Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ipanema emelt talpu papucs

Beatrix76
Létrehozva: 2014. július 13. 03:08
Sziasztok!


Tavaly nyaron vettem magamnak egy platform, emelt talpu brazil Ipanema papucsot.
Usa-Bra mérete 9, Eur 41-es.


Sarok- és talpresze oarany-lazac-drapp vékony csikszeru mintazatu, felső papucsresze rozsaszines-lazacos.
Teljes egészében brazil gumibol készült,így nagyon komfortos és könnyű.
Utcai,"csajos" viselet.
Idén is árulják őket,8-10.000,- ft-ba kerülnek.


Talán háromszor volt a labamon pár óra hosszat,így szinte vadonatúj.
Nem fogom hordani többet,mert szinte csak edző-,futocipoben és gyogypapucsban járok.


Ezért arra gondoltam,felajánlom egy cserére. Árát tekintve azért nem egy darab magazinra gondoltam :) ,de sok minden szóba jöhet (könyvek,bontatlan,eredeti parfum - kiszurom a hamist! :) - es bármi,amit felajanlana érte az érdeklődő).
Megbeszéljük!
Budapest belvarosaban bárhol...
  1. 2014. július 15. 02:4822.
    Fotó lett volna a cicarol,de valamiért nem töltötte fel....
    Szép kutyaid lehetnek!
    előzmény:
    Beatrix76 (21)
    2014-07-15  00:47
  2. 2014. július 15. 00:4721.
    Cica
    előzmény:
    Beatrix76 (18)
    2014-07-15  00:01
  3. 2014. július 15. 00:3620.
    Köszönöm, én is, örülök, hogy ismét itt vagy!
    Nagy könnyebbség, hogy éppségben itt van ismét a kislány, gondolom!
    Sajnos, forr a világ, ki tudja, mi is meddig leszünk biztonságban, hogy már a szomszéd országban is feje tetején áll minden:( Belegondolunk, ugyanolyan nyugodt élethez szokott, békében felnőtt emberek voltak, mint mi, és most ölnek, halottakat temetnek, stb., én még a gondolatától is rosszul vagyok, annyira nem bírom.
    Pedig sajnos egyre fontosabb, hogy a puszta kezével is önvédelem képes legyen valaki.
    Mert ahhoz is alkalom, idő kell, hogy elővegye pld.a sprayt, nem?- ha védekezne.
    Az enyém is járt hat éves korától.
    Engem a craw maga érdekelne, szerintem nagyon jó lehet, vagyis nagyon naprakész a mai világunkban, ahogyan olvasgattam róla.
    Tibetiek vannak, egy oroszlán, és egy spániel.
    Nagyon fájna a fogam egy masztifra, de eszméletlen ára van.Születetten bölcsek, és megbizhatóak, imádnak telefonálni a lányommal esténként:)

    Remélem, a kiscica eljut hozzád!
    Azt gondolom, biztosan, azért találták meg a fiúk:)
    előzmény:
    Beatrix76 (18)
    2014-07-15  00:01
  4. 2014. július 15. 00:2719.
    Semmi gond. Mindenkinek megvan a sajat ízlése,véleménye,amit én tiszteletben tartok addig,míg nem cinikus és ocsarlo.


    A "gagyi" kifejezés azért nem illik egy világszerte ismert,elterjedt,nagyon tartós és jó minőségű,kiemelt komfortfokozatú labbelire.
    Mindenkinek kényelmes és tartós,különb a Scholl és hasonló markaktol. Kenyelemben és tartossagban.
    A valódi gumiban nem izzad a láb,a bőr,nem ég,könnyű és pihepuha.
    Nem mellekesen környezetvédelmi program keretében nyerik ki a gumifak nedvet hozzá,nem rombolnak.
    Azért erős túlzás a "gagyi" így.


    Inkább írd azt,hogy neked nem tetszik ezért és azért.
    Nekem pl nem tetszenek az oly híres Chanel kosztumok és taskak (de a napszemüvegek nagyon!),mégsem mondom hogy rossz,ronda,gagyi.


