Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kívánságaim halálom esetére

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2015. november 9. 06:20
Ki nevelje fel a gyerekeimet, ha idő előtt meghalok? Mi legyen a cégemmel, a házammal, a vagyontárgyaimmal, a digitális nyomokkal a számítógépemen? Kérdések, amikre nem gondolunk. Pedig az Életvégi Tervezés Alapítvány ötletgazdái, köztük Csikós Dóra szerint kellene.

Nők Lapja Café: ,,Kívánságaim halálom esetére a következők..." - te írnál végrendeletet?
  1. 2015. november 12. 15:0614.

    abban nem ertek egyet veled, hogy minek izgassam magunkat mi turtenik a halalom utan. Abban total egyetertek, hogy nem akarok ilyenekert egy rahedli penzt fizetni, info nem penzert jon. Es itt Franciaorszagban sem koteles az ember egy rahedli penzt fizetni. Verszivok meg leteznek sajna Magyarorszagon is, barackmagosak es egyebek.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176902 (13)
    2015-11-11  14:55
  2. Torolt_felhasznalo_854042
    Torolt_felhasznalo_854042
    2015. november 11. 14:5513.

    Mozdonj, ebben nem ertek egyet Veled. Engem igenis sokat foglalkoztat, mi lesz lanykammal, akit en nevelgetek itt, de apja-batyja es egesz csaladom Magyarorszagon el. Lanykam nagyon kicsi volt, mikor ide koltoztunk, es O itt nott fel, neha elszolja magat, mintha o francia lenne, holott tudja, hogy magyar. Es ha en mar nem leszek, irhatok vegrendeletet, hogy azt szeretnem, hogy itt nevelodjek tovabb, ha jogilag megsem engedik meg tarsamnak, hogy nevelgesse itt tovabb, hanem Magyarorszagra kuldik, apjahoz, aki elment, mikor lanyka 2 eves volt, es azota evi 1-2 hetet latjak egymast, az jo lesz-e neki? Kiszakitva a kulturabol, amit ismer, a baratai korebol, akiket ismer, es folytassa az iskolat egy olyan nyelven, amin az anyukajaval kommunikal, de sosem hasznalt iskolaban. Es szerinted tenyleg nincs jogom aggodni ezen, mig tehetem? Szerintem meg igen. Felelos vagyok erte, az en gyermekem, en hoztam a dontest, hogy itt eljunk - de a vegen Neki lesz rosszabb talan az en donteseim miatt.


    Es tapasztalataim szerint itt Franciaorszagban nem vagy koteles rahedli penzt kiadni azert, hogy vegrendelkezz. Eleve vegrendeletet lehet irni tanu nelkul, hitelesites nelkul, ha datumozva van es alairva, akkor ervenyes (nezz utana, ha nem hiszel nekem, en mar jol utanajartam ennek).

    idézet:
    HataMari (10)
    2015-11-10 15:40:52

    Eppen az ellenkezojet irod itt

    előzmény:
    HataMari (10)
    2015-11-10  15:40
  3. 2015. november 11. 14:5112.

    Szerintem kb. egyazon elveket vallunk, hiszen leirtam, hogy utanajartam, es pl. a hiteles vegrendelet sem annyira bonyi mint ahogyan Te leirtad elozo hsz-edben, es eppen azt irtam, hogy nem vagy koteles fizetni az eleg konnyen fellelheto informaciokert.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176902 (11)
    2015-11-11  11:43
  4. Torolt_felhasznalo_854042
    Torolt_felhasznalo_854042
    2015. november 11. 11:4311.

    A joggal szemben a Csikos Dora , onkentes , az bizony nem tehet semmit.
    Attol, hogy ezekkel elbeszelgetsz , /nem tudom mennyit es miert es mikor kell fizetni/ , a kisgyerekeddel az fog tortenni, amit a jog megkovetel.
    Az egesz "alapitvany" csak "beszelgetes".
    Kerdesfelvetes es semmi megoldas.
    Normalis ember ezeket tudja.
    Megtudod, mit kell kitolteni, hova menni "ugyintezni",  mi utan kell utanajarni....

    Van "Halal kavehaz"  , tököt vakaro filozofussal , aki a halalodrol bla bla blazik veled... ez elott  irodalmi temaban filozkodott, Csokonait kinozta , ugyanigy kavehazban...

    A koporso, mint élmény-elem ?


    Lista a haldoklasodrol ?


    Szep halal?


    Nincs tobb kezeles ?


    Pipo-nak hivjak ezt franciaknal...

    előzmény:
    HataMari (10)
    2015-11-10  15:40
  5. 2015. november 10. 15:4010.

