Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba
 
Kedves Fórumozók!

Felhívjuk figyelmeteket, hogy a politikai topikokat csak a jogszabályokban kötelezően előírt mértékben moderáljuk, ezért itt fokozott a személyeskedés, vita, anyázás veszélye. Aki ezekbe a topikokba ír, illetve ezeket olvassa, készüljön fel lelkileg, és húzzon vastag bőrt a várható virtuális pofonok ellen, mert a moderátorok itt NEM törlik a bántó hangvételű hozzászólásokat, ha azok nem sértenek személyiségi jogokat, vagy egyéb jogi előírásokat.

A moderálással kapcsolatos további részletek a Felhasználási Feltételekben (http://www.nlcafe.hu/felhasznalasi) olvashatók.

Üdv: a moderátorok
Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba

Nyertünk2014

Szoljanka
Létrehozva: 2014. Április 7. 01:26
hahahah
  1. 2014. május 5. 11:00600.

    Talán onnan induljunk ki hogy talán te nem érted azt amiről én beszélek!

     

    Nem beszéltem se jó se rossz fizetésről!

     

    Nem nézem le a közalkalmazottakat!

    Elhiszem hogy kell hozzá bizonyos iskolai végzetség!

    És sorolhatnám amiról én nem is beszéltem!

     

    Egyről beszéltem nem kötelező közalkalmazottnak lenni, és ez olyan szégyelni való dolog?

     

    Mondtam már nem kell túl lihegni a dolgokat!

    előzmény:
    eda-1952 (599)
    2014-05-05  10:30
  2. 2014. május 5. 10:30599.
    Ágica, felesleges, mert úgy sem érti. Egyrészt nem fogja fel, másrészt meg nem lehet mást mondani, mint hogy szándékosan értetlen.
    előzmény:
    ÁgicaT (598)
    2014-05-05  10:13
  3. 2014. május 5. 10:13598.

    Óóó, hát munka az van dögivel a közszférában, csak fizetés... na azt várhatjuk!

    Bérrendezés címén szoc.szférában kaptam bruttó(!) 9400 Ft-ot. Így már majdnem annyit keresek diplomával, mint a 8 általános+OKJ-val az ágy mellett dolgozó szoc. gondozó. 

     

    Egyelőre az elveim miatt jobb oldalra szavaztam.

    Balra szintén elvből nem szavaznék.

     

    De ha nem sikerül a 4 év alatt a közszféra fizetését rendezni, szörnyen csalódott leszek.

    Bár illúzióim nincsenek, hiszem az egyik szoc.államtitkárságon magas pozícióban dolgozó ismerősöm azt mondta erre, hogy "de hát nem a pénzért tanul az ember"...  WTF?!

    Jó, nyilván nem CSAK a pénzért. De esetleg az állam honorálhatná legalább a közalkalmazottjai számára, hogy mégis képzik magukat.

    A versenyszférában el tudom fogadni, hogy kutyát nem érdekli a papír, csak a képesség, és hogy el tudja-e végezni az ember a feladatot. Ott nyilván azért is van egyéni bérmegegyezés.

    De ha az állam a közfeladatokat ellátókat kategóriákba és sávokba osztja (márpedig ezt teszi), akkor jó lenne végre többé-kevésbé igazságosan tenni mindezt. Bár a kjt bértábla már úgy kuka, ahogy van, hiszen a pedagógusoknak megvan az életpálya modell, ami felülírja bérezés szempontjából az eddigi rendszert. Az eü. dolgozók is táblától függetlenül kapnak fizetési kiegészítést. A szoc. szférára megint más vonatkozik. De egyik sem veszi figyelembe arányosan a végzettséget.

    Hogy csak egy példát említsek, hogy mindenkinek érthető legyen: húzzák felfelé a minimálbért, szakképzett bérminimumot, ami most bruttó 118 ezer Ft. De nem azt csinálták, hogy pl. a D kategória aljának ezt a számot tették meg, és innen kezdik a felszorzást a sávokban. Nem. ha valaki mondjuk (nem tudom a pontos számokat, bocs) D6-ban keres 119ezer forintot, akkor hátradőlnek, pipa, mivel ő megkapja a minimumot. Így viszont semmi értelme a D1-5 sávoknak, mert mindenki 118 ezret fog kapni. 

