Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba

Kedves Fórumozók!

Felhívjuk figyelmeteket, hogy a politikai topikokat csak a jogszabályokban kötelezően előírt mértékben moderáljuk, ezért itt fokozott a személyeskedés, vita, anyázás veszélye. Aki ezekbe a topikokba ír, illetve ezeket olvassa, készüljön fel lelkileg, és húzzon vastag bőrt a várható virtuális pofonok ellen, mert a moderátorok itt NEM törlik a bántó hangvételű hozzászólásokat, ha azok nem sértenek személyiségi jogokat, vagy egyéb jogi előírásokat.

A moderálással kapcsolatos további részletek a Felhasználási Feltételekben (http://www.nlcafe.hu/felhasznalasi) olvashatók.

Üdv: a moderátorok
Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba

Már tényleg jobban élek

Reszka
Létrehozva: 2010. Április 29. 20:06

AMIÓTA MEGTÖRTÉNT A 2010-ES VÁLASZTÁS MAGYARORSZÁGON,

és hatalmas fölénnyel nyert a polgári oldal, 

ÉN TÉNYLEG JOBBAN ÉLEK:

minden reggel, mikor felébredek, jó kedvem van;

akárha nyaralnék.

- Jó kedvem van, mert megszűnik végre a modern rabszolgasorban való tartásunk,  kizsákmányolásunk;

- Jó kedvem van, mert lehetek végre nyíltan, önmagamat felvállalva normális értékrendű, normális nemi identitású MAGYAR;

- Jó kedvem van, mert végre nem köpnek ránk erdélyi testvéreink ; 

- Jó kedvem van, mert úgy gondolom, végre eltűnik a rádióból az "emeregykosutrádió" szöveg, és végre "Magyar Kossuth-rádió"  lesz a neve; 

- Jó kedvem van, mert végre negyvenévi szolgálat után elmehetek nyugdíjba, 57 évesen.......  

Szóval, jó kedvem van.  

Ha Nektek is jókedvetek van, és leírnátok, miért, ide várlak Titeket.    

40076 hozzászólás
  1. Cornéliusz
    2017. augusztus 17. 15:3240076.

Neked hoztam, bár lehet, hogy olvastad. Megrázó:

Zsolt Csaszy:

Ma reggel Tátrai Miklós barátom és sorstársam megkezdte börtönszolgálatát, ami egy aljas indokból, dilettáns jogi és közgazdasági érvek alapján, többszörösen is jogsértő eljárás után szabtak ki rá. Szándékosan nem használom a büntetés szót, ugyanis ahhoz kéne egy bűncselekmény-féle is. A sukorói koncepciós per kitalálói és kiszolgálói azonban csak ahhoz értenek, hogy lehet hazugságokat habonyizálni, bírókat kirendelni és kijelölni, hogy esküjüket megszegjék. Az ügyészséggel már nem kellett fáradniuk, ami előfeltétel kellett Sukoróhoz és a többi politikai leszámolási perhez, azt már megtették 2000-ben.

Amikor Tátrai és jómagam átlépjük a börtön küszöbét legfeljebb a szabadlábon lévő bűnözők arányát növeljük. Én a magam majd részéről szívesen mutatom az utat, - ha Magyarország újra köztársaság és jogállam lesz -, a közhatalmukat elvesztő bűnözőknek.

De a mai Magyarországon az igazsághoz vezető út néha a börtönön keresztül vezet.

előzmény:
    pannacotta (40075)
    2017-08-17  10:45
  2. pannacotta
    2017. augusztus 17. 10:4540075.

Nemcsak ott, Orbán már Európában is kezd elszigetelődni. Túlbuzogta a dolgokat :)

Egyedül a lengyelek vannak mellette, de ők külön történet, még előbb lesznek számkivetettek, mint mi. 

A mi esetünkben tudja az EU - és ezt már jónéhányszor nyilvánosságra is hozták -, hogy Magyarország nem azonos Orbánnal, a magyar emberek többsége (!) nem ért egyet az orbánizmussal, velünk együtt röhögnek a "megtámadták Magyarországot" nevetséges kijelentéseken. Hiszen az EU-nak nincs baja Magyarországgal, csak Orbánnal és a tolvaj sleppjével van.

előzmény:
    Dapazso (40071)
    2017-08-17  08:09
  3. unger
    2017. augusztus 17. 09:0140074.

pontosan igy van...de ezek a kiszáradt banyák jobban tudják akkor is na..

itt a hasonlokat hivják "batikbanyának" mert a pártfogásukba (ágyukba) vesznek egy ilyen 15 éves kisfiut aki a valoságban legalább 25 éves és dugatják magukat,mivel normális ember meg nem dugná öket még fizetésért sem gondolom a zugügyvédnek is jol jönne egy ilyen kéményseprö aki kikotorná végre...a vibrátor unalmas lehet neki...

előzmény:
    belgien (40063)
    2017-08-16  11:25
  4. unger
    2017. augusztus 17. 08:5640073.

Jujj, ráadásul szakmailag sem stimmel a dolog, de nem ám.

Egy többdiplomás gazdasági jogász meg tud ilyet állapitani mert szagérrtö ugye ??kicsit hazudos a néni de az belefér a szagértésbe....ha ha idiota zugügyvédecske.....

előzmény:
    pannacotta (40068)
    2017-08-16  22:30
  5. unger
    2017. augusztus 17. 08:5140072.

Ez a királyi többes töled már megszokott..habár ketten vagytok a depizös barátnöddel akinek annyi esze van mint neked..

összeilletek igazán. azért majd készüljetek fel a szomoru jövötökre ,mert még közel öt évig itt verhetitek a nyálatokat a Nagy semmire mivel a lötéri sánta kutyát sem érdekli a hülye sirámaitok és a zorbánfobiátok....sötét parasztok vagytok.

előzmény:
    pannacotta (40069)
    2017-08-16  22:32
  6. Dapazso
    2017. augusztus 17. 08:0940071.

Valóban nem érdekelnek egyikük beszólogatásai.Annyira nem értik,hogy mi itt a baj, amiről nem mi tehetünk..ill. mégis ,mert tűrjük.

