Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Használt ruháimat hol??

zapphire
Létrehozva: 2011. november 1. 11:33

Sziasztok! Szeretném a segítségeteket kérni, épp nagy pakolásban vagyok, már épp itt volt az ideje. Viszont, nagyon sok használt, nagyon jó állapotban levő ruhám van, amiket én már nem használok ill. kinőttem. A 98 %-nak semmi baja, de nem fér el nálam. Van valami tippetek hogy tudnék megszabadulni tőlük?

  1. 2012. október 21. 21:1131.
    Budapesten és nagyobb városokban működnek ún. bizományi boltok: beviszed a ruhát-cipőt-akármit a boltba, megmondják, mennyit adnak érte. Ha tetszik az ár, otthagyod a holmikat, és ha eladták, megkapod a pénzt. Szerintem ez a legegyszerűbb út, ha keresni akarsz a cuccokon. Ha nem akarsz rajtuk keresni, akkor add le őket a Vöröskeresztnél.
    előzmény:
    zapphire (1)
    2011-11-01  11:33
  2. 2012. október 19. 12:4730.

    Szia,

     

    Ismered a garázsvásárokat? A Facebookon egészen jó plakátokat tesznek ki. Pesten voltam a XVI-i kerületben, nagyon jó volt, rengeteg mindent árultak, ruhát, játékokat, háztartási apróságokat, ékszereket, stb.

    Szerintem egy próbát megér, talán még a szomszédokat is sikerülne meggyőzni, többen többfélét árulhattok.

     

    előzmény:
    cicalany001 (28)
    2012-01-07  16:52
  3. 2012. október 16. 16:5029.

    Szervusztok

    Judit mama vagyok.66 éves.Én már nem járok sok ruhával.De van egy pár felesleges holmim.El szoktam vinni az Református  szeretetsolgálathoz Debrecenben.Vagy a Vöröskeresztnek adom.Oda már használt de jó á

    llapotban lévő ágynemüt is vittem.Szivesen fogadták.

    Mottóm az :"Jobb adni mint kapni."

    Legyetek jók.

  4. 2012. január 7. 16:5228.

    Sziasztok!

     

    Nekem is rengeteg ruhám van, sok új is van közötte, de mivel én is rászoruló vagyok, így nem tudom elajándékozni.

    Már hirdettem aukciós oldalakon, de a feltöltési díj (és a jutalék) több mint amennyit visznek. Ha nem is annyiért adnám, amennyibe került, de valamennyit jó lenne keresni.

    Kb. 1300 db ruha van (ebben cipők is), többszáz újság, könyvek, játékok. 

    Ezek főleg saját ruhák, van amelyik nem volt használva, és sokat adtak rokonok, ismerősök, mert pénzzel nem tudtak segíteni.

    Nem igazán tudok ennyi mindent feltölteni oldalakra, meg tényleg nagyon időigényes az intézése.

    Itt meg csak cserélni lehet, ami azt eredményezi, hogy fizetem a postát, és kapok sokszor rossz minőségű vagy használt ruhát, amit megint fel kell tennem valamelyik oldalra, előtte ki kell mosni, vasalni ami megint viszi a pénzt. (jól működő fényképezőgépem sincs, így elég nehéz).

    Legutóbb az apródot ajánlották, de bonyolult lenne feltöltögetni, találkozót megbeszélni, stb.

    Legjobb lenne, ha egyben elvinnék, de nekem az is nagy segítség lenne, ha csak a nagyrészét vinnék, mert sajnos a tárolás során sérülnek, és akkor le kell áraznom, vagy ha olyan a sérülés akkor már meg sem tudom hirdetni.

    Ha bárki tud megoldást, kérem írjon!

    Előre is köszönöm!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  5. 2011. december 2. 11:4427.

     

    Sziasztok!

     

    Lenne egy olyan kérdésem, hogy nem ismertek-e olyan helyet,

    ahol kilóra bevesznek használt ruhákat?

    Főleg Csepel és Budatétény környéke érdekelne,

    de természetesen más budapesti helyekre is pályáznék.

    A felhozatalom vegyes,

    tartalmaz cipőt, felső- és alsó ruházatot, kabátot...

    4 db 100l-es zsáknyi cuccom van így,

    és nagy szükségem lenne arra, hogy gyorsan pénzzé alakítsam.

    TeszVesz-en és Vaterán is próbálkoztam már,

    de a hónapok alatt az 5 főt sem érte el a látogatottságom,

    így ezen oldalakban már nem reménykedem.

