Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba
 
Kedves Fórumozók!

Felhívjuk figyelmeteket, hogy a politikai topikokat csak a jogszabályokban kötelezően előírt mértékben moderáljuk, ezért itt fokozott a személyeskedés, vita, anyázás veszélye. Aki ezekbe a topikokba ír, illetve ezeket olvassa, készüljön fel lelkileg, és húzzon vastag bőrt a várható virtuális pofonok ellen, mert a moderátorok itt NEM törlik a bántó hangvételű hozzászólásokat, ha azok nem sértenek személyiségi jogokat, vagy egyéb jogi előírásokat.

A moderálással kapcsolatos további részletek a Felhasználási Feltételekben (http://www.nlcafe.hu/felhasznalasi) olvashatók.

Üdv: a moderátorok
Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba

,,Külföldön élek, mégis fogok szavazni

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2014. Április 1. 21:30
Április 6-án újra választ az ország. Nemcsak itt, a határokon belül, de a külföldön élő magyarok is szavazhatnak. Sokaknak rendkívül fontos ez annak ellenére, hogy évek óta nem itt élnek, és még évekig biztosan nem is térnek haza.

Nők Lapja Café: ,,Külföldön élek, mégis fogok szavazni\" - magyarok a határokon túl
  1. 2014. Április 21. 15:15263.

    Na, Gyurcsány harcinyuggerei újra támadásban!

     

     Hasonló jókat neked és a családodnak is!

    idézet:
    ÖregecskeFeleség (252)
    2014-04-09 08:59:05

    Mindig átkozódik a nyanyus, pedig tudhatná, az átok vissza száll!

     

     

    előzmény:
    ÖregecskeFeleség (252)
    2014-04-09  08:59
  2. 2014. Április 20. 09:23262.

    most ezzel a háeszeddel tulajdonképp mit akartál üzenni a külföldön élő magyarok számára? 

     

     

    Egyébként az nvi.hu oldalon követhető volt, honnan hányan regeltek. 

     

    Én attól még baromira akartam (volna) szavazni, de jó nagy kib...ás volt ez velünk.

     

    Ez a lényeg, nem az, hogy hányan regeltek AU-ból. 

     

    Mert a törvény diszkriminatív, nem tudod kimagyarázni, hogy 300 szavazat az nem szavazat.

     

    A lakosság nem is tudom talán 48%-a nem is szavazott plusz külf. élők... azért ez már elég sok...főleg ahhoz, h ennek a maffiapártnak 2/3-a legyen megint.

     

     

    röhej.

     

    VISZONT az erdélyiek ahányan regeltek, MIND el is mentek, és 99,9% ban a Fideszre szavaztak...ez elég durva.

     

    A külf. élők pedig jó, hogy nem szavaztak, olyan "áron", amit a Fidesz a mocskos törvényével tőlünk elvárt...

     

    Szóval ezekért főleg nem értelek!!! 

    előzmény:
    Amarynda (253)
    2014-04-09  09:01
  3. 2014. Április 11. 14:37261.
    Olvastad is, miután leírtad? Valami elképesztően zagyva :(
    idézet:
    Catilina (256)
    2014-04-10 12:17:44
    Igen különböző tudatállapotban átolvastam.Nem zagyva az lina,inkább speciális:-))))
    előzmény:
    Catilina (256)
    2014-04-10  12:17
  4. 2014. Április 11. 14:34260.

    Na igen igy van.Teljesen mindegy milyen jobb vagy bal.A lényeg az hogy mit tesz és hogyan .Na meg a szándék az nagyon fontos.Jelen esetben a baloldal nem igazán volt bal sajnos.

    Szeretném és kivánom neked azt hogy életben legyél még nagyon, nagyon sokáigés örülj magyarország felemelkedésének.

    előzmény:
    eda-1952 (258)
    2014-04-10  14:41
  5. 2014. Április 10. 18:56259.

     igazi "középen" álló párt, ahol nem a jobb- vagy baloldaliság a lényeg, hanem az, hogy valódi szakemberek csücsüljenek a bársonyszékekben, akik értenek is ahhoz, amit éppen csinálnak. Csak az a baj, hogy én azt már nem érem meg szerintem..(((

     

    szerintem meg még az unokáink sem érik meg..nemcsak mi.:-)

     

    Azért addig is van mivel -kivel foglalkozni meg valakiket szidni igy van ez az egész világon. 

    előzmény:
    eda-1952 (258)
    2014-04-10  14:41
  6. 2014. Április 10. 14:41258.

