Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Túlsúlyos csecsemő? Van ilyen?

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2015. március 24. 09:23
Sokan csak legyintenek és bátran tovább kanalazzák babáikba a csülökpörköltet. Beszélhetünk-e elhízásról, túlsúlyról már csecsemőkorban? Hogyan előzhetjük meg mindezt?

Nők Lapja Café: Túlsúlyos csecsemő? Van ilyen?
  1. Torolt_felhasznalo_219135
    Torolt_felhasznalo_219135
    2015. március 27. 14:5525.

    Nézd, mi nem nézzük az órát, de azért mégis reggelel fél 8-kor reggelizünk, 2 körül ebédelünk, 7-8 között vacsorázunk. Mindig.

    előzmény:
    Lobélia (20)
    2015-03-24  19:33
  2. Torolt_felhasznalo_219135
    Torolt_felhasznalo_219135
    2015. március 27. 14:4924.

    Ja, most olvasom egy másik fórumon, hogy anyu 5 hónapja kb. óránként szoptat. Mert a bébi óránként nyűgösködött.

    előzmény:
    cabron (21)
    2015-03-25  10:37
  3. 2015. március 26. 00:4223.

    Enyem is tapszeres let jo Koran, kenyszerbol. Oriasi baba volt. Nem kover. De oriasi.

    előzmény:
    mesekeksz (3)
    2015-03-24  09:27
  4. 2015. március 25. 11:1222.

    Ez inkább a mozgásfejlődéssel van összefüggésben.


    Amint járni kezdenek, jóval többet mozognak, mint odáig.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_856560 (16)
    2015-03-24  15:43
  5. 2015. március 25. 10:3721.

    Gondolom te úgy étkezel, hogy totál rendszertelen időközönként, amikor épp eszedbe jut, bekapsz pár falatot.


    Nem a félóra eltérést vitatják itt páran, hanem azt, amikor a mama összetéveszti a komfortszopást az igény szerinti étkezéssel.


    Én láttam olyat, amikor a mama fél óránként rakta cicire a babát, mert az nyűglődött. Baba kb. 2-3 percet nyünnyögött a cicin, aztán félóra múlva kezdődött az egész újra.


    Erre ő azt mondta, hogy igény szerint "etet". Hááát...

    előzmény:
    Lobélia (20)
    2015-03-24  19:33
  6. 2015. március 24. 19:3320.

    Akkor remélhetőleg te is csak szigorúan x óránként eszel, pontban és véletlenül sem fél órával hamarabb.

    előzmény:
    mayushi (17)
    2015-03-24  17:12
  7. 2015. március 24. 19:3019.

    pár napja  láttam egy képsorozatot... igényszerintszoptatoknyilvánosan. csecsemőkről


    Az egyik  gyerek pl  úgy szopott, hogy anyu az erdőben kézen állt, és a polója felcsúszott, a kb 3 éves gyerek cicizett.  Gondolom meglátta a kivillanó mellett és beugrott neki, ha cici, akkor szopi.


    De volt olyan, hogy anyu vonaton két gyereket egyszerre, egy kb 3-4 éveset,  meg egy olyan fél év körülit.


    Csodaszép volt az biztos.


     

    előzmény:
    mayushi (17)
    2015-03-24  17:12
  8. 2015. március 24. 17:2318.

    Teljesen mindegy, mivel értesz egyet és mivel nem. Attól még egy igény szerint szoptatott babának elég az anyatej. Ardian röviden, tömören leírta amit a témáról tudni kell/illik, esetleg olvasd el. 