    Ráadásul erre rájön egy 24 ezres ágy melletti pótlék, és máris 142ezres kezdő fizetése van, szemben a H1 (egyetemi diploma és/vagy master után) 129.500 Ft. Hát köszi....

     

    És félreértés ne essék, nem a felsőbbrendű diplomás szól belőlem. Nem azért tanultam, hogy elmondhassam magamról, hogy énbezzeg, hanem mert azt a munkát, amit végezni szerettem volna, ahhoz ez a végzettség szükséges.  

    előzmény:
    Öreg (597)
    2014-05-05  09:36
  4. 2014. május 5. 09:36597.

    Én mért szégyeljem magam, mert pusztán azt állítottam hogy nem kötelező közalk dolgozni, mert kötelező?

     

    Nem kell ezt túl lihegni, meg eljátszani a nagy védő szentet, nem kért erre meg téged szerintem senki.

     

    Ne képzeld hozzá a mondatokhoz azt amit én nem mondok vagy gondolok!

     

    Ne a kormányra mutogass adjál te nekik munkát!

     

    előzmény:
    eda-1952 (596)
    2014-05-05  09:03
  5. 2014. május 5. 09:03596.

    Az ember azt hinné, hogy valaki nem lehet ilyen értetlen. De mégis lehet. Nem, tényleg nem köteleznek senkit, hogy közalkalmazott legyen sem az eü-ben, sem  a szoc.szférában...aztán látod, mégis vannak olyan hülyék, akiknek ilyen hajlamai vannak. Mondanám, hogy szégyelld magad, de úgysem jut el az agyadig, hogy miért is kéne szégyenkezned.

    Persze hogy tudnék sorolni alulfizetett szakmákat, ahol hajnaltól estig minden napi munkával hazavisz valaki 90 nettót, ami gyerekekkel együtt egyenlő a nyomorral. Kinn meg ugyanazért a szép munkáért fizetnek 15 euró órabért, illetve ez emelkedik. Az ár pedig...az szomorú...((( És amíg itthon nem emelkednek tisztességes szintre  a bérek, az ilyen szolgáltató szakmások itthon vagy egyáltalán nem találnak munkát, vagy csak az említett éhbérért, mert akinek nincs rendes fizetése, az fizetni sem tud tisztességesen  a szolgáltatásért. Ez ennyire egyszerű. Ez a megoldás különben nagyon kényelmes  a kormánynak, mert nem csak elmentek sokan ki családostól, hanem talán ugyanannyian kinn dolgoznak, család itthon, tehát kinn dolgozik, juhééé, nem kell neki munkát adni, de itthon költi el  a keresetét.

    előzmény:
    Öreg (594)
    2014-05-05  07:15
  6. 2014. május 5. 07:21595.

    A bogárka nem jó?

     

    Esetleg tündérke?

    előzmény:
    ÁgicaT (592)
    2014-05-04  21:17
  7. 2014. május 5. 07:15594.

    Szegény közalkalmazottak, most nyomorognak miattam!

     

    Most meg már kereshetem a sulykot is, mert most azt is jól elvetettem.

     

    Senki sem köteleznek arra hogy közalkalmazott legyen, de lehet hogy rosszul tudom?

     

    A volna kedvem de most nincs, egy pár szakmát feltudnák sorolni ahol nem fényes a helyzet anyagilag.

    előzmény:
    eda-1952 (593)
    2014-05-04  21:37
  8. 2014. május 4. 21:37593.

    Frászt bele a nagyvilágba! Az ötlet jó, csak másra kell a pénz.

    Fröccsözöl amúgy, hogy így elengedted magad?

    Tényleg megérdemelnéd, hogy egy közalkalmazott se legyen ott, ahol keresed és ahol szükséged van rájuk! 

