Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Hajléktalan városi séta

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2015. március 14. 16:08
A ,,Lépjen be a nappalimba" városnéző séta nem csupán egy hagyományos túra, amely során a hajléktalanlét jellegzetes helyszíneit ismerhetjük meg, de bejárhatjuk a lecsúszás és a felemelkedés útjait is. Rálátásunk nyílik a fedél nélkül élők mindennapos küzdelmeire és az őket segítők sokszor szélmalomharcnak tűnő munkájára.

Nők Lapja Café: Belvárosi utcák és sorsok egy hajléktalan kalauzolásával
  1. 2015. március 27. 18:584.
    Bocsánat,de ha mindenki ilyen segítőkész a hajléktalan emberekkel,akkor nekünk pl.miért nem segített és segít a VÁROSMINDENKIÉ CSOPORT sem,de a MENHELY ALAPÍTVÁNY sem és még a BMSZKI sem,akiknél lakok és a párom is lakot a kezdetek óta ! Pedig aztán mindent tudnak rólam-rólunk,azt is,hogy ha bármelyikük segített volna,akkor már réges rég az otthonunkba lehetnénk,amit lehúzott tőlünk Hunvald György 07.ker. volt polgármestere megbízásból ! Hiszen arról is tudnak ezek az állítólagos hajléktalan segítő szervezetek,hogy tudjuk bizonyítani a lakásmaffia tevékenységét Hunvaldnak velünk szembe is ! Már,ha bármelyik hajléktalan szervezet közülük segít minket,akkor nem kellene hajléktalanként szenvednünk és nem lett volna a BMSZKI által párom lába levágatva és szintén általuk szép lassan tönkre téve,végül általuk 15-év élettársi kapcsolat után terrorral Pestről Szombathelyre szociális otthonba helyezve ! Talán senkinek nem érdeke,hogy ebből az életből kitörjünk,sőt inkább az érdek azt diktálja,hogy még jobban leesünk és soha többé ne tudjunk kitörni innen más hajléktalanokkal együttesen ??? Másik az,hogyha valóban a felemelkedés és egyben a kitörés ebből a világból a cél,és ezek a hajléktalan szervezetek ebben segítik a hajléktalanokat,akkor azt vajon miért engedik meg,hogy folyamatosan gyilkolja a BMSZKI a hajléktalan lakóit ??? Bizonyíték erre,hogy minden ősszel és télen lecserélik a fizetős szállóik lakóit és akik náluk laktak többségüket utcára teszik,de az éjszakai szállásukról is folyamatos a kidobálás éjjelente ! Az ok részükről amiért utcára teszik lakóikat a fizető szállásaikról,hogy állítólag pont akkor lejárt az idejük,de van a másik okuk,hogy szükség van a lakó helyére egy másik lakónak ! Az,hogy akit kidobnak ok nélkül eredetileg,mi lesz vele őket már nem érdekli ! Ritka az a lakó,akinek segítenek egy másik szállást keresni,de ez általában pofára megy náluk ! Vissza lehet nézni,hogy vajon hány hajléktalan fagyott meg esetleg kapott egyéb betegséget,ami által elhunyt nekik köszönhetően kb.10-évre visszamenőleg,mert ők ezekkel az indokokkal ősszel és télen utcára rakták lakóikat !!! Ha a hideg időkre és időkben nem teszi utcára ezeket a lakóikat a BMSZKI,akkor még mai napokig is élnének !!! Vagy talán én tudom rosszul ??? Az akkor minek is számít részükről,amikor ősszel és télen utcára rakják lakóikat valójában ok nélkül megfagyni.....stb ??? Az nem gyilkosság mert hajléktalanokról van szó és hajléktalan szállóról kerültek utcára !!??? Akkor így már értem,hogy miért nem tesz a BMSZKI ellen egy hajléktalan képviselet sem lépéseket !!! Amúgy a BMSZKI központi címe: Budapest 13.ker.Dózsa György út.152.és van pontosan 24-intézményük Budapesten ahol folyamatosan működik és nyíltan a hajléktalanok irtása ! Hozzátenném még,hogy a BMSZKI központjában megtalálható Győri Péter,aki Szakmai igazgató és egyben Tarlós István Főpolgármesterünk jobb keze !!! Erről viszont több hajléktalan szervezet is pontosan tud,én is ezekből a forrásokból tudtam meg és jártam utána ennek !!!
  2. 2015. március 16. 13:513.
    Nagyon érdekes cikk, köszönet érte! Az Ételt az Életért azóta is oszt ételt csak éppen most a Városligetnél (Dózsa-Ajtósi Dürer sarok) minden hétköznap délben, népkonyhai jelleggel, valamint 3 helyen családsegítőkkel együttműködve Pesten és persze vidéken is. Egerben szintén napi szinten. Azért kiemelt alkalmakkor látni a krisnások munkáját a Blahán is, legközelebb Húsvétkor, április 4-én.
  3. 2015. március 14. 16:082.
    Azoknak a legnehezebb a kitörés, akik alkoholbetegek. Elsősorban gyógyulniuk kellene, de erőszakkal senkit nem lehet erre rávenni. Addig pedig ez egy ördögi kör, hiába a segítség.

Címlap

top