Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba
 
Kedves Fórumozók!

Felhívjuk figyelmeteket, hogy a politikai topikokat csak a jogszabályokban kötelezően előírt mértékben moderáljuk, ezért itt fokozott a személyeskedés, vita, anyázás veszélye. Aki ezekbe a topikokba ír, illetve ezeket olvassa, készüljön fel lelkileg, és húzzon vastag bőrt a várható virtuális pofonok ellen, mert a moderátorok itt NEM törlik a bántó hangvételű hozzászólásokat, ha azok nem sértenek személyiségi jogokat, vagy egyéb jogi előírásokat.

A moderálással kapcsolatos további részletek a Felhasználási Feltételekben (http://www.nlcafe.hu/felhasznalasi) olvashatók.

Üdv: a moderátorok
Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba

Lesz-e Bp 30 év múlva?

hamupip
Létrehozva: 2015. május 14. 09:02

Ez volt egy előadásom címe, 1993-ban. Tehát csak 2023-ban fogok leszerepelni. (Ha...)
Kölnben ezt mondtuk: Vállaljuk, hogy hülyét csinálunk magunkból, mint sem, hogy bekövetkezzen...
2015 elején ketten is vállalták, hogy hülyét csinálnak magukból:
a World Economic Forum (The Global Risk Report 2015) és a Global Challenges Foundation (12 Risks...)
Utóbbi, a stockholmi Szombatfalvy László által támogatott intelemhalmaz kemény bírálatot kapott
(Thomas Grüter: Apokalypse, wissenschaftlich; Telepolis), miszerint a GCF 12 kockázata tudománytalan, törölni kéne:

-a pénzrendszer összeomlását ("csak következmény" - akkor 2008 mi volt?)
-természeti kockázatokat (hanyagolhatók)
-az ismeretlen kockázatokat (nem lehet mit kezdeni)
-kormányzatok csődjét (eddig is túlélte az emberiség, ez is csak következmény).

Ellenben hiányzik:
-konvencionális háborúk (ha kiterjednek, végzetesek)
-növekedés-katasztrófa (nyersanyag-kimerülés, környezetszennyezés).

(Nekem hiányzik: túlnépesedés, létalapok fölélése.)

A Világgazdasági Fórum a profitját félti:
-helyi háborúk
-hurrikán, aszály, áradás
-kormánycsőd
-munkanélküliek lázadása

Egy biztos: a kockázatok évről évre nőnek - gyorsabban, mint az óvintézkedések.

A NatGeoTV 2012 óta futó Túlélési praktikák nyomán él a magyarpreppers is, ha nem is fogják föl, hogy túlélés csak csoportokban lehetséges (Fővárosi Túlélő Csoport).

A 33 kockázati tényező elhangzott a Sirályban, 2008-ban:

    1.pénzrendszer-összeomlás
    2.kamatígéret
    3.növekedéscsapda
    4.túltermelés
    5.tőkemegsemmisítés
    6.pánikbevásárlás
    7.olaj-világháború
    8.ivóvízháború
    9.termőföld-megszállás
    10.vallásháború
    11.terrorizmus
    12.alvó génaknák
    13.nanokatonák
    14.klónozott katonák
    15.peak oil
    16.élelmiszerhiány
    17.munkabeszüntetés
    18.munkaképtelenség
    19.szegénylázadás
    20.elöregedés
    21.fiatal-öreg polgárháború
    22.yuppie-diktatúra
    23.élettérhiány
    24.klímamenekültek
    25.szegények inváziója
    26.fölriasztott vírusok
    27.kiszabadult gének
        28.rezisztencia
        29.nukleáris tél
        30.klímaátcsapás
        31.tengeráram-változás
        32.vulkán, földrengés, árvíz, aszály
        33.csendes meghülyül
+ a titkosítottak + a hihetetlenek

Az átfedések, kétszerszámoltak, másodlagosak kivonása után - láss csodát, csak  e g y  maradt!


 

  1. Torolt_felhasznalo_605445
    Torolt_felhasznalo_605445
    2021. november 28. 18:067.

    Nahát, hogy milyen aktuális ez a kérdés! Vajon megkapja Budapest az EU támogatásokat a kormány megkerülésével? Akkor talán még túlélhet pár évig... de lehet, hogy úgyis vége lesz... amint megépül a vasút... ki tudja?

  2. 2015. június 9. 03:106.

    Ha nem beszélnél hülyeségeket a bak jeggyel, még jó is lenne a szöveged. 