Most hallom,hogy bár lezajlott a vizes Vb,még mindíg milliókat költ az állam un."utóimázsra",vajon egxy normális országban hol tehetnék ezt meg???

Seholszerintem...,csak nálunk ahol már vagy beleszédült az ember sok száz milliárd osztogatásába,vagy már nem is érdekli,hiszen  megszokta.

Most hallom Ficó gyengití a V4-et tegnapi kijelentéséval..

Mi lesz a sziklaszilárd visegrádiakkal ha szép lassan Orbán magára marad??

előzmény:
    pannacotta (40070)
    2017-08-16  22:36
  7. pannacotta
    2017. augusztus 16. 22:3640070.

Érdekes, hogy itt a jobbereknek egy árva szava sincs ahhoz, hogy az Orbán-kormányzat (és főleg személyesen Orbán) hogy meghátrál CEU-ügyben. 

Mint kiderül, úgy néz ki, nehogy "megelégszenek" New York állammal, az ő szavukkal és határozatukkal (nadenade, hogy is lépte túl a hatáskörét anno George Pataki?), de még campus sem kell az USA-ban (ja, ez is kampusz volt nadenade szerint).

Nadenade, mégis tud az USA a CEU-ról? Mintha azt írtad volna, hogy nem is tudnak ott róla.

Hatalmas pofáraesés, pláne, hogy már kötelezettségszegési eljárás is indult az EU-ban emiatt, nyilván ezért kellett Orbánnak jócskán lebőgnie.

Merthogy lebőgött, nem kicsit, nagyon. És vele mindazok, akik papagáj módjára, gondolkodás nélkül, agyatlan zombiként szajkózzák azt, amit eléjük tolnak, mint pl. nadenade vagy fiú50, az ő mondataikban utánérződik a kormányzati propagandasajtó.

És hol vannak most ezek a nagyszájú fidesznyik zombik?  

8. pannacotta
    2017. augusztus 16. 22:3240069.

Hogy te honnan a fészkesből veszel ilyeneket, svéd létedre, az rejtély.

Mindenesetre még ebből a hozzászólásodból is árad a gyűlölködés, felesleges ezt itt mindennap gyakorolni, tudjuk, hogy ki és mi vagy. 

előzmény:
    unger (40059)
    2017-08-15  20:29
  9. pannacotta
    2017. augusztus 16. 22:3040068.

Belgient soha nem érdekli, hogy mi írsz (vagy akár én ,vagy más), el se olvassa, mint láthatod, teljesen másra válaszol, nem a témához fűződve, ez a szokása. Csak ír, de nem olvas.

Egyszerűen mindenkit leint, persze, fogalma sincs, miről is van szó, mert ahogy írtam, nem olvassa el más hozzászólását, így persze, eltereli a témát, aztán rátér az illető fórumozóra, személyeskedve.

Valóban nincs értelme neki válaszolni, mert nem jut el hozzá, nem is érdekli, őt csak a saját beírásai izgatják.

Ami viszont bennünket nem. Így kölcsönös a dolog, én már végig se olvasom, mint ahogy ungert és fiú50-et sem.

Emlékszel, amikor a múltkorában azt írta belgien, hogy azért nem baj az a sok-sok ezer milliárdos (!) lopás, mert az visszakerül a gazdaságba?

Hol él ez?

Jujj, ráadásul szakmailag sem stimmel a dolog, de nem ám.   

előzmény:
    Dapazso (40066)
    2017-08-16  12:44
  10. pannacotta
    2017. augusztus 16. 22:2640067.

Még csak nem is banki tanácsadó, hanem csak biztosítási ügyintéző. 

Amúgy jó a jellemzés, azzal, hogy anno hogy dicsekedett Chikánnal, hogy nyalt neki ezen a fórumon, aztán amióta Chikán - aki valóban szaktekintély, nem afféle biztosítási ügyintézőcske egy vacak autófinanszírozó banknál - ekézi a kormányzatot és úton-útfélen elmondja, hogy rossz irányba megy a gazdaságunk, a "Jobban teljesít"-ből egy szó sem igaz, csak üres propaganda, stb., azóta érdekes módon nem annyira magasztalja őt. Holott Bod Péter Ákosnak és Mellárnak is ugyanez a véleménye (szándékosan jobboldali szaktekintélyeket írok, egyetemi tanárokat, akadémikusokat), és persze, még jócskán másoknak is.

Egyedül belgien az, aki hatalmas nyelvcsapásokkal, lihegve igyekszik itt megmagyarázni a megmagyarázhatatlant, a lopásokat, a klientúra-építést, stb.

Persze, neki, aki egy árva fityinget nem fizet ide, könnyű máséval verni a csalánt, élne csak itt vagy két hétig, máris meglátná, mi az igaz abból a rákosista módon gyakorolt propagandából.     

előzmény:
    LANIAKEA (40064)
    2017-08-16  11:51
  11. Dapazso
    2017. augusztus 16. 12:4440066.

Tudod,én már az ilyenekkel mint te,.. már régen nem levelezek.

Baráték,..akinek két mondatomra..,két ocsmányságot is kell kreálnia reagálásképpen....ugyanmár...kevés vagy .

Na,pá..   ..most már tudod,hogy ez volt az utolsó amikor meg láttalak..

előzmény:
    belgien (40063)
    2017-08-16  11:25
  12. LANIAKEA
    2017. augusztus 16. 11:5240065.

Íme a Budapest-Varsó tengely. Maciej Orlos, a neves tévés újságíró 25 év után vált meg az ottani köztévétől, s most ezt mondta: belenéztem az "új" Híradóba (Wiadomosci). Soha meg nem fordult volna a fejemben, hogy a szabad Lengyelországban ilyen közönséges, reménytelen propagandát látok.

Lábjegyzet: a Wiadomosci ugyanazokkal a módszerekkel él mint az MTV Híradó. Karaktergyilkosság, sározás, csak az egyik fél meghallgatása..etc.

