Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba
 
Kedves Fórumozók!

Felhívjuk figyelmeteket, hogy a politikai topikokat csak a jogszabályokban kötelezően előírt mértékben moderáljuk, ezért itt fokozott a személyeskedés, vita, anyázás veszélye. Aki ezekbe a topikokba ír, illetve ezeket olvassa, készüljön fel lelkileg, és húzzon vastag bőrt a várható virtuális pofonok ellen, mert a moderátorok itt NEM törlik a bántó hangvételű hozzászólásokat, ha azok nem sértenek személyiségi jogokat, vagy egyéb jogi előírásokat.

A moderálással kapcsolatos további részletek a Felhasználási Feltételekben (http://www.nlcafe.hu/felhasznalasi) olvashatók.

Üdv: a moderátorok
Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba

A Jobbik betiltasa

Torolt_felhasznalo_770932
Torolt_felhasznalo_770932
Létrehozva: 2009. július 14. 14:11
A Jobbik feloszlatását is meg kell fontolniuk a hatóságoknak - mondja a Népszabadságnak Bárándy Péter büntetőjogász, volt igazságügyi miniszter.

Tanácstalanság látszik mind a gárdával, mind a Jobbikkal kapcsolatban. Bárándy Péter volt igazságügyi miniszter szerint ezen túl kell már lépni.

- Súlyos alkotmányossági problémákat vet fel egy olyan szervezet létrehozása és támogatása, amely az erőszakszervezet működtetésének állami monopóliumából akar magának részt kihasítani, és az általa elképzelt rend erőszakos kialakítására törekszik - utalt a Magyar Gárda mozgalomra Bárándy Péter.

Súlyosbítja a helyzetet, ha mindezt egy párt - ezúttal a Jobbik - teszi, mert az egy civil szervezetnél hatásosabban képes befolyásolni a közvéleményt.

A büntetőjogász szerint kimondható: a Jobbik visszaél a pártalapítás és a pártként való működés alkotmányos szabadságával.

Ezért meggyőződése szerint az ügyészség a Jobbik feloszlatását is megfontolhatná. - Ha a hatóság meggyőződésévé válik, hogy itt baj van, akkor el kell kezdenie keresni és használni azokat a jogállami fogódzókat, amelyek megakadályozzák a felelősség elkenését, a párt és a gárda közötti mesterséges különbségtételt a Jobbik részéről - teszi hozzá Bárándy.

Az ügyvédként dolgozó volt igazságügyi miniszter felvetésünkre, hogy a Jobbik vajon nem forgatja-e ki a demokráciát, azt válaszolja, hogy ez a párt a demokrácia átalakítására és megszüntetésére törekszik, a demokratikus intézményrendszert használja fel, egészen addig, amíg át nem billennek ezen a rendszeren. Akkor aztán sutba dobják azt a "létrát" - a demokráciát -, amin felkapaszkodtak - figyelmeztet, hozzátéve: dúskálunk a történelmi példákban hasonló esetekre.

Ami a Jobbik konkrét, "aprópénzre váltott" jogsértéseit illeti, Bárándy első helyen említi a gárda feloszlatását elrendelő jogerős bírói ítélet elleni nyílt uszítást.

A volt igazságügyi miniszternek arról is van véleménye: kellő eréllyel lépett-e fel a politikai osztály, a kormányzati hatalom, a bűnüldöző-alkotmányvédő szervek a Jobbik-szerű formációk és a hozzájuk köthető kirekesztő és demokráciasértő eszmék ellen. Bárándy szerint ha erre a kérdésre próbálunk válaszolni, visszajutunk oda: hogyan szabályozza a jogrendünk a gyűlöletkeltés, a közösségi elleni izgatás tilalmát.

Eleget teszünk-e azoknak a Magyarország által is aláírt nemzetközi egyezményeknek - pl. a New York-i, illetve a római egyezménynek -, amelyek tiltani rendelik a verbális és nem verbális gyűlöletkeltést?

  1. 2010. február 15. 18:08196.
    Ezt pont Barandy mondja? Ugyan ne mar? Ki a frasznak koszonhetunk mindent? Inkabb azon gondolkodna el mielott kinyitja a szajat. Jobbikot is csak azota uldozik amiota olyan  mocskos nagyott bukott a szadesz galeri az Unios valasztason.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_580099 (1)
    2009-07-14  14:11
  2. 2009. július 16. 12:08195.