     

    Előre is köszönöm a segítséget!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  6. 2011. november 11. 16:1426.
  7. 2011. november 11. 16:0525.
    Mindenkinek szeretném megköszönni a hozzászólást és a segítséget, tettem fel ide pár képet és tenni is fogok még a ruhákról, ha valakit esetleg érdekelnének. Szép napot! 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  8. 2011. november 2. 13:3424.

    Pestieknek: Adománybolt, Üllői út 6., a Kálvin térnél. Vagyis tömegközlekedéssel is könnyen elérhető. Nemrég nyílt.

     

    Pont az ilyen cuccok elhelyezésére való, ami teljesen jó, csak kinőtt, kihízott, vagy nem az utolsó divat szerinti darab.

     

    Régebben elvittem a közelünkben lévő ingyenkonyhára a fölösleges holmit, dél körül, mikor épp összegyűltek a rászorulók. Itt legalább volt némi kontroll, a csoport nem engedte, hogy valaki megkaparintsa az egész cuccot, aztán szétdobálja, amire nincs szüksége. De itt én is időhöz voltam kötve, és külöben is jobban szeretek "személytelenül" segíteni. 

     

    Az Adománybolt nem csak ruhákat vesz át, hanem jó állapotban lévő háztartási cikkeket, táskákat, könyveket is.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  9. 2011. november 2. 13:1023.

    Szia, vidd a Dankó utcába a hajléktalan központba. Minden adományt szívesen fogadnak.

    VIII. Dankó utca 11-15

    előzmény:
    csucsori (19)
    2011-11-01  17:05
  10. 2011. november 2. 11:2122.
    Vidd el a helyi családsegítőbe vagy a gyerekjólétibe. Ott fognak örülni. Előtte azért hívd fel őket, hogy mikor vannak nyitva és hogy beveszik-e nagy mennyiségben is. A konténerekbe pedig ne rakd be, a jobb ruhákat tényleg eladják a turiknak és a rosszabb minőségű ruhák kerülnek csak a rászorulókhoz.
    előzmény:
    zapphire (1)
    2011-11-01  11:33
  11. 2011. november 1. 21:5921.

    Szia,

    a dédim kb. ekkora alkat.. Küldenél privit?

    Köszönöm Bea

    előzmény:
    csucsori (19)
    2011-11-01  17:05
  12. 2011. november 1. 18:0820.

    Sziasztok!

     

    Nekem egy olyan kérdésem lenne, hogy van-e köztetek olyan aki szívesen tovább adná gyermeke/gyermekei kinőtt ruháját. Nekem 104-es mérteben fiú; 120-as méretben lány és 164-es méretben szintén fiú ruhákra lenne szükségem.

    Minden segítséget nagyonszépen megköszönök.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  13. 2011. november 1. 17:0519.

    Én ajándékozni szeretnék kb 80 kg-os, idősebb hölgyre való ruhákat.

    Az áruházak gyűjtőiről azt hallottam, hogy kiválogatja, és eladja belőle a jobb dolgokat az üzemeltető, csak az ócskább kerül rászorulókhoz. Ez nem tetszik.

    Ha valakinek kellenének a ruhák, kérek privit 

    előzmény:
    zapphire (1)
    2011-11-01  11:33
  14. 2011. november 1. 15:1718.
    Nem tudom, hogy ez működik-e, érdemes-e foglalkozni vele: http://www.bolhapalota.net/
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  15. 2011. november 1. 15:1217.

    Egyetértek Veled,hogy vatera,teszvesz-itt főként a gyerekruhákat könnyebb eladni.Én a babaszoba.hu oldalról kaptam ingyen gyerekruhát ,egy ismerős családnak próbálok segíteni folyamatosan,ahol az anyuka egyedül neveli 3 éves kisfiát.Aztán mikor hazautazunk vidékre,akkor szoktuk elvinni nekik,amit éppen sikerül szerezni.Most az anyukának is keresek-kutatok kb.M-es ruhákat,illetve a kisfiúnak ha látok ruhát,játékot,mesekönyvet amit felajánlanak,olyan családok,ahol nincs rá szükség-mindig érdeklődök és van mikor sikerrel járok.Sőt volt,hogy csereberéltem,felajánlottam könyveket,dvd filmeket,hogy ezzel is rajtuk segítsek....de mostanában egyre nehezebb,női ruhát meg pláne nem találok,főként olyat,amit felajánlanak ingyen...Anyagilag én sem állok annyira jól,hogy vásárolgassak nekik,de ahogy tudok segítünk a szüleimmel együtt...Tavaly volt,hogy anyukáméknál aludtak mert kikapcsolták a gázt...