    "Senki nem gondolja azt hogy jobb lesz.Legalábbis egyenlőre." Nem-e? (igazad van.. a munkanélküliek és közmunkások is most lelkesen bólogatnak) lehet, hogy nem gondolják, de mondják. Még a csapból is az folyik, főleg az utóbbi időben.

     

    Nem tettem ki smiley-t, mert ez nem nevetnivaló. Legközelebb akkor politizálok, ha lesz igazi "középen" álló párt, ahol nem a jobb- vagy baloldaliság a lényeg, hanem az, hogy valódi szakemberek csücsüljenek a bársonyszékekben, akik értenek is ahhoz, amit éppen csinálnak. Csak az a baj, hogy én azt már nem érem meg szerintem..(((

    előzmény:
    Kundalini (250)
    2014-04-08  10:32
  7. 2014. Április 10. 12:36257.
    Ja..neked...(nemcsoda)
    előzmény:
    Catilina (256)
    2014-04-10  12:17
  8. 2014. Április 10. 12:17256.
    Olvastad is, miután leírtad? Valami elképesztően zagyva :(
    előzmény:
    Kundalini (254)
    2014-04-09  09:16
  9. 2014. Április 9. 14:09255.

    Ne személyeskedj!

    Ott van neked a vezérlő tábornok és az ő kedvencei.

    Örvendj velük.

    előzmény:
    ÖregecskeFeleség (252)
    2014-04-09  08:59
  10. 2014. Április 9. 09:16254.

    Az ország döntött és szavazott.Én a fideszre szavaztam.Bár szivesebben szavaztan volna  a dalai lámára vagy éppen Ferenc pápára de ők nem politikusok.Elgondolkodtál azon ha a kormányváltok nyernek akkor nem a jo isten hanem maga lucifer a bukott angyal  irgalmazzon nekünk.?

    Valoban több országnak sikerült.Számold össze most azokat az országokat akik az imf lélegeztető gépein vannak és lesznek.Ilyenkor jut eszembe az a troger Netanjahu,aki azt mondta az usa ugy táncol ahogyan mi fütyülünk.Na én nem szeretnék ugy táncolni ahogyan az imf fütyül.

    Ezért aztán lehetek rebellis,vagy kuruc,vagy antiszemita/Amit visszautasitok!/A rebellist és a kurucot nem:-)az nemzeti karakter.Nincs megalkuvás!Bizonyos vallásokban sem örülnének ha valamivel több lenne vagy éppen kevesebb:-)))Na ez is karakter.

    Probálok nem sértő modon fogalmazni:De attol hogy valaki szereti a malac sültet még nem hülye.És a "minden áldozatok emlékére" cimű alkotáson láthato madár nem karvaly láthato hanem  sas.

    Nem minden németkatona volt náci.És amelyik nem volt az azt föbelötték ,vagy éppen a dunába.Tehát áldozat..igaz?

     

    Nincs más választásunk bizni kell a jelen kormányban.Vagy tüzzel vassal betartani nekik ugy mint Brüsszel korrupt balliberálisai akiket csak a pénz érdekel és magasrol teszenek az eu történelmi értékeire. Számukra az érték mást jelent.A nihil,eszemiszom ,szaporodok,van anyagcserém.No meg a fű és azonos nemüek közötti házasság és az europai egyesült államok,aminek a távoli létjogosultsága szertefoszlott.

    Vegyék tudomásul itthon is külföldön is egy jobboldali kormány nyert egy demokratikus választáson.És ezt puccsal külhoni szolgálatokkal nem lehet megbuktani mert sokaknak nyitva van a szeme.

     

     

    előzmény:
    Nesyna (251)
    2014-04-08  21:32
  11. 2014. Április 9. 09:01253.

    Sziasztok!

    Nagyon regota nem szoktam beleszolni mar a pol. topicokba most csak azert teszem hogy egy felreertest eloszlassak es talan meg is nyugtassak vele embereket.

     

    Vannak akik tul nagy hangsulyt fektetnek a kulfoldon elok szavazatinak szamara.

     

    Ebbe beletartozunk mi is a tengeren tulon. Reszemrol Ausztraliarol tudok informalni, a hivatalos statisztika szerint kevesebb mint 300 magyar regisztralt a szavazashoz es ezek sem mind vettek reszt  a szavazason. Gondolom ez a parszaz szavazat akkor se kell hogy valakiben aggodalmat keltsen ha mind a Fideszre szavaztak mert a szamuk elenyeszo.

     

    En nem szavaztam eszembe se jutott volna akkor sem ha lennenek ervenyes magyar papirjaim de nekem csak ausztral irataim vannak, gondolom hasonlo az eset tobb ezer itt elo magyar szarmazasu honfitarsammal.