    Ó jó nyaralást nektek! :) Mi majd csak 20-a után.

     

    előzmény:
    ardian (194)
    2009-07-16  12:01
  3. 2009. július 16. 12:01194.

    Hát, ja.

     

    Most búcsúzom, érzékenyen, mert neki kell állnom összepakolni, holnap megyünk nyaralni! Lehet, du még benézek, de nem ígérem!

    előzmény:
    Baaden (193)
    2009-07-16  11:50
  4. 2009. július 16. 11:50193.
    Nekem is mindig úgy tűnik hogy ezek jól csengő szavak, de egyik ország sem lóghat bele csak úgy a világba. Támogatni, segíteni lehet a hazait, ezt aláírom, de totálisan magunkra maradni, na ez nem működőképes. És bevallom naívnak tartom aki ezt elhiszi. Azt meg álszentnek, aki ezt hirdeti. Aki csak egy kicsit is ért a közgazdaságtanhoz - például én -, az tudja hogy ez halva született ötlet. Sokkal nagyobb érdekek húzódnak meg a háttérben mint amit  mi hiszünk.
    előzmény:
    ardian (192)
    2009-07-16  11:47
  5. 2009. július 16. 11:47192.
    Kicsik vagyunk mi ahhoz! Svájc is csak azért tudta ezt, mert mindenki ott tartja a pénzét. De ma már őket is szorongatják.
    előzmény:
    Baaden (191)
    2009-07-16  11:44
  6. 2009. július 16. 11:44191.
    Sosem hittem ebben a "legyünk a magunk urai dologban". Tök szép meg minden, de a globalizáció közepén ugye senki sem gondolja komolyan, hogy nagyvállalatok, külföldiek nélkül mi majd itt lazán elboldogulunk saját magunk? Kicsit már lecsúsztunk róla hogy Svájc legyünk. De ha bármelyik párt garantálja, hogy miután mindenki eltakarodott innen, ő az emberek 80 %-ának ad munkát, azt bálványozni fogom.
    előzmény:
    ardian (189)
    2009-07-16  11:40
  7. 2009. július 16. 11:42190.
    Másik kedvencem: energiaszektor reprivatizálása. Na, sokba kerülne ez nekünk! Most is épp azért nem csökken az áram, gáz számla (holott a világpiaci árak a béka popsija alatt), mert még mindig hatósági árszabályozás van, a nyereséget ide-oda pakoltatják a cégekkel. Valódi szabad piacon csökkenének az árak, lsd. telefon pl.
    előzmény:
    ardian (189)
    2009-07-16  11:40
  8. 2009. július 16. 11:40189.

    Demagóg+értelmetlen.

     

    Ma ott tartunk, hogy már a közszférában is sok helyen számlára fizetik ki a jutalmat vagy fizetésemelést, mert egy bizonyos adószinten felül (és a jelenlegi 70%-os elvonás bőven ott van) a munkáltatónak szentnek kell lennie, hogy ezt ne tegye.

     

    Tovább növelni az adókat: csak az adóelkerülés mértéke nő, a magyar munkaerő nemzetközileg nem lesz versenyképes, nem jön hozzánk külföldi befektető (tudom, hogy a jobbik szerint fúj: de mégis, általában ők hoznak pénzt, munkalehetőséget egy országba, nem hiába versernyeznek értük a különböző térségek), egyre átláthatatlanabb lesz a gazdaság, feketézünk, szürkézünk.

     

    Ez marhaság.

     

    Aztán a magyar föld védelme.... Megkérdezték a magyar gazdákat mit szeretnének? Könnyen lehet, hogy ők bizony el szeretnék adni, s örülnének, ha felszabadulna a földpiac, mert jobb áron kel el a földecske.

    előzmény:
    Baaden (188)
    2009-07-16  11:34
  9. 2009. július 16. 11:34188.
    Ja igen a kisvállalkozások támogatása meg a vidék. A multik meg menjenek ki az országból. Ezt már valóban hallottam párszor. Demagóg.
    előzmény:
    ardian (186)
    2009-07-16  11:16
  10. 2009. július 16. 11:33187.

    Én ezt tök megértem.