13. LANIAKEA
    2017. augusztus 16. 11:5140064.

maradj te csak meg banki tanácsadónak. És nyald a seggét az általad vizualizált "nagy embereknek" Egyébként, meg az igazán kis emberek imádnak a nagyon árnyékában lenni! És dicsekszenek fűnek-fának, hogy látták már majdnem 15 méterről is. Csak a kevésbé hülyék ezt viszonylag hamar kinövik. Te barétom, megrekedtél.

előzmény:
    belgien (40060)
    2017-08-16  11:10
  14. belgien
    2017. augusztus 16. 11:2540063.

Nem tudom, mi a túróért rinyálsz.

Elöször is fogalmad sincs, miröl beszélsz. Halvány fingod sincs, mi az asyl, 1.5 millió ingyenélö. Képzelj el mondjuk 1.5 m. cigány férfit 15-30 évesig, akik egész nap semmit sem csinálnak (jó néha megeröszakolnak valakit, néha lepuffantanak, megölnek egy, két, tiz embert), teljes ellátásban részesülnek, s van még 60e forint zsebpénzük; akik zsigerien gyülölik a zsidókat, de a németeket is leszarják, mert erkölcstelen barmoknak tartják öket. 

Egyszerüen felelötlenül fecsegö figurák vagytok, mit az ország igen jó része. 

előzmény:
    Dapazso (40057)
    2017-08-15  11:09
  15. belgien
    2017. augusztus 16. 11:1840062.

A csúcsot éppen most olvastam (persze a vécén, és egy igen jobboldali lapban: FAZ Sonntagszeitung), hogy a kiutasitás 18 év után történt meg, mivel az asylt felterjesztö, nem hogy nem rendelkezett papirokkal, hanem még nevet, kort, meg a fene tudja miket változtatott. Közben persze produkált egy gyereket is. Öket kiutasitották, majd a fél világ visszasirta öket. Most a gyerek 2020-ig maradhat (akkor lesz nagykorú), a szülöknem elméletileg két év múlva el kell hagyni az országot. 

előzmény:
    belgien (40054)
    2017-08-14  09:53
  16. belgien
    2017. augusztus 16. 11:1240061.

Figyusz, te annak idején telefröccskölted a butyibetét a 23 millió romántól való félelmedben. Ehhez jött még további 700.

előzmény:
    Dapazso (40057)
    2017-08-15  11:09
  17. belgien
    2017. augusztus 16. 11:1040060.

Nagyon sokáig tartott a genyóság kiköpése; arra számitottam, hogy a szokásos szaremberek azonnal reagálnak, de hogy ennyi idö kelljen, azt igazán nem vártam volna. 

előzmény:
    LANIAKEA (40058)
    2017-08-15  14:15
  18. unger
    2017. augusztus 15. 20:2940059.

Aztán többen is kiabálni kezdtek,mire rendőrt hívott valaki.ki jött 6 darab rendőr akik szintén nem tudták megmagyarázni az apukának,hogy mi a szitu.Viszont igazoltatták,és bekísérték.

A gond az hogy Nem többen kezdtek kiabálni hanem egyedül a néger papa...ráadásul nem is az utaztato cég képviselöjével hanem egy másik utassal egy növel aki megprobálta csititani.elmagyarázni neki a helyzetet...

a rendörség meg garázdaságmiatt eljárást inditott a néger ellen....

szoval megint nemjött be a hülyeségetek hogy a magyar rasszisták a hibásak....

előzmény:
    Dapazso (40047)
    2017-08-13  09:36
  19. LANIAKEA
    2017. augusztus 15. 14:1540058.

szerintem legyél büszke! Végre találtál valamit, amire büszke lehetsz! És csak úgy magadtól! Nem voltak ismert bankárok, fejedelmek, egyetemi rektorok, akik segítettek? Mesélj még! Remélem legalább egyel találkoztál, akivel kezetfoghattál. 

előzmény:
    belgien (40056)
    2017-08-15  10:04
  20. Dapazso
    2017. augusztus 15. 11:0940057.

Most olvasom,Románia már átvett 700 menekültet a kvóta alapján..

Szűzmáriaédesanyám,már itt vannak a szomszédban..mindmeghalunk..

21. belgien
    2017. augusztus 15. 10:0440056.

Nem tudom, hogy büszke legyek-e, de valami állampolgársági tesztet töltöttem itt ki, s mind a 15 kérdésre hibátlanul válaszoltam, állitólag megérdemelném a magyar állampolgárságot. 

22. belgien
    2017. augusztus 14. 10:1440055.

Teljesen feleslegesen írtál ilyen hosszú és unalmas eszmefuttatást, ugyanis ez az apuka nem volt és jelenleg sem migráns, hanem egy sok éve Bécsben letelepedett, ott megfelelő engedélyekkel rendelkező fekete.

De látható, hogy ha egy fekete bőrszínű emberről van szó, nálad máris megindul a migránsozás.

idézet:
    pannacotta (40050)
    2017-08-13 10:11:49

Különben nem kell feketének lenni. Čvekkel ezelött, mikor még lányaim olyan 5-6 évesek lehettek, a nejem megállitották a rendörök, igazoltatták és magyar módra szivatták, s mivel a nem volt nála a kocsi papirja azt állitották, hogy lopta a kocsit. Ami azért volt egy kicsit romantikus állitás, mert hátul három gyerek gyermekülésben. Szóval a hangulat izzott, a kicsit bögtek. Végülis felhivtak engem telefonon, hogy mi a helyzet, én a Fahrzeugschein-t odavittem, mire elengedték öket. Különben a fiam, aki 10 éves volt, mindent értett, mert ö tud magyarul, de annyira meg volt rémülve, hogy egy mukkot sem szólalt meg. A nejem ezek után nem volt hajlandó 2015-ig Mo-ra menni.

De nekem is volt problémám a kocsi papirokkal. Egyszer egy igazoltatásnál, ami a fene tudja miért, de gyakrabban elöfordul Mo-on mint pl. nekem otthon (D-ben 40 év alatt kétszer állitottak meg: egyszer egy RAF-lepuffantás után; egyszer pedig a Wasen-Fest utolsó napján, de itt nem igazoltattak, hanem csak azt kérdezték, hogy ittam-e valamit?), váltig kérdezgették, hogy milyen ez (Geschäftswagen volt), hogy egy nagy autócég a tulajdonos? Nagyon szkeptikusak voltak, s nehezen akarták bevenni a dolgot.