    A parfumok sem gagyik azért,mert nem kerülnek minimum 10ezer ft-ba.
    Sok finom illat van köztük,tartósak,borbaratok.
    A sportmarkak parfumjeit,edt-t híres sportolók reklamozzak (Adidas,Puma,volt anno Sabatini,stb.).
    Egy ilyen volumenű ember,mint pl Serena Williams,nyilván megnézi,mihez adja a nevét,meg ha jó pénzért is.
    Így szintén erős túlzás az általad hasznalt jelző.


    Úgy érzem,neked igazándiból fogalmad sincs pont az általam említett termékekről és csupán kotekedni akarsz.
    Valószínűleg,ha kapnal ajándékba egy Ipanema modellt,ami neked tetszik és egy ilyen "gagyi",számodra finom illatot,egyiket sem dobnad a kukaba.


    Olyan "piaci,1000,-ft-os utanzatparfum"-szaga van ennek a rövid mondatodnak.
    Most mondjam én is,hogy bocs?
    Nem érzem szükségét.
    előzmény:
    felicienne (17)
    2014-07-14  02:40
  5. 2014. július 15. 00:0118.
    Köszönöm szépen a kedvesseged!
    Én is szeretem olvasni a hsz-aidat,megfontolt,kiegyensulyozott,
    értékes,noies hölgy benyomását kelted. Ami nagyon szimpatikus számomra.


    Szerencsésen megerkeztek már délelőtt. Kislányom kissé feldúlt lelkileg,nem érti az egészet. O egy nagyon békés természetű gyerek,számára minden erőszak riasztó.
    Ami azért nem szerencsés,mert meg az onvedelmet sem szívesen tanulja. Ezért nem eroltetjuk.
    Mégis feltjuk,ma már nagyon el vannak durvulva az emberek a nagyvarosokban és a fiúk,férfiak között egyre több a lányokkal,nőkkel szemben agresszív fellepesu,frusztrált egyén.


    Mennyi ebed van? Fajtisztak,keverekek?


    Képzeld el,férjem talált a kórház kertjében egy!!!! pici kiscicat,kb másfél hetes lehet. Meg nincs nyitva a szeme.
    Egeszsegesnek tűnik,szép fényes a tigriscsikos szore,szemei nem valadekoznak,mocorog.
    Fiammal próbálják megmenteni,injekciós fecskendobol etetik fél-egy óránként felváltva speciális macskatejjel. Vettek neki a helyi Tescoban egy kisméretű,puha szorbol készült peremu plussparnat,betettek neki egy puha rongyot.
    Eszik szépen a fecskendobol és alszik.
    Ha megmarad,amire napról-napra nagyobb az esély,péntek este hozzák haza. 
    Feltenyernyi az egész kis szorgomboc.
    Várom!
    A két kisebb nem tudja,nehogy legyen meg baj és hiába várnák.
    Reméljük a legjobbakat.
    előzmény:
    Zsánna (16)
    2014-07-14  02:08
  6. 2014. július 14. 02:4017.
    Utana neztem: gagyi papucs gagyi parfumert (akarom mondani pacsuliert) , mar bocs.
    előzmény:
    Beatrix76 (4)
    2014-07-13  22:39
  7. 2014. július 14. 02:0816.
    Szeretem olvasni, ahogyan írsz:)
    Sajnos, anyu olyan karcsú volt, hogy nem volt jó egyikünkre se semmi, pedig ahogy mondod, neki sem konfekciós ruhatára volt, hanem úgy varratta.Érdekes, én nem annyira, inkább a lányom sajnálta.
    Közben a kutyusokat rendeztem.
    Köszönöm én is a beszélgetést, további szép éjszakát, jó pihenést kívánok!
    Remélem, a kislányodnak, és senkinek nem esik bántódása!
    előzmény:
    Beatrix76 (15)
    2014-07-14  01:30
  8. 2014. július 14. 01:3015.
    Tehát oóvatosan szortirozz :)


    Egyébként köszönöm a beszelgetest.
    Most meg megtamadom az aktuális könyvem egy jó órára,picimmel ugye ketten vagyunk,minimum tízig alszik.


