Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Süss cukormentes babakekszet házilag!

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2016. június 1. 08:04
Amikor először néztem meg a bolti babakekszek dobozát, megfogadtam, hogy nálunk ilyen tuti nem kerül az asztalra, mert egy 9 hónapost minek tömnék cukorral?

Nők Lapja Café: Süss cukormentes babakekszet házilag!
  1. 2016. június 7. 13:4812.

    Ui.: de ha már babavíz, találtam róluk tesztet, ha jól láttam, 2014-es volt.Abban olvastam, hogy némelyik babavizet fel kell forralni.


    Ha rákeresel a "babavíz"-re, megtalálod a tesztet, nem teszem be ide, nehogy reklámnak ítéltessen.

    előzmény:
    etilany (10)
    2016-06-05  17:21
  2. 2016. június 7. 13:4411.

    A babavíz nem régen létezik nálunk, Mo-on. Ahol van vezetékes ivóvíz, és a csapvíz emberi fogyasztásra alkalmas, nemzedékek nőttek fel rajta, miért kellene babavizet itatni a babákkal?


    Igaz, annó is felforraltuk a nagyon piciknek a vezetékes vizet, ám kevéske teafűvel/netán babateával (üsse kő! :)), cukor nélkül elkészítve nem káros, és semmi rossz íze nincs!


    A babavíz némelyikét is fel kell forralni, ezt sokan nem tudják, én is csak most olvastam. Ráadásul PET-palackba van palackozva, ami felmelegedve káros lehet, a legújabb kutatások szerint. A felbontott palackot még aznap el kell fogyasztani, de egy 0-fél éves nem iszik meg ennyi vizet, az anyatej mellé.


    Végül, de nem utólsósorban.


    Igen, ha elég sokáig élsz, mindenről nagy eséllyel megtudod, hogy káros, meg azt is, hogy mégsem az.


    (A zsírszegény tejről orvos mondta a tvben, hogy azt NE, mert a kalcium, -amiért leginkább isszuk a tejet-, csak a zsírosabb tejben oldódik. A margarint pedig már nem hidrogénezéssel állítják elő, így nem káros, és állítólag a margarin IS, a vaj IS kell a szervezetnek. )


     

    előzmény:
    etilany (7)
    2016-06-05  10:08
  3. 2016. június 5. 17:2110.

    Hát nem tudom mi értelme van a babakeksznek. Amíg nem kaptunk, azt sem tudtam, hogy létezik. Ízre nem jó, úgy értve, hogy almába reszelve sem, nem volt olyan semleges ízű, mint a háztartási keksz, ezért a kölköm nem is ette szívesen a reszelt gyümit, ha ez a babakeksz volt belereszelve.


    Margarin: természetesen a  dobozosra gondoltam, hogy nem eszem meg, a kocka margarint nem kóstoltam. Különösebben nincs bajom vele, de ha már belekötöttél a   tönkölylisztbe, az azért egészséges alapanyag,a  margarinról ugyanez nem mondható el (nézd egyszer meg, hogy mennyi E van benne és mennyi módosított ezmegaz).


    Mondom mindezt úgy, hogy nem vagyok bioökoreformanyu, és pont olyasmit szoktam etetni a gyerekemmel, amit a saját belátásom szerint jónak tartok, illetve anyukám és a  korabeli nők tanácsolnak, mert a védőnők egymással tök ellentétes dolgokat javasolnak.

    előzmény:
    eda-1952 (8)
    2016-06-05  11:40
  4. 2016. június 5. 11:439.

    A babvíz tényleg jó dolog. Ahol iható is a viz(mármint babáknak), ott is érdekes dolgok tapadnak az edényhez pár forralás után és nem csak a vízkőre gondolok.De a jó vizet is fel kell a nagyon piciknek forralni és a forralt víznek rémes íze van.

    előzmény:
    etilany (7)
    2016-06-05  10:08
  5. 2016. június 5. 11:408.