    De te nem érzed ellentmondásosnak, hogyha azt mondom hogy ti cigányellenesek vagytok, akkor ti foggal-körömmel tiltakoztok hogy nem, csak elegetek van? Akkor mondjuk ki, nektek velük van bajotok, ezek szerint a gárda fő célja is az hogy megfélemlítse a - mondjuk ki - a cigányokat. Ok. De miért nem lehet ezt bevallani, miért tiltakoztok ellene? Arról nem is beszélve, hogy jól lehurrogtatok hogy itt cigányirtásról csak ÉN beszélek, ALJAS INDOKból, aztán jön palata és kerek-perec leírja hogy szerinte ez lenne a megoldás. Lássuk be, nem egységes ez az egész és ez főként annak köszönhető, hogy nem beszélnek tisztán a jobbik vezetői. Mindenhogy lehet értelmezni, akár ígyis akár úgyis. Előbb-utóbb pedig választaniuk kell, és igen, akkor valaki szembe lesz köpve.

    előzmény:
    Niobé_ (185)
    2009-07-16  11:13
  11. 2009. július 16. 11:16186.

    Mindjárt az eleje szól a gazdaságról.

     

    Röviden:  jelenleginél progresszívebb adórendszer, mindenről a multik tehetnek, "gazdagok", multik megszorongatása, magyar kkv-k támogatása.

    előzmény:
    Baaden (184)
    2009-07-16  11:11
  12. 2009. július 16. 11:13185.

    Érdemes lenne megnézned,hogy hol milyen arányban szavaztak a Jobbikra.Utána meg azt is,hogy ezek azok a helyek,ahol sok cigány él,ahol az emberek magukra vannak hagyva a problémájukkal.Annyira,hogy azt sujkolják nekik,hogy a probléma nem létezik,ha szerintük mégis,akkor rasszista fasiszták.

    Azért volt,hogy egyes szabolcsi településen a szavazók több,mint 70%-a szavazott rájuk,mert ki merik mondani!

    Ha "azt a kis részt kihagyják" a saját választóikat köpik szembe.

    előzmény:
    Baaden (182)
    2009-07-16  10:51
  13. 2009. július 16. 11:11184.
    Nem tudom, a gazdasági oldaláról azért nem tudok nyilatkozni, mert nem tudom mire gondolsz. Bevallom, még mindig nem volt időm végigolvasni az 55 oldalt, nem is tudom hogy konkrétan ők hogyan oldanák meg a problémákat. Mert tényleg csak erről a cigánydologról van szó folyamatosan. Ha egyszerűen megy, leírod? :) Köszi.
    előzmény:
    ardian (183)
    2009-07-16  11:01
  14. 2009. július 16. 11:01183.

    Nos, amennyiben a jobbik ilyen irányban átalakítaná gazdasági törekvéseit, tőlem jöhetnek!

     

    De sajnos ott virít az első oldalon az, amiről írtam. Márpedig egy párt legfontosabb mércéje a szememben, hogy mennyi adót szeretne beszedni, kitől, hogyan, s azt mire osztja vissza.

     

    Mert szép, szép az ideológia, de abból nem lakunk jól.

    előzmény:
    Niobé_ (181)
    2009-07-16  10:44
  15. 2009. július 16. 10:51182.

    Tökjó hogy a végén mindenki mindenben egyetért csak max. a megvalósítóban nem. :) Ezért írtam korábban, hogy bár elég nehezen választható szét a két probléma, talán a mutogatás, meg ki a hibás hülyeség helyett álljunk neki végre. És ahogy itt megtudtam a gárdások sem szeretnének népirtást (bár volt ellenkező vélemény még itt is!!), tehát ha van egy kis eszük ezt a részt kihagyják az egészből és a lényegre koncentrálnak. Ha hatalomra jutnak 100 %-ig biztos vagyok benne, hogy nem is lesz más választásuk.

     

    Meglátjuk. Jövőre ugyanitt? :)

    előzmény:
    Niobé_ (181)
    2009-07-16  10:44
  16. 2009. július 16. 10:44181.

    Teljesen igazad van!

    Itt lenne az ideje,hogy a sok megélhetési helyett végre a normális,felelősséggel gyermeket vállaló,azokat tisztességesen nevelő családokat támogassák!