Migráns: D lakosságának több mint 20-a migráns az itteni definició szerint. A családomban négyen vagyunk migránsok: én és három gyermekem. Persze a legtöbb migráns német eredetü, a második világháború etnical cleansing eredményeként. 

előzmény:
    pannacotta (40050)
    2017-08-13  10:11
  23. belgien
    2017. augusztus 14. 09:5340054.

Sajna igaz. Különben a legtöbb migráns nem a Közel-Keletröl, hanem a távolabbi Keletröl érkezik. Az alapvetö probléma, hogy a legtöbb migráns nem rendelkezik állampolgárságot igazoló irattal, vagy érvénytelennel rendelkezik vagy egyszerüen lejárt mindenféle papirja.  

Egyedül D-ban van 80e Bangla-Desh-i. Ezek 99 %-uk nem kapott politikai menedékjogot, de nem lehet öket kiutasitani, mert nincsenek papierjaik, egyetlen légitásaság sem hajlandó öket szállitani.

Ugyan ez a helyzet az maghrebosokkal. Ezek nagy része már otthon piti bünözö volt, egyszerüen nem fogadják öket vissza.  

További probléma, hogy az asyl-eljárások évekik tartanak. Jelenleg D-ben 350e olyan eljárás van, ami több mint három éve már folyik. Ha megjön az elsö döntés, akkor fellebbeznek, ha jön a kiutastási rendelet, akkor egyszerüen eltünnek vagy megint fellebbeznek. Különben ipar alakult ki ezen temekör körül. Ügyvédi irodák ebböl élnek. 

Tavaly a menekült business forgalma kb. 40 milliárd euró volt. 

2016-ban a kb. 1,3-1,5 millió (a pontos számot a kutya sem tudja) menekültböl ird és mondd 4600 embert sikerül valamiféle emberi tevékenységbe bevonni. 

Az idejött moszlimok 100 %-a keményen antiszemita, olyannyira, hogy ehhez képest a mo-i sorosozás (ha azt egy antiszemita akciónak tekinti is valaki) inkább egy húsvéti körmenethez hasonlit.

előzmény:
    pannacotta (40049)
    2017-08-13  10:10
  24. unger
    2017. augusztus 13. 13:0340053.

hükyeségeket irogatsz....az EU egy szart sem csinál..nem az az érdeke hogy visszazsuppolja öket hanem hogy minél jobban elkeveredjenek itt...lásd a német pénzügyminiszter nyilatkozatát....az afrikaiak dolga hogy megdugják az europai nöket....

ismét a nyelvtudásod hiánya ami  miatt nemtudsz elolvasni egy külföldi ujságot sem csak a hvg-re hagyatkozol és irod a baromságokat ami a valoságtol olyan messze van mint kiskunfélegyháza jeruzsálemtöl...

előzmény:
    pannacotta (40049)
    2017-08-13  10:10
  25. unger
    2017. augusztus 13. 12:5840052.

Mindenki ??? akkor mi is történt a busznál ????

a diplomásokra meg te vagy az élö példa hogy semmiféle idegen nyelven nemtudtál megtanulni mert buta vagy ezért is lettél zugügyvéd miután elvégezted a ruhatáros szakot...

előzmény:
    pannacotta (40051)
    2017-08-13  10:13
  26. pannacotta
    2017. augusztus 13. 10:1340051.

Itt Pesten mindenki tud nyelvet, pláne, ha diplomás.

A legendáidra meg senki sem kiváncsi. Fogalmad sincs, mi van itthon, hiszen külföldi vagy és maximum valami nyírségi faluba jársz, ha errefelé jössz.   

előzmény:
    unger (40044)
    2017-08-12  22:15
  27. pannacotta
    2017. augusztus 13. 10:1140050.

Teljesen feleslegesen írtál ilyen hosszú és unalmas eszmefuttatást, ugyanis ez az apuka nem volt és jelenleg sem migráns, hanem egy sok éve Bécsben letelepedett, ott megfelelő engedélyekkel rendelkező fekete.

De látható, hogy ha egy fekete bőrszínű emberről van szó, nálad máris megindul a migránsozás.

előzmény:
    fiú50 (40045)
    2017-08-12  22:33
  28. pannacotta
    2017. augusztus 13. 10:1040049.

"És ugye minden épeszű európai vezető rájött, hogy aki bejött európába azt már nem lehet visszaküldeni. Azok 95%-a bizony itt marad a nyakunkon, akár akarjuk akár nem."

Ez természetesen nem igaz. Épp azon dolgozik az EU, hogy legyenek olyan táborok a térségben (mármint a Közel-Keleten), ahová visszazsuppolhatóak azok, akik nem menekültek. 

De persze, riogatni lehet, felesleges és alaptalan dolgokkal. Ez is egy olyan mondat volt. 

előzmény:
    fiú50 (40046)
    2017-08-12  22:53
  29. Dapazso
    2017. augusztus 13. 09:4340048.

Hozzáteszem,hogy ezt azok miatt részleteztem akiknek fogalmuk sincs arról milyen lehet egy apának két megriadt kisgyerekkel egy acsarkodó ,gyülölködő emberek között megérteni valamit .

Ráadásul amikor nincs ember aki ezt neki elmondta volna,akár angolul,akár németül!

Mellesleg ezek az emberek több éves házasságban élnek a két gyönyörü gyerekükkel Bécsben.

Nem migránsok,sose voltak azok.

Migránsgyűlölet van,amihez elég egy bőrszín.

előzmény:
    Dapazso (40047)
    2017-08-13  09:36
  30. Dapazso
    2017. augusztus 13. 09:3640047.

Nem teljesen így volt.

Szóval a gond ott volt,hogy az utazáshoz a gyerekeknek  biztonságos gyermekülés kellett volna,amit a jegyváltáskor a szülőkkel nem közöltek.Nyelvtudás?

Aztán miután az anyuka  a reptérre ment,és az apukának kellett volna Bécsbe menni a gyerekekkel az autóbusszal,kiderült,hogy hiába van jegyük,nem utazhatnak,mert nincs a buszon gyerekülés.

Itt lépett be a nyelvnem tudás ismét,mert a soför ezt nem tudta elmagyarázni az apának.