    Jó éjszakát kívánok neked!
    előzmény:
    Beatrix76 (14)
    2014-07-14  01:25
  9. 2014. július 14. 01:2514.
    Igen,szó szerint,privát focicsapat,bár nem Nationalelf,csupán Hausedrei,de jól funkcionalnak ;)
    És hát örökké tudok drukkolni nekik,mindig van egy nyertes meccs valami téren,amit jól megérdemelt módon megunneplunk.


    Kislányom inkább muveszlelek,gyönyörűen rajzol,fest,több rajzversenyt nyert már.
    Szerintem talán az Iparművészetin fog kikötni,mert kreatív dolgokhoz is nagy a szeperzeke a textilekkel,termesekkel,szalvetakkal,barmivel,amiből valami szép képet vagy fali-,asztali diszt alkot. Abszolút hobbija.
    Nagyon empatikus és allatszereto kislány. Hosszú évekig állatorvos akart lenni,de mára már egyértelmű,hogy a véres dolgokkal,mutetekkel nem tud megbarátkozni.
    Most kint van Tel Avivban a névadó,csöpp lábú anyuval és holnap jönnek, mert sok rakéta hullik naponta arra is és ő nagyon fel mert némelyik riasztasnal le kell menni a melygarazsba. Hiába hárít a légvédelem,a repeszek mikor leesnek,remeg a föld,ha közel esik és a robbanásszerű hangok sem túl bizalomgerjesztoek. Az emberek megszoktak,de o nem ott nőtt fel folyamatosan és így meg riasztó a számára. Ha rendeződik a helyzet,meg nyaron együtt visszamegyunk.


    Én is imádom a cipoket és hát a taskakat is. Bár ez utóbbiból sosem volt 3-4 db-nál tobbem egyszerre.


    Azért óvatosan szortirozz szerintem,mert nem tudhatod,a csaladban kinek fog tetszeni e valami.
    Mikor drága nagymamám halála után kissé magamhoz tértem,nekialltam pakolni.
    Gyönyörű kosztumjei,bluzai,ruhai voltak.
    O is hasonló magassaggal és alkattal bírt,mint én. Bár öreg korára,80 körül kicsit kisebb lett a csonttömeg ritkulasa miatt.
    Több ujjatlan,térdig-szoknyas nyári ruhája,a valódi selyembluzai mind jók rám. Egyedül a kosztumok nem,mellben szukek,kigombolva nem volt szép.
    A nyári ruhákat most is hordom alkalmankent ha nem csuszok-maszok,focizok,stb a gyerekekkel,picimmel,hanem estefelé elsetalunk egyet fagyizni vagy koktelozni. De akkor is lapos papuccsal veszem fel őket. Sokan elismerően meg is nézik a ruhákat,nem egyszer megdicserik,hogy hol vettem.
    Ezekhez az anyagot a mamam vette és a ruhákat varratta. És hát az anyag az anyag,látod,idegenek újnak hiszik,"retro-divatnak" .


    A hernyoselyem bluzokat munkaba hordtam,mikor konferenciakon tolmacsoltam és pár különleges ünnepi esemenyre,alkalomra.
    Valami csodálatosak,lagyan esnek-omlanak,suhan a selyem,gyönyörű tojashej,halvány babarozsa,levendula színekben. Mamam mindet apró kis gyongyhazgombokkal keszittette.
    Ezeket is mindig megcsodaltak és Chanel,Armani,hasonló modelleknek hitték.
    Pláne,hogy a teli hát- és kartetovalasom atsejlik a finom anyag alól :). Hát ez így eléggé nem rendhagyó,de különlegesen és finoman szép ( talán csak azért,mert nem szivek-koponyak-abszurdumok vannak ott. Úgy már nem illene.).


