Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Már megszülettek, akik 150 évig fognak élni

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2015. Április 14. 06:30
Ha az elmúlt néhány évben született gyermeked, elképzelhető, hogy ő lesz az első olyan ember, aki megéli majd a 150. születésnapját.

Nők Lapja Café: Már megszülettek, akik 150 évig fognak élni
  1. 2015. Április 16. 08:4512.

    Az a baj, hogy ez a fejlődés már emberi mutánsokat fog létrehozni. És így idővel a jelenlegi formában létező emberiség teljesen kipusztul.


    Mély tiszteletem a genetikusoknak, de nem kellene Istent játszani.


    Ha az átlag életkor 150 év lesz, és képesek lesznek kiküszöbölni a halálos betegségeket (amit én nem hiszek), akkor lesz aki akár 180 évig is fog élni. Ha egy átlagot veszünk, a plusz-mínusz 30 év lazán belefér. Elolvastam még egyszer a szöveget, és ha jól értelmezem, nem egyes emberekre írták a 150 évet, hanem minden olyan emberre, akit nem kap el halálos gyógyíthatatlan kór, esetleg nem szenved végzetes balesetet. Ha nem hagyjuk figyelmen kívül, hogy régen az átlag életkor jóval rövidebb volt, akkor a 150 elképzelhető "fejlődés".


    Viszont felmerül bennem egy kérdés. Ha 150-re ki tudják tolni, akkor ott, azon a szinten mi fog véget vetni az életnek? Valami nagyon hibádzik, amiről nem beszélnek. Beindulhat majd egy iszonyatosan gyors sejtöregedés? vagy hirtelen az összes szerv felmondja a szolgálatot? Ez ugyanúgy nem létezik.


    Másrészről, nagyon dícséretes dolog hogy a genetikánkat kedvezően tudják befolyásolni, viszont ha a sejtekben egy apró változás történik, az már a szervek változását hozza maga után. A daganatos megbetegedések is a sejtek nem megfelelő módon való működések miatt alakulnak ki, és gondolj bele, ha ezt az apró hibát, daganatod betegségeket nem tudják kezelni, akkor vajon milyen folyamatok fognak végbe menni némely emberen? Nem tudják előre megmondani. Azok az első emberek, akiken ezt a változást végre fogják hajtani, tulajdonképpen kísérleti egerek lesznek.


    Lehet hogy pénz kérdés, de egy értelmes ember nem fogja alávetni magát egy kétes kimenetelű beavatkozásnak, még ha a leggazdagabb emberek közé tartozik is.


    És említsük meg a jól karban tartott elmét is. Az agy működése javarészt kémia, kevés fizika. Az agy tökéletes, normális működését csak gyógyszerekkel, és elektromossággal tudják véghezvinni, műtéttel nem. Én viszont személy szerint nem tartom ép embernek azt, akinek az agyát valamilyen módon stimulálják, hogy a megfelelő működést elérjék. Egy 100 év felettinél például ez a kémiai egyensúly az agyban bármikor felborulhat, nem elég a meszesedést kiküszöbölni. Az ilyen emberek időzített bombák lesznek, és ki tudja mire lesznek képesek ha bekattannak.


    Természetesen az idős emberek is hasznos tagjai, és hasznos tagjai lehetnek majd  a társadalomnak. Viszont ami a legnagyobb probléma, és sürgetőbb mint az emberi korhatár kitolása, hogy az édesvizeink mennyisége már drasztikusan csökkent. Energiát képesek vagyunk előállítani, de használható vizet még nem. Abban sem vagyok biztos, hogy a termőföldek el tudnának annyi embert látni.


    Más.


    A petefészekben születéskor X számú petesejt található. A jövőben a nőknél ebből le fognak szívni, és lefagyasztják vajon? El nem tudom képzelni hogyan akarják megoldani azt, ha egy ereje teljében lévő nő, 80 évesen úgy gondolja, ő most szülni akar, mert megismerte a 88 éves szintén ereje teljében lévő álmai hercegét.


    Más.


    Már most elhatárolódunk az idősebbektől. Külön lakás, külön élet. Annyi lakást hová fognak építeni a Földön? És valljuk be őszintén, a fiatalok egyre ritkábban érintkeznek az idősebbekkel, a jövőbeli idősek el fognak szeparálódni?