Aki  nem értette,hogy ha van jegyük miért nem utazhatnak.Gondolom ideges lehetett. Ekkor szólt közbe egy nő,hogy mocskos migránsok..mire az apuka tiltakozni kezdett..hiszen ezt a szót értette.

Aztán többen is kiabálni kezdtek,mire rendőrt hívott valaki.ki jött 6 darab rendőr akik szintén nem tudták megmagyarázni az apukának,hogy mi a szitu.Viszont igazoltatták,és bekísérték.

Ha bárki is elmondta volna,hogy nincs gyerekülés abuszon,és hogy ezt nekik kell megoldani..hoznak,vagy vesznek,..de nem ,pedig a jegykiadásnál legalább jó lett volna.

No,ennyi,ezt írta le a magyar anyuka egy nyílt levélben:Köszönöm Magyarország ..címen.

előzmény:
    pannacotta (40043)
    2017-08-12  21:46
  31. fiú50
    2017. augusztus 12. 22:5340046.

te mondtad korábban, hogy aki menekülétként érkezik európába azt segíteni kell, aki nem menekült azt vissza kell küldeni ahonnan jött! És ugye minden épeszű európai vezető rájött, hogy aki bejött európába azt már nem lehet visszaküldeni. Azok 95%-a bizony itt marad a nyakunkon, akár akarjuk akár nem. És bizony egyre kevesebben akarják. Inkább be se jöjjenek, ezt akarja a többség európában.

és ugye még annyit erről, hogy a liberális gondolkodás szerint mindenkinek tudomásul kell venni a véleményét és el kell fogadni, hogy vannak akik másképpen gondolkodnak, vagyis a "sokszínűség" az kell. De valamiért nektek csak az a "sokszínűség" kell, amit ti annak tartotok, mindenki más aki nem azt mondja amit ti, az fasiszta, rasszista, antiszemita gyűlölködő! Nem érzed, hogy mennyire nevetséges amiket itt mondogatsz? A fidesznácik ugye gyűlölködnek, de a liberálisok, akik egyedül demokraták, meg humánusak, meg minden egyéb jók, azok csak "az emberiség érdekében" gyülölködnek mindenki ellen aki nem liberális.  Nézd meg, hogy mit össze gyűlölködtök, pedig csak bele kellene godolni, hogy akik nem a ti elveiteket vallják, az vajon miért is gondolkodnak másképp? és vajon gondolkodhatnak-e másképp, vagy azonnal fasiszta fityesznácik lesznek ha ellentmondanak nektek?

Egy történész fejtegett az elmúlt napokban valamelyik médiában, hogy volt ugye a jakobínus diktatúra (vannak akik nagy francia forradalomnak nevezik) és ott a jakobínusok azt mondták, hogy csak nekik van igazuk, az emberek csak rájuk hallgassanak, ők tudnak mindent a legjobban és mindenkit el akartak hallgattatni aki nem fogadta ezt el. Aztán jött a kommunista diktatúra (van ország ahol dicsőséges 133 napnak nevezték) ahol a kommunisták mondták azt, hogy csak ők tudják az igazságot, csak őrá hallgasson mindenki, és mindenkit üldöztek aki nem fogadta ezt el. Aztán jöttek a fasiszták akik ugyanezt mondták és tették. Most meg itt van ez a liberális diktatúra és mit hallunk? A liberálisok azt sulykolják az emberek fejébe a megvásárolt médiákon keresztül, hogy csak nekik van igazuk, csak ők tudnak mindent jól, mindenki más az emberiség ellensége.
    na tudod ezt nem veszi be egyre több ember gyomra. Elég volt a diktatúrákból! Jelenleg a sunyi liberális fajtájából!     

előzmény:
    pannacotta (40043)
  32. fiú50
    2017. augusztus 12. 22:3340045.

Te is tudod, hogy itt nemcsak a nyelvtudással volt gond, hanem azzal, hogy migránsnak nézték. Igen, ide vezetett az orbánista gyűlölködés.

Persze, nem tudták elmagyarázni, hogy ők Bécsben élő "vegyes" házaspár (merthogy ilyen is van, képzelem, az unger-félék miket gondolhatnak erről), itt már tényleg a nyelvtudás is játszik.

De a kiindulópont az volt, hogy biztosan migráns és ezért nem szállítják el, hiába van rendes, pénzen megváltott jegye.

Ilyen undorító világban élünk mi itt.  

idézet:
    pannacotta (40043)
    2017-08-12 21:46:38

Panna, panna, olyan megmosolyogtató ez az egész felháborodásod, mert csak a szemellenzős liberális gyülölködésből tudsz kiindulni és eszedbe nem jut a liberális szemüveget levéve józanul körülnézni, és megpróbálni megérteni, hogy mi miért történik körülötted.

A buszról nem "az orbáni gyűlölködés" miatt szállították le ezeket az embereket, hanem azért, mert az osztrák emberek megunták a migránsinváziót és az osztrák hatóságok kijelentették, hogy ausztria megtelt, több migráns nem léphet be az országba és azért szigorú határellenőrzés van a magyar-osztrák határon és rendszeresen fognak el a határon embercsempészeket akik autókban vagy buszokoban próbálnak átcsempészni migránsokat és ezekkel szemben büntetőeljárások indulnak, és a buszsofőr nem akarta vállalni azt, hogy a határon esetleg kellemetlen hejzetbe kerüljön emiatt, mert kerülhet!
    Vagyis ehhez semmi köze az orbánnak, hanem ez abból következett, hogy az európai emberek nem akarnak migránsokat, elegük van belőlük, és az európai országok vezetői lassan rájönnek arra, hogy az emberek akarata ellen nem lehet politizálni, mert azzal csak elbukni lehet, és elkezdtek az emberek akaratának megfelelő intézkedéseket hozni a migránsinvázió ellen.
    Ausztria a magyar, a horvát az olasz határon minden migránsbelépést megakadályoz, és már olaszország is kemény eszközöket alkalmaz a tengeri migránstaxiztatás ellen, a francia meg spanyol kikötők már egy éve nem fogadnka NGO hajókat mert nem akarnak több migránst beengedni, vagyis az európaiak kezdenek felébredni, és felismerni a helyzetet.
    Mert ugye jelenleg 3 millió migráns van európában, akiknek jó ha 5-10 év mulva a 10-15%-a fog dolgozni, a többit el kell tartani. A migránsok 50%-a soha nem fog dolgozni európában, nem is akar, viszont 2-3 év mulva, aki megkapja a menekültstáuszt azonnal családegyesítést akar, és idehozza a 10-15 fős "családját", vagyis a 3 millióból 2-3 év múlva 20-30 millió lesz, és ezekből jó ha 3-5 millió fog 5-10 év mulva dolgozni, a többieket az európai emberek fogják eltartani. És a legóvatosabb becslések szerint is 150-200 millió ember indul el azonnal afrikából és keletázsiból, amint olyan híreket kap, hogy itt tárt karokkal várják őket.
    És itt van a koszóvói példa, az albánok 50 év alatt "leszaporodták" a szerbeket koszovóban, és 50 év alatt 75-80%-os többség lettek, és így "elfoglalták" koszüvót. Ezt akarják az ide szervezetten, tervezetten "taxiztatott" migránsok is. És ezt nem akarják az európai emberek.
    Már akinek van annyi esze, hogy felérje ésszel, hogy mi történik. A szerbek koszovóban későn ébredtek! Európa nem akar késön ébredni!