    Nem, én arra gondoltam, hogy amit anya megetetett a mai fiatal anyukákkal, attól nem lettek betegek. És tudod akkoriban még nem ajánlgatták, szerintem kapható sem volt a tönkölyliszt és társai..)))


    Mondjuk én sem értem a babakeksz minek, max reszelve almához. Két evés között meg nem kekszezünk...)))


    A dobozos margarint, ami arra való, sem eszed meg kenyérre kenve? Mert a kocka RÁMÁt én sem, egyszerűen nem jó.


    Hidrogénezett növényi zsiradék: mi a baj vele? Komoly bajod nem lehet vele, ha sütiben megeszed, csak kenyéren nem: nem ízlik és kész, ez más étellel is előfordulhat.. Megnézted már miket esznek a vegák? És persze kipróbáltad, hogy a hangyák útjába rakott margarinos kenyeret nagy ívben kikerülik a hangyák. Aha...)))

    előzmény:
    etilany (5)
    2016-06-04  07:38
  6. 2016. június 5. 10:087.

    Hát persze, megfelelő lobbi kérdése, hogy éppen milyen élelmiszerről mit állítanak. Ugye, volt már, hogy a  margarin volt az egészséges étkezés alfája, mert nehogy már vaj formájában állati zsiradékot kelljen fogyasztani. Aztán nagy fordulattal, hirtelen a  vaj lett az egészséges,a  margarin meg minden rossz forrása:))). Zsír, napraforgó olaj, nagyjából ugyanaz a mese, zsírszegény tej kontra teljes tej:))) a sor hosszú. :))). Amúgy elvileg fölösleges a babavíz, de időnként hasznos, ha nem teát akarok itatni a gyerekkel, mert a forralt víznek elég vacak íze van. A babavíz meg íztelen:)

    előzmény:
    csutak51 (6)
    2016-06-04  20:05
  7. 2016. június 4. 20:056.

    Ami teljesen felesleges, annál tökmindegy, bolti-e, vagy házi, nem?


    A margarinról terjesztett rémhír, hogy elkerülik a hangyák, valószínűleg urbanlegend.


    Én se szeretem kenyérre kenve, de sütni szoktam vele. Addig is, míg eldöntődik, káros-e, vagy hasznos-e!? Hiszen oly sok mindenről kiderült már ezmegaz, majd később az ellenkezője is!

    előzmény:
    etilany (5)
    2016-06-04  07:38
  8. 2016. június 4. 07:385.

    Hát nekünk van bolti babakeksz, ajándékba hozta egyrokonunk a kisfiamnak. Az sem finom. Annál rosszabb a házi sem lehet, és legalább tudod mi van benne. 


    Eda: mi a  baj a  tönkölyliszttel meg a  zabpehellyel, miért lenne beteg tőle a gyerek?


    A margarin meg hidrogénezett növényi zsiradék és a hangyák is elkerülik :))) Ettől függetlenül én is használok margarint a  sütéshez, de pl kenyérre kenve a világból kiüldéznének vele:)))

    előzmény:
    csutak51 (4)
    2016-06-02  17:08
  9. 2016. június 2. 17:084.

    A babakeksz olyasmi, mint a babavíz. Mindkettő teljesen felesleges.


    Ez a képen meg még csúnya is, én nem hinném, hogy finom lehet.


    Az anyuka egye inkább, fogyókúrás keksznek, ahogy nézem, sokat nem fog megkívánni belőle senki!

    előzmény:
    eda-1952 (3)
    2016-06-01  11:12
  10. 2016. június 1. 11:123.

    De zabpehelylisztet meg tönkölylisztet azt adhatunk, ugye? Attól   beteg lettél  egész életedre, amit az a lelkiismeretlen anyukád megetetett veled babakorodban....? Ja, nem, csak mindig az új jó, a régi meg ostobaság.

    előzmény:
    Anirod (2)
    2016-06-01  08:04
  11. 2016. június 1. 08:042.
    Margarint felnőttnek se adjunk, nem hogy babának!!!

Címlap

top