    előzmény:
    mayushi (17)
    2015-03-24  17:12
  9. 2015. március 24. 17:1217.
    En nem ertek egyet azzal, hogy a babaknak nem kell folyadek. Szerintem igen is megszomjazhatnak, amire mi felnottek sem tejet iszunk. Sot, azzal sem ertek egyet, ha valaki ellenzi ha egy baba nem csak vizet iszik. Igen is igyon vizet a pici, de ha iszik vizzel felhigitott 100%-os (esetleg bio) csak termeszetes cukrokat tartalmazo gyumolcslevet, nem hiszem, hogy artunk neki. Foleg, ha abba gondolunk bele, hogy aki szomjoltas celjabol is mellre veszi a babajat, abban az esetben is "cukros folyadekot" itat a gyermekevel. En amondo vagyok, hogy inkabb igyon a gyermek joizuen egy higitott gyumolcslevet, mintsem kinok kinjaval, eroltetve csak par korty vizet, foleg a megkezdett hozzataplalast kovetoen. Visszaterve az igeny szerinti szoptatashoz: szerintem is azt jelenti helyesen ez a kifejezes, amit az elottem hozzaszolok is helyesen alkalmaztak - hogy ket es fel, harom es fel orankent etetunk, a baba igenye szerint, de veletlenul sem ketorankent! Mindenesetre mindenki ugy csinalja, ahogy jonak latja, es ami az o babajanak a legjobb. Minden baba mas.
  10. Torolt_felhasznalo_856560
    Torolt_felhasznalo_856560
    2015. március 24. 15:4316.

    Nagyon egyszerű a dolog, a babának hurkásnak kell lennie, mert az a túlélést szolgálja. nehezebben hűl ki, egy betegség esetén pedig van elég tartalék ha nem enne pár napig (hétig).


    Ezért kövérek az anyatejes babák is. 


    Ahogy abbahagyja a szopást, úgy olvad le róluk a babaháj. 


    Egyébként mindkét gyerekemet szoptattam, igény szerint, mindkettő pufi volt szopós babaként, aztán amikor abbahagyták, maradt amit adott a genetika. Az egyik egyszálbél pedig rengeteget eszik, a másik igazi vasgyúró (nem hájas!)


    A tápszer abban problémásabb, hogy egy tápszeres babánál sokkal előbb elkezdik a hozzátáplálást, na azt már sokkal könnyebb túladagolni és az érzékenységről ne is beszéljünk.


     


     

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2015-03-24  09:23
  11. 2015. március 24. 14:5615.

    Nekem négy gyerekkel van tapasztalatom. Ebből egy (a harmadik) volt már "túlsúlyosnak" minősítve 11 hónaposan is, a másik három nehezen evő volt, a gyarapodásuk mindig inkább hosszában, mint széltében volt látványos.


    Hármaskával azonban még a következőket is megfigyeltem: én magam is sokkal többet szedtem fel a terhesség alatt, mint a többivel (18 kg, szemben a másik háromnál elért 9-10 kg-val), és sokkal vizesebb voltam. És ez a lány felnőtt koráig (most 18 éves) folyamatosan túlsúlyos maradt... 


    Születési súlyok: 3,85 / 3,2 / 3,5 / 3,45 kg. Mindegyiket lényegében igény szerint szoptattam, 11 / 7 / 13 / 9 hónapos korukig. Nagyobb mennyiségben tápszert a második kapott laktózérzékenység miatt, egyébként inkább a főzelékek, tejes ételek jöttek a szoptatás kiváltására (a nagyobbaknál meglehetősen korán, 2-3 hónapos kortól, a 90-es évek elején még ez volt a divat).


    Szóval aki ebből a sorozatból bármilyen következtetésre jut, az nyugodtan okoskodjon belőle. 

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2015-03-24  09:23
  12. 2015. március 24. 13:4014.

    Kivéve az anyatejes csecsemőket, nekik ugyan tök felesleges a víz, nyáron is.


    A gyerekem "túlsúlyos" volt babaként, igazi kövér csecsemő és még pár évig volt is rajta némi babaháj. Sokáig szopott. Jelenleg valódi gizda.

    előzmény:
    asztanaviszta (9)
    2015-03-24  10:38
  13. 2015. március 24. 13:2213.

    A fiam az anyatejtől volt "túlsúlyos" csecsemőkorában. Máig nem értem miért. 4,5 hónapos korában 9 kg volt, (3450 gr volt születéskor) napi 5-6 alkalommal evett 100-120 ml-t. ( Kórházban voltunk, mérni kellett ) Azt mondta a doktornő, hogy most már etessem főzelékkel, mert kb. 1 éves gyermek súlyban van. Mikor látták, hogy csak 100 ml-eket eszik, kérdezték, hogy biztos van-e elég tejem? 