     

    előzmény:
    *angyalka* (11)
    2015-04-16  07:05
  2. 2015. Április 16. 07:0511.

    Az hogy lesznek majd akik 150 évig fognak élni, nem azt jelenti hogy az átlag életkor 150 év lesz, vagy csak nagyon távoli jövőben, akkor ha az emberiség észhez tér és nem vágja ki maga alól a földet... A közel jövőben a 150 évet majd csak néhány szerencsés éli meg, akinek jó genetika mellett pénze is lesz a kezelésekre... Akarjuk vagy nem akarjuk a fejlődést nem lehet megállítani. Jól karban tartott testtel és elmével az idősebbek is hasznos tagjai lehetnek a társadalomnak. S ahogyan emelkedik majd az átlag életkor úgy rendeződik át a társadalom.

    előzmény:
    Nikita 666 (8)
    2015-04-15  22:11
  3. 2015. Április 15. 22:2310.

    Dehogy ...ép ésszel a 100-igS azon felül meg már nem az ő problémája mert nem lesz tudatos.

    előzmény:
    Nikita 666 (9)
    2015-04-15  22:13
  4. 2015. Április 15. 22:139.

    Szenilisen? Kétlem. És sokan lesznek, akik NEM AKARNAK MAJD EMLÉKEZNI.

    előzmény:
    sárkánycsont. (6)
    2015-04-15  17:11
  5. 2015. Április 15. 22:118.

    Nekem ez valahogy mégis morbid.


    Biztosan akad majd olyan 25 éves leányka, aki a szép örökség reményében hozzámegy a 85 éves bácsikához. Szépkorúhoz. Tökmindegy. És ő lesz 65, mire élvezheti az örökséget egy 30-as ficsúrral, aki szintén az örökséget lesi. De az 50 éveseknek simán beszólhat majd egy 130 éves, hogy mit akarsz, még a popsidon a tojáshéj!


    Nem is tudom, én nem akarom. Gondolj bele, a Föld már a végét járja lassan, alig van tartalék. Ha a Föld lakosságának az átlag életkora 130-150 év lesz, mi lesz a fiatalokkal? Nyomorban fog élni szinte mindenki.

    előzmény:
    *angyalka* (5)
    2015-04-14  20:27
  6. 2015. Április 15. 22:007.

    Hurrá!


    Mennyi is lesz majd az átlagéletkor?


    Mennyi is lesz a nyugdíjkorhatár? (szerintem 120 év)


    Hány eltartott jut majd egy dolgozóra?

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2015-04-14  06:30
  7. 2015. Április 15. 17:116.

    Gondolj a szebbik oldalára ...végignézheti miként purcannak ki az ellenségei.

    előzmény:
    Nikita 666 (3)
    2015-04-14  08:05
  8. 2015. Április 14. 20:275.

    Abban egyetértek, hogy teljesen felesleges 150 évig vegetálni... viszont ez nem kor függő. Szerintem most is vannak olyan szép korúak, akik igenis "élnek" s vannak huszonévesek, akik csak vegetálnak..

    előzmény:
    Nikita 666 (3)
    2015-04-14  08:05
  9. 2015. Április 14. 20:154.

    Nem az  cél, hogy rossz egészségi állapotban lévő embereket tartsunk életben, hanem az, hogy megelőzzük, hogy az öregedés miatt betegedjenek meg”


    Ez így szép és jó lenne, de a rossz állapot és jó állapot között nagyon széles az átmenet s nagyon egyéni még szakmai berkeken belül is,  de mindez csak másodlagos lesz, mikor eldöntik, kezelik vagy nem. Akinek sok pénze lesz, azzal elnézőbbek lesznek ... 

  10. 2015. Április 14. 08:053.

    És amikor majd ellepik a földet a 100 éven felüliek, akkor szépen mehetnek dolgozni, hogy eltartsák az alattuk lévő csekély számú generációt.


    Lehet 150 évig élni, de minek, ha a létszükségletek kielégítésén kívül, nincs ami ösztönözze? Az ükunokák sem üknagymamival fognak órákon keresztül társalogni, mindenki a saját korosztályát létesíti előnyben.

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2015-04-14  06:30
  11. Torolt_felhasznalo_327954
    Torolt_felhasznalo_327954
    2015. Április 14. 06:302.
    BORZALOM meg csak gondolni is ra........ brrrrrrrrrr.

Címlap

top