     

    a statisztika magyarul is elolvashato a propeller.hu lapban.

  12. 2014. Április 9. 08:59252.

    Na, Gyurcsány harcinyuggerei újra támadásban!

     

     Hasonló jókat neked és a családodnak is!

    előzmény:
    gerbera24 (249)
    2014-04-08  09:39
  13. 2014. Április 8. 21:32251.

    "Senki nem gondolja azt hogy jobb lesz.Legalábbis egyenlőre."

     

    Pedig mostmár épp ideje lenne, elvégre a rendszerváltás 24 éve megtörtént. Ennyi idő alatt azért el lehett volna már indulni felfelé az életszínvonallal, hiszen ez több országnak is sikerült, ráadásul rövidebb idő alatt. Mindig csak az ígéretek voltak. Az előző banda sem volt piskóta, de ha ezek itt maradnak ráadásul újra 2/3-al, nekünk az Isten irgalmazzon! Nemhogy jobb nem lesz, de erősen sanszos a kilátástalanság. No, nem a nettó félmillás fizetésű sokgyerekes családokra gondolok, ugyanis ők tényleg nyertesei ennek az ámokfutásnak, mert amíg ezek a barmok itt vannak, addig ők egy kanyi adót nem fizetnek. A gyerektelenek, vagy azok, akik már nem igényelhetnek családi adókedvezményt, meg a kiskeresetűek bele fognak dögleni az adókba, mert a kedvezményezettek adóját is ki kell termelni! És ez csak egy a sok teher közül. Na, kedves határontúliak, ebből is ki kellene vennetek a részeteket!

     

      

    előzmény:
    Kundalini (250)
    2014-04-08  10:32
  14. 2014. Április 8. 10:32250.

    Senki nem gondolja azt hogy jobb lesz.Legalábbis egyenlőre.Nem vagyok tipikus baloldali ellenes.De azért az érdekes hogy csak akkor van demokrácia amikor azt ők mondják,és csak akkor van jo helyzetben az ország amikor ők vannak hatalmon.

    Nem fura?

    előzmény:
    gerbera24 (249)
    2014-04-08  09:39
  15. 2014. Április 8. 09:39249.

    Remélem, most teljes a boldogságuk. Ezt elintézték nekünk.

     

    De azért ne búsuljanak ezek a szavazók, 4 évig megint nem lesz rájuk szükség.

     

    Nem nagyon szeretek átkozódni, csak azt kívánom, keseredjen meg a szájukban a falat, annyiszor, ahányszor az itthoniaknak megint rosszabb lesz, és még a jelenleginél is rosszabbul élünk.

     

     

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-04-01  21:30
  16. 2014. Április 7. 15:36248.

    esetleg megkérdezhetnéd erdélyi barátnőidet is az irigységről, gonoszságról... több kerül ki közülük, mint hinnéd.

     

    Más a rosszindulat és más a csalódottság.

     

    Kár, hogy nem sokan nem tudtok alapvető dolgok között egyszerű különbségeket tenni. 

     

    A magyarokat sem kell félteni, mert akin megérzik, hogy még képes bízni, azt rövid úton kiábrándítják, remélhetőleg némi haszonnal a maguk számára. 

     

    A történelem, kedvesem, az már csak történelem. Más világ már sajnos ez.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820822 (246)
    2014-04-06  15:38
  17. 2014. Április 7. 00:21247.
    Ó, de sajnálom, hogy hiába törték magukat külhoni testvéreink a szavazással --- nélkülük is megvan a 2/3...
  18. Torolt_felhasznalo_820822
    Torolt_felhasznalo_820822
    2014. Április 6. 15:38246.

     "egyik helyen verik a mellüket, hogy magyarok, másik helyen erdélyiek."

     

    Hogy mi van? Sosem került történelemkönyv a kezedbe? Erdélyi magyarok...na...nem olyan nehéz....

     

    "Az erdélyi nők lusták, akiknek még a munka is büdös, de ügyesen házasodnak.

    Számítóak, simlisek, rafináltak."

     

    Nem mondod? Gondolom, minden erdélyi nőt ismersz...

     

    Én nem ismerek minden magyart.  Ezért is meglepődtem, mikor Európa közepén közölték velem, hogy a magyarok irigyek, összeférhetetlenek, agresszívek, idegengyűlölők. Kezdek rájönni, mire alapozták a véleményüket. 

     

     

    előzmény:
    mickamacka (238)
    2014-04-04  16:18
  19. 2014. Április 5. 20:06245.

    Hogy meddig terjed a véleményszabadság?

     

    Pont addig, amíg az ember a saját tapasztalatait írja le, amely lássuk be, valamelyest objektív.