    Nagy becsben is tartom őket,edesanyam is hordta őket,én is és már kislányom is feni rá a fogát.
    Evzarora a tojashejszinut akarta felvenni,de meg nem hagytam. Itthon néha felveheti a kényes dolgaimat,hadd élje ki a kis kibontakozo noiesseget.

    előzmény:
    Zsánna (12)
    2014-07-14  00:20
  10. 2014. július 14. 00:2813.
    Szeretem Lőrincz Lászlót, egy időben rengeteget olvastam, pár kivétellel, talán mind megvan. Úgy csempészi el az olvasóhoz a távol kelet kultúráját, hogy szinte észrevétlenül leszünk tájékozottabbak:)
    Szeretem a verseket is, valamikor szerettem verset mondani.
    Szeretne egészségügyi pályára menni a kislányod? - mert akkor hasznát venné.
    Nagyon szerencsés voltál a cserével!
    Könyvtől soha nem tudnék megválni, az egyetlen gyengém, amihez igazán ragaszkodom.
    előzmény:
    Beatrix76 (10)
    2014-07-14  00:10
  11. 2014. július 14. 00:2012.
    A németeknek drukkoltam, Klose nagyon sokat tett a Nationalelfért, megérdemelte végre, hogy 38 évesen világbajnokok lettek, meg a többiek is.
    Egyébként nem érdekelt, csak a Brazil-, és az Argentin - Német meccset néztem.
    Akkor neked van egy kis privát foci csapatod is:)
    Tudom, melyik az a papucs, emlékszm, nagyon csinos.
    Én is szeretem a szép színeket, sokszor egy olyan is megragadja az ember szemét, ami egyébként nem, mint a kis klumpám, nem vagyok oda a pinkért, de ez a sötét árnyalat a nem megszokott fazonnal levett a lábamról.:)
    Nagyon szeretem a cipőket, valamikor rengeteg volt, ma már nagyon visszavettem, és tudod még miket szeretek? - a táskákat:) Még sulis koromban ezer féle volt, amiben a suliba hordtam a könyveket. Ma már kevesebb. Amikor anyukám meghalt, ki kellett dobni a rengeteg sok táskát, cipőt, így aztán kezdek minimalizálni:), mert a következő generációnak nem kell az előzőé.
    előzmény:
    Beatrix76 (8)
    2014-07-13  23:48
  12. 2014. július 14. 00:1811.
    Jöjjenek csak elő a szekrenyedbol a szandalok és papucsok,hátha meghozzák a jó időt!
    Bár a novenyzetnek meg jót tett a sok eső most.


    Hát akkor nem hiába drukkoltal!
    Gratulálok nekik,lassan rájuk fért már!
    előzmény:
    Zsánna (9)
    2014-07-13  23:53
  13. 2014. július 14. 00:1010.
    A felesleges holmikrol jut eszembe:
    Pár hete egy másik fórumon a csere-berenel 25 kg-mnyi könyvet ajánlottak barmiert,de elsősorban olcsóbb háztartási kisgepet kertek.


    A konyvek oroksegbol maradtak rajuk.
    Leinfoztam,kb mik,sok Leslie Lawrence meg hasonló ponyva,de én azokat is szeretem,viszont volt közte pár Ady,Petofi verseskotet,pár szepirodalom és minden egyéb "finomsag". Az adu ász egy Barcsay-fele Anatómiai Atlasz volt. Igaz,már megvan,de kislányom mindig az enyémet nyulja le,mert szeret rajzolni és abból követi a test vonalait. 


    Nekem már jó tíz éves volt a kézi robotgepem,az a forgotalas.
    Igazándiból csak porfogo volt már,igaz,kitűnő állapotban.
    Csak tavaly kaptam ferjemtol egy multi konyhai robotgepet,amiben minden van és bárhogy osszeallithato.
    Pl míg egyik fele húst daral,a másik tésztát dagaszt én meg közben a leveheto kézi részével pl habot verek a kölykök esti kakaojahoz.
    Így a régi kihasznalatlan maradt.