De ezt nehogy meg akard érteni!  

előzmény:
    pannacotta (40043)
  33. unger
    2017. augusztus 12. 22:1540044.

végre sikerültmajdnem összehoznod egy orbánista gyülölködés hsz-t....a gond az hogy ki is gyülölködött???

az eset ugyanis ugy szol hogy mivel nemvolt a gyerekeknek magasitott ülése igy a törvények értelmében nem utazhattak...

az meg bizony az illetö magyr hölgy szégyene hogy esetleg mire gondolt és hogy nemteszi a lábát az országba..gondolom nemsokat veszit vele a zorbán sem....

a nyelvröl meg..a balkánon..ott nálatok minek tanulna valaki is nyelvet..?? diplomások sem tudnak akkor mit várnak el a rendöröktöl?? itt vagy te az élö példa...

előzmény:
    pannacotta (40043)
  34. pannacotta
    2017. augusztus 12. 21:4640043.

Te is tudod, hogy itt nemcsak a nyelvtudással volt gond, hanem azzal, hogy migránsnak nézték. Igen, ide vezetett az orbánista gyűlölködés.

Persze, nem tudták elmagyarázni, hogy ők Bécsben élő "vegyes" házaspár (merthogy ilyen is van, képzelem, az unger-félék miket gondolhatnak erről), itt már tényleg a nyelvtudás is játszik.

De a kiindulópont az volt, hogy biztosan migráns és ezért nem szállítják el, hiába van rendes, pénzen megváltott jegye.

Ilyen undorító világban élünk mi itt.  

előzmény:
    Dapazso (40040)
    2017-08-12  15:44
  35. pannacotta
    2017. augusztus 12. 21:4440042.

Ezt nem tudom, honnan veszed, de ha csak úgy kitaláltad, mint egyébként annyi mindent másokról, akkor legyen igazad. 

előzmény:
    unger (40041)
    2017-08-12  16:30
  36. unger
    2017. augusztus 12. 16:3040041.

Tényleg nem értem,ha valaki nem beszél semmilyen más nyelven ,csak az anyanyelvén,.. az miért büszke erre??

zugügyvéd barátnöd ???kérdezd meg öt is...

Bp.-ről Bécsbe.Ennyi.Ja hogy sem a buszsofőr, sem a 6 darab rendőr nem beszél se németül,se angolul...az rendben van.

Diplomás jogász itt a barátnöd az sem tud még mutogatni sem csak magyarul...ilyenek vagytok na...

előzmény:
    Dapazso (40040)
    2017-08-12  15:44
  37. Dapazso
    2017. augusztus 12. 15:4440040.

Tegnap olvastam annak a Bécsben élő magyar nőnek a levelét aki a színesbőrü férje és két gyereke viszontagságait írta le.Ma olvasgattam a kommenteket,némelyik olyan sötét,hogy szégyenletes..Ide vezetett a Fidesz gyűlölködése.

Mennyi milliárdunk ment rá arra,hogy idáig jussunk??!!Tényleg nem értem,ha valaki nem beszél semmilyen más nyelven ,csak az anyanyelvén,.. az miért büszke erre??

Megnézném hány magyarul,és csak magyarul beszélő honfitársunk jutott volna el akár Firenzébe,akár a piramisokhoz,vagy bárhova az országon kívül ha nem lennének tolmácsok??Pofám leszakad,hogy aszongya,miért nem tanult meg magyarul,ha utazni akar.??

Bp.-ről Bécsbe.Ennyi.Ja hogy sem a buszsofőr, sem a 6 darab rendőr nem beszél se németül,se angolul...az rendben van.

Mi lesz velünk ha csak ezek maradnak  itthon??

Ezek a mélymagyarok,akik arra büszkék amit nem tudnak??!!

előzmény:
    pannacotta (40039)
    2017-08-12  14:29
  38. pannacotta
    2017. augusztus 12. 14:2940039.

A ti köreitekben - gyűlölködő, kirekesztő szélsőjobbosok - lehet, hogy a rasszista jelző dicséret. Nem kétlem, hogy te ilyen csoportokhoz tartozol, már régen ismerünk, tudjuk, ki vagy és kikkel szimpatizálsz.

Ha tehetnéd, már egyesével húznád karóba a menekülteket, akkora benned a gyűlölet.

Ha Magyarországon élnél, valószínűleg még mélymagyarkodnál is, de gondolom, ez nem jellemző rád, hiszen svéd állampolgár vagy.  

előzmény:
    unger (40034)
    2017-08-12  10:54
  39. pannacotta
    2017. augusztus 12. 14:2640038.

Nézd meg a törvényt magad, már korábban belinkeltem, vagy a Google a barátod. Dolgoztasd azt, akinek két anyja van.