     

    Amennyiben nem személyiség jegyeket írsz le, annyiban veszít objektív tulajdonságából.

     

    Elrontottad, mert erőlködsz:

     

    az irgység, düh, mártírkodás nem igazán vall sem zsidókra, sem cigányokra. 

    Az ügyesen házasodás is erősen izzadságszagú rájuk vetítve, nem folytatom, mert nem célom a próbálkozásaidat kezelni. 

     

    Nem kell túllihegni, amit az ember megtapasztal, amiben csalódik, nem igazán lehet gyenge érvekkel kezelni.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_495813 (240)
    2014-04-04  16:42
  20. Torolt_felhasznalo_820822
    Torolt_felhasznalo_820822
    2014. Április 5. 14:52244.

    Ja, én is kedvellek téged.

     

    Most olvasom, hogy ezen a felületen  lehet személyeskedni is.

     

    Hát ez nem nekem való vitafelület. 

    De, hamár szabad, még utoljára leírom, hogy én meg téged tartalak elvakultnak. Ostobának nem írnálak, az ellen ugyancsak berzenkedik a neveltetésem. 

    előzmény:
    liventa (242)
    2014-04-05  09:57
  21. 2014. Április 5. 10:01243.
    előzmény:
    mickamacka (239)
    2014-04-04  16:32
  22. 2014. Április 5. 09:57242.
    Ha az előtted és utánad hozzászólók tényfelsorolása és véleménye se elég neked, akkor tényleg menthetetlenül ostoba és elvakult vagy!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820822 (237)
    2014-04-04  15:53
  23. 2014. Április 4. 17:28241.

    akkor még szerintem nem...

    legalábbis tudtommal

     

    különben.. dolgoztam együtt jó néhány erdélyivel. 

    és nagyon kedvesek -aranyosak voltak. 

    csak éppen egytől egyig szivesebben laknának erdélyben mint itt. 

    előzmény:
    liventa (230)
    2014-04-04  08:26
  24. Torolt_felhasznalo_495813
    Torolt_felhasznalo_495813
    2014. Április 4. 16:42240.

    meglepődnél rajta, hogy hogy viselkednek nálunk az erdélyiek....... már maga a szó is pejoratív lett többnyire, a rémtörténetek végén csak legyintenek, hogy ja, erdélyiek.....


    hát ezzel tökéletesen egyet tudok érteni! 

    Ráadásnak linkek, megbízhatatlanok, annak vallják maugkat, aminek éppen érdemes...egyik helyen verik a mellüket, hogy magyarok, másik helyen erdélyiek.

     

    Az erdélyi nők lusták, akiknek még a munka is büdös, de ügyesen házasodnak.

    Számítóak, simlisek, rafináltak.

     

    Nem egy ismerősöm, évfolyamtársam, osztálytársam volt már erdélyi...csak az irigység, "mert te magyar vagy, neked könnyű" , rosszindulat, düh, mártírkodás.

     

    Csak a gondunk van velük. 

    Ennek nyugodtan vihetik hírét, mert ezzel a véleménnyel bizony én sem vagyok egyedül. 

     

     

    idézet:
    mickamacka (238)
    2014-04-04 16:18:13

    Ha ebben a szövegrészben, amiben az erdélyiekről szó van, az erdélyi megjelölést zsidóra vagy cigányra cserélem, akkor a következőképpen hangzik:

     

     

    "meglepődnél rajta, hogy hogy viselkednek nálunk a zsidók, cigányok....... már maga a szó is pejoratív lett többnyire, a rémtörténetek végén csak legyintenek, hogy ja, zsidók, cigányok.....


    hát ezzel tökéletesen egyet tudok érteni! 

    Ráadásnak linkek, megbízhatatlanok, annak vallják magukat, aminek éppen érdemes...egyik helyen verik a mellüket, hogy magyarok, másik helyen zsidók, cigányok .

     

    A zsidó, cigány nők lusták, akiknek még a munka is büdös, de ügyesen házasodnak.

    Számítóak, simlisek, rafináltak.

     

    Nem egy ismerősöm, évfolyamtársam, osztálytársam volt már zsidó, cigány...csak az irigység, "mert te magyar vagy, neked könnyű" , rosszindulat, düh, mártírkodás.

     

    Csak a gondunk van velük. 

    Ennek nyugodtan vihetik hírét, mert ezzel a véleménnyel bizony én sem vagyok egyedül."

     

    Kíváncsi vagyok, meddig terjed a véleményszabadság.

     

     

    előzmény:
    mickamacka (238)
    2014-04-04  16:18

Címlap

top