki, így szeretnek, és kész.

    Én a testvéremnek és anyámnak hiszek, ők mindig megmondják az igazat. Nem érdekük, hogy mást mondjanak.

    Biztos vagyok benne, hogy mindenkin észreveszik a barátnői, ha fogyott, és abban is, hogy azt is szóvá teszik. Úgyhogy hajrá, mert fogják azt is mondani, hogy "Jé, te fogytál?"  vagy "Megint fogytál?"

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_402541
    Torolt_felhasznalo_402541
    2006. július 17. 18:592.

    Szió!

    Amiről írtál sajnos ez minden nőben de akár férfiben megvan.. Nagy része féltékenységből mondja ezt, de akad azért nagyon kis százalékban olyan is, aki tényleg azért mondja, mert teljes szívéből így gondolja.. Én pl mindig meg tudom különböztetni, h mikor mit kell elhinnem ezekből a szövegekből.. Nekem a saját tesóm mondja sokszor ezeket a mondatokat, persze van, mikor el  lehet neki hinni, és van mikor nem. Engem már nem ér csalódásként az emberek "féltékenysége", mert tisztában kell azzal lenni, hogy milyen vagy, pontos énképednek kell lenni és akkor tisztán át lehet látni azt, h ki az, aki rosszindulattal próbálkozik.. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_707143 (1)
    2006-07-17  15:48

Címlap

top