    A legnagyobb nyári hőségben sem tudtam vízzel megitatni, nem fogadott el semmit, csak az anyatejet.


    Aztán hamar leállt a gyarapodás, 1 évesen  11 kg volt, ( 8 hónap alatt hízott 2 kg-ot)


    Most 14 éves, kimondottan szálkás , majdhogynem sovány,  50 kg, 170 cm.

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2015-03-24  09:23
  14. 2015. március 24. 11:2512.

    szoptatott csecsemőknek az anyatej elég (nálunk is elég volt mindig)


    genetika: a férjem hízékony alkat, ezért éppenséggel üthettek volna rá is, de egyik sem lett túlsúlyos.. ami az örökséget illeti, a fiam olyan, hogy különösebben nem érdekli, mit eszik, hirtelen megéhezik, eszik, OK, ha nem éhes, le se carja a kaja-dolgot, a kislányom ínyenc, ő a férjemre ütött... de szerencsére hiú is, ezért oda fog figyelni magára


     

    előzmény:
    asztanaviszta (9)
    2015-03-24  10:38
  15. 2015. március 24. 10:5911.

    "Most vagy én értelmezem félre az igény szerinti szoptatást (etetést), vagy sokan mások. Az én olvasatomban az igény szerintiség annyit jelent, hogy ha éhes a gyerek megetetem, tehát ha két és fél óra után lesz éhes, akkor adok neki enni, nem éheztetem fél órát, mert hivatalosan 3 óránként kellene enni, ha meg négy és fél óra múlva lesz éhes, akkor meg nem tömöm meg előbb. Továbbá elfogadom, hogy nem eszik minden étkezésre ugyanannyit, hagyom, hogy eldöntse, mennyi kell neki. Én tápszerrel is próbáltam (próbálom) a fenti elv szerint etetni a gyerekem."


    Pontosan így van, te értelmezed jól. És ez szerintem teljesen logikus is, ha valaki egy picit belegondol. Egy felnőtt sem percre pontosan éhezik meg, és nem mindig ugyanannyi kaját kíván. Csak ugye ez az elv viszonylag új, és ami új, az ördögtől való, akkor jöhet a bezzegazénidőmben című sláger. Ja és ugye az igény szerinti etetéssel nincs megmutatva a babának, hogy ki a főnök, hogy ki mondja meg, mikor lehet éhes, mikor nem, már ilyenkor jól elkényeztetik azt a büdös kölköt! 


    Amúgy én is igény szerint etettem tápszerrel. A gyerekem kis súllyal született, és amíg az első hetekben a megszabott időre etetést csináltuk, alig gyarapodott valamit. Amikor kínomban megpróbálkoztam az igény szerinti etetéssel (amire mindenki azt mondta, hogy tápszerrel nem lehet), szépen elkezdett gyarapodni. És nem, nem lett túlsúlyos :) A mai napig (3 éves) sincs kőbe vésve a kaják időpontja, bár most már alkalmazkodunk egymáshoz, mert ugye együtt eszünk.

    előzmény:
    mocskos_macska (7)
    2015-03-24  10:17
  16. 2015. március 24. 10:389.

    Ehhez azért nagy mértékben hozzájárul a genetika is, hisz ahogy már többször is írtad, Te is az "alsó" súlycsoportba tartozol.


    Szomjúság ellen csecsemőknek, kisgyerekeknek (felnőtteknek)  is a legjobb a víz.

    előzmény:
    Ardian05 (8)
    2015-03-24  10:33
  17. 2015. március 24. 10:338.

    nem tudsz egy bizonyos mennyiségnél több tejet termelni, hacsak nem vagy holstein friz tehén


    amikor a gyerek pl. szomjúság miatt gyakrabban kér cicit (nyáron, nagy melegben), nem nő meg a kalórabevitele, hanem felhigul a tej, pont azt kapja, amire szüksége van: folyafékot


    én két gyereket szoptattam igény szerint, a fiam 10,5 éves 32 kg,. a kislányom 6,5 éves 20 kiló


    egyik sem volt soha sem elhízott, de még "husis" sem

    előzmény:
    asztanaviszta (6)
    2015-03-24  09:46
  18. 2015. március 24. 10:177.