    Egyébként komolyra fordíítva: jó voln, ha az emberek elkezdenének ilyen témákról beszélgetni...elgondolkodhatnának, a nagy gyerekszeretetükben mégis hova szülnek annyit... a gyerekek mit fognak enni, mit fognak inni, lesz-e béke az elkövetkező 70 évben... kell-e félteniük életüket, biztonságukat, azok gyermekeik biztonságát, anyagiakat. 


    Most még presztízs a nagycsalád, de vajon 20 év múlva hol fogunk tartani? Ez egyelőre senkit nem érdekel.


    Dúl a háború jobbra is, meg balra is, a magyarok mégis vígan élik életüket, a nagy sötétségben. 


    EU? Ezzel van a baja a nyugati embernek...és nagyon sokan szeretnék nagyon, hogy az EU döntéshozás legyen végre független UStól...de nem arra haladunk. Most még. Ha rajtunk múlna, az ország már nem is létezne, formálisan sem. Viszont hál'Istennek, a nyugati népek figyelmesek és felelősségteljesek a politika irányába...ott nem fillérekért mennek szavazni és nem fillérekért mennek az utcákra, hanem elvi dolgokért is. 


    Én közel lakom (mármint nőttem fel) a Keletihez. Van arra orosz közért, orosz angro, kínai bolt, török fodrász nem is egy, arab bóvli bolt, arab vizipipa, ahogy írod... csak a Péterfy és Bethlen környékén. A magyarok leszoktak a vállalkozásról. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_140624 (4)
    2015-05-22  21:56
  3. Torolt_felhasznalo_140624
    Torolt_felhasznalo_140624
    2015. május 22. 22:005.

    Mindazonáltal azt gondolom, nem kell rögtön pánikba esni, illetve a dolgokat a helyükön kell kezelni. Pl. a vulkánkitörések a természeti katasztrófákba sorolandók, azokat nem tudjuk befolyásolni, és azok mindig lesznek, azokat szerintem eleve nem kéne figyelembe venni ilyen elemzéseknél. A globális felmelegedés más tészta, mert azt nagy mértékben valószínűleg az ember idézte elő.

    előzmény:
    hamupip (1)
    2015-05-14  09:02
  4. Torolt_felhasznalo_140624
    Torolt_felhasznalo_140624
    2015. május 22. 21:564.

    Ha jól emlékszem, Echo TV-ben volt tegnap két elemző-beszélgetős műsor, amiben az EU-t is bírálták, mert nem képes megvédeni magát, képviselni az érdekeit, holott Európa sorsa múlhat a következő néhány év lépésein...

    előzmény:
    hamupip (1)
    2015-05-14  09:02
  5. Torolt_felhasznalo_140624
    Torolt_felhasznalo_140624
    2015. május 22. 21:503.

    Ez érdekes kérdés. ma végigmentem a Thököly úton, a Keletihez közel eső szakaszán... Tudom, sosem volt ez a legjobb környék, de most kifejezetten ijesztően fest: üres kirakatok (alig volt működő bolt), emberek alig, vagy aki volt, azzal még nappal találkozni is kerülendő, vagy olyan fáradt, hogy épphogy él szegény... bezzeg az útvonalamon két vízipipa bolt is volt! Hát, mire a Keletibe értem, már szinte nem is tudtam, milyen városban vagyok, az volt az érzésem, hogy hamarosan mindenki itt fog élni, csak a magyar emberek nem.


    Más: ma hallottam a rádióban, hogy elképzelhető, hogy az internet is összeomlik, mivel nem elég a sávszélesség a várható forgalom kiszolgálására - mindenesetre ez is okozhat óriási károkat a gazdaságnak.


    De valószínűleg a demográfiai változások, a népvándorlás jelentik a legsúlyosabb kockázatot.


    Lehet, hogy nem pont kanonikus módszer a politikában/gazdaságtanban, de az asztrológusok szerint a nagy struktúrák(politikai, pénzügyi stb.) összeomlása, és az ezekkel kapcsolatos változások a Bak jegyben álló Plútóhoz köthetőek, és láss csudát, a Plútó éppen 2024-ig tartózkodik a Bak jegyben... hát, majd meglátjuk...


     

    előzmény:
    hamupip (1)
    2015-05-14  09:02
  6. 2015. május 14. 09:372.

    Az előttünk állo 500 čv húzós lesz....

    előzmény:
    hamupip (1)
    2015-05-14  09:02

Címlap

top