    Ezzel nagyon elvetetted  a sulykot: " Tényleg kötelező közalkalmazotnak lenni,e má azé valami." Képzeld, kötelező. Mert vannak olyan marhák, akik olyan munkát szeretnének végezni, amihez esetleg egy jó adag szociális érzékenység és emberszeretet szükségeltetik. De ez a hajlamuk újabban kezd megszűnni, mert nincs kedvük nyomorogni. Ilyenek miatt  mint te, aki ilyent leír, meg pláne.

    előzmény:
    Öreg (591)
    2014-05-04  21:16
  9. 2014. május 4. 21:17592.
    Kis bogárnak meg szólítgasd azt, aki a gatyádat mossa. 
    előzmény:
    Öreg (588)
    2014-05-04  21:07
  10. 2014. május 4. 21:16591.
    Ja úgy bele a nagy világba, úgy én is tudom!
    előzmény:
    eda-1952 (576)
    2014-05-04  17:59
  11. 2014. május 4. 21:15590.

    De nem érted, hogy bizonyos végzettségekkel "predestinálva" vagy a közalkalmazottságra?! Mit nem lehet ezen érteni?! 

    Az más kérdés, hogy valaki úgy dönt (döntenek helyette..., vagy kényszerhelyzet), hogy bár pedagógus végzettsége van, de telemarketingesként, bolti eladóként, vagy napszámosként szeretne dolgozni.

    De ha meg akar maradni abban a szakmában, amit tanult, akkor legnagyobb eséllyel közalkalmazott lesz.  

    előzmény:
    Öreg (589)
    2014-05-04  21:11
  12. 2014. május 4. 21:11589.

    Én nem mondtam hogy nincs szükség rájuk.

     

    De ugyen nyugtass már meg hogy nem kötelező!

    előzmény:
    Lillaréka (581)
    2014-05-04  20:46
  13. 2014. május 4. 21:07588.
    Így van kis bogár, ügyes vagy te!
    előzmény:
    ÁgicaT (586)
    2014-05-04  21:03
  14. 2014. május 4. 21:04587.
    Mit tanultak együtt együtt a diplomás és a négy elemis kisrigó?
    előzmény:
    Lillaréka (580)
    2014-05-04  20:43
  15. 2014. május 4. 21:03586.

    Olyan hangsúllyal írtad ezt a "nem kötelező közalkalmazottnak lenni" dolgot, amiből nem az sült ki, hogy az ember lejjebb csúszik azon a bizonyos létrán.

    De igazad van. Lehet doktorátussal is utcát seperni meg árkot takarítani. Francnak tanítana egyetemen az ember... 

    előzmény:
    Öreg (582)
    2014-05-04  20:49
  16. 2014. május 4. 21:02585.

    Te is teszed és te sem értesz hozzá.

     

    Mondok neked egy történetet, meg kérdeztem a orgyképviselőnket( akkor még mszp volt) mi az amit tuti megnyerek az eu pályázatból ,tudod mit mondott a műfüves futbalpályát megnyerem.

    Még lehetet csodálatos sétáló utcákra, kilátókra meg ilyen nézkülözhetetlen dolgokra! 

    előzmény:
    medikurzus (579)
    2014-05-04  20:17
  17. 2014. május 4. 21:01584.

    Kevered az eu-az imf hiteleket..ráadásul le vagy maradva meg rosszul is tudod...az imf hitelt feltételekhez kötik..ilyen az állami kiadások csökkentése pl..ha vállalod megkapod a hitelt..az eu meg NEM állitota le a kifizetéseket..vaklárma volt..amit a bulvár elferditett te meg leragadtál ott..

     

     

    előzmény:
    medikurzus (579)
    2014-05-04  20:17
  18. 2014. május 4. 20:55583.

    Most nagyon mellényultál....Én az utobbi 7 évben átéltem és tuléltem azt a 3 legnagyobb betegséget amikbe a legtöbben belehalnak..3 x feküdtem a mütöasztalon több orán át..szoval ha valaki akkor én tudom miröl is irok,,ennek ellenére ma is dolgozom igaz annyit amenyit akarok mert megengedhetem magamnak..