    Mindenesetre egy lehetőség a topiknyitónak: a babaszoba.hu,itt is lehet hírdetni bármit: ruhákat,játékokat,könyveket,bútorokat,műszaki cikkeket...stb.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_828153 (15)
    2011-11-01  14:02
  16. 2011. november 1. 14:4616.

    szia!

    milyen méretűek a ruhák? üdv: Andi

    előzmény:
    zapphire (1)
    2011-11-01  11:33
  17. Torolt_felhasznalo_828153
    Torolt_felhasznalo_828153
    2011. november 1. 14:0215.

    Szia!

    Nekem is az a tapasztalatom, hogy teszveszen, vaterán el lehet adni babaruhát, gyerekruhát kisebb gyerekeknek, kismamaruhát, de pl. női/férfi, teljesen jó felnőtt ruhákat szinte egyáltalán nem. Igen, talán leginkább azért nem, mert nincs lehetőség felpróbálni, élőben megnézni.

    Nagyon jó állapotú és minőségű, nem lehordott ruhákat tettem, 1 Ft-ért hirdettem meg, mert szabadulni akartam tőlük, de abszolút nem érte meg az idő ráfordítást, levelezés, postázás, találkák a vevőkkel...

    Ezért a felnőtt ruhákat vagy a Vöröskeresztnél szoktuk leadni, vagy elviszi egyik ismerősünk Erdélybe rászorulóknak.

    Karácsony előtt a Baptisták is szoktak átvenni ruhákat. 

    előzmény:
    zapphire (1)
    2011-11-01  11:33
  18. 2011. november 1. 13:4214.

    ...azt nem értem, hogy a turik egymás mellett megélnek, a netről mégsem vesz senki használtruhát...

     

    Ennek nagyon egyszerű az oka: a turiban fel lehet próbálni, netről pedig félig meddig láttatlanban vennéd.  Sajnos a számozás nagyon eltérő, s akkor még a fazonról nem is beszéltünk. Az lenne jó, ha valahová le lehetne adni, bevennék mondjuk kg-ra, még az sem lenne gáz, ha csak ott lehetne levásárolni.

    Másrészről pedig vannak élelmes emberkék, akik turiban összeszedik a ruhákat és a neten eladják...

    előzmény:
    sammysammy (12)
    2011-11-01  13:18
  19. 2011. november 1. 13:3813.
    www.ad6kap6.hu
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  20. 2011. november 1. 13:1812.
    A Corában van egy Baptista Adománybolt, ahová elviheted - és ha esetleg megtetszik ott neked valami, akkor gondolom cserébe a halom ruháért el is hozhatod "csak úgy". És vannak Vöröskeresztes (fehér színű) illetve AVE-s (kék színű) ruhagyűjtő konténerek, a családom ruhaneműi is itt kötöttek ki végül, több aukciós, hirdetgetős hét után....azt nem értem, hogy a turik egymás mellett megélnek, a netről mégsem vesz senki használtruhát....de őszintén szólva miután leadtam a ruhacsomagokat, utána sokkal jobban éreztem magam, egyrészt, hogy megszabadultam a számomra már felesleges lomoktól, másrészt pedig bízom benne, hogy valóban a rászorulókhoz kerülnek ezek a dolgok....
    előzmény:
    zapphire (1)
    2011-11-01  11:33
  21. 2011. november 1. 12:5411.
    milyen méretűek a ruhák?
    előzmény:
    zapphire (1)
    2011-11-01  11:33
  22. 2011. november 1. 12:3410.

    Ha pesti vagy,  a Pecsa kirakodójára  illetve Pesten és vidéken bármelyik piacra is kiviheted. Csak a helypénzt kell kifizetni,annyit meg tuti kiárulsz,és ha jó az ár, még többet is ,sőt...

     

     

    előzmény:
    zapphire (1)
    2011-11-01  11:33
  23. Torolt_felhasznalo_595470
    Torolt_felhasznalo_595470
    2011. november 1. 12:179.
    Tedd ide cserére, aztán hátha kapsz érte valamit, ami hasznos neked. Én csokikat kaptam, csak az a baj, hogy nem eszünk csokit...ajándékba adjuk azt is valakinek :)
    előzmény:
    zapphire (1)
    2011-11-01  11:33
  24. 2011. november 1. 12:108.
    Pont ugyanebben a helyzetben vagyok én is!...
    előzmény:
    Pimpair (6)
    2011-11-01  12:01

Címlap

top