    A konyvcseres pár nagyon örült a kisgepnek,mi meg a rengeteg könyvnek :)
    előzmény:
    Zsánna (6)
    2014-07-13  23:30
  14. 2014. július 13. 23:539.
    Van egy sötétpink klumpám, most esőben azt hordtam, aztán hogy hűvösebb volt, van egy kis fekete bőr balerinám, puha vékony talppal, és van pár papucsom, azokat még nem sokat hordtam ezen a nyáron, a szandálok meg csak a szekrényben:)
    megnyerték egy góllal a németek:) nekik drukkoltam.
    előzmény:
    Beatrix76 (7)
    2014-07-13  23:34
  15. 2014. július 13. 23:488.
    Akkor neked könnyebb lábbelit vasarolnod magadnak.
    Kislányomnak is 38-39 közti a mérete.
    Igen,ami az egyikbol jó kisebben,a másik markabol már csak nagyobban.


    Köszönöm kérdésed,nem nezem.
    Bevallom,azt sem tudom,kik játszanak és mikor van a döntő.


    Pedig szeretem a focit.
    Játszani kötött szabályok nélkül 16 éves nagyfiammal,nézni csak az érdekes,játékos,szép futballt.


    Férjem nézi most a Szombathelyi kórházban.
    Szerencsére nem apoltkent,egyik teljes emelet régi villamosaram-rendszerét újítja fel az embereivel és fiam is keményen melozik velük. 
    Nemrég fejezték be a napot és telefonaltak nekünk.
    Hallottam a hangzavart és kerdesemre,mi az,az ügyeletes orvosok szobájában ragadtak egy-két dokival nézni. Ha jól emlekszem,Arg-Ger játszik?
    Te nézed? Szereted?
    előzmény:
    Zsánna (6)
    2014-07-13  23:30
  16. 2014. július 13. 23:347.
    Lipstick Slide II alnev alatt ott van a 28-ik oldalon feketeben az is,amilyen teteju az enyém.
    A mobil nem enged linkelni onnan.


    Amúgy az Ipanema arusitopultjaiknal annyi gyönyörű szinosszeallitas van idén is,hogy szemet gyonyorkodteto.
    Vettem egy sima lapos labujjkozes strandpapucsot náluk (a réginek már nem olyan puha a gumija a sok sós tengerviztol meg a pesti strandok kloros vizetol,de meg mindig papucs öt év után is!).
    Gyönyörű lime-grapefruit-fuzold-citrom színű,csak a látványa feldob!
    Igazi brazilos hangulatú :)


    A végén lesz itt egy nyári papucsos-topic :)


    Te miben jársz nyaranta?
    előzmény:
    Zsánna (3)
    2014-07-13  12:27
  17. 2014. július 13. 23:306.
    Érthető akkor, hogy nem tudod kihasználni.
    Nekem 38-as a lábam, de van, amikor kilences kell, pld. csizmából gyakran.
    Meg szerintem a számozások sem mindig megbizhatóak.
    Igazad van, rengeteg felesleges holmi felsorakozik az évek során.
    Nézed a meccset?
    előzmény:
    Beatrix76 (5)
    2014-07-13  23:07
  18. 2014. július 13. 23:075.
    Szia!
    Ugyanez a széria az enyém is,csak a talpcsikok korallos-lazacosak,a felső része pedig nem labujjkozos,hanem sima papucs formájú,jobban tartja kicsit a lábat.
    Szerintem is szépek.


    Azért nem hordom,mert állandóan a kis 3 éves betyarral rohangalok mindenfele. Esetenként nem egyszer futni kell mellette,ha a kis motorjaval nekiiramodik. És mivel ez magas talpu,meg ha kényelmes is,erre alkalmatlan (no meg homokozni,merleghintazni,ma Gellerthegyet mászni vele,csuszdazni,stb...:) ).