     

    Az IMF hitellel meg csak annyit, lehet olcsobb lett volna a kamat arra viszont amikor az imf azt a feltételt szabja hogy tegyenek az utcára 5-6-7 Ezer köztisztviselöt akkor vajon mit mondanál??mint most romániában ahol a román vasutaktol el kell bocsájtani 6 Ezer embert..annak ellenére hogy az nyereséggel üzemel..

     

    Nemtudom mennyit költöttek a választási kampányra..viszont azt olvastam hogy mennyi tertozása van egyes pártoknak..vajon avval mit szándékoznak csinálni?? leirják? mszp..lmp...vagy melyik..... 

    előzmény:
    medikurzus (577)
    2014-05-04  20:07
  19. 2014. május 4. 20:49582.

    Tényleg kötelező közalkalmazotnak lenni,e má azé valami.

    Jót nevettem!

     

    Képzeld van   közalkalmazotti végzetségel rendelkező ismerősöm, most jelentsem fel hogy fóliába napszámos!

     És még én vagyok demagóg.

     

    előzmény:
    ÁgicaT (574)
    2014-05-04  16:22
  20. 2014. május 4. 20:46581.

    Még egy csomó mindent felsorolhattál volna!

    Csak az ostobák nem látják és nem fogják fel miért van szükség közalkalmazottra... 

    ill  nagyon valószinű, hogy Öregnek fogalma sincs , kit nevezünk közalkalmazottnak

    előzmény:
    ÁgicaT (574)
    2014-05-04  16:22
  21. 2014. május 4. 20:43580.

    Hány felnöttképzési tanfolyamot szerveztél, hogy ennyire tudod a tutit??

    EDAnak megint igaza van... 

    Te meg baromságokat hordasz össze mert nem látsz ki a  narancsszinű szemüveg mögül. 

    előzmény:
    Öreg (573)
    2014-05-04  16:02
  22. 2014. május 4. 20:17579.

    Ha nem értesz a kötvény kibocsájtáshoz akkor ne kommentált. Az IMF hitel felhasználását valóban ellenőrizték és ez így volt jó, hiszen bizonyos cél eléréséhez voltak  a pályázatok. Mit gondolsz most miért függesztették fel a kifizetést az EU-ban. Visszatérve az IMF hitelhez.Azt 3.5 - 4 %-os kamatra

    kaptuk, míg AZ ÁLLAMPAPÍR KIBOCSÁJTÁSÁVAL A KORMÁNY 9-9.5 %-OS KAMATOT GARANTÁL. Szerinted? 

    előzmény:
    Öreg (558)
    2014-05-03  08:41
  23. 2014. május 4. 20:12578.

    Csak azt fejelted el, hogy egyik hatalomnak sem érdeke az erős szakszerve-

    zet!.

     

    előzmény:
    unger (560)
    2014-05-03  17:36
  24. 2014. május 4. 20:07577.

    Elég sötét vagy, hogy mindezt ilyen stílusban írod. Tisztában vagyok mindezzel, de te vajon tisztában vagy azzal amit leírtál? Szenvedtél már fájdalomtól? be tudnád ösutani a 47 eFt-ot no nemcsak piára. Mire megy el a kibocsájtott államkötvény összege, mi van a nem befizetett horribilis adók ki

    nyomozásával? l, a hirtelen meggazdagodással -és ezzel nem más pénztárcájába kutatok - de mindez felderítetlen. Mi van a túlköltekezéssel, amit a választási reklámokra költöttek el.Veled szemben engem ez is érdekelne, hiszen minket rövidítenek meg.

    Egyenlőre csak azt látni és tapasztalni, hogy tényleges munkahely teremtés nincs, de azért megkérdeuhetsz egy-két közmunkást, hogy hogyan is képzelné el jövőjét, jobb életét. 

    előzmény:
    unger (556)
    2014-05-02  20:51
  25. 2014. május 4. 17:59576.
    Javasoltam sírás helyett megoldást. Az lenne az  alap és  a többi munkáltató kénytelen lenne követni előbb-utóbb. Hogy miből? Fel tudnék sorolni jó néhány milliárdot, aminek elköltése sok embert bizony bánt.
    előzmény:
    Öreg (573)
    2014-05-04  16:02

Címlap

top