    Mozdonj, ebben nem ertek egyet Veled. Engem igenis sokat foglalkoztat, mi lesz lanykammal, akit en nevelgetek itt, de apja-batyja es egesz csaladom Magyarorszagon el. Lanykam nagyon kicsi volt, mikor ide koltoztunk, es O itt nott fel, neha elszolja magat, mintha o francia lenne, holott tudja, hogy magyar. Es ha en mar nem leszek, irhatok vegrendeletet, hogy azt szeretnem, hogy itt nevelodjek tovabb, ha jogilag megsem engedik meg tarsamnak, hogy nevelgesse itt tovabb, hanem Magyarorszagra kuldik, apjahoz, aki elment, mikor lanyka 2 eves volt, es azota evi 1-2 hetet latjak egymast, az jo lesz-e neki? Kiszakitva a kulturabol, amit ismer, a baratai korebol, akiket ismer, es folytassa az iskolat egy olyan nyelven, amin az anyukajaval kommunikal, de sosem hasznalt iskolaban. Es szerinted tenyleg nincs jogom aggodni ezen, mig tehetem? Szerintem meg igen. Felelos vagyok erte, az en gyermekem, en hoztam a dontest, hogy itt eljunk - de a vegen Neki lesz rosszabb talan az en donteseim miatt.


    Es tapasztalataim szerint itt Franciaorszagban nem vagy koteles rahedli penzt kiadni azert, hogy vegrendelkezz. Eleve vegrendeletet lehet irni tanu nelkul, hitelesites nelkul, ha datumozva van es alairva, akkor ervenyes (nezz utana, ha nem hiszel nekem, en mar jol utanajartam ennek).

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176902 (4)
    2015-11-09  13:53
  6. 2015. november 10. 01:449.

    Nekunk van vegrendeletunk a lanyommal. Mindent egymasra hagytunk. A tobbi rokon nem szamit, ha meghalunk, azt csinalanak, amit akarnak. Vagy soha hozza nem jutnak semmihez. En akarok hamarabb meghalni, ugyhogy abszolute semmin nem izgulok.

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2015-11-09  06:20
  7. Torolt_felhasznalo_569017
    Torolt_felhasznalo_569017
    2015. november 10. 00:208.

    Nagyon-nagyon hasznos es intelligens kezdemenyezes. Sok sikert kivanok nekik!

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2015-11-09  06:20
  8. 2015. november 9. 23:217.

    Számomra legalább annyira morbid is, mint hasznos.


    Ahogyan az is, hogy: 'az élet velejárója a halál'


    Hogyan is lehetne, csak egy következő helyzet, állapot, de semmi köze az élethez! - csupán élet kell, hogy elmúlás történhessen.


    A vég akarat érvényre jutása pedig lutri.


    Nem csak a filmekben lehetnek korruptak, akikre bízva van, azt vélem...

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2015-11-09  06:20
  9. Torolt_felhasznalo_854042
    Torolt_felhasznalo_854042
    2015. november 9. 14:066.

    Ha tenyleg van mi miatt , akkor vegrendeletet kell irni. pl ha jobban szeretned, hogy a sarki Mancika kapjon valamit, mert evekig csak O hozott Neked reggelente kiflit....
    A vegrendelet hiteles legyen : tehat vagy kozjegyzo , vagy ket tanu es sosem kinyitni a boritekot a tanuk alairasa  utan, s kozjegyzonel leteve : az az igazi.
    Ha "megbizhato" szemely dugdossa , hmmmmmmm......... meg lehet gyozni a legmegbizhatobb alakot is , halaleset utan....
    Es ha sokeves megalazo es fajo hercehurcat el akarsz kerulni, akkor le kell mondani az oroksegreszedrol a szeretett lény halala elott


    Ennyit pont eleg tudni a "halunkutan"-rol es nem etetni nehany elemes vallalkozot/vallalkozast ...

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2015-11-09  06:20
  10. Torolt_felhasznalo_854042
    Torolt_felhasznalo_854042
    2015. november 9. 13:555.

    a vastagbetu nem tolem szarmazik

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176902 (4)
    2015-11-09  13:53
  11. Torolt_felhasznalo_854042
    Torolt_felhasznalo_854042
    2015. november 9. 13:534.

    A cikkolvasasban addig jutottam el , hogy : "A halál még mindig az egyik legnagyobb tabunak számít itthon."


    Halistennek. Jopont Magyarorszagnak.


    Franciaknal nem: itt minden ki lett mar talalva ahhoz hogy az "elmeno" utolso fillerjet is kiszedjek a zsebebol...


    Szerintem az a szemely, aki ilyen szarjanko vallalkozas szolgaltatasaihoz   folyamodik, az jobban tenne, ha egyszeruen kitagadna az orokosoket.
    Fiat/lanyat , szereti/nem szereti....
    Mert megis: penzt kiadni azert,es SOKAT!,  hogy a halala utan is O rendelkezzen : MI A FESZKES IZE IZGATJA ABBAN, HOGY a HALALA UTAN MI FOG TORTENNI???????????
    BETEG AZ OLYAN , AKI kulonbozo ervelesekkel meg a halala utan is beleszol a hatrahagyottak dolgaba...


    Aki pedig erre alapit "vallalkozast" , az egy verszivo senki.

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2015-11-09  06:20
  12. Torolt_felhasznalo_854042
    Torolt_felhasznalo_854042
    2015. november 9. 13:393.

    Miert ?


    Osidok ota letezik a vegrendelet , es OSIDOK ota verekszik ellene az orokosok hada....

    előzmény:
    cingi75 (2)
    2015-11-09  06:20
  13. 2015. november 9. 06:202.
    Milyen jó lenne, ha ez az alapítvány már réges-régen létezne.

Címlap

top