    És mivel ott a két nagyobbam,velük is ezt csináltam. Így jól tudom,hogy meg jó két évig nemigen hordhatok mellette csinosabb ruhát,cipőt.
    Tehát ezért :)


    Ha mégsem kel el így,sebaj,1-2-3 év múlva talán ismét hordom.
    Pénzért nem uzletelek vele,az nem az én asztalom egy általam választott és fizetett ruházati termékért,cipoert.
    Sok embernek van olyasmi dolga,amit pl nem hasznal,mert ajándékba kapta és nem az o stílusa,ízlése,így csak ott porosodik. De egy másik embernek az pont tetszik,olvasna,hasznalna,stb...


    Neked mekkora a labad?
    Kepzeld,a lányom névadó anyukajanak 35-os csöpp kis lába van. Mindig mondja,igaz,kicsi a lábam,de legalább a lelkem nagy ;)
    Mondjuk az egész nő egy pici hölgy,155 cm körüli.
    Izraelben ugye a nőknek is kötelező a katonasag. Mikor o volt katona,mindig úgy szolitottak,hogy MELYNOVESU :D
    Külön kellett rendelni neki a katonai bakancsot. 


    Én meg örülök,hogy meg nem oriaslabakon élek. 
    Sok csinos cipő 41-esben nem mutat jól,ormotlannak tűnik.
    Persze,a meregdragak nem. Nehogy már olcsón is vehessek csinos,alkalmi cipőt.
    Nem mintha ez most kérdés lenne a fentebb leírt okok miatt,csak régi tapasztalatom.
    előzmény:
    Zsánna (3)
    2014-07-13  12:27
  19. 2014. július 13. 22:394.
    Úgy tűnik,számodra nem tűnt fel,hogy nem üzletelni ohajtok.
    Azt pénzért teszi az ember.

    Ez a papucs nem egy silány műanyag,merev,froccsontott,ócska termék. Az interneten tudsz tajekozodni,meg lehet őket nézni. Élőben is felprobalhatsz egyet egy Ipanema pultnal,rögtön rájössz.
    Nem hiába adta hozzá a nevét Gisele Bundchen is.
    Hasznaltnak végül is hasznalt,ha azt a pár órai acsorgast benne hasznalatnak tekintjuk (tudniillik,ballagasokon voltam benne,autoval mentem utaskent,és akként mentem haza...erre a célra is vettem,egy könnyű,nyári,vidám színű,mégis noies és hétköznapian csinos).
    Így mondhatni vadonatúj.
    Lehet,egy adott cipő,amit néha üzletben veszel,több lábon járta már több órán át a probakoroket. Így minden hasznalt majdnem. Csak ezt sosem tudod meg.

    Egy bontatlan,igazi parfum, EdT,igen.
    Nem 20-30ezer ft-os luxusparfumok léteznek kizárólag.
    Sok finom illatú edt,parfum kapható különböző drogeriakban megfizethető áron,pláne akciók alkalmaval (pl Halle Berry, Beyonce, Kate Moss, Antonio Banderas, stb).
    Teljes áron a 30ml-esek többsége nincs több 4-5 ezer ft-nál,akciók alkalmával már 2000-2500-ért adják őket.
    És soknak közülük van olyan finom és tartós illata,mint méregdrága társai nemelyikenek.

    Így már nem is tűnik az egész akkora üzletnek,igaz?
    Mielőtt cinikusan leszolsz valakit,érdemes előtte tajekozodnod az adott dologról. Különben te tunsz ostobanak és hasalsz el a hsz-od értelmetlen voltaval....
    előzmény:
    felicienne (2)
    2014-07-13  07:02
  20. 2014. július 13. 12:273.
    Kiváncsi voltam, milyen, ez nagyon jól néz ki:
    http://noi-papucs.arukereso.hu/ipanema/lipstick-noi-pa pucs-p156206929/
    miért nem hordod? - melegben ideális nyáron.
    Hozzám képest nagy lábon élsz:)
    előzmény:
    Beatrix76 (1)
    2014-07-13  03:08
  21. 2014. július 13. 07:022.
    Bontatlan, eredeti parfum egy hasznalt gumipapucsert?

    Na, uzleti erzeked, az van!
    előzmény:
    Beatrix76 (1)
    2014-07-13  03:08

Címlap

top