     

    előzmény:
    ardian (178)
    2009-07-16  07:47
  17. 2009. július 16. 10:40180.

    Szia!

     

    Nos, úgy látszik, az általunk felvetett kérdéseken nem divat gondolkodni.

    Sokkal egyszerűbb kiválasztani egy társadalmi réteget/népcsoportot, felelőssé tenni minden bajunkért, nyomorúságunkért, és utálni őket.

     

    Csak az a baj, hogy ha holnap minden romát kilőnénk az űrbe, a problémák attól még problémák maradnak.

    előzmény:
    Baaden (179)
    2009-07-16  08:56
  18. 2009. július 16. 08:56179.
    Hajrá akkor. Mármint a jobbiknak vagy bárkinek. Én továbbra is csak ezt a megfélemlítéses dolgot nem értem, meg a burkolt utalunk ám valakire de mégse mondjuk ki, sőt tiltakozunk a vád ellen dolgot nem csípem. Most akkor vagy mondjuk ki vagy ne szerintem.
    előzmény:
    Niobé_ (176)
    2009-07-15  20:12
  19. 2009. július 16. 07:47178.

    A gyed továbbra is 2 évig jár -igaz max addig, amíg befizettél a tb-be, de ez teljesen jogos amúgy. A gyes-t kurtították tehát meg, erre volt a nagy felhördülés.

     

    Pedig, ha a szociális lefaragásokért cserébe valóban csökkentenék/csökkentik a jövedelemadót, a dolgozó családok jobban járnak. Ez egy nagyon jó irány, s a büntető törvények és büntetésvégrehajtás szigorítása mellett pontosan ezek az intézkedések vezethetnének a problémák megoldásához.

     

    Semmiképpen sem a demagóg "fizessenek a gazdagok, a jelenleginél progresszívabb adórendszert stb" célkitűzések.

    előzmény:
    Niobé_ (176)
    2009-07-15  20:12
  20. 2009. július 15. 21:14177.
    Igy van. Sajnos ezeket a dolgokat a legtobben nem tudjak.
    előzmény:
    Niobé_ (146)
    2009-07-15  12:07
  21. 2009. július 15. 20:12176.

    Nem sűrűn lehetett látni gyeden lévő cigányasszonyt,ugyanis előző évből legalább 180 nap biztosítási jogviszonyt kellett volna igazolnia,vagyis munkahellyel kellett volna rendelkeznie!

    Na ez nem volt,nincs nekik.

    Most,ha jól tudom,annyi időre jár a gyed,amennyi időt eltöltöttél biztosított jogviszonyban(munkaviszonyban(de max 2 év).

    A szociális segélyeket,családit,nevelési segélyt kellene jócskán szigorítani,és feltételekhez szabni,nem a gyed-et.

    előzmény:
    Baaden (174)
    2009-07-15  16:27
  22. Torolt_felhasznalo_639190
    Torolt_felhasznalo_639190
    2009. július 15. 17:21175.
    Ebben van igazság.De nem ez lenne a megoldás.No de se baj .Az mszp nemsokára elsülyed a saját szarában aztán jön a jobbik és lesz egy két jobb ötlete.
    előzmény:
    Baaden (174)
    2009-07-15  16:27
  23. 2009. július 15. 16:27174.

    Ebben is teljesen egyetértünk, persze ahol a gyerek csak eszköz ott jöhetünk a szép és jó elvekkel....

    Erről beszélgettünk egyébként lejjebb, ti mit gondoltok róla? Hogy a gyest is meg akarták rövidíteni, mindenki felháborodott, pedig ez - szerintem - kifejezetten miattuk történt volna.

    előzmény:
    Niobé_ (173)
    2009-07-15  16:24
  24. 2009. július 15. 16:24173.

    Magyar-cigány nekem mindegy,ha nem hajlandó pl közmunkára,ne tartsa a markát se!

    Ne csak a dolgozó ember nadrágszíját kelljen meghúzni! Bezzeg a cigányok egyre kövérebbek,...

    Részemről a családi pótlékról is lemondok,ha helyette adnak adókedvezményt!

    Mindenki annyi gyereket vállaljon,amennyit fel is tud nevelni...

    előzmény:
    Baaden (154)
    2009-07-15  12:48

Címlap

top