Ráadásul egy magyar törvényről van szó, amihez különösen nincs közöd, te nem is vagy magyar állampolgár és már jópárszor kiderült, hogy magyarul sem tudsz már. 

előzmény:
    unger (40035)
    2017-08-12  10:57
  40. pannacotta
    2017. augusztus 12. 14:2540037.

Igen, abból fejlődött ki a lincshangulat és a többi, Manningerék közvetítésében, hogy segítőket kerestek a takarításhoz. Pont a Fideszesek verték fel az egészet, az, hogy segítőket keresnek takarításhoz a Facebook-on, az nudli.

De hogy aztán egy országgyűlési képviselő elkezdjen mindenféle "nem tűrjük"-ről, Soros-tervekről és beköltöztetésekről írni és felháborodni ezen, az maga után vonta az egész sajtókampányt.

Ja, és nem a sajtóból tudom, mit írt Manninger, ugyanis rajta van a Facebook-listámon, így én is elsőként értesültem az ő hozzászólásáról. Régen, több évtizede ismerem őt, de mostanában nem vagyok rá büszke.

Te meg nyilván csak a sajtóból értesültél bármiről is, külföldi létedre.   

előzmény:
    unger (40036)
    2017-08-12  11:01
  41. unger
    2017. augusztus 12. 11:0140036.

Jól teszi a Migration Aid és a Menedék, hogy ezeket a szerencsétleneket elviszi kicsit üdülni. A huppot a kormánypárti politikusok verték fel, ők kezdték az egészet (és semmiféle demonstrációról nincs szó, hiszen a közvélemény Manninger és társai bejegyzéseiből értesült az egészről, nem a Migration Aid és a Menedék hozta nyilvánosságra

Ez is egy oltári hazugság !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Igenis ugy kezdödött hogy segitöket kerestek takaritáshoz....a többi meg abbol fejlödött ki..hazudsz te szemét libsi zugügyvéd

előzmény:
    pannacotta (40032)
    2017-08-12  09:11
  42. unger
    2017. augusztus 12. 10:5740035.

Unger, aki azt se tudja, hogy folyik egy hatósági vizsgálat és az oltalmazott státusz megadása, kitalál erről is mindent

Na itt a lehetöséged..mint zugügyvéd..meséldel mi a különbség a menekült és az oltalmazott státusz között..

kiváncsian varom...

előzmény:
    pannacotta (40032)
    2017-08-12  09:11
  43. unger
    2017. augusztus 12. 10:5440034.

No az iráni---perzsákkal kapcsolatban fuss neki még párszor mert baromságot irtál....errölennyit..

lassan lehazudod a csillaokat is, de nembaj..igy ismerünk..jogász létedre(vagy pont azért) hazudsz mint a vizfolyás....ugy látszik ez a mai magyar jogász erkölcs..széppéldája vagy.zugügyvédecske..

persze a tények ellen nincs smmi másodmint rasszista-fasiszta--orbánista.....ez meg minden normális embernek a könyökén jön ki..elkurtátok de nem kicsit..a rasszista jelzö már egyes helyeken kitüntetés számba megy..persze nem ott a balkánon mert a lajtán tul nem érvényesülnek az europaiértékek hanem innen......

a hablatyodra meg nem is érdemes reagálni...

rá akartok kényszeriteni egy többségre a ti libsi kissebségben lévö eszméteket ami nemmegy.röhejesek vagytok...

előzmény:
    pannacotta (40033)
    2017-08-12  09:14
  44. pannacotta
    2017. augusztus 12. 09:1440033.

Ugyan, nevetséges vagy az idegen elleni iszonyatos gyűlölködéseddel, ráadásul fogalmad sincs, milyen a menekültügyi hatósági eljárás. Biztosíthatlak, hogy Magyarországon nagyon is szigorú.

Milyen afgánokról írsz? Irániakról (és nem pont perzsákról, ha nem tudnád, ott sem mindenki perzsa, talán ideje lenne tanulmányoznod a történelmet) és szíriaiakról van szó.

Azért, mert te a nagy-nagy rasszizmusodban elképzelsz valamit és hinted, gyűlölködve és acsarogva, attól még nem lesz igaz, csak magad röhögteted ki vele.

Ismerünk jól. Szerencsénk van, hogy te anno elmigráltál innen, legalább eggyel kevesebb abnormális egyén van itt.  

előzmény:
    unger (40027)
    2017-08-11  23:00
  45. pannacotta
    2017. augusztus 12. 09:1140032.

Jól teszi a Migration Aid és a Menedék, hogy ezeket a szerencsétleneket elviszi kicsit üdülni. A huppot a kormánypárti politikusok verték fel, ők kezdték az egészet (és semmiféle demonstrációról nincs szó, hiszen a közvélemény Manninger és társai bejegyzéseiből értesült az egészről, nem a Migration Aid és a Menedék hozta nyilvánosságra. Persze, aki elfogult, az mást hisz, azt, ami a maga kirekesztő-rasszista, emberhez nem méltó szemééletmódjából következik).

3 családról van szó egyszerre, hetes turnusokban. Ehhez képest már no gone zónákat vizionálnak rögtön, persze, ungerrel az élen, nem nevetséges? Inkább szánalmas.

Unger, aki azt se tudja, hogy folyik egy hatósági vizsgálat és az oltalmazott státusz megadása, kitalál erről is mindent (ahogy másokról is), hogy megpróbálja igazolni az elfogadhatatlan személetmódját. Bár unger és az ő hozzászólásai ennyit sem érnek, mint amit leírtam már erről.

Talán el kéne gondolkodni, hogy amikor másod-, harmadgenerációs arabok bűnözéséről, terrorizmusáról van szó (akik már ott születtek és soha nem voltak vallásosak, mégis a vallásosságtól reszketnek ezek az idegengyűlölő emberek), akkor mennyi szerepe is van ennek abban, hogy az őslakosság kirekesztő, valóban másod-, harmadrendűnek tekinti őket, sőt, még embernek sem, és ez - semmi más, mint ez - vezet oda, hogy a fiatalok az IS-hez csatlakoznak, mert annak propagandája ilyenkor jó talajba hullik.