    Most vagy én értelmezem félre az igény szerinti szoptatást (etetést), vagy sokan mások. Az én olvasatomban az igény szerintiség annyit jelent, hogy ha éhes a gyerek megetetem, tehát ha két és fél óra után lesz éhes, akkor adok neki enni, nem éheztetem fél órát, mert hivatalosan 3 óránként kellene enni, ha meg négy és fél óra múlva lesz éhes, akkor meg nem tömöm meg előbb. Továbbá elfogadom, hogy nem eszik minden étkezésre ugyanannyit, hagyom, hogy eldöntse, mennyi kell neki. Én tápszerrel is próbáltam (próbálom) a fenti elv szerint etetni a gyerekem.

    Az én babámnak kicsit jobban gyarapszik a súlya, mint a tankönyv szerint kellene, de csak emiatt nem fogom éheztetni. Egyébként kb. az első hét végére beállt arra, hogy nem kért három óránál gyakrabban enni, most 5 hónapos és most kezd áttérni a napi 5 evésre. Most, hogy a mozgásfejlődés rendesen beindulni látszik, lassul is a hízása. Persze az is lehet, hogy ha anyatejes lenne, akkor is kis gombóc lenne, ismerősöm gyereke is husi, pedig velünk ellentétben kizárólagos szoptatás van náluk.

    Azzal, hogy minden sírásra megetetjük, én sem értek egyet, de az én olvasatomban nem is ezt jelenti az igény szerintiség. 

  19. 2015. március 24. 09:466.

    Az igény szerint szoptatott (minden nyekkre mellre tett) babák között több az elhízott, hisz akár éhes, akár szomjas, akár csak unatkozik, megetetik.


    Minél többet és gyakrabban szoptat valaki, annál több tej termelődik. Nem véletlenül ajánlják a tejtermelés fokozására a minél gyakrabb szoptatást.


    Tápszernél, gyümölcsnél, stb. tudod adagolni és nyomon követni mennyit eszik a gyerek.

    előzmény:
    Ardian05 (5)
    2015-03-24  09:38
  20. 2015. március 24. 09:385.

    a női szervezet nem képes korlátlanul tejet termelni, vagy ha az inger miatt mégis, akkor az felhigul és főleg vízből áll...


    az igény szerint szoptatott csecsemők pont annyi tápanyagot kapnak, mint amennyire szükségük van, míg a tápszernél előfordulhat, hogy többet/kevesebbet (hogy írta elő az orvos)

  21. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2015. március 24. 09:344.

    Babákba  kanalazzák a csülökpörköltet? Ekkora baromságot.


    De, elhiszem amit írtál, mert úgy látszik anyád ezt tette veled.


     


     

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2015-03-24  09:23
  22. 2015. március 24. 09:273.

    Egyetértek!!!!


    Nekem tápszeres volt a gyerekem, és rohadt pici volt mindig is...


    Barátnőim folyton cicire tett gyerekei meg gurultak szinte...és kisgyermekkorukban is látszott rajtuk....

  23. 2015. március 24. 09:232.
    En nem ertek egyet azzal, hogy az elhizasnak fokent a tapszeres babak vannak kiteve. Epp ellenkezoleg. Manapsag igeny szerint szoptatnak az anyukak, van, hogy masfel- ketorankent. Gondoljunk bele, mennyi kaloriat kap az a baba, aki naponta 10-szer cicizik, ellentetben azzal, aki naponta csak 5-szor, 6-szor kap tapszert. Raadasul igy rendszeresseget is igen nehez bevezetni, ha egyfolytaban mellre van teve a csecsemo. A szoptatas szerintem nem kell, hogy egyenlo legyen az igeny szerinti szoptatassal. Ott is lehet rendszeresseg. Velemenyem szerint sokkal nagyobb az eselye az elhizasnak akkor, ha a baba mindig mellre van teve es szopassal (evessel) vigasztalodik, barmi is legyen a nyugosseg targya.

Címlap

top