Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Vertek már át webáruházak?

reggebe
Létrehozva: 2014. augusztus 17. 19:52
Most indult egy webáruház értékelő és összehasonlító oldal , hasonló mint a www.olcsobbat.hu


Tájékozódtok-e ilyen oldalakon mielőtt online vásároltok?
  1. 2014. december 18. 14:0610.

    Engem most vertek át, a Grupiac.hu -tól nem szabad vásárolni!


    Két kamerát rendeltem, de nem azt küldték amit kértem! Aztán kicserélték, de még mindig nem azt küldték amiről a rendelés szólt! Elálltam a vásárlástól, egy fél évi telefonálás és emailezés után, most egy kamera árát utalták vissza, annak ellenére, hogy mind a kettőt vissza küldtem! Szlovákiából postázzák a terméket, és oda is kell vissza küldeni, de erről persze nem tájékoztatnak mikor rendelsz. Kínai CD -t mellékelnek program vissza nézőnek, magyar nyelvű tájékoztató semmi nincs mellékelve!! Ja és Budapesti cím van megadva elérhetőségnek!!!

  2. 2014. augusztus 18. 11:529.
    en ebayen vasarolok kb 10 eve a computertol azLCD tv ig, a cipotol a szonyegig.

    eddig egy alkalommal jartam rosszul de az reszben az en hibam volt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (1)
    2014-08-17  19:52
  3. 2014. augusztus 18. 11:338.
    Ha már tudom mit szeretnék, ráguglizok a termékre, ez úgyis kiadja az árgép, meg ilyenek találatait. Én is azt nézem, át lehet-e venni Bp-n a terméket, egyrészt szeretem megnézni, másrészt ha itt lakom minek fizessek a szállításért? Ruhákat rendeltem eddig külföldről, látatlanban, szerencsére nem volt problémám eddig. Ami nem érkezett meg azt az eladó visszafizette.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (1)
    2014-08-17  19:52
  4. 2014. augusztus 18. 08:587.
    Én még nem is találkoztam olyan áruházzal, ahol nem volt személyes átvétel.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (6)
    2014-08-18  07:54
  5. 2014. augusztus 18. 07:546.
    Ahonnan több a kiszállítási költség, mint amennyibe nekem kerülne a bkv, oda én személyesen megyek (lehetőleg akkor, amikor amúgy is arrafelé járok). De ha nem is megyek el érte személyesen, akkor is szerintem is bizalmat keltőbb, ha a személyes átvételre is megvan a lehetőség. Ha nincs, az nekem kicsit olyan, mintha eleve bújkálni akarnának a vevő elől.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (4)
    2014-08-17  20:40
  6. 2014. augusztus 18. 07:495.
    "az eladó ne tudjon se szépíteni, sem törölgetni kedve szerint"


    Honnan lehet tudni, hogy tud-e vagy nem?
    előzmény:
    Átokrátokboszorkányok (3)
    2014-08-17  20:17
  7. 2014. augusztus 17. 20:404.
    "majd szükség esetén INGYEN visszavinn"
    Mert te elgyalogolsz minden egyes áruházba? 




    A tömegközlekedés, a parkolás, sőt még az odaautózás is költség.



    előzmény:
    Átokrátokboszorkányok (3)
    2014-08-17  20:17
  8. 2014. augusztus 17. 20:173.
    Ez persze budapesti szemszög, de az ügymenet: kipattan a szikra, hogy kéne vmi /mobil, nyomtató, mosódió, tökmindegy/.
    Első körben jönnek a legismertebb lelőhelyek (nagyáruház, műszaki kereskedés..., Vatera és társai).
    Ha nem tetszik vmi, akkor szokott beugrani az Árukereső, Olcsóbbat...
    Ott jön az ár szerinti sorbarendezés, majd a nagyon ismeretlenek eleve kilőve, a "hallottam már róla" esetében irány a saját oldala, ahol döntő, hogy van-e Bp-i személyes átvevőhely!!! Ahová el lehet menni átvenni, megnézni..., majd szükség esetén INGYEN visszavinni és verni a pultot. Tehát minden sz@rt az akármilyen csini-bini oldallal sem lehet eladni.
    Ha meg lehetőség van/lesz véleményezésre, akkor nagyon kell vigyázni a hitelességre - az eladó ne tudjon se szépíteni, sem törölgetni kedve szerint.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (1)
    2014-08-17  19:52
  9. 2014. augusztus 17. 20:042.
    Soha, nem az összehasonlító oldalak számítanak, hanem, hogy mi áll a webáruház "kapcsolat" menüpontjában.


    Ha van ott telefonszám akkor azon kapok-e megfeleő tájékoztatást, feltüntetik-e, hogy ki üzemeltetei az áruházat, mert akkor annak a valóság taralmát azonnal lehet ellenőrízni.
    De az a legmegbízhatóbb, ha a tulajdonos adja az arcát is az oldalhoz és róla bárki információt szerzhet.


    Ez a bizalomépítés és nem az amikor cégek megkeresnek, hogy ők majd 30-40 ezer ft-ért tesznek egy logot a webáruházadra, hogy
    "megbízható webáruház"
    de van aki ennek bedől.



    Én nem olcsóbbat, hanem minőségibb terméket akarok venni megbízható garanciával
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (1)
    2014-08-17  19:52

Címlap

top