Bármennyire is fura, de éppenséggel pont az unger-félék okozzák a magatartásukkal és a kirekesztésükkel, az idegengyűlöletükkel, rasszizmusukkal az európai terrorizmust. Másként ugyanis nem hatna az IS propagandája ezekre a fiatalokra.

előzmény:
    LANIAKEA (40029)
    2017-08-12  06:42
  46. Dapazso
    2017. augusztus 12. 08:5040031.

OFF.

A háttérben megy a "Csörte" és élőben lehetek tanúja az elfogódottságnak.

Azért az valahol elkeserítő,hogy tanult és pláne tájékozott emberek nem képesek vitatkozni anélkül,hogy a másik érveit legalább egy átgondolás erejéig latolgatnák.Zsigerből visszautasítanak(tisztelet a kivételnek,mert azért egy akadt aki legalább végighallgatja a másikat)minden az ővékével nem egyező véleményt.

Nos,nincs min csodálkozni,ha itt is olyan diskurzus folyik amiben az ember nem vesz részt,hacsak nem érez kényszert arra hogy elmondja a saját véleményét.

Mint én is..

Változatlanul tartom,hogy nem a migránsokkal van baj , hanem avval,hogy nem tudjuk kezelni a bevándorlást.

Sem úgy hogy helyben próbálunk segíteni,sem úgy hogy fogadjuk őket és emberi körülményeket biztosítunk számukra  addig is amíg a sorsukat eldöntjük.

Hallom,hogy sokan már nem muszlimok,hanem áttérnek a keresztény hitre és ennek kapcsán más elbírálásban részesülhetnek.

És bizony ..egyesek..akiket a kormánypropaganda természetesen rögtön meg is talál...visszaélnek evvel.

Csak azon kéne elgondolkozni,hogy ahogy mondják milliók jöttek már Európába,és a hatalmas számuk ellenére  nem jellemző az agresszívitás részükről.De nekünk mégis félni kéne tőlük (mint egy masszát kezeli a kormány őket), rettegni,hogy majd ha beengedjük őket mimindent fognak csinálni.

Megjegyzem azért a mai magyar közállapotokat és közhangulatot ismerve ezen csak nevetni lehet..ne.

Amúgy mi van avval a több ezer magyar letelepedéshez ,és ezáltal szabad Eu.-s utazgatáshoz is hozzájutott finoman szólva is nagyon vegyes társasággal,akiknek pénzük lévén itt grasszálnak,élnek ,dolgoznak és fene tudja mimindent csinálnak...de róluk szó sem esik.

Viszont az a 300 és az a 1294 akiket be kéne engednünk(nem letelepíteni!!)roppant módon félelmetes,és agresszív módon átakarja alakítani államrendünket,törvényeinket,"kultúránkat"..

Nevetséges,és féljen ettől aki akar. Meg kell mondjam,unom már,van itthon tőlük nagyobb baj is.

Ungerrel én már semmiről sem "beszélgetek",elfogadom hogy neki ez a dolga..tegye a saját " kulturáltsága " szerint..nyílván megéri neki,de már hadd ne kelljen nekem reagálnom rá.

Pósalaki bácsi szerint is....

előzmény:
    pannacotta (40023)
    2017-08-11  21:39
  47. unger
    2017. augusztus 12. 08:0640030.

Szép mese..de akkor is csak mese....

Mivel traumatizált gyerekeknek akar a szerzö együttérzést igy alapvetö hogy teljesen másként kellett volna szervezni az egészet..

oltárira kilog a loláb a meséböl és teljesen egyetértek én is régebb ota.. nick-el hogy ez egy politikai demonstrácioés messze nem gyereknyaraltatás....

Itt a szokásos libsi együttérzést kelteni és elfogadtatni téma van semmi más...

Amennyiben mégis igaz a történet akkor melegen javaslom a szervezöknek hogy ezentul foglalkozzanak mással tudom javasolnia tehénpásztorkodást vagy hasonlot...azt talán eltudják látni...

előzmény:
    LANIAKEA (40029)
    2017-08-12  06:42
  48. LANIAKEA
    2017. augusztus 12. 06:4240029.

Aki már vádként használta a 'migráncssimogató' jelzót (amiben külön szép,hogy sugallata szerint a menekúlők állatok), az már most hagyja abba az olvasást. Arról sem szeretnék ezúttal hosszas elvi vitába bocsátkozni, milyen bonyolult részfeladatokból állhat az elfogadható európai menekültpolitika. Jóval kisebb ügyről van szó. Leginkább arról, képesek vagyunk-e még egyszerű szövegek megértésére, vagy már csak plakátmondatokban gondolkodunk. A hírszöveg az, hogy egy civil szervezet (történetesen nem Soros által támogatott) e célra felajánlott 3 faluszéli faházban hetes váltásban 3-3, hivatalos menekült- vagy oltalmazott státuszt kapott kisgyerekes családot nyaraltatna. Közülük is olyanokat, akik szakszóval 'traumatizáltak' Na most. Ugye el tudjuk képzelni, hogy a magyar állam nem osztogatja túl bőkezűen a menekült státuszt. Abban biztosak lehetünk, hogy az az alig 300, aki mégis megkapta, a közvetlen életveszély elől futott. A 'traumatizált' pedig azt jelenti, hogy a szóbanforgó gyerek szeme láttára gyilkolhatták vagy kínozhatták meg családtagjait, esetleg őt is bántották, megsebesíthették. Azt hinné az ember, hogy ez érthető. De nem. Manninger Jenő fideszes képviselő sikerrel lármázta fel a környék polgármestereit: ne tűrjék az egy hetes békét. Olyannyira, hogy Keszthely polgármestere (nem náluk esne meg a nyaralás, de kétségtelenül Zalában) már tüntetőkkel vonulna a másik település faházai elé. Hátha elkergeti az ordibálás, fenyegetés az ezer gyötrelem kínját átélt gyerekeket.

Gratulálok, polgármester úr, gratulálok, Manninger úr. Idén hol tetszenek nyaralni?

49. unger
    2017. augusztus 11. 23:0440028.

akkor fordulj el, bennünket nem zavar

királyi többes??? te elborultál agyilag ?? magad nevében beszélj idiota zugügyvédecske..

előzmény:
    pannacotta (40025)
    2017-08-11  21:45
1 2 3 4 5